Şimdi Ara

01 2010 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRİX SAKHİR (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
0
Favori
5.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_cantan
    Hamilton-Massa çekişmesine dikkat ettiyseniz Massa kendisine yapılan atağa cevap vermekte hiç düşünmez.

bu kısmı anlamadım.cıdden.massa hamılton un ataklarına mı karsılık vermekte tereddut etmezmıs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 18 Mart 2010; 13:05:05 >
  • tahminlerimiz beklediğimizden de hızlı gerçekleşiyor.. daha ilk yarış koşulmasına rağmen,geçtiğimiz sezonlarda (aslında ta minardideki zamanlarından beri) Alonsoyu beğenmeyenler onu şanslı olarak niteliyenler şimdi gridin en iyi pilotu ilan ettiler.. biz bunu 2004 yılından beri söylüyoruz.. Alonsonun gerçekten rekabetçi bir araçla,pistin en yetenekli pilotu olduğunu ve bunu teknik anlamda da takımına en iyi yansıtan pilot olduğunu hep söyledik.. gönül isterdiki 2008 ve 09 sezonlarında reno her bakımdan güzel bir araç yapsın ve hem kendileri hem de Alonso sezon istatistiklerinde kabul edilebilir bir yer alsın.. ama olmadı reno 05 ve 06 sezonlarındaki muhteşem aracına bir daha ulaşamadı..
    2007 deki macca serüveni ron amcanın yanlış ata oynamasıyla kabusa dönüştü halbuki o sezon mclaren için inanılmaz başarılı bir sezon olabilirdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

Hamilton-Massa çekişmesine dikkat ettiyseniz Massa kendisine yapılan atağa cevap vermekte hiç düşünmez.

bu kısmı anlamadım.cıdden.massa hamılton un ataklarına mı karsılık vermekte tereddut etmezmıs?

yok öyle bir şey.nasıl ilgi kurdu isen Hakan. yani hamilton ataksa Massa da o kadar cevap verir. almanya GP herhal kendisini geçen ham. 'na Massa nın cevabını örnek vermeye çalıştım.

@keys
    Hamilton Alonso yu dümdüz etti mi?

çıkmış 2004 den beri söylüyormuşun. yalan derim neden siz daha o zaman Alonso yu bile anlamıyordunuz bilmiyordunuz belkide. 2004 bu forumda bile yoktun ama mesela 2005 benim Alonso yu savunduğumu görürsenn şaşırma da. yani ezcümle Ferrari de Alonso var ama kışt kışt sizin gibiler lazım değil.ezcümle izlmeye devam ettt öğreneceksin.
    2004 denince Button un Alonso yu fırıl fırıl geçtiği anlar aklıma geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: thekeys
    daha ilk yarış koşulmasına rağmen,geçtiğimiz sezonlarda (aslında ta minardideki zamanlarından beri) Alonsoyu beğenmeyenler onu şanslı olarak niteliyenler şimdi gridin en iyi pilotu ilan ettiler..

Alonso'yu takdir etmek, eskiden bosbogaz, patavatsiz ve sansli olusu gercegini degistirmez. Ayrica Alonso'ya en iyilerden derken o donemden bahsetmedik, su donemden bahsettik. Cunku o donemde en iyisi degildi. Kaldi ki, kendisini 2008'den iyi bir pilot olarak gorurum. Yani simdi baslamadi bu.
  • Gecen seneden farkli olarak (puan sistemi degistigi icin) ilk yaris disi ve en hizli tur zamani tahminini dogru yapanlara 10 puan verdim. Eger daha farkli olacagini dusunuyorsaniz ortak karar verip onu uygulayabiliriz. Ilk hafta sonuclari soyle:

01 2010 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRİX SAKHİR
  • @maxiyavuz eline sağlık sağlık teşekkür ederiz.
    ah Massa, Kimi'den sonra sana tekrar oynamayacaktım diye and içmiştim.unuttum.yine sana oynadım Alonso geldi. yandı güzelim helva.
  • maxiyavuz eline sağlık.

