Şimdi Ara

01 2010 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRİX SAKHİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
0
Favori
5.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TRT Formula 1 yayınını inşallah kesintisiz seyredebiliriz
    12 Mart Cuma Practice
    13 Mart Cumartesi Sıralama Saat 13:00
    14 Mart Pazar Yarış:Saat 14:00

http://www.formula1.com/

1 Jenson BUTTON (GBR) VODAFONE McLAREN MERCEDES (GB)
    2 Lewis HAMILTON (GBR) VODAFONE McLAREN MERCEDES (GB)

3 Michael SCHUMACHER (D) MERCEDES GP PETRONAS FORMULA ONE TEAM
    4 Nico ROSBERG (D) MERCEDES GP PETRONAS FORMULA ONE TEAM

5 Sebastian VETTEL (DEU) RED BULL RACING (AUT)
    6 Mark WEBBER (AUS) RED BULL RACING (AUT)

7 Felipe MASSA (BRA) SCUDERIA FERRARI MARLBORO (I)
    8 Fernando ALONSO (ESP) SCUDERIA FERRARI MARLBORO (I)

9 Rubens BARRICHELLO (BRA) AT&T WILLIAMS (GB)
    10 Nico HÜLKENBERG (D) AT&T WILLIAMS (GB)

11 Robert KUBICA (POL) RENAULT F1 TEAM (FRA)
    12 Vitaly PETROV (RUS) RENAULT F1 TEAM (FRA)

14 Adrian SUTIL (D) FORCE INDIA F1 TEAM (IND)
    15 Vitantonio LIUZZI (I) FORCE INDIA F1 TEAM (IND)

16 Sébastien BUEMI (CH) SCUDERIA TORO ROSSO (I)
    17 Jaime ALGUERSUARI (ESP) SCUDERIA TORO ROSSO (I)

18 Jarno TRULLI (I) LOTUS RACING (MAL)
    19 Heikki KOVALAINEN (FIN) LOTUS RACING (MAL)

20 Bilinmiyor HRT F1 TEAM (ESP)
    21 Bruno SENNA (BRA) HRT F1 TEAM (ESP)

22 Pedro DE LA ROSA (ESP) BMW SAUBER F1 TEAM (CH)
    23 Kamui KOBAYASHI (J) BMW SAUBER F1 TEAM (CH)

24 Timo GLOCK (DEU) VIRGIN RACING (GB)
    25 Luca DI GRASSI (BRA) VIRGIN RACING (GB)

http://www.turkiyef1.com/haber/20610
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Organizatör

Bahrain International Circuit
    Gate 255
    Gulf of Bahrain Avenue
    Umm Jidar 1062
    Kingdom of Bahrain

Pist Uzunluğu:5.412 Km

Tur sayısı:57 (308.238 Km)

Viraj Sayısı:11

En yüksek hız:315 Km/h

Downforce:orta

Tur başına yakıt sarfiyatı:2.8 kg

Pist Rekoru

M. Schumacher - 1'30''252 (2004, Ferrari)

Pole Pozisyonu Rekoru

M. Schumacher - 1'30''139 (2004, Ferrari)

2008 Pole Pozisyonu

R. Kubica - 1'33''096 (BMW Sauber)

2008 Podyum

1. F. Massa 2. K. Raikkonen 3. R. Kubica

Önceki Pole Pozisyon Sahipleri

2007 F Massa Ferrari 1:32.652
    2006 M Schumacher Ferrari 1:31.431
    2005 F Alonso Renault 1:29.848

• Eh başlasın artık.
  • bölüm olarak bir araya gelip bi ttnet tivibu hesabı ayarlasak.katılım olur mu ha?
  • Dh Formula 1 Team gibi :)))
  • cidden 3-5 kişi dışında pek ilgilenen yok şu sıralar

