Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Band20 olayı biraz karışık Xiaomi bazı modellere note4x ten sonra global çıkarmaya başladı yanlış hatırlamıyorsam. Mesela bendeki mi5 te global rom var ama band20 yok biraz karışık yani. Mi9 se Çine özel çıkarsa global rom çıkmaz ama eu rom bana göre global den daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu telefonları stock android ile sunsalar daha alınabilir olur diye düşünüyorum. hem hızlı güncelleme, hemde daha çok performans verebilirler kanaatindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

şu telefonları stock android ile sunsalar daha alınabilir olur diye düşünüyorum. hem hızlı güncelleme, hemde daha çok performans verebilirler kanaatindeyim.
    AndroidOne programında olan modeller var ama pek tutulmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

şu telefonları stock android ile sunsalar daha alınabilir olur diye düşünüyorum. hem hızlı güncelleme, hemde daha çok performans verebilirler kanaatindeyim.
    Xiaomi yi Miui arayüzünu beğenenler de satın alıyor. Örneğin bende Stock Android arayüzünu sevmiyorum. Miui i ise oldukça beğeniyorum, hatalari da olsa, sorunlari da olsa severek kullanıyorum. Haftalik güncelleme gelmesi bile, beni cezbeden farklı bir yönü Miui in.

• Arkadaşlar çinden alınca romu ne oluyor. kendimiz global rom güncelleyebiliyormuyuz. İmei atılabiliyormu ? Bunumu yoksa redmi note 7 mi önerirsiniz
  • cihazla ilgili kronik sorun var mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HardMuz

Arkadaşlar çinden alınca romu ne oluyor. kendimiz global rom güncelleyebiliyormuyuz. İmei atılabiliyormu ? Bunumu yoksa redmi note 7 mi önerirsiniz
    kasa olarak note 7 daha şık duruyor

ama aradığın teknik özellikler ise tabiki mi9 se

sahibinden de satışlar başladı ama her 2 cihaz içinde imei konusu belirsiz durumda ama sd712 olduğu için ümidim var

mi9 se ne var.. nfc ve irda var.. ayrıca type c girişi 2. seri olması lazım ve bt5 ile geliyor

en büyük fark... çok kullanmıyor iseniz sorun değil.. wifi de desteklediği hız ve bant aralığı birazcık fazla
    ayrıca note 7 pro ikinci bir hayal kırıklığı oldu... note3 pro dan sonra çıkan her cihaz .. tamam zamanın ve yeni özelliklerin zenginliği olsa bile performans ömüleri sd650 ye yetişmicek gibi duruyorlar

almayın demiyorum .. kasası çok sexy... alırsanız da 6 ram değerleri alın.. bu sene için sorun değil ama sonraki senelerde 4 ram yetersiz gelmeye başlayabilir

şimdi yeniden baktım da.. pro serisi ile mi9 se benzer yapıda imiş.. işlemci serisi farklı olsa bile teknik diğer değerler yaklaşık

ne olursa olsun note7 pro için sd675 bir hayal kırıklığı benim açımdan

unutmayınız ki 48mp lik camerası olması 48mp lik kayıt yapabiliyor manasına gelmez... ayrıca çekimlerde kullanılan yazılım çok önemli...son dönemde google ın yazılımı birçok cihazda daha güzel resim sonuçları çıkartıyor gibi.

öğrendiklerinizi paylaşın mutlaka

başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

kasa olarak note 7 daha şık duruyor

ama aradığın teknik özellikler ise tabiki mi9 se

sahibinden de satışlar başladı ama her 2 cihaz içinde imei konusu belirsiz durumda ama sd712 olduğu için ümidim var

mi9 se ne var.. nfc ve irda var.. ayrıca type c girişi 2. seri olması lazım ve bt5 ile geliyor

en büyük fark... çok kullanmıyor iseniz sorun değil.. wifi de desteklediği hız ve bant aralığı birazcık fazla
    ayrıca note 7 pro ikinci bir hayal kırıklığı oldu... note3 pro dan sonra çıkan her cihaz .. tamam zamanın ve yeni özelliklerin zenginliği olsa bile performans ömüleri sd650 ye yetişmicek gibi duruyorlar

almayın demiyorum .. kasası çok sexy... alırsanız da 6 ram değerleri alın.. bu sene için sorun değil ama sonraki senelerde 4 ram yetersiz gelmeye başlayabilir

şimdi yeniden baktım da.. pro serisi ile mi9 se benzer yapıda imiş.. işlemci serisi farklı olsa bile teknik diğer değerler yaklaşık

ne olursa olsun note7 pro için sd675 bir hayal kırıklığı benim açımdan

unutmayınız ki 48mp lik camerası olması 48mp lik kayıt yapabiliyor manasına gelmez... ayrıca çekimlerde kullanılan yazılım çok önemli...son dönemde google ın yazılımı birçok cihazda daha güzel resim sonuçları çıkartıyor gibi.

