Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cce Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Creav

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Radeon hd 7870 sahibiyim 14.12 omega driverini kaldırıp 15.7 kurdum fakat vsr seçeneği çıkmadı monitörü hdmı ile kullanıyorum gpu ölçeklemeyi yükselt var frtc özelliğide var fakat vsr eklenmemiş neden olabilir ?

Hocam bir kaç post evvel de ben sormuştum, aynı kartı kullanıyoruz =)

Kablo olabilir deniyor, 1.4 versiyon olması gerekiyormuş. Gene de VSR gözükmüyor ise monitör diyorlar. Benim kablo 1.4 versiyon olmasına rağmen VSR gözükmüyor.

kabloyla falan alakası yok problemin ben de bir sürü çeşit kabloyla denedim olmadı problem kartlarla ilgili 7800 serisi hiçbir kartta vsr seçeneği çıkmıyor herkeste aynı durum var amd saçma sapan iş yaptı hem oraya yazıyorlar destek verilen kartları sonra böyle saçmalıyorlar işte. çözümü henüz bulunmadı sanırım yeni güncellemeyi bekleyeceğiz anlaşılan.

Bende 7870xt var vsrde var.

Önce driver fusionla arkasından ddu ile kaldırıp kurulum yaptim.

Bu kart ne kadar idare eder sizce ne dersiniz, su anda hangi kartantekamul ediyor. Ben oc siz kullanıyorum isi dan dolayı, su an bile 80 e yaklaşıyor oc yapsam 80 olur kesin. Siz oc yapıyormusunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de 7870 xt var, 1150 - 1500 OC li kullanıyorum
    Ama oyunlar sırasında çok ısınmaya başladı. Odada yanında durup oyun oynamak bu sıcaklarda çok zor.
    Dün R9 290x siparişi verdim - Referans tasarım - su soğutma entegre ederek kullanmayı düşünüyorum. G10 Kraken + Corsair H55 Hydro, amazonda ikisi 96 usd ediyor.
    Ekte videosu videosu var
    https://youtu.be/I6M3zxfxUEc
    Sıcaklıkları %40 oranında azalttığı söyleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 23 Temmuz 2015; 9:47:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togi1975

Bende de 7870 xt var, 1150 - 1500 OC li kullanıyorum
    Ama oyunlar sırasında çok ısınmaya başladı. Odada yanında durup oyun oynamak bu sıcaklarda çok zor.
    Dün R9 290x siparişi verdim - Referans tasarım - su soğutma entegre ederek kullanmayı düşünüyorum. G10 Kraken + Corsair H55 Hydro, amazonda ikisi 96 usd ediyor.
    Ekte videosu videosu var
    https://youtu.be/I6M3zxfxUEc
    Sıcaklıkları %40 oranında azalttığı söyleniyor

VRM sıcaklıkları için harikalar yaratmıyormuş, sensörlerin bir tanesi standart soğutucudan daha sıcak ölçüyormuş. Çok bel bağlamayın derim.
    Kasanız rahat hava alıyor mu? Hava akışının giriş çıkışları rahat değilse, bazı ayarlamalarla sıcaklıkları rahatlatabilirsiniz.

• 15.7 Win 8.1 sürücüsü bazı oyunlarda kesiklere, yırtılmalar yol açabilir. Bu durum WİN10 da mevcut değildir. Bizzat denenmiştir.
  • Gta 5 için hangi driverı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robert Nesta -- 6 Ağustos 2015; 19:44:08 >
  • 15.7 kullanıyordum. Az önce kendi kendine bir güncelleme geldi 7850 de sanal süper çözünürlük çalışıyor şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

15.7 kullanıyordum. Az önce kendi kendine bir güncelleme geldi 7850 de sanal süper çözünürlük çalışıyor şu an.

