Şimdi Ara

1.3 tce megane tavsiye konusu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
19.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 urban plusda bile koltuk ısıtma yok.
  • 2011 de albea alacaktım,radyo teyp ve klima standart değil opsiyondu

2019 urban plus aldım,bence gerekli değil ama koltuk ısıtma yok.Opsiyonda bile yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serar1453 -- 30 Ekim 2019; 15:30:16 >
  • Son günlerde ben de düşünmeye başladım. Bütçem 85₺ kadardı. Hatta koni açtım i20 ve egealara baktım. Egea 80, i20 85 son olarak elentra 100₺ teklif aldım. Clio aracı satıp almayi düşünüyordum. Bu meganlarda test sürüşü imkanı var ise değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Yıllardır Renault içinde bakima gittigim usta yaklaşık 5-6 ay önce 1.3 motorlar satılacak demişti. Kendisi maiste çalışmış zamanında. Dizel pek üretilmeyecek demişti ama 1.3 motor 1.5 gibi efsane olacak demişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.OOO km dir. megane4 hb 1.2 tce edc icon kullanıyorum. bir kere bakıma girdi 780 tl tutdu. yetkili ön silecekler çifti 120 tl. bosch aero twinler bile daha pahalı. ist içi kısa mesafe ortalamam 7.6 lt.
    konfor ve genişlik olarak sınıfında başarılı. sürüş modları şanzıman uyumu vs. hepsi kararında. 132 hp turbo benzinli motor gayet performanslı ve comfor modunda 7ileri edc şanzıman aracı 2000 devirlerde tutmaya çalışıyor ve her gaza bastığınız anda makul güç hazır oluyor. çift kavrama şanzımanlarda Sürüş modları bence gerekli bir şey. eco modda mümkün değil sürülmüyor araç.çok hantal kalıyor. Kıyaslarsak DSg li araçların D modu eco mod gibi (erken vites atma) olduğundan bence sürüşü törpülüyor.
    ambians aydınlatmaları, yarı deri ve geniş koltukları arka kol dayaması vs. ben megane4 hb'e 10 üzerinde fiyatına göre 9 verebilirim.
    ayrıca yukarıda bir kullanıcının dediği gibi icon için; gerçek led farlar, amortisörlü kaput,çift katmanlı kapı fitilleri, (uzun yol ses yalıtımı) park ederken aşırı yumuşayabilen direksiyon, (düşük hızlarda bile olsanız viraj içinde sertleşiyor.)vs. ile sınıfında şaşırtan kullanıcı dostu özellikleri var.

• şuanki indirim kampanyası ile fiyatı cazip sayılabilir o nedenle tercih edilebilir, sadece şu iki durum aklınızda olsun;

1) joy paket çok boş bir pakettir.
    2) 1.3 motor denmesine rağmen tam motor hacmi 1332cc olduğu için mtv vergisi 1.6 motorlarla aynıdır.

• BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Sans işi ne yazık ki?
    Bende 2010 Eylül ayında 1.3 cdti Astra 111.yıl serisi aldım, elektronik arıza verdi sürekli araç.
    Adana arpel oto bir çare bulamadı.
    2015 martında araç 54.000 de iken sattım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer paranız nakitse o civarlarda ikinci el 1.2 tce icon bakarım otomatik isterseniz 115 civarına temizleri var. Bı aracın sıfırı 160bin civarında. Yukarı arkadaş da yazmış Megane alınacaksa mutlaka icon alınmalı sifira bütçe yetmiyorsa ikinci el bakın. Özellikle 1.2 tce'ler binici arabasıdır, dizeller gibi kolay kolay şirket aracı olmaz. Kendimde de var aynı araçtan hatta megane4 sorunları diye yazarsanız en başta çıkıyor benim konu

• serar1453 kullanıcısına yanıt
    arkadaş o kadar emin ki ben de şaşırdım.2013 fiorino sattım 2 ay önce, 2 tane hava yastığı bile yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

hb biraz daha pahalı 120 gibi ama etmez ben sedanı beğendim 105 e veriyorlar beyaz
    neden hb daha pahalı anlamadım aynı motor aynı paket
    O fiyatı gördüysen arkana bile bakma al

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Forumda okuduğumu hatırlıyorum, boş zaman bulursam yönetmelikleri tek tek incelerim. Google'da bulamadım.

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Hill Holder zorunlu bir sistem değil, zorunlu olmaması yanında zaten mevcut durumda uluslararası ya da ulusal mevzuatı bulunmuyor üretici inisiyatifine bırakılmış bir alan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 30 Ekim 2019; 16:48:13 >
  • 1.3 tce 1.2 den bir tik daha iyi gibi gozukuyor ancak mtv avantaji yok tce nin dci e gore avantaji mtv idi aradki 1200 tl fark 10bin km yillik yol yapan icin daha ucuza performansli ve sessiz benzinli araci alip yillik yakit farkini mtv sayesinde notrlemeyi sagliyordu.
    joy 1.6 lpg uyumu yuzunden satiyordu once joy alip 2000 km sonra satip icon tce almis biri olarak megane iconsa tadi cikiyor eksiklikleri donanimla unutturuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

Egea 1.4 easy'de koltuk ısıtma var mı?
    Egea'da bir ara deri koltuk paketiyle alınabiliyordu. Şuanda sanırım tam anlamıyla dolu bir Egea alınamıyor ve koltuk ısıtma da yok.