eskiden bir hayli hararetli tartışmalar olurdu

f1 gibi forumda aşındı be arkadaşım yapılabilcek birşey yok

bu arada nedense mercedes gp bu yıl pek bir şey yapamayacak gibi geliyor bana

amaan ferrari-mclaren çekişmesi olsunda gerisini boşver

neyleyeyim ben şampiyonluğu, ferrarinin elinden almadıkça
  • Tüh ya, Yarış günü Türkiye geneli ÖSS denemem var izleyemeyeceğim.
  • Pistin çevresi tamamen çöl kumundan oluştuğu için hiç hoşuma gitmiyor. Böyle Hockenheim , Spa , Silverstone gibi yeşil çimlerin yoğunlukta olduğu yerler olucakki o zaman ambians sağlansın. Bence en güzel viraj numara 8.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

cidden 3-5 kişi dışında pek ilgilenen yok şu sıralar

Emin misin son 2 günkü Barcelona testlerine bak bakalım.Mercedes'in gücünü boş görme sakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

cidden 3-5 kişi dışında pek ilgilenen yok şu sıralar

Emin misin son 2 günkü Barcelona testlerine bak bakalım.Mercedes'in gücünü boş görme sakın...

bana pek etkileyici gözükmediler, zaten bu performanslarını değerlendirmek yanlış olur çünkü ciddi bir paket yenilemesiyle başlayacaklar sezona. Zaten ben sadece hissiyatımı paylaşmıştım, verileri referans göstermedim

• gene TRT mi yayınlıcak formula1 sezonunu arkadaslar???

uyuz oluyorum su trt'ye soluk soluk renkler dandik goruntu kalite ile ot gibi yarıs anlatımı...

nerde o ntv zamanları... süperdi ntv'deyken...
  • @ReNoVaTiO

Serhan Acar'ın kötü anlattığını düşünmüyorum... Okay Karacan'dan daha iyi bence

Yarış öncesi bu grafiği sizlerle paylaşmak istedim :

Testlerdeki yarış simülasyonunu gösteren grafik birbirlerine ne kadar yakın olduğunu gösteriyor bunların arasına Red Bull'da eklenirse herkesin dediği gibi 4 takım başabaş götürücek gibi ayrıca son gün testlerindeki Hulkenberg'in dereceside kafa karıştırıcı doğrusu...

• @oben,
    bende telemetri verileri sandım. ama güzel grafik.

quote:

Orijinalden alıntı: [ReNoVaTiO]

gene TRT mi yayınlıcak formula1 sezonunu arkadaslar???

uyuz oluyorum su trt'ye soluk soluk renkler dandik goruntu kalite ile ot gibi yarıs anlatımı...

nerde o ntv zamanları... süperdi ntv'deyken...

TRT1 yayınlasın daha güzel. CNNTurk felan kalsa başım ağrıyordu.ama 1. kanalın yayın kalitesi zayıf. göz zevkini TRT3 de verilen yayınla alırsın.canlı ve kaliteli bir yayın trt3 de ne hikmetse. zaten kayak, tenis TRT3 de izlenir başka izlenmez. üstüne üstlük O.Karacan sunduktan sonra S.Acar konuşmaya başlayınca rahatlıyorum.kıl olmaya başladım Karacan'a. S.Acar da arada ses tonunu iyi ayarlamalı.bir standart tutturamadı. birde TRT3 tekrarı verecekse tastamına sabit bir saatte-günde versin lazım değil.bunu sürekli ileteceğim mail ile. sizde yaparsanız faydalı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oberstgruppen

@ReNoVaTiO

Serhan Acar'ın kötü anlattığını düşünmüyorum... Okay Karacan'dan daha iyi bence

Yarış öncesi bu grafiği sizlerle paylaşmak istedim :

Testlerdeki yarış simülasyonunu gösteren grafik birbirlerine ne kadar yakın olduğunu gösteriyor bunların arasına Red Bull'da eklenirse herkesin dediği gibi 4 takım başabaş götürücek gibi ayrıca son gün testlerindeki Hulkenberg'in dereceside kafa karıştırıcı doğrusu...

williams'ın eski günlerine dönmesini isterim şahsen

bu yıl bol çekişmeli bir sezon olmasını herkes ister sanırım, yoksa her yarış mclaren duble yapsın her yaış polde başlasın neyleyim böyle sezonu

• bu arada Hulkenberg 'ü beğeniyorum nedense.
    valla bu GP2 pilotları yatıp kalkıp L.Hamilton'a dua etsinler.daha önce Bernie E. bile GP2 de pilot yok derdi.yaramaz diye.ta ki Hamilton a kadar.şimdi sürüsüne bereket. yoksa işsiz kalır mı idi Heidfeld?
  • @the_cantan

