Şimdi Ara

✎ 0-150 TL Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.337
Cevap
32
Favori
145.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mandakulağı

-Bütçe: 40 TL
    -Tür: karışık
    -Karakter: bas, dengeli
    -Kaynak: Telefon; samsung galaxy y
    bisiklette kullanacağım için kulak içi tercih ediyorum bazen koşuyorum da. Önemli olsam kulağımdan düşmemesi, yoğun bas, bir de kulağımı yormayacak. Eğer bu özellikleri yaşıyan bir kulaklık varsa lütfen bildirin. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla.

Mh650c gayet yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bu kulaklıktan ziyade her yerde bulabileceğim bir kulalık var mı? sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mandakulağı -- 19 Mart 2013; 9:15:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Selamlar :)

HTC nin kendi müzik değiştirme , mikrafon ve çağrı yanıtlama tuşu bulunan ama kulağa girmeyen kulaklığını modifiye edip benim ep 630 ile birleştireyim derken afedersiniz içine ettim iki kulaklığında. Olan ep630 'a oldu. Öyle ya da böyle ep630 u toparlarımda dışarda kullanılabilecek bir halde olacağını sanmıyorum :/

Konumuza dönersek , 100 lirayı geçmeyecek bir kulaklık arıyorum. 2006 yılında ilk çıktığı zamanlarda aldım ep630 'u ve ozamandan beri kullanıyordum. Şimdi tekrar ep630 mu alsam değişik bir marka mı düşünüyorum. Beni düşündüren ise HZ değerleri.

Ayrıntıya girecek olursak Creative ep630 6hz ile 22khz arası destekliyor. Ve bu sayede basslarda donuk ya da boğuk değil dolgun bass veriyor tizleri kimileri sevmesede temiz ve güzel vermesi benim hoşuma gidiyordu. Piyasadaki çoğu kulaklığa bakıyorum bir marka vardı unuttum onun haricinde bütün hepsi 20hz 20khz arası destekli. Kardeşime philips aldım beyaz, güzel kulaklık sesi temiz veriyor ama bass konusunda ep630 gibi değil, kötüde değil ama ep630 kadar dolgun bass vermiyor. Çoğu kişi insan kulağı 20hz altını zaten duymaz desede kulaklıkta bu aralığın fark yaratacağını düşünüyorum ben.

Daha fazla uzatmadan önceden 7 sene ep630 kullanan birine tavsiyeniz ne olur diye sorayım sadece

ek olarak : Ayrıca üstünde şarkı değiştirme tuşları olan modeller de varsa piyasada onları da söyleyebilirsiniz. Pek göremedim.

Bütçe max: 100
    Tarz : Belli tarzım yok
    Eskiden ep630 kullandım uzun süre
    Stereo bluetooth kulaklıkta olabilir.
    Tizleri temiz, bassları kafa yormasın :)

acaba çakma mı sesi nasıldırki :)http://www.htc.web.tr/urun/790-soul-sl49-siyah-kulaklik-tum-htc-modeli.html

Brainwavz M2 iyi olacaktir.

Piyasada var mıdır hocam. Netten almak istemiyorum, kulaklık sakat iş gibi geliyor bana bi sorun oldu mu çatacak biri olsun karşımda

birazdan dışarı çıkıp bi dolaşacağım bakalım neler var bütçeme uyan. Telefona kaydedeyim aklıma yatanları yazayım buraya ona göre tavsiyede bulunursunuz. Ya da olmadı artık tekrar ep630 alıp devam edeceğim bildiğim kulaklık hiç değilse :)

• quote:

quote:

quote:

HTC nin kendi müzik değiştirme , mikrafon ve çağrı yanıtlama tuşu bulunan ama kulağa girmeyen kulaklığını modifiye edip benim ep 630 ile birleştireyim derken afedersiniz içine ettim iki kulaklığında. Olan ep630 'a oldu. Öyle ya da böyle ep630 u toparlarımda dışarda kullanılabilecek bir halde olacağını sanmıyorum :/

Konumuza dönersek , 100 lirayı geçmeyecek bir kulaklık arıyorum. 2006 yılında ilk çıktığı zamanlarda aldım ep630 'u ve ozamandan beri kullanıyordum. Şimdi tekrar ep630 mu alsam değişik bir marka mı düşünüyorum. Beni düşündüren ise HZ değerleri.