Doblo ve Fiorino'da Premio'da standart.

• quote:

Orijinalden alıntı: serar1453

2011 de albea alacaktım,radyo teyp ve klima standart değil opsiyondu

2019 urban plus aldım,bence gerekli değil ama koltuk ısıtma yok.Opsiyonda bile yok...
    Yıldan yıla Fiat değişiyor hocam. İyice borsaya çevirdiler

Egea'da eskiden deri koltuk paketiyle alınabiliyordu ama şuan bizim pazardan kaldırmışlar opsiyonu.

Fiorino 2017 Premio 95HP (Işık paket mevzusu gibi olacak ama 2017'de Premio'nun 75 beygirliği de vardı ve 75 beygirlik Premio ile 95 beygirlik Premio arasında fren diski boyutundan lastik çapına, bijon sayısına kadar fark var.)

Mesela 2019 model Fiorino'larda Premio'lara 7" Uconnect ekran ve Android Auto&Car play desteği geldi ama sağ ön koltuk ısıtması gitti

Fiat'ın boş paketi hakikatten boş. Öyle Megane'ın boşu gibi değil, harbi harbi boş. Ama dolusu da sınıfına göre baya dolu. Yine fiyat olarak bakınca dolusu da sınıfına göre ucuz kaldığından Fiat'ın dolusu alınır, boşundan kaçılır.

Akrabam gidip bi tane Fiorino almıştı, arabayı bi getirdi arabada TORPİDO KAPAĞI yok. Torpido Kapağı

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Yıldan yıla Fiat değişiyor hocam. İyice borsaya çevirdiler

Egea'da eskiden deri koltuk paketiyle alınabiliyordu ama şuan bizim pazardan kaldırmışlar opsiyonu.

Fiorino 2017 Premio 95HP (Işık paket mevzusu gibi olacak ama 2017'de Premio'nun 75 beygirliği de vardı ve 75 beygirlik Premio ile 95 beygirlik Premio arasında fren diski boyutundan lastik çapına, bijon sayısına kadar fark var.)

Mesela 2019 model Fiorino'larda Premio'lara 7" Uconnect ekran ve Android Auto&Car play desteği geldi ama sağ ön koltuk ısıtması gitti

Fiat'ın boş paketi hakikatten boş. Öyle Megane'ın boşu gibi değil, harbi harbi boş. Ama dolusu da sınıfına göre baya dolu. Yine fiyat olarak bakınca dolusu da sınıfına göre ucuz kaldığından Fiat'ın dolusu alınır, boşundan kaçılır.

Akrabam gidip bi tane Fiorino almıştı, arabayı bi getirdi arabada TORPİDO KAPAĞI yok. Torpido Kapağı

Alıntıları Göster
    Aynen hocam,yıllar geçip araba tutulunca olabildiğince kasıyorlar özellikleri.

7 inç tablet koymuş ama carplay yok,geri görüş yok.

Park sensörü 4 idi,3 e indirmiş.

Bunlar gözle görülenler,göremediğimiz neler kıstılar belli değil..

Ama Allahtan torpido kapağı hala var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serar1453 -- 30 Ekim 2019; 20:40:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serar1453

Aynen hocam,yıllar geçip araba tutulunca olabildiğince kasıyorlar özellikleri.

7 inç tablet koymuş ama carplay yok,geri görüş yok.

Park sensörü 4 idi,3 e indirmiş.

Bunlar gözle görülenler,göremediğimiz neler kıstılar belli değil..

Ama Allahtan torpido kapağı hala var

Alıntıları Göster
    Ya park sensöründen kısmak nedir

Yeni modeli de bi göremedim gitti. Kaç ay oldu duyurulalı, gidiyorum ya boş paket araç ya eski model

2017'lerde çok ince bi detay var, arka 2'li koltuk katlanınca sağlama almak için bagaj lastiği var ön koltuğa sabitlemek için. Şu yenisi gelsin bi gidip bakıcam lastik duruyor mu

Torpido ap ayrı bir mevzu. O arabaya binen birinin Fiat'ı yerden yere vurması da doğal yani. İşin komik tarafı bayiye gidiyorsun full donanımlı araç yok. Ben kullandığım için biliyorum aradaki farkı, kullanmayan adam nerden bilecek?

• Joy paket megane almak için bayiye girdim aracı inceledim ve anında vazgeçtim. Alana saygı duyarım ama elentra çok daha iyi bir tercih 2. el kaygınız yoksa. Varsa toyota yine 1 gömlek üstün meganedan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Evde 2018 joy 1.5 dci megane şirket aracım ve 2018 eco elegance civic şahsi aracim var
    En yakın arkadasimdada 1.3 tce duster

Aksesuar göreceli, ben şunları söyleyeyim
    Megane civic e göre çok daha sessiz , daha tok. Yol tutuş konusunda eşitler bence
    Ama süspansiyon meganda çok daha iyi çok net

Dusterda 1.3 un 130 versiyonu var buna rağmen gayet performanslı, şehir içide 7.5 gibi ortalaması var . 1.3 140 lik megane bence iyi bir seçim. Tek sıkıntısı edc isteyince 20k gibi bir fark var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba.105 bin lira fiyati nereden aldiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1332 cc motor nedir yahu.
    renault böyle bir hata yapmazdı ama.

aklıma şu geldi.
    toyota elinde kalan 1.33 lük motoruna turbo takıp renoya, onlar da bize kaktırmasınlar..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.