Vettel'in motor sorunu olmasa büyük farkla ilk sıraya oturacaktım
  • quote:

@keys

çıkmış 2004 den beri söylüyormuşun. yalan derim neden siz daha o zaman Alonso yu bile anlamıyordunuz bilmiyordunuz belkide. 2004 bu forumda bile yoktun ama mesela 2005 benim Alonso yu savunduğumu görürsenn şaşırma da. yani ezcümle Ferrari de Alonso var ama kışt kışt sizin gibiler lazım değil.ezcümle izlmeye devam ettt öğreneceksin.

ezcümle ,kışt kışt, fırıl fırıl .. ok .. şunu anlıyabileceğim şekilde bir daha yazarsan iyi olur.. yani Alonsoyu, ferrariye geldi diye sevmiyorum ben daha önceden zaten Alonsoyu beğeniyordum.. doğru mu anlamışım ? 2005 ve 06 da şumiye pisti dar ettiğinde de seviyormuydun Alonsoyu ?

• valla o zaman sevmiyordum Alonso yu. nefret ederdim. sebebi ise antipatik açıklamaları ve davranışlarıydı. çalıştığı takımı reno bile nasibini almıştır. 2005 sezonun ortasında reno ve alonso nun pilotluğunu bilmeyen acemiler; cahiller Ferrari-Şumi 'den canı yananlar için can simidi oldu. başladılar vik vik etmeye.Şumi bitmişde -ulen michelin yaktın bizi- şöle de böle saçççma sapan mesajlar uydurmaya.2006 da ne oldu peki? Çin GP den sonra kim aslan; kim sütünü döken kedi belli oldu ama. sonra Alonso Ferrari ye geldi. kazandı.çok sevindim hayret. şaştım kendime.

pls. Vettel arızası olmasa Ferrari son 20-10 tura Redbull yakalayabilecek potansiyelde girebilir mi idi merak ederim.yoksa Vettel bir kaçıp bir yavaşlayıp 1.liğini kontrol edebilir mi idi onu öğrenemedim.bazı merak ettiğim yönleri öğrenebilirdim belkim.
    Alonso'ya Ferrari üzerinden konmayında başka ne yaparsanız yapın. Alobso hemen yarıştan sonra başladı yine elleriyle kukla oynatmaya. kurbağa kermit versemde konuştursa. yarıştan sonra da boynuz verirler boynuz taklidi yapar belki. bekledim yapmadı bahreyn de.

• quote:

Orijinalden alıntı: thekeys

quote:

@keys

ezcümle ,kışt kışt, fırıl fırıl .. ok .. şunu anlıyabileceğim şekilde bir daha yazarsan iyi olur.. yani Alonsoyu, ferrariye geldi diye sevmiyorum ben daha önceden zaten Alonsoyu beğeniyordum.. doğru mu anlamışım ? 2005 ve 06 da şumiye pisti dar ettiğinde de seviyormuydun Alonsoyu ?

Alonso Schumi'yi kariyeri boyunca 1 kez mağlup etti.2005'i hiç karıştırma Formula 1'i zevksizleştiriyor diye FİA tarafından Ferrari'yi Schumi'yi yavaşlatma sezonudur sen anlamamazlıktan gelsen de..
    Hem sen ilk yılında çaylak Hamilton'a üstünlük kuramayan Alonso'yu nasıl seviyordun onu izah et : ) Ron'du felandı fistandı esnemeden hakikatlı bir cevabın varsa yazarsın.: )

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera
    2005'i hiç karıştırma Formula 1'i zevksizleştiriyor diye FİA tarafından Ferrari'yi Schumi'yi yavaşlatma sezonudur sen anlamamazlıktan gelsen de..

yalnısınız var.o sezon ferrarı gercekten de kotuydu.bunu MS bıle dıle getırıyordu.2005 sezonunda renault gercekten de her alanda en ıyısıydı dıyebılırım.hız konusunda mclaren-mercedes ın arkasında aklabılır ama dayanıklılık ıle o sezon ıkı kupayı da aldılar.
  • quote:

Alonso Schumi'yi kariyeri boyunca 1 kez mağlup etti.2005'i hiç karıştırma Formula 1'i zevksizleştiriyor diye FİA tarafından Ferrari'yi Schumi'yi yavaşlatma sezonudur sen anlamamazlıktan gelsen de..