Hocam tam olarak ne güncellemesi? Eve gidince deneyeyim, zaten 15.7 yüklü, neyi güncelliyoruz üstüne tam olarak?
  • windows 10 kendi güncellemiş.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    7850 de zaten çalışıyordu.
  • NeCRiS kullanıcısına yanıt
    Ben dahil bir cok kiside cikmiyordu o secenek fix getirmisler belliki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende HD7870 var, hala çıkmıyor Windows 8.1'de bütün güncellemeler yapıldı, 15.7 driver kullanılıyor. HDMI versiyonu da 1.4

Ne geri zekalı iştir yaa...
  • https://www.dropbox.com/s/plxzx7atjmbum1e/ccc2_install.rar?dl=0
    şurdaki ccc versiyonunu yüklemeyi deneyin bir de.
  • Geçen hafta başında 15.7'yi mevcut sürücümün üstüne öylece kuruverdim ve hiç bir sorun yaşamadım. VGA girişli monitör kullandığım için VSR hakkında yorum yapamam ama şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamış değilim. Hatta WOT oynarken fps'lerim yükseldi ve ping'in 50-60'lardan 30-40 arasına düştü. Sıcaklılarda ise bir değişme yok.
    ( R9 280 + Win 7 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

Bende HD7870 var, hala çıkmıyor Windows 8.1'de bütün güncellemeler yapıldı, 15.7 driver kullanılıyor. HDMI versiyonu da 1.4

Ne geri zekalı iştir yaa...

Windows 7 de güncellemeler yüklemişti bir heyecan iki saat ccc yi açmak için uğraştım ama sonuç 0 vsr hala gözükmüyor+FRTC de çalışmıyor fpsyi 60 a sabitlememe rağmen 2000 lere uçuyor
    @Hobar
    Bu verdiğiniz ccc linki driver mi yoksa ccc sürümü mü yüklesek sadece ccc mi güncelleniyor acaba?
    @Foxbat
    Radeon R serisinde sıkıntı yaşayan pek görmedim ama hd 7xxx serisinde ne çerçeve hızı nede vsr hiç biri çalışmıyor madem yapamayacaksın yazma oraya desteklenen kartlar diye

• emmre129 kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası C dizinindeki AMD klasörü içindeki dosyalar. Sadece CCC galiba. Boyutu küçük.
  • quote:

Güncelleme sonrası C dizinindeki AMD klasörü içindeki dosyalar. Sadece CCC galiba. Boyutu küçük.

Denedim ancak değişen bir şey olmadı hala vsr gözükmüyor bir şeyi farkettim bunu kurduktan sonra dijital flat paneldeki gpu ölçeklemeyi etkinleştir tikini kaldırınca ekran kararıyor bir dahada geri gelmiyor önceki sürümde olmuyordu bu. tüm ccc klasörlerini silip mi yükleme yapsam çünki setup kaldırdıgında geride tonla artık bıraktı bende bir şey olur diye silmedim onları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

quote:

Orijinalden alıntı: soralalp

Bana cevap olarak mı yazdınız hocam? Sizde de benzer sorun var mı?

Genel olarak 280x kullanıyorum bende VGA ile ama HDMI yı olupta kullanamayanlar var. ekranın çıkmayan.

Benim HDMI'dan görüntü gelmiyor artık. HDMI 1.4 kablo ile 4K TV ye bağlı. Ancak DVI ile HDMI'yi birlite TV ye birlikte bağlayınca görüntü geliyor. İşin ilginci DDU ile tekrar 15.5 kurdum, eskisine geri döndüm ama görüntü problemi gitmedi.
  • Arkadaşlar baktım baya ama bende win8 64 bit yüklü r9 270 için 15.7 yi göremedim kendi sitesinde de yok anlamadım gitti.
  • quote:

https://www.dropbox.com/s/plxzx7atjmbum1e/ccc2_install.rar?dl=0
    şurdaki ccc versiyonunu yüklemeyi deneyin bir de.

Denedim, olmadı
  • Dehşet ısınıyor, ilk kurduğum günden beri. Bu gidişle windows 10'a geçemeyeceğim, temiz bi w7 format atıp 14.12 yüklemeyi düşünüyorum tekrardan.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.