Ayrıntıya girecek olursak Creative ep630 6hz ile 22khz arası destekliyor. Ve bu sayede basslarda donuk ya da boğuk değil dolgun bass veriyor tizleri kimileri sevmesede temiz ve güzel vermesi benim hoşuma gidiyordu. Piyasadaki çoğu kulaklığa bakıyorum bir marka vardı unuttum onun haricinde bütün hepsi 20hz 20khz arası destekli. Kardeşime philips aldım beyaz, güzel kulaklık sesi temiz veriyor ama bass konusunda ep630 gibi değil, kötüde değil ama ep630 kadar dolgun bass vermiyor. Çoğu kişi insan kulağı 20hz altını zaten duymaz desede kulaklıkta bu aralığın fark yaratacağını düşünüyorum ben.

Daha fazla uzatmadan önceden 7 sene ep630 kullanan birine tavsiyeniz ne olur diye sorayım sadece

ek olarak : Ayrıca üstünde şarkı değiştirme tuşları olan modeller de varsa piyasada onları da söyleyebilirsiniz. Pek göremedim.

acaba çakma mı sesi nasıldırki :)http://www.htc.web.tr/urun/790-soul-sl49-siyah-kulaklik-tum-htc-modeli.html

Piyasada var mıdır hocam. Netten almak istemiyorum, kulaklık sakat iş gibi geliyor bana bi sorun oldu mu çatacak biri olsun karşımda

birazdan dışarı çıkıp bi dolaşacağım bakalım neler var bütçeme uyan. Telefona kaydedeyim aklıma yatanları yazayım buraya ona göre tavsiyede bulunursunuz. Ya da olmadı artık tekrar ep630 alıp devam edeceğim bildiğim kulaklık hiç değilse :)

Bu kulaklık ebay'de ve mp4nation.net'te satılıyor hocam.
    Forumumuzda oradan getirip satan arkadaşlar da var ama onlar da makul de olsa kar ediyorlar tabi.
    Satan yer 1 yıl garanti veriyor. Bozulması durumunda kendilerine yollarsanız yenisini yolluyorlar ama zaten bozulacağını da sanmıyorum 1 sene içerisinde.

Bu arada khz değerleri fikir verebilir ama pek işe yaramadığını şöyle örnekleyebilirim: Benim kulaklığım Shure Se215 20hz-17,5khz ve fiyatı 100 dolar olup ep630 ile kıyaslanmayacak kadar iyidir.

Ülkemizde malesef bu fiyatlara bulacağınız kulaklıklar biraz overrated olacaktır.
    O yüzden M2 alıp bir üst sınıfa geçmenizi ben de tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

quote:

quote:

Forumumuzda oradan getirip satan arkadaşlar da var ama onlar da makul de olsa kar ediyorlar tabi.
    Satan yer 1 yıl garanti veriyor. Bozulması durumunda kendilerine yollarsanız yenisini yolluyorlar ama zaten bozulacağını da sanmıyorum 1 sene içerisinde.

Bu arada khz değerleri fikir verebilir ama pek işe yaramadığını şöyle örnekleyebilirim: Benim kulaklığım Shure Se215 20hz-17,5khz ve fiyatı 100 dolar olup ep630 ile kıyaslanmayacak kadar iyidir.

Ülkemizde malesef bu fiyatlara bulacağınız kulaklıklar biraz overrated olacaktır.

Hocam vallaha kararsız kaldım. Her halde yine ep630 benzeri ürünlerle devam edeceğim. ep630 da da hoşuma gitmeyen şey derinlik yok. Teknik anlamı nedir pek içli dışlı değilim kulaklıklarla okadar kalite istememe rağmen ama nasıl tarif etsem.... Mesela kulak silikonsuz eksip tip kulaklıklarda müzik dinlerken hafiften ekolu gibi derinden gelirya ses, ep630 da herşey iyi güzelde çok kafamın dibinde çalıyor ve yapay gibi geliyordu. HTC nin dandik kulaklığını takınca bass mass yok tizzler dandik ama film izlerken müzik dinlerken sanki sanal surrround efekti açmış gibi bir efekt veriyordu böyle ifade edeyim :D

Şimdi piyasada baktım (eskişehir piyasasına aslında hiç çeşit yok adam gibi :/ ) bir kaç kulaklığa, D&R da hiç duymadığım bir marka var nasıldır bilmiyorum 80 tl civarında,

http://www.coloud.com/pop#intro

Tipini sevdiğim sony mdr ex 50lp diye bir kulaklık var. Herkes 300sl al diyor nette ama TR de resmi satışı yok sanırım resmi sitesinde bile yok ve ebay de bile 50 dolar olan kulaklık TR de 40 50 liraya satanlar var kesin replikadır.