öğrendiklerinizi paylaşın mutlaka

başarılar

Alıntıları Göster
    Hocam ben de Redmi Note 7 pro'yu beklemek mi yoksa mi 8 se almak mı diyordum. SD675'i araştırdım ve gayet iyi bir işlemci. SD710'dan daha hızlı daha performanslı fakat grafik kısmında kullandığı gpu daha zayıf. Bundan dolayı 600 serisi olarak konumlandırıldı yoksa 700'lerin performansını veriyor. Ben yine de beklemeyip SD710'lu Mi 8 SE aldım ama alacak olanların haberi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Hocam ben de Redmi Note 7 pro'yu beklemek mi yoksa mi 8 se almak mı diyordum. SD675'i araştırdım ve gayet iyi bir işlemci. SD710'dan daha hızlı daha performanslı fakat grafik kısmında kullandığı gpu daha zayıf. Bundan dolayı 600 serisi olarak konumlandırıldı yoksa 700'lerin performansını veriyor. Ben yine de beklemeyip SD710'lu Mi 8 SE aldım ama alacak olanların haberi olsun

Alıntıları Göster
    olaya sadece antutu değeri olarak bakmamak lazım.. oda tabiki önemli ama... cihazı alış mananıza göre değişir. mi8 se. her açıdan note7 pro yu geçer

şahsen ben mi9 se yi alma konusunda karar kıldım. onu da zaten belirttim... nfc ve irda farkı.. evet fm radyo olmaması çok büyük bir dez-avantaj.
    kasa olarak da note7 ye benzemekle birlikte kamera sayısı fazlalığı var. 1 adet olsun netliği olsun... yeterli.. sonuçda ne film çekeceğim nede dergiye baskı yetiştirmiyorum.
    evet insanlar ailesi ile çevresi ile ilgili güzel anılar edinmek ister ama sırf 48mp yazıyor diye ... bir cihaz alınmaz. ayrıca 48 değil 148 olsa ne yazar... sen o pixel lerin ne olduğunu amacını veyahut odaklamayı ışık açısını bilmeyince.

2 cihaz.. 2 side aynı yerin fotoğrafını çeker. 2 sinde de aynı sensör olsun ve aynı yazılım olsun... cihazın görüntüleme yani ekran kısmı net değil ise... ki bazı markalarda iç kısım dandik olmasına rağmen kullandığım cam dan dolayı müthiş görünür herşey....

aldığınız cihazın tüm özelliklerini bilerek alın. ve kullanın. kullanmıyacağınız özellik için para ödemeyin... "ya lazım olursa" diyerek...

tebrik ediyorum. mi8 se oldukça hoş teknik özelliklere sahib. umarım rom konusunda üzmezler kullanıcılarını

dediğim gibi ben mi9 se yi bekliyorum. şuan fiyatlar ufakdan düşüşe geçti ama ne garibtirki bazı satıcılar bu sefer mi8 se fiyatlarını yükseltti hangi mantık ile düşündüler ise...

note 7 alacakları da tebrik ediyorum.. kasa tutuşu ve simetrisi ile resimlerde çok hoş duruyor. note 4-5-6 da kullanıcılarını çok üzdüler. klasik redmi kasalarından farksız cihazlar ve performans ile...

başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

olaya sadece antutu değeri olarak bakmamak lazım.. oda tabiki önemli ama... cihazı alış mananıza göre değişir. mi8 se. her açıdan note7 pro yu geçer

şahsen ben mi9 se yi alma konusunda karar kıldım. onu da zaten belirttim... nfc ve irda farkı.. evet fm radyo olmaması çok büyük bir dez-avantaj.
    kasa olarak da note7 ye benzemekle birlikte kamera sayısı fazlalığı var. 1 adet olsun netliği olsun... yeterli.. sonuçda ne film çekeceğim nede dergiye baskı yetiştirmiyorum.
    evet insanlar ailesi ile çevresi ile ilgili güzel anılar edinmek ister ama sırf 48mp yazıyor diye ... bir cihaz alınmaz. ayrıca 48 değil 148 olsa ne yazar... sen o pixel lerin ne olduğunu amacını veyahut odaklamayı ışık açısını bilmeyince.

