Şimdi Ara

1.2 Doblo Konusunda Sorularım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Son günlerde araba bakarken 2004 1.2 Doblo SX ilanına denk geldim arabayı gidip sahibinden inceledim ve gayet temiz bir araba fakat çoğu kişiden 1.2 motorun çok sıkıntı yarattığını, çekişinin sorunlu olduğunu duydum. Sorun olmaz diyenlerde var ve bu yüzden çok kafamız karıştı. Kısıtlı bütçe olduğundan buna takılı kaldık, yardım ederseniz sevinirim. Siz ne düşünüyorsunuz?

• 1.3 neysede 1.2 nedir anlayamadim 1.3 zaten gitmiyor yolda en asa 1.9 6 ileri vites olcak hemen hemen ayni yakar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolasın hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

1.3 neysede 1.2 nedir anlayamadim 1.3 zaten gitmiyor yolda en asa 1.9 6 ileri vites olcak hemen hemen ayni yakar

1.3 En azından turbo dizel. 1.2 Atmosferik benzinli. Kağnıdan farksız olur sanırım yüklüyken

• Hem yakıtı içer hemde gitmez o araç.

• gitmeye gidiyor ama yükte ve rampada aracı bagırtmak gerekiyor. ben 1.2 benzinli birde lpg takılmışını kullanmak zorunda kaldım. aracta cok bakımlı degildi.
  • belki uygun fiyattır ama almaya pek değmez.
    Bu mesaja eklenen görseller:

1.2 Doblo Konusunda Sorularım Var 1.2 Doblo Konusunda Sorularım Var

• 0-100 19 saniye abovvv
  • Bu eski dobloların bi ortası yok arkadaş yahu
    1,2 benzinlisi gitmiyor
    1,3 dizel - iyidir ama ne biliyim 1.3 motor sonuçta

1.9 105hp- bu motorda vergiden dolayı sıkıntılı.

Neyseki yenilerinde 1.6 gibi bir seçenek sundularda iyi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBlackWaltz

Merhaba arkadaşlar. Son günlerde araba bakarken 2004 1.2 Doblo SX ilanına denk geldim arabayı gidip sahibinden inceledim ve gayet temiz bir araba fakat çoğu kişiden 1.2 motorun çok sıkıntı yarattığını, çekişinin sorunlu olduğunu duydum. Sorun olmaz diyenlerde var ve bu yüzden çok kafamız karıştı. Kısıtlı bütçe olduğundan buna takılı kaldık, yardım ederseniz sevinirim. Siz ne düşünüyorsunuz?

ben kullandım devrı yuksek kullanırsanız sıkıntı yok hele cok agır yuklenmedıkce akıp gidiyor. Son hızı dusuk sadece 140 gorunce sevınırsnız. Yanı yukledıgınız yuke gore tabıkı cekısı zayıf. Devir yuksek kullanınca sorun yok.
  • 1.2 motor o aracı nasıl kaldırıyor acaba bide yüklüyken bisiklet geçer
  • 600 700 kilo yük ile arac 1.3 dizel 2006 model 55 beygir araç arkaya doğru cöküyor ve yolda sağ sola kaymaya caşlıyor fren desen tutmuyor cünkü frenleri 1400 kilo ya göre ayarlanmış aracın yük atınca fren tutmuyor 1 ci vitesde her yere cıkar baskı balatayı yer bir süre sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizlerin_umudu -- 19 Şubat 2016; 21:49:52 >
  • quote:

600 700 kilo yük ile arac 1.3 dizel 2006 model 55 beygir araç arkaya doğru cöküyor ve yolda sağ sola kaymaya caşlıyor fren desen tutmuyor cünkü frenleri 1400 kilo ya göre ayarlanmış aracın yük atınca fren tutmuyor 1 ci vitesde her yere cıkar baskı balatayı yer bir süre sonra

1.3 Multijetler 70 beygir diye biliyorum hoca yanlışınız olmasın?
  • h.kocaer H kullanıcısına yanıt
    Ruhsatta 55 yaziyor 2006 model daha sonra motor gucu artmis her multiljet motoru ayni degildir 1.3 linealarda 90 hp olanlari var ruhsatta boyle yazar

• quote:

Ruhsatta 55 yaziyor 2006 model daha sonra motor gucu artmis her multiljet motoru ayni degildir 1.3 linealarda 90 hp olanlari var ruhsatta boyle yazar

Ruhsatta yazan kW değeridir.
    http://www.convertunits.com/from/kW/to/hp
  • 1.2 doblo kullanmadım esasen ama acizane fikrim, hususi kullanılacaksa, araç lpg liyse, çok yokuşlu bir yerde kullanılmayacaksa sürat merakı yoksa neden olmasın. kaldı ki dünya kadar mühendis çalışıyor fabrikasinda. Çekmiyor gitmiyor diyelere pek kulak asmamanızı tavsiye ederim. Ama yine tercih sizindir.
  • aynı araçtan bir abimizde vardı, sabah milleti içine doldurup işe götürüyordu 6-7 kişiyi. Yavaş yavaş sağdan gidiyordu, gayet geniş bir araç. Yük taşınmayacaksa bence çok uygun. Yavaş kullanımda çoğu araç en fazla 25-30 hp güç üretiyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

Bu eski dobloların bi ortası yok arkadaş yahu
    1,2 benzinlisi gitmiyor

Doblo otomobil olmadığı için 1.9 a kadar aynı vergi yani 1.2 1.3 1.6 1.9 aynı vergiyi ödüyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: ArslanF

quote:

1,2 benzinlisi gitmiyor

Doblo otomobil olmadığı için 1.9 a kadar aynı vergi yani 1.2 1.3 1.6 1.9 aynı vergiyi ödüyor .

1.2 nin otomobil ruhsatlisi yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ArslanF

quote:

1,2 benzinlisi gitmiyor

Yanlışım varsa düzeltin ancak,

Dediğiniz doğru 1.2 1.3 1.4 1.6 aynı vergiyi öder.

Hafif ticari araçlarda vergilendirme, 1.900cc altı ve 1.900cc üstü olarak hesaplanıyor. Doblo 1.9 olanda, 1910cc olarak ruhsatta geçer. Bü yüzden bir üst vergi diliminidedir.

1.9 doblonun tutulmama sebebide 10cc yüzünden yüksek vergisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin261 -- 20 Şubat 2016; 14:22:35 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.