Şimdi Ara

0.7 uçdan 0.5'e geçen var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
2.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yemin ediyorum sabahtan beri kanser oldum. Kalemi döndüre döndüre yarım saatte yazabileceğim bir şeyi 1.5 saatte falan anca yazdım. 0.7'den 0.5'e geçenler 0.5'den memnunlar mı? Daha iyi, ince not yazmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beeen, eskiden kalemin rengi pembe olduğu için geçmiştim ama bazı kalemlerde kaliteli uç takınca hiç kırılmadan yazıyor
    yakın zamanda bir seneden fazla kullandığım olmuştur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kurşun kalem #team
  • Ben 0.7'den 0.5'e geçtim. İleride 0.3 de denemek istiyorum :) Artık 0.7 kullanamayacak kadar alıştım ve çok memnunum.

• 0.5 güzeldir. Eğer sürekli 0.5 ile yazarken çat çat kıranlardan değilsen öneririm. Kaliteli uç kırılma konusunda çok yardımcı oluyor. Tombow kullanıyorum yumuşaklığını sevdiğimden. Ama uç kırma konusu tutuşa göre de değişiyor. Biraz dene bakalım belki beğenirsin.
  • 0.5'in kırılmasının asıl sebebi ucuz kalemlerin mekanizmalarının kalitesiz olmasıdır. Kaliteli pirinç mekanizmaya sahip kalemler hem ucu iyi kavrar hem de bastığında ucu azar azar çıkarır, bu yüzden uçlar kolay kolay kırılmaz. Bütçe belirtirsen sana birkaç model önerebilirim 0.5'e geçmen için, ben de yakın zamanda 0.7'den 0.5'e geçtim ve artık 0.7'nin yüzüne bile bakmam.

• SvenNoderT kullanıcısına yanıt
    bana kalem önerir misin 0.5

• hocam ben de mal oldum döndürmekten. polymatic vardı ona 0,5 alıcam onla yazı yazıcam

• 0.9 kullanan dinozorlardan bir ben kaldım herhalde.

Hocam bütçe 100 tl civarı olabilir. İnternette pental graph 1000 diye bir kalem buldum hala araştırıyorum.

• pandie kullanıcısına yanıt
    Hangi kalemi kullanıyorsunuz hocam?

• Deneyeceğim bakalım.

• Sakura 0.5 çok ucuz ve efsane

• Satisfyings kullanıcısına yanıt
    Graph 1000 güzel bir kalem, kasası tamamen plastik fakat oldukça kaliteli. İç mekanizması da oldukça kaliteli her Pentel kalemde olduğu üzere. Eğer tamamen metal kasa olsun dersen Pentel GraphGear 1000 veya Rotring 600 öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SvenNoderT -- 20 Eylül 2020; 10:51:24 >
  • metehanoze M kullanıcısına yanıt
    Bütçe belirtirsen ona göre önereyim dostum.

20-50

• Rotring 800 kullanıyorum 1 senedir kalem efsane resmen ders çalışmak istiyorsunuz

• metehanoze M kullanıcısına yanıt
    Hocam 50 TL bandında Pentel Graphgear 500 veya Rotring 500 öneririm. İki modelde elimde mevcut, GraphGear 500'ün tutma kısmı ile ucun kağıda değdiği noktanın arası biraz uzun eğer kalemi ucuna yakın tutuyorsan alışmakta zorlanabilirsin. Rotring 500'de böyle bir durum yok fakat ucu biraz daha hassas yere düşürmezsen ikisi de ömürlük kalemler. Biraz daha uygun fiyatlı olsun dersen Pentel 120 modeline de bakabilirsin.

• genel olarak 0.7 bana kalırsa 0.5 e bin basar, ancak çoğu kalemin 0.7 versiyonu ya olmuyor ya da 0.5 versiyonu daha ucuz oluyor. ben de sırf ondan dolayı 0.5 e geçmeyi düşünüyordum, mesela pentel smash'in 0.7 si yok, sadece 0.5 i var ama çok güzel kalem. pentel gg 1000 ve graph 1000 for pro'nun renkli renkli versiyonları var 0.5 için ancak 0.7 için sadece default hali var.

yani özetle 0.5 e geçerseniz alabileceğiniz kalem çeşidi artar.
  • Satisfyings kullanıcısına yanıt
    graphgear 1000 mi graph 1000 for pro mu? eğer graphgear 1000 se kalem normal kalemlere göre aşırı ağır bunu aklında tut. full metal olduğu için sağlam ama ağırdır. graph 1000 for pro da çok iyi kalemdir, çok daha hafiftir ama çoğunlukla injection mold plastic malzemesidir, yani kaliteli plastiktir. graphgear 500 ise bana kalırsa fiyat performans açısından en mükemmel kalemdir, ama ucuna düşürme sakın kalem tamamen ölür.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.