Şimdi Ara

1.2tsi s&s mi 1.4tsi fr mı lütfen aydınlatın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Foruma yeni üye oldum nereden baksanız 1 aydır seat leon araştırıyorum. Fakat kafama takılan birçok soru var.
    Benim için önemli olan hepiniz için olduğu gibi yakıt+performans+görünüş :) İstanbul'da yaşıyorum alacağım araç günde ortalama 30 km yol yapacaktır. Bayilerin hemen hepsini aradım birçoğunu gezdim fakat 1.2 tsi s&s manuel kırmızı hiçbir yerde bulamıyorum sipariş verdim 8 hafta sonra geleceğini belirttiler fakat bu süreç içerisinde kafama takılan bir sürü soru var. Sipariş verdiğim araç 1.2 tsi s&s manuel kırmızı led paket 53 bin liraya geldi ancak kafama takılan 1.4 tsi s&s manuel fr lar var yeni fr larda standart olarak deri kumaş karışımı koltuklar,navigasyon,led paket,fr tamponlar,krom egzoz,fr yay,sunroof,17" fr jantlar var fiyatı 63 bin lira normalde ben 40 bin liralık araçlara bakarken leona hasta oldum 53 bine kendimi zorladım ancak fr ı görünce içim gidiyor sizde 10 bin lira fazla vermeye değer mi fr alırsam 36 ayda 1.2tsi alırsam 24 ayda ödeyeceğim kardeşlerim ve büyüklerim beni aydınlatırsanız çok sevinirim. yani fr diye sırf 10 bin lira verip kendimi çok kasıp fr mı alsam :)

• Aradaki fark 1 yıl daha tatile gitmeme,başka istekleri erteleme vs olduğu için bence aracınızla devam edin.Hem led paket ekletmişsiniz hem de bence en çok yakışan renklerden biri olan kırmızı rengiyle almışsınız.Zaten aynı iki araç.Ama bir gün bile neden onu almadım diye düşünecekseniz FR alın gitsin.
  • Dün ben siparişimi iptal ettim ve araç bayiye Salı Çarşamba gelecek. Bursa seat bayisi led paket yok 1.2 TSİ style sunroof paket vardı 52000 e anlaşmıştık. Bence gerek yok fr a fazla dan para vermeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bu isteklerinizden olan performans i ne kadar istediğinize bagli . Istanbul icinde hız yapmayacak bir güzergah var ise 1.2 cok daha mantıklı .

Ancak sunduğu donanımlar ile de FR mantıklı .

Dedigim gibi performans ihtiyacınızı duşunun bir test edin hatta 8 hafta icinde baska bayileri gezip ellerinde varsa . Cunku Aralarındaki 0-100 2 saniye bile olsa ara hızlanmalarını bir test etmenizi oneririm .

Ancak dedigim gbi sehir ici kullanımda 1.2 yeter . Led + kırmızı cok yakisiyor . Apollo mavi de cok sık neyse ben kafa karıştırmiyim daha fazla

• oozgur16 kullanıcısına yanıt
    doğru diyorsunuz en güzel haşin rengini seçtik, teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

Dün ben siparişimi iptal ettim ve araç bayiye Salı Çarşamba gelecek. Bursa seat bayisi led paket yok 1.2 TSİ style sunroof paket vardı 52000 e anlaşmıştık. Bence gerek yok fr a fazla dan para vermeye.

keşke led paket alsaydınız biraz daha bekleyip ya led çok güzel bence beklemeye değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Valla bu isteklerinizden olan performans i ne kadar istediğinize bagli . Istanbul icinde hız yapmayacak bir güzergah var ise 1.2 cok daha mantıklı .

Ancak sunduğu donanımlar ile de FR mantıklı .

Dedigim gibi performans ihtiyacınızı duşunun bir test edin hatta 8 hafta icinde baska bayileri gezip ellerinde varsa . Cunku Aralarındaki 0-100 2 saniye bile olsa ara hızlanmalarını bir test etmenizi oneririm .

Ancak dedigim gbi sehir ici kullanımda 1.2 yeter . Led + kırmızı cok yakisiyor . Apollo mavi de cok sık neyse ben kafa karıştırmiyim daha fazla

Yarışlara katılmıycaz ya performans hani uzun yolda kamyon sollarken soğuk terler atmayalım aracı zorlayıp fazla yaktırmayalım :)

Çok gezdim bayileri ama hocam apollo maviye falan girersek bu işin sonu yok gibi :D

• Ben olsam 1.2 TSİ olanı alır binerim.

Neden derseniz? 1.4 TSİ atlayınca sadece 10.000TL artmayacak buna ek fazladan vergi için 1.000 TL ( 3 yıl kredisi var ) her 100 km de fazladan 0.5 litre yani her

gün 30 kmden (hafta içi diye hesaplıyorum) 120 litre ( 3 sene de ) yakıt yakacaksınız ki bu minimum siz 1.4 TSİ'ı bulunca illa gazlayacaksınız bu fark iyice artacak.

