Şimdi Ara

0 araç için MTV ödemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bugun bir adet honda jazz sahibi olduk, aracımızı da takasa verip yeni aracımızı çarşamba günü alacağız. honda diyor ki yeni aacın mtv sini 1 ay içinde yatırmanız gerekiyor. şimdi buraya kadar tamam da ben aracın MTV sini mart-temmuz için mi ödeyeceğim yoksa direk ocak temmuz ilk taksitin toplamını mı tahsil edecekler..

bir sorum daha var oda ankarada araba için temiz kağıdını alacağım vergi dairesi hangisi acaba?? yoksa her veri dairesinden alabiliyor muyum??

saygılarımla..

• bayiler işin iyice suyunu çıkardılar, mtv ödemesini onlar yapmalılar.
  • harbiden cıllkını çıkardılar işin..
  • Aracın fiyatı anahtar teslim fiyatı olarak geçer. Siz sadece anahtarı alır ve gidersiniz. Plaka vergi vs. hiç bir şey ödememelisiniz.
    Ancak Temmuz pulu size aittir. Ocak-Temmuz arası ilk Mtv firmaya aittir.
  • var yha burayı okudukça ve bayiye gidip plazalrın yaptıklarını görünce araba almaktan soğudum vallahi bu ne işdir yaw. plazalar internet sitesindeki fiyattan bile fazlasını diyo üstüne ne indirim ne hediye hiç bişiy yapmıyo
  • firmalar genelde mtv yi alıcıya yüklüyorlar . 1 ay içinde ocak mtv yi alacaksınız diyorlar.
  • yuh umarım siz yanlış anlamışsınızdır.mtv ne ya sıfır araba alıyosunuz böyle şey olur mu.
  • Liste fiyatları anahtar teslim fiyatı olduğundan aracın Ocak 2009 MTV'si bayile Temmuz 2009 MTV'si ise size aittir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALOK

firmalar genelde mtv yi alıcıya yüklüyorlar . 1 ay içinde ocak mtv yi alacaksınız diyorlar.

• Dur bakalım daha neler görecez... Alayı batsın ş..fsizlerin çalışan işçiler olmasa valla kılım kıpırdamaz da işte olan onlara olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 21 Mart 2009; 22:38:25 >
  • MTV'yi bayi ödemeli. Aynı numarayı bana da başka bir markanın bayisi yapmaya kalktı, ben de Ankara'dan kalkıp gidip İstanbul'dan aldım.
    1860 TL daha az ödedim (MTV + indirim).
  • doğru öyle olması lazım ama
    quote:

Orjinalden alıntı: VoLKaN067

Liste fiyatları anahtar teslim fiyatı olduğundan aracın Ocak 2009 MTV'si bayile Temmuz 2009 MTV'si ise size aittir.
  • hey allahım yaa,bu işin resmen cılkını çıkardılar..

kendilerinin ödemesi gereken bir mevlayıda size kaktırmaya çalışmışlar yaa,ben böyle zihniyete..
  • Bayiler iyice azıttı ya.Adamlar kriz diye ağladı,ÖTV indirimi ile bi hareketlenme oldu.Zaten önce bindirim sonra indirim ile araç başına ceplerine daha fazla para sokmaya başladılar,bir de böyle bir istekte mi bulunuyorlar?

Eğer bir yanlış anlama yoksa yaptıkları ayıp.Benden böyle bir şey isteseler,anında ortalığı birbirine katarım,vazgeçmezlerse aracı almam.
  • anahtar teslimi araç alıyorsunuz ocak vergisini satıcı ödemeli
  • Şimdi moda ÖTV indirimi + MTV bindirimi demek ki. Hazır bayileri dolduran vatandaşları görmüşken 1 yılın acısını çıkartıyorlar besbelli .
  • aracın mtv ilk taksitini ödemek onlara ati.suiz anahtar teslim alıyorsuzunz aracınınzı.ben de geçen ay aldım ve ocak taksitini ödeyip ,zorunlu sigortayı yaptılar.satın aldanma
  • Bir çok bayi fiyatı söylerken içinde bulunulan 6 aylık dönemin MTV'sinide içine alan fiyat söylüyor, ancak bazıları bayiye yazı asmış MTV taksidi alıcıya aittir diye, yani aslında ikiside aynı kapıya çıkıyor sadece fiyat anlaşması sırasında bunu belirtmek lazım, Ankara'da YEGENBEY vergi dairesi bakıyor araç kayıtlarına, ancak herhalde otomasyona geçti tüm vergi daireleri diğerlerinden de temiz kağıt alınabilir.
  • Arkadaşların dediği gibi normalde bayi'nin ödemesi lazım. Ayrıca MTV'yi internetten ve kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz. Yıllardır öyle yapıyorum bir sorun olmuyor.
    İlave: Siz temiz kağıdını sormuşsunuz. Ben izmit'te 34 plakanın temiz kağıdını alabildim bir sorun olmadı. Bu durumda herhangi bir vergi dairesinden alabilmeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncrdbl -- 22 Mart 2009; 15:08:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VoLKaN067

Liste fiyatları anahtar teslim fiyatı olduğundan aracın Ocak 2009 MTV'si bayile Temmuz 2009 MTV'si ise size aittir.

şimdiye kadar böyle oluyordu ama para kazandıkça işin suyunu çıkardılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.