Şimdi Ara

1.0 Ecoboost + Powershift

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kombinasyonla ilgili neler düşünüyorsunuz. Gerçek hayat tüketim değerleri kullanan varsa paylaşabilir mi? Ya da tahmini neler söyleyebilirsiniz. Vergi avantajı düşük tüketim vaadi, ve otomatik vites bir arada iyi bir kombinasyon gibi duruyor. Artıları eksileri neler olur diğer motor, şansıman seçeneklerine göre. Buyrun arkadaşlar...

Fiyatı da : 51.515 TL denmiş en son.

Fiesta Fiyat Listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord of the Shadows -- 22 Ocak 2014; 23:24:52 >

• şu konuyu uplamam lazım.
    1,0 ecoboost + powershift tecrübesi olanlar var mı acaba? (fiesta da olabilir focus da)
  • Kendim kullanmadım ama kullananlardan duyduğum kadarıyla ne kadar basarsan o kadar yakıyormuş. 1.0 ecoboostla 1.6 zetec arasında çok fazla fark yok diyorlar.
    Zaten turbo motorlarda böyle üst sınır yok. 1,0 ecoboost focusta düşük devirlerde zayıf kalıp devir yükselince birden tekerlekler patinaja kalıyormuş. Ben olsam 1.6 atmosferik alırdım. veya 1.4
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirty_dancer

Kendim kullanmadım ama kullananlardan duyduğum kadarıyla ne kadar basarsan o kadar yakıyormuş. 1.0 ecoboostla 1.6 zetec arasında çok fazla fark yok diyorlar.
    Zaten turbo motorlarda böyle üst sınır yok. 1,0 ecoboost focusta düşük devirlerde zayıf kalıp devir yükselince birden tekerlekler patinaja kalıyormuş. Ben olsam 1.6 atmosferik alırdım. veya 1.4

1133 kg 97 bg 4700 dd de 128 tork Hyundai era aracıma 5.5 sene 7 litre ortalama ile bindim. şimdi 1300 kg 125 bg 1400-4000 dd de 170 tork veren focus 16 aydır 6 litre ortalama ile biniyorum.
    turbo araba kullanmayı bilmeyenler az yaktıramaz.. klasik motora göre %15 az yakıyor çünkü %15 daha az devirle kullanıyorsunuz.

3000 de vites atar 2200 devirde sürerseniz olmaz. ara hızlanması ise çok iyi.. patinaj falan yok.. işte dediğim gibi sürmeyi bilmemekten kaynaklanıyor

1.0+PS şu an fiesta da var focus 2015 de gelecek, dizel otomatik focusta gelecek ki şu anda ford un en büyük dezavantajı dizel otomatiğinin olmaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 19 Nisan 2014; 19:27:52 >

• Bu aracın 1.4 tdi ile yakıt farkı tam olarak nedir net söleyebilcek arkadaş var mı?

Fabrika broşürüne baktığımızda nerdeyse aynı görünüyor 0.5 litre gibi bir fark var bu doğrumudur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.