Şimdi Ara

1.2 clio uzun yolda nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1.2 clio uzun yolda nasıl.???
    gerçekten motor yetersiz kalıyor mu???
    neden tercih sebebi..???
    kronik sorunu var mıdır????
    en iyi yönü nedir??

• Bendeki Symbol 960kg 1.2 de 960kg.Symbol 75bg 1.2 ise 80 beygir.Arkadaşım araba benzinli adı üstünde keçi gibi bayıra tırmanıyo.Hiç öle uzun yolda dağda bayırda yolda bırakmaz.Bence gayet iyi.+ vergi avantajı var.Bir arkadaştan 100ü geçmezsen 100kmde 4.5 litre yaktığını duymuştum.
  • arkadaşlar bg gücünde hata yapıyorsunuz bakın bir arabada tork çok önemlidir özellikle ara hızlanmalarda vede sollamalarda , örneğin 65 hp gibi görünen 1.5 dci clio 1600 nm tork üretirki bu bir çok 1.6 arabadan daha iyi hızlanması anlamına gelir sadece son hız düşüktür 170 km ye kadar rahatca cıkar gelelim 1.2 16 v clioya bu aracın hp si yüksek gibi durmasına rağmen gücünü verdiği devir yüksek devirlerdir yani sürekli yüksek devirlerde vites değiştirirseniz bu arabanın 80 bg olduğunu anlarsınız ara hızlanmalarda sollamalarda 80 hp güce değil aracın tork gücüne ihtiyacınız vardır ki kimine göre
    bu yeterlidir , benim kendi yorumum ise yetersiz kalacaktır bu albea 1.2 modellerindede aynıdır

Supap Sayısı 16 -
    Maksimum Güç kw (bg.) 57(80) -
    Maksimum Tork Nm CEE 108 -
    Maksimum Güç Devri (dev/dak.) 5500 -
    Yakıt Tipi Kurşunsuz Süper -
    Maksimum Tork Devri (dev/dak.) 4250 -
    Yakıt Depo Hacmi (lt) 55 -
    Silindir Hacmi (m3) 1149
  • mandel arkadaşım..
    1.2 clio lar. 80 bg mi yoksa 75. bg. mi..tam bilmiyom..genelde 75 yaziyyy ama..
    bide.tabi..bende isterim dizel araba almak.ama.biliyorsun..imkan meselesi..
    sıfır araba almak ne derece mantıklı ciddi ciddi. sıfır araba düşünüyorum bu sıralar.
    clio III 1.2 16 v. de karar kılmış gibiyim..iyice ayrıntıya inip pişman olmak istemiyorum...
    biliyorum fazla performans beklememek gerenk ama yeni teknoloji diyorum bende şahin. var 82 bg..de ne oluyor..
    şüphesiz şahinden seri ve atkdır diye düşünüyorumm...
    arabayı..
    yani..dizelinde fiyatı benzini yakaladı gibi..bu sıralar.hemen hemen dizelin az yakmasının sebebi yaniii. daha az yakıtla uzun gitmesii..
    ama dizelinde bakım masrafları benzinliye göre daha pahalı..
    doğuda çalışıyorum...pis kirli mazot olayları burada çokça yaşanıyor...
    yaniiii..keçi gibi olsun...az yaksın....kirli pis yesin benzini..
    ne bliym...sıfır arabada zarar ama....

ne deyim....görüş alıyorumm.acayip kararsızım...sizin sayenizde bilgi ediniyorum sağolun...

• Aattçi dostum...
    Görüyorumki tüm forumu 1.2 clio konulaıı ile doldurmuşsun...Bende 1 yıllık Clio Hb 1.2 16 V kullanıcı olarak sana şunları söyleyebilirim....
    Uzun yolda yada şehir içiçn hiçmi hiç problem yaşamazsın.Yokuşlarda rampalarda falan bayılmaz aksine dahada hızlanır çıkarsın buna emin ol.İnsan yakuşta ister istemez gaza basınca arabanın bırak hız kaybetmesini hızlanıyorsun.Son derece atik,çekişi güzel sollamalarda falan sorun yaşamazssın...Tabi bunları söylerken yollarda ralli yapabilirsin demek istemiyorum.
    Clio 2 sevenler forumunu okursan benim daha önce verdiğim ve çok tartışılan uzun yol verilerime ulaşabilirsin.Son zamlardan sonra uzun yol yapmadığım için güncel bir fiyat veremeyeceğim.Ama 100 Km'de 90-100 Km ortalama ile 5 lt'yi geçmen zor.
    her 15000 km'de bakıma girer bu araçlar 15000 km'de bir hava,benzin,polen,yağ filtresi ve yağı değişir.30000 km'de bir yukarıdakilere ilave olarak bujiler her 60000 km'de birde bunlara ilave olarak triger seti değişir.15000 km bakımını 150 ytl 30000 bakımını 200 ytl 60000 bakımınıda 450 ytl falan halledebilirsin.
    En düşük vergi diliminde olduğunu unutma...Buda önemli bir avantaj.
    Şahinle kıyaslamada ayrıca hoş olmuş ama clioyu bir ay kullan sonra eski arabanı tekrar kullan aradaki farkı anlarsın.(tabi bir kaç metre ileri gidebilirsen)
    Dizeller iyi hoş ama 1.2 ile arasında müthiş bir ekonomi farkı yok.O nedenle be düşünme derim arıza durumunda çok uçuk rakamlar çıkıyor çünkü.
    şimdilik bu kadar saygılarmla
  • Uzun yol kısa farketmez çok iyi
    gerçekten motor yetersiz kalmıyor.
    Günüüzde herşey ekonomi demek bu nedenle tercih sebebi
    En iyi yönü bu fiyata alınabilecek donanımı en yüksek,en az yakan otomobil
    quote:

Orjinalden alıntı: attci

arkadaşlar 1.2 clio uzun yolda nasıl.???
    gerçekten motor yetersiz kalıyor mu???
    neden tercih sebebi..???
    kronik sorunu var mıdır????
    en iyi yönü nedir??
  • uzun yol performansı denmiş, yokuşta hadi 4 çekersin ve düz yolda 140 gidemezsin çünkü hız sınırı malum 90 ve radarlar tuzak kuruyor o yüzden 2000 cc ilede 90, 1.2 ilede 90 aile otomobili olarak gayet uygun.
  • Renault mühendisleri düşünüp taşınmış bir çok test yapmış ve o motorun bu aracı kaldıracağına karar verdiken sonra piyasaya sümüşlerdir merak etme. Aracı rahat rahat götürür , tek bilmen gereken performanslı kullanımda büyük motorlular kadar yakabileceğidir. Zaten performans isteyenler 1.6 alır o da yetmiyorsa 2.0 lar var. BUNLAR KİŞİSEL VE MADDİ TERCİHLERDİR. Senin kulağın o kasayı bu motor kaldırmıyor sözlerine tıkalı olsun.
  • renaultun benzinli motorları birçok rakbinden % 20 daha performanslı 1,2 birçok 1,4 den daha iyi benim clio 1,4 hb 98 hp astra 1,6 yeni kasa 195 ile geride bıraktım düzce otobanda ancak virajı görünce yavaşladım. renaultun 1,2 iyi ama ayda yılda birkez hava atarım diyorsan 1,4 . yok ben işimi görsen yeter diyorsan 1,2 al arabanın performansını kişiliğininizle özleştirin derim. ilk araban değil se 1,2 yeterde artar bile.
  • Bende oguz1 arkadasa katılıyorum.Eger arabanın boyutları sana yetıyorsa al derım.Benzin 3 ytl yı gectı.En ekonomiği neyse ona binme zamanı geldı.Ben 1.4 symbolle ne mercedesler bmw ler gecıyorum istanbul trafiğinde :) benim 1.4 un 5 ytl yaktıgı, yolda adamın mercedes 3.2 sı tahmınımce 2 katından fazla yakıyordur
  • Bende 2004 clio 1,2 kullanıcısıyım izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim .

* olumlu yönler
    -- çevik kullanım
    -- kolay park etme
    -- güçlü frenler afu desteği
    -- güvenlik
    -- vergi avantajı
    * Olumsuz Yönler
    -- Klima kokusu (bu sadece benim aracıma mahsus olabilir)
    -- Şehir içi kullanımda klima performansı azaltıyor
    Yakıt tüketimine gelince şehirler arası 100 km ort süratle 5.6 lt/100 km tüketim.
    Şehir içi yazın 8,5 lt ortalama kışın 9-9,5 lt tüketiyorum. Aracımın 2 vitesteki hızlanmasına hayranım
    Sollamalarda 4. vitesi kullanırsanız sıkıntı yok. Tavsiye ederim dertsiz araba..
  • Dostum olumlu yönlere tamamen katılıyorum fakat olumsuz özelliiklere katılmıyorum.
    Benimde 2005 1.2'im var o nedenle size aracınızı bakıma götürmeyi tavsiye ederim.
    Çünkü klima kokusunu polen filtresinin kirliliğinden yapabilir ve verdiğiniz tüketim değerleri yüksek...

quote:

Orjinalden alıntı: xrelax

Bende 2004 clio 1,2 kullanıcısıyım izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim .

* olumlu yönler
    -- çevik kullanım
    -- kolay park etme
    -- güvenlik
    -- vergi avantajı
    * Olumsuz Yönler
    Yakıt tüketimine gelince şehirler arası 100 km ort süratle 5.6 lt/100 km tüketim.
    Şehir içi yazın 8,5 lt ortalama kışın 9-9,5 lt tüketiyorum. Aracımın 2 vitesteki hızlanmasına hayranım
    Sollamalarda 4. vitesi kullanırsanız sıkıntı yok. Tavsiye ederim dertsiz araba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: xrelax

Bende 2004 clio 1,2 kullanıcısıyım izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim .

* olumlu yönler
    -- çevik kullanım
    -- kolay park etme
    -- güvenlik
    -- vergi avantajı
    * Olumsuz Yönler

Bu araç 1.2 motor ve yazın şehir içi ortalama 8.5 lt benzin yakıyor..Klima açınca da bayılıyor...ilginç
  • BENİM 1,4 16 W ŞEHİR İÇİ 8-9 YAKIYOR İSTANBULDA 1,2 MOTOR NORMAL HAVADA 7-8 L. YAKMALI
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.