Birde bu var aklıma yatan ,http://www.vatanbilgisayar.com/Kulakl%C4%B1k%20ve%20Mikrofonlar/pioneer-se-cl521-h-pioneer-se-cl521-h-kulakici-kulaklik-%28beyaz%29/productdetails.aspx?I_ID=60442

Yani yeni alacaım kulaklıkta ep630 gibi bass olsun istiyorum derinden gelen dan dan kafaya vuran bişey olmasın ama ep630 dan biraz daha geniş bir ses versin yukarıda da dediğim gibi yapay olmasın. Ama bütçeme ve tr piyasasına baktığımızda mümkün değil gibi sanırım sizin dediğiniz Brainwavz M2 ' yi araştırayım biraz da nasıl alabilirim bir bakayım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Brainwavz M2 ' yi araştırayım biraz da nasıl alabilirim bir bakayım.

http://www.mp4nation.net/brainwavz-earphones/brainwavz-m2-iem-earphones/

60 dolar. Burada bulabileceğiniz her türlü kulaklıktan çok daha iyi olacaktır. Veya yine aynı siteden en son model m5'i deneyebilirsiniz. Ama önceliğiniz ep usulu bol bas ise m2 daha iyi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferhatugur

Ben Gr06 derim ama MEElectronics A151 te okuduğum kadarıyla başarılı bir kulaklık.

tavsiyeye uyarak vsonic gr06 aldım ve bu sabah elime ulaştı...

telefona takıp dinlediğimde tavsiyeni dinleyerek ne kadar doğru bir iş yaptığımı anladım

teşekkürler...
  • arkadaşlar 50 tlye kadar bütçem var.
    mükemmel bi bass istiyorum ha arabadaki ses sistemi ha kulaklık tabi dengeli olsun.
    Sony xperia s de kullanacağım.
    Genelde electropop ve disko tarzı yabancı şarkılar dinlerim.

• Cx300-ii'den iyi ve daha ucuz kulaklik ariyorum. Hard rock, trash metal nadir de olsa dubstep dinlerim.

• quote:

quote:

quote:

Ben Gr06 derim ama MEElectronics A151 te okuduğum kadarıyla başarılı bir kulaklık.

tavsiyeye uyarak vsonic gr06 aldım ve bu sabah elime ulaştı...

telefona takıp dinlediğimde tavsiyeni dinleyerek ne kadar doğru bir iş yaptığımı anladım

teşekkürler...

Memnun kaldıysanız ne mutlu bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: zekitarik

arkadaşlar 50 tlye kadar bütçem var.
    mükemmel bi bass istiyorum ha arabadaki ses sistemi ha kulaklık tabi dengeli olsun.
    Sony xperia s de kullanacağım.
    Genelde electropop ve disko tarzı yabancı şarkılar dinlerim.

50 tl'ye alacağınız kulaklık Xperia S'in kutusundan çıkandan daha iyi olmayacaktır.
    Bence kulaklığınızla devam edin.
  • ben bugün CX200 II aldım arkadaşlar. Çoğu kişi kötü yorum yapıyordu korka korka aldım markaya güvenerek. Ne mi oldu :D

Aşırı derecede memnun kaldım. Aradığım tipte bir kulaklık, şöyle biraz baktım etrafa benzer fiyatlarda benzer kulaklıklar ve hep benzer sesler. Aşırı derecede yüksek bir bütçe olmadıkça fazla araştırmaya gerek yok diye düşündüm aldım cx200 II yi.

Netteki yorumlara pek takmayın diyorum ben alacak arkadaşlara. Yani takmayın derken yorum yapanlara hakaret anlamadında demiyorum yalancı imasıyla yanlış anlaşılmasın fakat kulaklık test edip yorum yapan herkes o testi nasıl yapmış ve kendi beklentisi neymiş yazması lazım önce. Örneğin,

Her laptopun, bilgisayarın, mp3 çaların sesleri bir olmadığı gibi kullandıkları yazılımların codecleri de bir olmayabiliyor. Birinde iyi ses alırken diğerinde kötü ses alınabilir bu insanları yanıltır. Eko ayarı yapılmış mo flat halde mi test edilmiş bir çok etken var.

