Şimdi Ara

1.3 tce megane tavsiye konusu (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
19.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Pardon kaç model megane'dan bahsediyorsunuz? Ben sıfır aldım hem de en boş paketini 4 cam da otomatik hatta hız sabitleyici bile var. Tamam bir Rolls Royce değil ama bu fiyata da Rolls Royce vermiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı yazdığınızda araba piyasa da yoktu bile. Ezberden atıp tutmak bu kadar kolay olmamalı. 5 aydır kullanıyorum 1.3 tce Megane yakıt 6.4 ortalama ve bu şehir içi tamamen. Hız ortalaması da 29.1 yani sizin dediğiniz gibi 9 litre falan değil hayal gücünüz iyiymiş. Arka bagaj kapağı plastik demişiniz acaba siz Megane diye oyuncak araba mı verdiler. Bence kullanmadığımız arabalar hakkında yorumları bıraksak bu forum daha güzel olur ve faydalı bilgiler alırız.

• orbays40 O kullanıcısına yanıt
    Seninle polemiğe girmem. Sen 6.4 lt yi neredeyse 30 km ortalama ile görüyorsun nerede nasıl? Dizel arabalarıyla millet senin yaktığını yakamıyor . Sen 26 km ile tekrar dene bakalım. Kim ezberden atıyorsa ona söyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 038poyraz -- 7 Mayıs 2020; 23:29:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada yeni bir mouseon doğuyor galiba

• Tsi fanı vagcilar vardi soyle az yakiyor boyle az yakiyor diyen şimdi de tce ci fanlar turemeye basladi ama merak etmesinler goruyoruz hangi lpg kiti uyumludur kac liradır diye araniyorlar

• Baya zaman geçmiş ben megan aldım ama 1.6 atmosferik lpgli kıyıdan kıyıdan gidiyorum daciadan sonra rahat araba megan sedan bagajı muazzam içide ortalama tesla ekran güzel duruyor.

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Polemik yaratmak değil zaten amacım. Bilmediğiniz bir konu da öğrenmeniz için yazıyorum. isminizdeki 38 plaka ise Kayseri'de yaşıyorsunuz galiba akşam yeşil mahalle'ye gelin yol bilgisayarını göstereyim. O zaman rakamın gerçek olduğunu anlarsınız. Oruçlu ağzım ile size yalan söyleyecek halim yok. Altta resim de yüklüyorum bakarsınız.
    1.3 tce megane tavsiye konusu

• Fan olarak beni kastediyorsaniz hiç bir maddi değeri olan bir şeye ne bağlı kaldım ne de fanı oldum. Değerlerin resimlerini paylaştım yukarıda bakarsınız. Benim çabam kullanmadığımız arabalar hakkında yorum yapmayalım yoksa şu araba kötü bu araba iyi derdinde değilim. LPG taktırmak isteyen arkadaşlara da saygı duymaktan başka yapacak bir şeyim yok. LPG'li araç istiyorsanız en temizi Civic ya da Corolla alıp keyfinize bakacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: orbays40

Bu mesajı yazdığınızda araba piyasa da yoktu bile. Ezberden atıp tutmak bu kadar kolay olmamalı. 5 aydır kullanıyorum 1.3 tce Megane yakıt 6.4 ortalama ve bu şehir içi tamamen. Hız ortalaması da 29.1 yani sizin dediğiniz gibi 9 litre falan değil hayal gücünüz iyiymiş. Arka bagaj kapağı plastik demişiniz acaba siz Megane diye oyuncak araba mı verdiler. Bence kullanmadığımız arabalar hakkında yorumları bıraksak bu forum daha güzel olur ve faydalı bilgiler alırız.
    Hocam emin misin plastik olmadığına? HB kasada bagaj kapağı plastik. Sedanda sac olabilir ama HB kasada bildiğin çamurluk gibi plastik.

• quote:

Fan olarak beni kastediyorsaniz hiç bir maddi değeri olan bir şeye ne bağlı kaldım ne de fanı oldum. Değerlerin resimlerini paylaştım yukarıda bakarsınız. Benim çabam kullanmadığımız arabalar hakkında yorum yapmayalım yoksa şu araba kötü bu araba iyi derdinde değilim. LPG taktırmak isteyen arkadaşlara da saygı duymaktan başka yapacak bir şeyim yok. LPG'li araç istiyorsanız en temizi Civic ya da Corolla alıp keyfinize bakacaksınız.
    Ortaya soyledim oyle isteyen uzerine alinabilir benim icin sakincasi yok lpg konusunda corolla tercih ettim dediginiz gibi keyifle biniyorum teşekkürler

• Hocam madem Corolla kullanıyorsunuz Megane sorusunda ne işiniz var. Yukarıda da dediğim gibi herkes kullanıp bildiği araçlar hakkında yorum yapsa ortalıkta bilgi kirliliği olmaz. Sizin hiç Megane 1.3TCE aracınız oldu mu?

• ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yazınızı okuduktan sonra gidip baktım hatta yanılıyor muyum diye arkadaşı da yanımda götürdüm ama plastik değil 🙂 İlk fırsatta da hb bir Megane'i kontrol edeceğim merak ettim gerçekten.

• quote:

Hocam madem Corolla kullanıyorsunuz Megane sorusunda ne işiniz var. Yukarıda da dediğim gibi herkes kullanıp bildiği araçlar hakkında yorum yapsa ortalıkta bilgi kirliliği olmaz. Sizin hiç Megane 1.3TCE aracınız oldu mu?
    Corolla civic megane focus bunlar hep c sınıfı arac burasi da otomobil forum sitesi ya hani arkadaslara farkli bir bakis acisi getirmek bilgi dagarcigimizi birlikte gelistirmek forum ruhuna uygun hareket etmek bilginin paylastikca cogalacagina inanmak corollanin megane araca gore daha iyi bir tercih olabilecegini anlatmak gibi gibi sebeplerle yazmisim hocam zamaninda bende corolla civic megane motor sanziman konfor 2. El durumu lpg uyumu gibi konularda cok arastirmistim ilk eledigim megane olmustu kusura bakmayin megane kullanabilme serefine de nail olamadim henüz...

• Fikriniz gerçekten güzel ama izlediğiniz yol yanlış maalesef. Megane'i savunanları fan olarak görüp kendinizi bilgi paylaşan biri olarak görmeniz yanlış birşey. Sizin düşüncenize göre de siz Corolla fan'i olmuş diğer arabaları beğenmeyen bir kişi olmuş oluyorsunuz. Megane'i LPG uyumu nedeniyle elediyseniz normaldir ama motor ya da diğerleri bence tamamen göreceli ve kullanım zevkine kalmış birşey. Mesela ben 1.4 TSI superb aracımdan sonra atmosferik 2.0 motor Passat aldım ama turbo beslemeli aracın keyfini hızlanmasını bulamadığımdan tekrardan en uygun fiyatlı turbo beslemeli bir araca yöneldim ki bu motoru Mercedes Nissan ve Renault ortaklaşa geliştirdiler. Öyle kötü bir motor da değil bence. Yakıt konusunda da yukarıdaki resmi gördünüz gayet makul bence. LPG ihtiyacı yok yani. İkinci el konusunda haklı olabilirsiniz japon araçları ülkemizde fazlasıyla kıymetli

• Eskilerden de gelen bir söz vardır. "Her kişi kendi arabasını Mercedes görür, Tofaş olsa bile" Bu benim ailemden bir büyüğün sözüydü. Gerçekten de öyle. Kimi LPG, kimi turbo benzin, kimi dizel ister, ama herkes bindiği arabayı över. Biz de bu gerçekten böyledir. Hiç şaşmaz. Resmen yaşadım, sıfır km Fluence aldığımda, bu araba alınır mı diyen eleman 2000 model Range aldı, ben dedim ki "Hayırlı olsun kazasız belasız kullan". Renoya para vereceğime daha azına markaya biniyor. Geçen gördüm satmaya çalışıyomuş, 100 km de 25 lt yakıt tüketimi, her ay 3.000 ₺ masraf. Egea falan alıcam dedi :) Yani bu forumda herkesi ciddiye almayacaksanız, kim hangi arabaya biniyorsa, onun arabası onun mercedesidir. Bunu bilerek verdiği yorumları değerlendirirseniz boşa polemik oluşmaz. Hayatımda LPG almadım almam, atmosferik almadım almam, yıllardır (520i hariç) dizel kullanıyorum, henüz 2 gün önce de 1.2 turbo grandland X aldım, memnunum. İşime ne gelirse onu alırım, ama her şeyden önce motoruna sonra da donanıma göre araba alırım. Herkesin bütçesi ve zevki kendine. Kendi arabanızı "Mercedes" gibi anlatırken, diğer insanların bütçesiyle aldığı araçları "Tofaş" olarak değerlendirmek oldukça yanlış. En azından herkes araba sahibi, yaşları buna göreyse en başta yaşlarınıza yakışmaz. Herkese kazasız belasız, sevdiği araçlarla sorunsuz yolculuklar dilerim

Not: Mercedes ve Tofaş örneğini fiyatlarından dolayı verdim, bizim ailede ilk çıktığından beri tofaş alınmıştır, tofaş kötü mercedes iyidir demiyorum, ne kadar param olsa mercedes almam, o yüzden bu konu içinde ekatra polemik oluşmasın diye belirtmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknsysl -- 8 Mayıs 2020; 21:12:11 >

• quote:

Hocam sizin yazınızı okuduktan sonra gidip baktım hatta yanılıyor muyum diye arkadaşı da yanımda götürdüm ama plastik değil 🙂 İlk fırsatta da hb bir Megane'i kontrol edeceğim merak ettim gerçekten.
    Sedanlar sac zaten. Normal kapılar gibi. Akrabama HB Icon dCi EDC aldık, arabanın sağını solunu ben detaylı inceledim.

