Şimdi Ara

0212 444 0 375 dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar , yardımınıza ihtiyacım var.

Bugün akşam üstü bu numaradan babamı aramışlar salonda ben görmedim numarayı babamda bana verdi ve konuşmaya başladık bana paketinizin bittiğini ve yenilemek isteyip istemediğimizi sordu bende bittiyse yenileyelim dedim tamam dediler ayrıca tivibu paketi var paraya dahil dendi tamam dedim kabul ettim , bana onaylıyor musunuz dendi bende onaylıyorum dedim ama hat babamın üzerine zaten daha sonra telefonu kapattıktan sonra manzarayı çaktım hemen ttnet'i aradım onlarda hat babanızın adına zaten bir sorun olmaz dendi ama içime kuşku düştü onaylıyorum dediğim yeri kesip kullanabilirler mi acaba ?

ek olarak yarım saat sonra tivibu gibi yine başında 0212 olan numaradan aradılar yarın kurulum için gelelim dediler onuda kabul etmedik kapadık.

şimdi ne yapmamız gerek ? açıkçası korktum biraz.

teşekkürler iyi forumlar.

• aynı şey banada oldu, bilgi almadan onay aldı :) heveslendim ama birşey çıkmadı. Bilgi vermediysen sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jxoch

aynı şey banada oldu, bilgi almadan onay aldı :) heveslendim ama birşey çıkmadı. Bilgi vermediysen sorun yok.

TTNet'i bir daha aradım adam telefondan verilen onaylar önemli değil yazılı belge vermeniz gerekir abonelik için dendi.
    Kişisel bilgide yanılmıyorsam babamın doğum tarihini verdim sadece umarım başımız ağrımaz.
  • muhtemelen Türk Telekom bayisi tarafından aranmışsınızdır zaten kurulum bayi tarafından gerçekleştirilir kuruluma geldiklerinde evrakları getirirler orda imzalarsınız. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastBanderam

muhtemelen Türk Telekom bayisi tarafından aranmışsınızdır zaten kurulum bayi tarafından gerçekleştirilir kuruluma geldiklerinde evrakları getirirler orda imzalarsınız. :)

kardeş ben geri aradığımda numarayı başında 212 olmadan tuşlayın diyor , internette araştırdım bu numarayı dolandırıcı diyorlar , 1 saattir kendi kendimi yiyorum.
  • Birşey olmaz imza vs atmayın birşey gelirse online işlemlerden bi kontrol et paketlerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 17 Nisan 2017; 20:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Birşey olmaz imza vs atmayın birşey gelirse online işlemlerden bi kontrol et paketlerini.

aradım paketinizin taahhütü 1 ay sonra bitecek dendi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35bna

quote:

Birşey olmaz imza vs atmayın birşey gelirse online işlemlerden bi kontrol et paketlerini.

Başında 0232 veya 0216 alan kodu ardından müşteri hizmetlerinin numarası yazıyorsa sadece arama yapmak için kullandıkları numara sen müşteri hizmetlerini ararken 444 0 375 diye aramalısın.

bu şikayetede bak derim:https://www.sikayetvar.com/ttnet-444-0-375-nolu-telefon-tarafindan-rahatsiz-ediliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 35bna

quote:

Başında 0232 veya 0216 alan kodu ardından müşteri hizmetlerinin numarası yazıyorsa sadece arama yapmak için kullandıkları numara sen müşteri hizmetlerini ararken 444 0 375 diye aramalısın.

bu şikayetede bak derim:https://www.sikayetvar.com/ttnet-444-0-375-nolu-telefon-tarafindan-rahatsiz-ediliyorum

beni başında alan kodu olarak aradılar ben aynı numarayı aradığımda başında alan kodu olmadan arayın çağrı merkezi için gibi bir şey deniliyor.

• 35bna 3 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğim gibi sen onları alan kodu olmadan arayabilirsin muhtemelen seni arayan bölüm sadece kampanyalarla ilgili olan bölüm sebebini bilmiyorum ama nerdeyse tüm firmalar bu şekilde mesela Vodafone'dan falan ararken beni 0216+(MH NUMARASI) şeklinde bi numaradan arıyolar.
  • quote:

Aynen dediğim gibi sen onları alan kodu olmadan arayabilirsin muhtemelen seni arayan bölüm sadece kampanyalarla ilgili olan bölüm sebebini bilmiyorum ama nerdeyse tüm firmalar bu şekilde mesela Vodafone'dan falan ararken beni 0216+(MH NUMARASI) şeklinde bi numaradan arıyolar.

inşallah öyledir ya beni ararlarken normalde başka bir firma başında 0212 olmuyor genelde.
  • quote:

http://www.nosorgulama.com/tel/02124440375

burada dolandırıcı olduğu yazıyor hocam.

Bu siteyi bende gördüm ama bilemedim en sağlıklısı müsteri hizmetlerini arıyarak sormak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu siteyi bende gördüm ama bilemedim en sağlıklısı müsteri hizmetlerini arıyarak sormak.

Aradım TTNet'i bizde ki taahhütünüz için 1 ay daha var bize gelen bir tivibu hesap açma bilgisi yok , eve gelen evrağı imzalamadan pakete geçirmiyoruz zaten dedi.
    Bir de bunlar 2.kez tivibu için aradıklarında babam onaylamıyorum ,istemiyorum demiş.

lanet gelsin bu dolandırıcılara hep mi beni bulur ya 1 anlık gafletim sabahtan beri beynimi yedim.
  • Dolandırıcı değiller diyemem ama mevcut firman TTnetin ta kendisi başkası degil Artık Telekom oldu galiba gerçi..
    Satış ekibi sırf satmak için teyit vs gerek duymadan sipariş alma acabasında anlaşılan baglantı kısmında sanırım imza yada hat sahibinden sesli onay alıyordur.

İlk başta diger firmaların müşteri çekme dolandırılıgı sandım ama öyle değil gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Can

Dolandırıcı değiller diyemem ama mevcut firman TTnetin ta kendisi başkası degil Artık Telekom oldu galiba gerçi..
    Satış ekibi sırf satmak için teyit vs gerek duymadan sipariş alma acabasında anlaşılan baglantı kısmında sanırım imza yada hat sahibinden sesli onay alıyordur.

İlk başta diger firmaların müşteri çekme dolandırılıgı sandım ama öyle değil gibi.

Bana bir zararı olur mu acaba ilerde , TTNet'i aradığımda adınıza üyelik açabilirler ileride borç çıkar dedi bu mümnkün mü ? neticede imza vermedim taahhütü imzalamadım , cihaz almadım vs.
    tivibu satan başka firma yok galiba yani seni ttnet aradı.. mevcut taahhüt ve aboneliklerini sorgula.
    Görünün farklı bir üyelik vb yoksa bir şey çıkmaz. fatura bilgini sorgula yada bir değişim varmı.

Emin değilim ama yeni aboneliklerde bir süre cayma hakkı var. zaten. itiraz ederek iptal ettirmen söz konusu olmalı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.