2 cihaz.. 2 side aynı yerin fotoğrafını çeker. 2 sinde de aynı sensör olsun ve aynı yazılım olsun... cihazın görüntüleme yani ekran kısmı net değil ise... ki bazı markalarda iç kısım dandik olmasına rağmen kullandığım cam dan dolayı müthiş görünür herşey....

aldığınız cihazın tüm özelliklerini bilerek alın. ve kullanın. kullanmıyacağınız özellik için para ödemeyin... "ya lazım olursa" diyerek...

tebrik ediyorum. mi8 se oldukça hoş teknik özelliklere sahib. umarım rom konusunda üzmezler kullanıcılarını

dediğim gibi ben mi9 se yi bekliyorum. şuan fiyatlar ufakdan düşüşe geçti ama ne garibtirki bazı satıcılar bu sefer mi8 se fiyatlarını yükseltti hangi mantık ile düşündüler ise...

note 7 alacakları da tebrik ediyorum.. kasa tutuşu ve simetrisi ile resimlerde çok hoş duruyor. note 4-5-6 da kullanıcılarını çok üzdüler. klasik redmi kasalarından farksız cihazlar ve performans ile...

başarılar

Alıntıları Göster
    açıkcası 2 cihazıda çok begendim imei konusunda tedirginim. note7 işlemcisi daha düşük oldugu için daha kesin bir çözüm bulabileceklerini ümit ettim . mi9 se daha zor dedi bir kaç kişi

• tek sim kullanıyorsanız sorun yaşamadan oldukça uzun zaman kullanırsınız

belki bu arada ben de osman ı ikna ederim tekrar bu işlere bakması için.. kendisi oldukça ketum birisidir ama delilik seviyesinde de pratik bir zekaya sahib olduğu için piyasadaki imei sorunlarını çok rahat çözebilmektedir

neyse... uygun fiyat bulur bulmaz mi9 se ye geçmek istiyorum
  • Şu telefonun Türkiye'de çıkması lazım ya. Uzun zaman sonra bir telefonu beğendim, telefon değiştirmek için kıvranırken bu cihazı beğendim ve almak istiyorum. Gelmezse
  • quote:

Orijinalden alıntı: kLx

Şu telefonun Türkiye'de çıkması lazım ya. Uzun zaman sonra bir telefonu beğendim, telefon değiştirmek için kıvranırken bu cihazı beğendim ve almak istiyorum. Gelmezse
    28 Mart'ta Xiaomi Türkiye ürün tanıtımı var, o zaman belli olur gelip gelmeyeceği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

28 Mart'ta Xiaomi Türkiye ürün tanıtımı var, o zaman belli olur gelip gelmeyeceği.

Alıntıları Göster
    şimdi merak iyice arttı

lansman fiyatı 300euro idi bu cihazın. ülkemizdeki satışı olursaaaa..... görelim ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: paldov

cihazla ilgili kronik sorun var mi ?
    troll ise komik gerçek ise daha komik olmuş bu mesaj.
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    valla bence normal soru da, size komik gelmis olabilir. sormak ayip mi?
  • Mi9 Se nin Global satışı olacağı söyleniyor, Xiaomi nin sitesinde Global kisminda yerini almış cihaz Shiftdelete.net haberine göre. Umarım Uygun fiyatla Global olarak da satışa çıkar. Bakalim, Türkiye ye hangi cihaz gelecek İthalatçı Garantili olarak.

• paldov P kullanıcısına yanıt
    Daha kullanan yok hocam bilinmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Mi9 Se nin Global satışı olacağı söyleniyor, Xiaomi nin sitesinde Global kisminda yerini almış cihaz Shiftdelete.net haberine göre. Umarım Uygun fiyatla Global olarak da satışa çıkar. Bakalim, Türkiye ye hangi cihaz gelecek İthalatçı Garantili olarak.
    Teşekkürler DH'de de çıktı haberi:

"Xiaomi, ülkemizde de çokça bekleyeni olan Mi 9 SE akıllı telefon modelini, global sitesindeki cep telefonları listesine eklemiş durumda. Bu durum cihazın kesin olarak tüm dünyada satışa sunulacağı anlamı taşımasa da, daha önce bu listeye eklenen cihazlardan yola çıkarak Mi 9 SE modelinin muhtemel bir küresel lansmanının yaklaştığını söyleyebiliriz."
  • Tanıtılmadı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.