Ben laptopta film izleme haricinde eko ayarı hiç yapmam müzikleri flat modda dinlerim standart olacak ve bu seviyedeyken kulaklığın bassları gerektiği yerde vurmasını, tizlerin ise S leri çatlatmamasını isterdim dengeli olacak yani. EP630 da sağlam bass var ama bass varmış yani tiz hikayeymiş. Yani ep630 da ekolayzırın başı ve sonu var gibi ortası yok. cx200 II de ise ekodan tizi kısmadan tizden güzel verim alıyorum ve sahne mi diyorlar ne diyorlar terim olarak bilmiyorum ama seste yapaylık yok kulağın yanında çalmıyor müzik, derinden geliyor yormuyor kulağı.

Telefonda ise kullandığım programlar jetaudio ve poweramp tır. Sakin şekilde müzik dinlerken jetaudio biraz daha basslı bişeyler istersem poweramp kullanıyorum tone ayarları daha iyi. Bu iki program ve Desire HD kullanıyorum beats audio yazılımı var rootlu. Ses çok tatminkardı hoşuma gitti yumuşak geliyor sert değil.

Uzun lafın kısası, benim gibi dengeli ses istiyorsanız, (bu arada bass yok diye şikayet ediyorlar ama ep 630 dan daha tatlı geldi bassları sert değil yumuşak yine ama çok uzamıyor) tizlerde çatlama olmasın diyorsanız, yurt dışından alma şansınız yoksa ve sevmiyorsanız :) , almışken çift sürücülü bişeyler almayacak bütçeniz kısıtlıysa CX200 street II modelini tavsiye ederim. Bugün vatandan 70 liraya aldım 10 taksit. Memnunum :)

• arkadaşlar 150 lira kadar bütçem var, genelde elektronik, trip hop, alternatif/klasik rock dinliyorum. sansa clip+ ile kullanacağım. kalite/denge olarak bilemiyorum fakat koss portapro'm vardı dün bozuldu. yalıtımını beğenmesem de kalitesi çok iyiydi, öyle bi şeyler olabilir. teşekkürler şimdiden.
  • 100TL butce var vatan veya mediamarkttan alacagim. Her turlu dinlerim. tek derdim disariyla baglantim olmasin ne sesimden rahatsiz olsunlar ne de ben disariyi duyuyum. var mi boyle bir urun? eger yoksa kancali pioneerle devam edecegim :(

• samsung galaxy s2 telefonum ile beraber brainwavz m5 kullanıyordum.Dün kulaklığımı kaybettim.Acilen kulaklığa ihtiyacım var,m5 kalitesinde denk bir ürün önerisi istiyorum(mikrofonlu),mümkün ise türkiye'den alabileyim,garantili olmasını istiyorum.
    bunun yanında koşu yaparken kullanabileceğim,hor kullanabileceğim,üzerinde müzik değiştirebilmek için tuş olan bir kulaklık tavsiyesi de alabilir miyim?
    teşekkürler..
    şuan çok kötüyüm,kulaklığım uçtu gitti :(
  • quote:

ben bugün CX200 II aldım arkadaşlar. Çoğu kişi kötü yorum yapıyordu korka korka aldım markaya güvenerek. Ne mi oldu :D

Aşırı derecede memnun kaldım. Aradığım tipte bir kulaklık, şöyle biraz baktım etrafa benzer fiyatlarda benzer kulaklıklar ve hep benzer sesler. Aşırı derecede yüksek bir bütçe olmadıkça fazla araştırmaya gerek yok diye düşündüm aldım cx200 II yi.

Netteki yorumlara pek takmayın diyorum ben alacak arkadaşlara. Yani takmayın derken yorum yapanlara hakaret anlamadında demiyorum yalancı imasıyla yanlış anlaşılmasın fakat kulaklık test edip yorum yapan herkes o testi nasıl yapmış ve kendi beklentisi neymiş yazması lazım önce. Örneğin,

Her laptopun, bilgisayarın, mp3 çaların sesleri bir olmadığı gibi kullandıkları yazılımların codecleri de bir olmayabiliyor. Birinde iyi ses alırken diğerinde kötü ses alınabilir bu insanları yanıltır. Eko ayarı yapılmış mo flat halde mi test edilmiş bir çok etken var.

Ben laptopta film izleme haricinde eko ayarı hiç yapmam müzikleri flat modda dinlerim standart olacak ve bu seviyedeyken kulaklığın bassları gerektiği yerde vurmasını, tizlerin ise S leri çatlatmamasını isterdim dengeli olacak yani. EP630 da sağlam bass var ama bass varmış yani tiz hikayeymiş. Yani ep630 da ekolayzırın başı ve sonu var gibi ortası yok. cx200 II de ise ekodan tizi kısmadan tizden güzel verim alıyorum ve sahne mi diyorlar ne diyorlar terim olarak bilmiyorum ama seste yapaylık yok kulağın yanında çalmıyor müzik, derinden geliyor yormuyor kulağı.