Plastik derken dışı plastik ama Clio'nun çamurluğu gibi yada paket servis motorunun bagajı gibi hissettirmiyor kesinlikle. Normal bir bagaj kapağından farkı yok ama dışını plastikten yapmış Renault.

Megane 5-6'nın dışı komple plastik olacak bu gidişle ama hakkını vermek lazım adamların. Detaylı bakmadığınız sürece anlamanız çok zor

• ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    Kaporta aksamı sağlam araçlar eskiden kaldı artık. Tabi bu bir bahane değil. Açıkçası ben superb ve passat'tan sonra çok tedirgin olarak aldım takir tükür bir araba olur diyordum ama korkularım boş çıktı. Tabi bir D segmenti bir araba değil ama sınıfına göre gayet güzel bir araba ve gidişi, yakıtı gayet iyi. Multimedya eklettim ben alırken arabanın havası değişti. Multimedya olmayınca gerçekten çok boş duruyor aracın içi.

• orbays40 O kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaşım, bak bu araçtan rent a car firmamızda 9 adet var. Birisini de uzun süre kullandım. Aynı motorlu yeni cla serisi araçta var, duster da var. Az yaktırmak sa mesele az yaktırırsın. Ama dikkatsiz kullan biraz ne demek istediğimi anlarsın. Erkilet bulvarında yeşil mahalleye doğru düzgün trafik yok. Dediğin yerleri avucum içi gibi bilirim. Ama genel anlamda aracın daha iyi olması gerektiğini eleştirmem, neden seni rahatsız ediyor ki? Daha iyisini yapabileceklerken neden bunla memnunum der ki insan?
    Bir hb kasa meganı lütfen incele, arka bagaj kapağını aç, kapa, biraz burulma hareketi yap, görürsün. Yada senin aracında da aç stepne havuzuna bak. Bu meganların önceden de yerli üretimiyle ithal olanları arasında da böyle kalite farkları vardı.

• quote:

Fikriniz gerçekten güzel ama izlediğiniz yol yanlış maalesef. Megane'i savunanları fan olarak görüp kendinizi bilgi paylaşan biri olarak görmeniz yanlış birşey. Sizin düşüncenize göre de siz Corolla fan'i olmuş diğer arabaları beğenmeyen bir kişi olmuş oluyorsunuz. Megane'i LPG uyumu nedeniyle elediyseniz normaldir ama motor ya da diğerleri bence tamamen göreceli ve kullanım zevkine kalmış birşey. Mesela ben 1.4 TSI superb aracımdan sonra atmosferik 2.0 motor Passat aldım ama turbo beslemeli aracın keyfini hızlanmasını bulamadığımdan tekrardan en uygun fiyatlı turbo beslemeli bir araca yöneldim ki bu motoru Mercedes Nissan ve Renault ortaklaşa geliştirdiler. Öyle kötü bir motor da değil bence. Yakıt konusunda da yukarıdaki resmi gördünüz gayet makul bence. LPG ihtiyacı yok yani. İkinci el konusunda haklı olabilirsiniz japon araçları ülkemizde fazlasıyla kıymetli
    Fan oldugumu dusunmuyorum siz de bana gore henüz fan degilsiniz 😄 megane eleme sebebim sadece lpg uyumsuzlugu degil toplamda fiyat performans uyumsuzlugudur soyle soyliyim su an acin bakin liste fiyatlarina en baz otomatik corolla 153 bin lira megane 183 bin lira arada 30 bin lira fark var corolla lpg uyumu ile dizellerden az yakiyor corolla cvt sanzimani ile yillarca sorunsuz masrafsiz bir sanziman corolla yelyeni bir kasa iken digeri kac yildir piyasada yakinda makyaj yiyecek hatta yetkili gecen aciklamisti megane artik uretilmeyecek fluence gibi olacak devamililigi yok ! Yani totale bakinca bu iki arac arasinda megane secip 30 bin lira da fazla vermek bambaska bir boyut benim fikrim bu isteyen istedigini secebilir saygı duyarim...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.