Benzin 4.30 TL desek 516 TL de oraya gidecek en az.

1.4 TSİ ile 1.2 TSİ arasında bilmiyorum ama bakım fiyatları olarak farkta söz konusu olabilir.Uzatılmış garanti isterseniz onda da bir fark olacak.

Mesela kısaca 10.000TL meseles, değil buna kasko,vergi,yakıt farklarını koyunca sene de belki 1.000TL fazladan cebinizden çıkacak.

Ben olsam zorlamam kendimi. Alırım 24 ayda öderim.Ödemem bitince içimde hala FR aşkı varsa gider makyajlı ya da yeni kasasını alırım.

Not: Kişisel görüşüm bu.Ben olsam almam.Önce 1.2 TSİ alır 2 sene onu kullanır.Hala FR aşkım sönmediyse 2 sene sonunda makyajlı ya da yeni kasa FR alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Ben olsam 1.2 TSİ olanı alır binerim.

Neden derseniz? 1.4 TSİ atlayınca sadece 10.000TL artmayacak buna ek fazladan vergi için 1.000 TL ( 3 yıl kredisi var ) her 100 km de fazladan 0.5 litre yani her

gün 30 kmden (hafta içi diye hesaplıyorum) 120 litre ( 3 sene de ) yakıt yakacaksınız ki bu minimum siz 1.4 TSİ'ı bulunca illa gazlayacaksınız bu fark iyice artacak.

Benzin 4.30 TL desek 516 TL de oraya gidecek en az.

1.4 TSİ ile 1.2 TSİ arasında bilmiyorum ama bakım fiyatları olarak farkta söz konusu olabilir.Uzatılmış garanti isterseniz onda da bir fark olacak.

Mesela kısaca 10.000TL meseles, değil buna kasko,vergi,yakıt farklarını koyunca sene de belki 1.000TL fazladan cebinizden çıkacak.

Ben olsam zorlamam kendimi. Alırım 24 ayda öderim.Ödemem bitince içimde hala FR aşkı varsa gider makyajlı ya da yeni kasasını alırım.

Not: Kişisel görüşüm bu.Ben olsam almam.Önce 1.2 TSİ alır 2 sene onu kullanır.Hala FR aşkım sönmediyse 2 sene sonunda makyajlı ya da yeni kasa FR alırım.

İçimi aydınlatıyorsunuz çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum sonuçta 1 sene daha fazla borç ödemek benide yorar ve sıkar ayrıca kasko vergi konusunda haklısınız sanırım en mantıklısı 1.2 tsi :)

• 1.2 tsi işinizi fazlasıyla görür bence. zaten benzinli araçlar bari vergisi düşük olsun, alırken de 1.4'e fazla para ödeyeceksiniz.
  • Fark fazla. Zaten krediyle aliyorsunuz. Zarar iyice artar. Faiz, vergi, yakit...

1.2 ve hafif kasa yakitta da performansta da uzmez. Led far harika gercekten, beklemeye deger. Ama 16 jant gelecekse ben olsam hemen sipatisi degistirir 17 yapardim. Cunku 16 o arabanin gorselini bitiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykr

Fark fazla. Zaten krediyle aliyorsunuz. Zarar iyice artar. Faiz, vergi, yakit...

1.2 ve hafif kasa yakitta da performansta da uzmez. Led far harika gercekten, beklemeye deger. Ama 16 jant gelecekse ben olsam hemen sipatisi degistirir 17 yapardim. Cunku 16 o arabanin gorselini bitiriyor.

17" janta 1350 lira fark istiyorlar gerek duymadım şimdilik 17" jant + sunroof da koyayım diyince 57 bin lira oluyor araba e fr a ne kaldıki :D
  • Kalbinin sesini dinle fr derim tek geçerim alacağın aracı söylüyorum sanruflu 17 veya 18 inç jant kırmızı led paketli bütün gözler üstünüzde olacak

• Hangisini alırsanız alın leon şu anda piyasanın en iyi f/p aracı. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: edrt

Kalbinin sesini dinle fr derim tek geçerim alacağın aracı söylüyorum sanruflu 17 veya 18 inç jant kırmızı led paketli bütün gözler üstünüzde olacak

tekrar bir düşüneceğim inşallah ama işte aklıma takılan 1 sene fazla ödüycem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Hangisini alırsanız alın leon şu anda piyasanın en iyi f/p aracı. Hayırlı olsun.

Sağolun , Allah size daha iyisini nasip etsin inşallah :)
  • FR alın. Eğer 1.2 alırsanız, aklınızda 1.4 FR hep kalır.

1.4 FR'ı da 18 jant alın. Sonra neden 17 aldım dersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tsi + yazılım istanbul için daha mantıklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arkadaşım 1.6 tdi dsg 64 bine almıştı 2 ay önce. Fr çok daha iyi diyebilirim. Dış görünüş zaten söylemeye gerek yok da, konsol fln da fr hariçlerinde çok sıkıcı dursa da fr çok göze hitap ediyor

• up up up başka fikirleride duymak istiyorum :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.