Telefonda ise kullandığım programlar jetaudio ve poweramp tır. Sakin şekilde müzik dinlerken jetaudio biraz daha basslı bişeyler istersem poweramp kullanıyorum tone ayarları daha iyi. Bu iki program ve Desire HD kullanıyorum beats audio yazılımı var rootlu. Ses çok tatminkardı hoşuma gitti yumuşak geliyor sert değil.

Uzun lafın kısası, benim gibi dengeli ses istiyorsanız, (bu arada bass yok diye şikayet ediyorlar ama ep 630 dan daha tatlı geldi bassları sert değil yumuşak yine ama çok uzamıyor) tizlerde çatlama olmasın diyorsanız, yurt dışından alma şansınız yoksa ve sevmiyorsanız :) , almışken çift sürücülü bişeyler almayacak bütçeniz kısıtlıysa CX200 street II modelini tavsiye ederim. Bugün vatandan 70 liraya aldım 10 taksit. Memnunum :)

hocam bende sennheiser alma niyetindeyim acaba kulaklığınız dışarıyla ilşkiyi kesmede nasıl ?kulakığı takınca etraftan kendimi soyutlayabilirmiyim :)

arkadaşlar max 150 tl

genelde otobüste dinlerim veya yatarken

onun için dışarıyla bağlantımı kesicek ve dışarıya ses vermeyecek bir kulaklık arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: baykushreyiz

quote:

ben bugün CX200 II aldım arkadaşlar. Çoğu kişi kötü yorum yapıyordu korka korka aldım markaya güvenerek. Ne mi oldu :D

hocam bende sennheiser alma niyetindeyim acaba kulaklığınız dışarıyla ilşkiyi kesmede nasıl ?kulakığı takınca etraftan kendimi soyutlayabilirmiyim :)

arkadaşlar max 150 tl

genelde otobüste dinlerim veya yatarken

onun için dışarıyla bağlantımı kesicek ve dışarıya ses vermeyecek bir kulaklık arıyorum.

Bassların kafanda patlamasını istemiyorsan :D çok güzel kulaklık gerçi bana oldukça basslar yerinde geldi abartı bir durum yok. Burn in 'e laf ederler ama 2 gündür bir kaç burn in parça ve flac şarkılarla müzin çalıyorum hissedilir derecede güzelleşti.

Kulaklığı taktığımda sesi çok güzel kesiyor dış ortamdan ses hiç duyulmuyor. Parça çalmazken duyabilirsiniz elbette biraz kulak tıkacı değil sonuçta ama parça dinlemeye başladığınız anda dış ortamdan soyutlanıyorsunuz. Bugün dışardaydım taktım yürüyüş yaptım yanımdan kamyon falan geçiyor duymuyorum hiç, titreşimlerini hissediyorum sadece :)

Tek beğenmediğim yani jackı, keşke dik olsaydı. Yatay konumlandırmışlar ve kopar mı zarar görür mü acaba diye düşünmekten strese girdim :)

• Hocam HTC Desire X telefonum var ve telefonun beats audio özelliği var kutudan çıkan kulaklık beni pek tatmin etmedi açıkçası 80 TL ye kadar hepsiburada, hızlıal veya önereceğin başka güvenilir bi siteden alacağım bi kulaklık istiyorum. Dinlediğim müzik o anki ruh halime göre değişiyor açıkçası yani bazen pop bazen slow bazen bass lı yabancı müzikler dinliyorum. Bi öneride bulunur musun ?
  • 100-200 lira civari kulakici kulaklik ariyorum kolayca bulabilecegim modeller olmasi isime gelir cunku internet uzerinden alamam daha cok rap rock dinliyorum bundan bi onceki kulakligim s2 nin kendi kulakligiydi bi sorun olmamasina ragmen kulakligin radyo alicisi ve bi hoparloru bozuldu senheisserin omur boyu garantili kulakliklari varmis galiba simdiden tesekkurler

• Galaxy S telefonumda kullanmak için kulaklık alacağım, aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz? Genelde pop müzik dinlerim, çok yüksek sesle müzik dinleyen biri değilim, netlik en önemi unsur.

Creative EP630
    Audio-Technica CK303M
    Sennheiser MX375

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anil.K -- 28 Mart 2013; 22:08:07 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.