Şimdi Ara

1.3 Multijet'in Garip Performansı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
123
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla 1.3 95'lik Punto'da gayet yürüyor otomatik olmasına rağmen, 3 kişiyle 220 yaptık, yokuş aşağıda olsa

1.3 Multijet'in Garip Performansı?
  • İçinde gizli type-r var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Valla 1.3 95'lik Punto'da gayet yürüyor otomatik olmasına rağmen, 3 kişiyle 220 yaptık, yokuş aşağıda olsa

1.3 Multijet'in Garip Performansı?

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Yokuş bitiminde viraj olmasa ve araçta tek kişi olsa daha da gideri vardı, şanzıman izin veriyor çünkü
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    95 lik linea ile 200-210 yaptım diyenlere inanmiyordum.Artık inanıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 95 hp 1.3 olan gayet iyi performans sağlıyor. Akrabamdaki lineaya bindikten sonra dağda bayırda linea gördüm mü saygıyla sağa çekilip yol veriyorum.

• Fiat'ın süspansiyonları genel olarak yumuşaktır.

Yani gaza bastığınızda koltuğa yapıştırmasının nedeni motorun süperliğinden değil süspansiyonların yumuşaklığından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

95 hp 1.3 olan gayet iyi performans sağlıyor. Akrabamdaki lineaya bindikten sonra dağda bayırda linea gördüm mü saygıyla sağa çekilip yol veriyorum.

Sende dediysen artık şüphem kalmadı
    Ama sağa çekilmek yerine S'e çekip i-vteci costurup plakada okutabilirsin sanki

•  1.3 Multijet'in Garip Performansı?

bir multijet de benden olsun. 2010 Fiat Albea..
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Arkadaşlar bu motorun kimileri ölü olduğunu kimileri ise 1400 Kg astrayı bile yeterli götürdüğünü söylüyor.Bazıları ilk vites hantal diğer vitesler normal diyor.Hatta 200 Km'ye kadar gayet rahat çıkıyor.Bütün rampaları 4.-5.Vites'te çıkıyorum diyendeBen seneler önce bir kere 75 lik punto kullanmıştım onuda hatırlamıyorum bile o yüzden sizin Bu 1.3 95 Ps multijet oyuncağı ve kullanıldığı araçların üzerindeki düşüncenizi öğrenmek istedim

2013 model e5 motorlu 95 hp linea sahibiyim.
    Aracımın bakımları zamanından önce yapılıyor öncelikle onu belirteyim ve aracım şu anda 38 bin km de.40 bin bakımı 37 binde yapıldı.
    Neyse konuya dönelim.
    Uzun yolda bolu rrampası olsun,tekirdağdan malkaraya giderken o meşhur rampalar olsun,elmadağ rampası olsun tüm rampaları 5 kişi ile birlikte cc hiç bozmadan 100 km hız ile çok rahat çıkabiliyorum.
    Yine geçen hafta bolu dan dönerken düzce-sakarya arası bi düzlükte 5 kişi ve bagaj dolu iken tam 190km hıza çıktı.çıkması 1 dk kadar sürdü ama çıktı.araba dolu olduğu için hiç dağıtması da.gayet stabil bi şekilde ilerledim.

• Astra j kullanıcısıyım. İlk vites denildiği gibi hantal ama araç gitmiyor, yürümüyor demek kesinlikle haksızlık olur. 1500 kg'lık bir aracı 1248cc çapıyla bu motor çok iyi çekiyor. İnanılmasa da, fabrika verisi 175km/s olsa da söylendiği gibi düz yolda, araç boşken 205 km/s hıza kadar çıkabildim, yokuş aşağı daha fazlası mümkün fakat araç yüklüyse bu hızlara çıkmak imkansız gibidir. Tam dolu vaziyette daha da hantallaşır, klima açıkken de biraz hantallaşır fakat iyi bir sürücüyü zorlayacak derecede olmadığını düşünüyorum. Motor gayet sesli çalışıyor, zevkli bir sesi olmadığını düşünüyorum fakat radyo açıkken pek motor sesi duymuyorsunuz. Tüketimi gayet iyi, vergisi ucuz, performansı da yarışlara katılmayacaksınız yeterlidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Lineadaki motor yada şanzıman tırt. Puntonun ciğeriyle alakası yok o arabanın gitmesini engelleyen başka bir şey var. Ama böyle bir yokuşta yapılamayacak bir hız değil. Punto ile Lineanın ağırlıkları çok yakın ama Punto performans olarak sanki 10-15 beygir fazlası varmış gibi gidiyor. Yani Puntonun 95 bg olduğu doğru, ama Linea bence 95 gibi değilde 80-85 gibi gidiyor.

Şanzıman oranlarından dolayı deniliyor..Hele o ilk 90'lıklar 1 ve 2. vites'lerde bariz hantalmış(ben kullanmadım)95'likler fena değil diyorlar.Ama en iyisi 1.6 Mjet galiba
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için sağolun
    Aynen 1.6 multijet gayet iyi ama çok yakıyor. 6.5-7 civarı. 120liği Chip + box ile çılgın bir makinaya dönüşüyor. 160-165 bg civarında güç üretiyor.

• Bende 1.3 multijet araç düşünüyorum.
    Buradaki bilgiler iyi oldu.

Logan'a birşeyler yapasım var ama turboya girmeden pek sonuç alınmıyor.1.6 Multijet linea'lara baktım biraz alınca içime sinecek az km'li olanların fiyatlarıda pek az değil gibi..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-linea-1.6-m.jet-emotion-plus-299376469/detay
    Kmsine göre ucuz değil 2-3 bin fazlası var benim gözümde. 1.4 tjetlere bak, 7.5 8 litre zorlamazsa çok güzel yürüyor birçok araca şaka yapıyor. O lineada ne var, nasıl gidiyo ya dedirtiyor. Lpg uyumu da var bu arada. En fazla 34-35e güzel bir araç alınabilir.

• Bu 1.3 CDTI ile multijet aynı şey mi oluyor?

• sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynı.

Konuya hitaben;

1.3 motor be yauuv, yürümüyor diyenler bol forumda. Hepsinin altında en az 200hp araba vardır da kesin o yüzden diyorlardır (!). Yolda 120km/h yi geçmeyip 1.3mjet motora laf atıyorlar. Zıpkın gibi gidiyor mjetler, düz yolda neyse rampada da aynı şekilde gidiyor. Boşuna yırtınmayın, bi mjet yanınızdan geçti gitti mi o zaman anlarsınız

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.