doğrudur hatta bu görev için reno ve Alonso'yu 'seçmişlerdir'.. biz de aynı şeyleri söyledik o zaman, şuminin bırakmasındaki Alonso faktörünün yadsınamaz gerçeğinden dem vurmuştuk...

quote:

Hem sen ilk yılında çaylak Hamilton'a üstünlük kuramayan Alonso'yu nasıl seviyordun onu izah et : ) Ron'du felandı fistandı esnemeden hakikatlı bir cevabın varsa yazarsın.: )

lewis o takımın yetiştirdiği biri.. Alonso ne kadar yetenekli ve üstün bir pilot olursa olsun maccada başarılı olamazdı.. açık ve net bir şekilde kayırıldı lewis.. önemli değil, şimdi iki adet british pilotu var maccanın.. hadi bakalım göreceğiz geçen sezonun uçan button'ını... ne kadar sıyrılabilecek lewisin gölgesinden... ama Alonso kadar eziyet çekiceğini de sanmıyorum.. sonuçta kendilerinden..

• quote:

quote:

2005'i hiç karıştırma Formula 1'i zevksizleştiriyor diye FİA tarafından Ferrari'yi Schumi'yi yavaşlatma sezonudur sen anlamamazlıktan gelsen de..

yalnısınız var.o sezon ferrarı gercekten de kotuydu.bunu MS bıle dıle getırıyordu.2005 sezonunda renault gercekten de her alanda en ıyısıydı dıyebılırım.hız konusunda mclaren-mercedes ın arkasında aklabılır ama dayanıklılık ıle o sezon ıkı kupayı da aldılar.

Yanlışım felan yok arkadaşım o sezon yeni getirilen kurallar tamamen Ferrari'nin üstün olduğu,avantajlı olduğu durumları ortadan kaldırdı.Diğer takımların çok zor yakalayabileceği kadar fark atmıştı Ferrari F2004'le.
    Bir defa mantıken şampiyonluğu sezon ortasında garantilemiş takım nasıl ertesi sezon tek yarış kazanamaz(Abd saymıyorum)

@thekeys
    Senden başka o iddaayı savunan bırak F1 taraftarını Alonso taraftarı dahi görmedim.Startta temiz taraftan kalkıp Massa'yi geçti diye başladın yine Alonso kral edebiyatlarına.

• o sezon motor gelısımlerı durduruldu ıse sadece ferrarı nın gelısımı degıl dıger motor uretıcılerının de motor gelısımı durdurulmustu.

2004 sezonunun en ıyı motoru dıgerlerı ıle pekala 2005 sezonunda da rekabet edebılırdı.o sezon bır fak var o da mıchelın kullananların uzun yarıs mesafesınde daha avantajlı olusu ıdı.ama bunu kurallarta yormak hata olur
  • @thekeys

hamılton unn kayrıldıgı falan yok.
    hatta ıdda ederım egerkı hamılton yanlısı olunsa ıdı monako da ıkı pılotun da son 10 tur bırbırlerı ıle rekabet etmelerıne ses cıkarmaz ıdı.hatırlarsanız hamılton alonso yu yakaladıktan sonra bır yavaslayıp bır hızlanmakta ıdı.yanı ben bugun daha hızlıyım dıyordu.

ama nedense alonso fanları mclaren-alonso ılıskısınde karakedı olarak hamılton u vede onun dısında ron dennıs ı gormekteler.

hatta sunuda soylıyeyım.egerkı mclaren hamılton u senebasından berı kayırsa ıdı emınım 2007 sezonunda hamılton pılotlar sampıyonu olurdu.zıra hamılton aynı alonso varı stratejı ıle sampıyonada ılerlemekte ıdı.keske 2007 sezonunda daha ıyı ılıskıler kurulabılseymıs.
    ama sunuda unutmayalım alonso asla takım ıcı rekabetten hoslanmıyor.
  • quote:

o sezon motor gelısımlerı durduruldu ıse sadece ferrarı nın gelısımı degıl dıger motor uretıcılerının de motor gelısımı durdurulmustu.

