Şimdi Ara

0.7 uçdan 0.5'e geçen var mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
2.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SvenNoderT kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam Rotring 500 modeli aklıma yattı.

• Rotringler nasıldır sizce hocam? Hiç kullandınız mı? Rotring 600 de yine grapgear 500 ile aynı fiyat skalasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.7 asla kullanamadım. Ufacık yer oluyor test çözümlerinde onu 0.7 ile çözmeye kalksam yer kalmıyordu fem simetri kullananlar bilir

0.5 uç kırmayan mekanik kalemler var onlarla başla bence. Örnek delta delguard 35 tl ye almıştım n11 den

Edit: Tükenmeden kaphttps://urun.n11.com/versatil-kalem/zebra-delguard-mekanik-kursun-kalem-05mm-mavi-p-ma85-sp-nbl-P443953471

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ösymdekituvaletpompası -- 20 Eylül 2020; 12:37:41 >

• Satisfyings kullanıcısına yanıt
    Ana olarak pentel smash ve genellikle geometri çözerken pentel graphgear 1000
  • Bunların hepsi bomboş teferruatlar.

• Satisfyings kullanıcısına yanıt
    rotring 600 graphgear 1000den bile daha pahalı hocam :D rotring 500 senin dediğin. ama rotring 600 alacak paran varsa al derim ancak bana kalırsa gg 1000 bu kalemlerin en iyisi. zaten clip kısmını çekince ucu içeri giriyor yamulma ihtimali sıfır gibi bişey. ağır olması yazmak için iyi olmaz ama hele ki matematikle falan uğraşırken mükemmel oluyor kalemin ağır olması.
  • Hocam dediğin kaleme baktım bi' tek n11'de vardı, 10 TL'ye satılıyordu kaptım iki tane bakalım nasıl çıkacak

• metehanoze M kullanıcısına yanıt
    Ben de 0.7 kullanıyordum yazı yazarken bir süre sonra uç yassılaşıyordu ve kalın yazıyordu kalemi hafif çevirmem gerekiyordu. 3 yıldır 0.5 kullanıyorum çok alıştım. Tikky kullanıyordum sonra scriks Graph-X 0.5'e geçtim. Dış tasarımı tamamen metal ve ağırdı. Hiç sevmediğim özelliği ise ucu içine girip çıkabildiği için yazarken sallanma oluyordu bu da çok sinir bozucu ama piyasaya göre ucuz bir modeldi. Sonra Rotring 500 'e geçtim. Kalemi çok beğendim tamamen metal değil bu hafif olmasını sağlıyor ucu sabit o yüzden kullanırken sallanma yapmıyor. Biraz pahalı gelebilir ama benim çok hoşuma gitti kullanım konforu ve performansı . Bu kalemi sert zemine düşürmezsen uzun süre kullanırsın. Ben bir kere düşürdüm ucu biraz yamuldu sonrasında pense ile düzelttim göz kararı.
  • Bu arada şu ucun yassılaşma ve kalemi çevirmek zorunda kalma konusunu çok takan arkadaşlara tavsiyem Uni Kuru Toga serisine bir göz atın derim, kalemi kağıda her değdirdiğinizde içindeki mekanizma ucu 9 derece döndürüyor ve ucun sivri kalmasını sağlıyor. Bu serinin giriş modeli olan plastik kuru toga modeli 10-15 TL civarında satılıyor. Mekanizması hoşunuza giderse Advance, High Grade, Roulette gibi daha üst seviye modelleri de mevcut.

• 11.sınıf yazı aldım hala süper

• kalemin de kaliteliyse alisinca 0.7nin yuzune bakmak istemiyceksin

• Ben gectim cok hosuma gitti eskiden faber castell tk fine kullanirken simdi scrikss simo ve rotring 500 kullaniyorum.Ucun ince olmasi daha rahat yazmami sagladi.

Bu arada en rahat 0.5 bana gore rotring 500 eger gececekseniz ona bakmanizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unnecessary tension -- 20 Eylül 2020; 14:27:52 >
  • Rotring 500 tavsiye ederim ama uç kısmı içine girmediği için dikkatli kullanmalısın. Ya kalemlik ya da çantanın kalemlik kısmında korumalısın. Plastik olduğu için ağır değil el yormuyo ama parmakla kavradığın yer sanırım metal orada biraz renk atması yaşanabilir sanırsam, benimkinin köşelerinde yavaş yavaş sarılıklar çıktı ama kötü durmuyor. Hb'de fiyatı 57 lira.
  • Bu arada kırılıyor diyenleri anlamıyorum. Sen kalemi bastırarak yazıyorsan, elin(parmakların) büyükse zaten 0.5 sana göre değildir. Bu faktörleri göz önünde bulundurup ona göre kalem seçilmeli. Birde kalemin kaliteside önemli, ben 5 liralık magnumdan memnundum ama aynı fiyatta faberler hemen bozuladabiliyor. Bütçeye göre deneme yanılmayla veya etraftan öneri toplayıp sağlam bir kalemde kalabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alegra -- 20 Eylül 2020; 16:19:7 >
  • HANİ ISIRILMIŞ MERCANLI+İDDİA KALEMİYDİK?KENDİNE GEL DH AHALİSİ!!
  • Scrikss Simo kalem ile birlikte 0.5'e geçtim. Uç olarak da Tombow Leader aldım. Kalemin yaylı mekanizması ve tombow kalitesi sayesinde uç kırılmıyor 0.7'den daha iyi oldu. Tavsiye ederim

• schizzo kullanıcısına yanıt

Hocam size uc kisminin bir miktar iceri gitmesi sorunun cozumunu soyleyeyim mi

• Konu uplanmışken bir edit yapayım bundan sonra bu konuyu okuyacak arkadaşlar için: Birkaç ay önce öneriler üzerine rotring 500 aldım, tavsiye ederim.

Bu kadardı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.