Bende.Nico Hulkenberg'in çok etkileyici bir geçmişi var , hemen hemen katıldığı tüm turnuvalarda şampiyonluk elde etmiş ki bu adam 2009 sezonunda Williams ile test sürüşlerine çıkıyordu ve de GP2 sezonu bittiğinden beridir de Williams'ın F1 merkezinde araç parçalarını kendisi üreterek fazladan mesai yapıyordu.FM oynayanınız var mıdır bilmiyorum orda genç yıldız adayı futbolcularda bir terim geçer "Wonderkid" diye aynen bu genç pilotta öyle. Gelecekte Hamilton'ı geçeceği kanaatindeyim.Üstelik menajeri Wili Weber'dir ve kendisi şu açıklamayı yapmıştır(Schumacher MercedesGP'ye geçmeden önce) : "Hulkenberg gelecekte Ferrari adına yarışabilir".
  • olsun; Ferrari'ye yakışır. F1'de olmaz denen şey olabilmekte. Hulkenberg geçen yıl Badoer ve Fisichella(2.cilik için fisico aldık ama heyhat.) fiyaskosundan sonra iyi ki Ferrari'ye geçmedim açıklaması yapan Hulkenberg' mü idi? wonderwoman gibi ya da en uygun sayılabilir autobahnkid ((; ayrıca Hulken'in bu yıl ki testlerde performansınıda beğendim.hoşuma gitti nedense. williams da parça yaptığından haberim yok.direk aklıma coulthardt geldi.oda yapardı deyyus o kadar kibardı ama şumayer'e orta parmak çıkartacak kadar asabi biriydi.çenesi köşeli ,insanların karakteridir çene köşeli mi asabidir.kesin. neyse...
    şumi'nin menejeri artık Sabine Kehm. uzun birliktelik sona erdi.entertesan şekilde. Hulkenberg şimdi Willi in elinde. Mercedes istese alabilir mi bilinmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: [ReNoVaTiO]

ot gibi yarıs anlatımı...

Serhan Acar'ın anlatımı çok çok iyi. Ot gibi değil tersine çok canlı anlatıyor ayrıca bunu yaparkende futbol spikerleri gibi salak salak cümleler kurmuyor,gayet sade ve güzel cümleler ile aktarıyor yarışı. Formula 1 bilgisinin çok iyi olması ile çok ince teknik detaylardan bahsediyor ki bu da özellikle yarışın rutine bağladığı turlarda izleyici açısından çok faydalı.
    F1 NTV'deyken Okay Karacan'ın anlatımı ve yorumcuların yorumlarınıda beğenirdim ancak Serhan'dan sonra anladım ki aslında NTV yarış kadrosu çokta iyi değilmiş. bahsettikleri tek şey Michelin sıcak havalarda daha iyi vs vs gibi herkesin bilebileceği türden şeylerdi.

• hay ağzından bal damlıyor Sanctus.
    O.Karacan samimimi sunuşundan ötürü hakkını yemelim.
    ama
    S.Acar hiç beklenmedik bir anda ve hiç umulmadık bir şekilde ortaya çıktı. ki bence TR de F1 dışında ki diğer branşlara da bakılsa sunucuklukta ki yegane insan S.Acar.bir işte ses tonu oda benim kıl şikayetim sana ne oluyor diyebilirsiniz.seslere biraz hassasım da.bir de kokuya.
  • bence ntv kadrosu da ıyıydı.okay ın sunumunu heyecanlı olmasından dolayı severdım.yanında bır hatun vardı senay mı neydı adını unuttum.oda ıyı bılgı verıyordu.pıst ıle ılgılı takınmlar ve plotlar ıle ılgılı olarak.

tabıı serhan da ıyı.okay kadar ıyı

yalnız bırde emre dıye bır sunucu var unutmayaşlım.
    nasıldı ıstanbul perk ta 2008 sezonuydu hamılton-massa yı gecerken sarfettıgı cumleleryanındakı jason tahıncıoglu ıse
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.