2004 sezonunun en ıyı motoru dıgerlerı ıle pekala 2005 sezonunda da rekabet edebılırdı.o sezon bır fak var o da mıchelın kullananların uzun yarıs mesafesınde daha avantajlı olusu ıdı.ama bunu kurallarta yormak hata olur

Tek tek kuralları tartışmanın anlamı yok.
    2005 yılında neden kurallarda ciddi bir revizyona gidildi açıklamasını yaparsan sevinirim..
  • thekeys,yapabileceksen sadece tek bir şeyi açıklamanı rica ediyorum. diyorsun ki Mclaren 2007'de Hamilton'ı kayırdı,kısmen haklısın bak tamamen demiyorum çünkü sezon başında kayrılan Alonso'ydu sonradan takım Hamilton'a yöneldi. buraya kadar anlayabilmişsindir umarım. şimdi şunu izah et bakalım;Renault'da Alonso her zaman 1. pilot oldu hatta öyle dönemler oldu ki Fisico'nun görevi bırak 2. olmayı falan,gerideki pilotları yavaşlatmaktı. Briatore'nin yaptığı spora aykırı davranışları hemen herkes biliyor. peki Mclaren Hamilton'ı kayırdıda bidi bidi diyorsunda Alonso'nun çaylak bi pilota geçilmesini izah etmeye çalışırken,neden Renault'da tüm takımın Alonso'nun etrafında toplandığını söz konusu etmiyorsun. eğer Alonso Mclaren Ham'i kayırdı diye bi çaylağa geçildi bahanesini öne sürüyorsan,o zamanda Alonso Renault'un tüm avantajlarını kullandığı için şampiyon oldu da diyebilmelisin. ama sende bunu söyleyecek cesaret yok,kabullenemiyorsun bu gerçeği. Alonso şampiyon olursa "süper Alonso,efsane Alonso vs vs" ama olurda geriye düşerse veya takım arkadaşına geçilirse "takım şöyle yaptı takım böyle yaptı vs vs"...

• quote:

quote:

o sezon motor gelısımlerı durduruldu ıse sadece ferrarı nın gelısımı degıl dıger motor uretıcılerının de motor gelısımı durdurulmustu.

Tek tek kuralları tartışmanın anlamı yok.
    2005 yılında neden kurallarda ciddi bir revizyona gidildi açıklamasını yaparsan sevinirim..

her sezon kurallarda cıddı revızyon yapılmaya baslandı.bu mantık ıle yola cıkılmazkı!

ayrıca o donemı baz alırsak motor gelısımı durduruldu.kı aynı sey halen devam etmekte
    lastık degısımı yasaklandı.bu acıkcası neden yapıldı anlamadım

• quote:

hatta sunuda soylıyeyım.egerkı mclaren hamılton u senebasından berı kayırsa ıdı emınım 2007 sezonunda hamılton pılotlar sampıyonu olurdu.zıra hamılton aynı alonso varı stratejı ıle sampıyonada ılerlemekte ıdı.keske 2007 sezonunda daha ıyı ılıskıler kurulabılseymıs.
    ama sunuda unutmayalım alonso asla takım ıcı rekabetten hoslanmıyor.

haklısın 07 sezonunda ron Alonsoyu gerektiği biçimde idare edebilseydi,bundan mclaren Alonsoya göre daha fazla yarar sağlardı... takım içi rekabette 2 defa dünya şampiyonu olmuş bir pilotla lewisi aynı kefede tutarsanız işte böyle koca sezonu batırırsınız bu da ron dennisin yaptığı yanlış... sonuçta Alonso bugün ferraride ve ferrari gibi bir takım da, Alonso gibi ultra yetenekli bir pilotu layıkıyle idare etmesini bilecektir en azından sayın domenicali ron amcanın yaptığı yanlışları yapmayacaktır..

• Hey allahım ya sanki Mclaren Lewis'e iyi araba verdi Alonso'ya kötü araba verdi.Üstünlük kuramadı Hamilton'a karşı kabul et yahu bu kadar zor mu : )
    @MMX
    anlamamakta neden bukadar direniyorsun.2005 sezonu öncesi F2004'e en yakın araba 0.5 sn uzaktaydı.Hatta bazen en yakın rakibine 0.8 sn dahi fark yapabiliyordu Ferrari.
    Berni'den Mosley'e hepsinin ortak demeciydi bu böyle gitmez diye...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.