Şimdi Ara

NETFLIX | ANA KONU (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.691
Cevap
217
Favori
292.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hafta sonu izlerim diyordum neden kaldırmışlar ki yeni fimlerden çok eskileri izlemek istiyordum. ocean's seriside gitmiş galiba.
  • hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Lucifer benim bildiğim US içeriğinde bile yok. Ben AU içeriğinden izliyorum. Bu ay Lucifer ve SoA'ya aynı anda başladım. Lucifer'ın 3 bölümünü izledim beni pek sarmadı. SoA öyle bir dizi ki şuan 4. sezonundayım. Öneririm. Bu konudan US ve diğer içeriklere ulaşma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/netflix-usa-genel-konusu-ve-digerlerine-erisim--126569327

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 13 Şubat 2018; 19:49:57 >
  • Netflix'in daha kırk fırın ekmek yemesi lazım 40 lira istiyorsun doğru düzgün içerik yok. Mentalist, Homeland, The Walking Dead yok. Yerli dizilerde Ay Yapım olarak sadece Ezel var sanırım! Ay yapım neyse Avşar Film de Yer Gök Aşk var Lale Devri yok. Kanal D'nin hiçbir dizisi yok. Belgesel 3 - 4 tane BBC'nin temel serileri var diğerleri işe yaramaz. zaten bu haliyle hiç işe yaramaz ne yazık ki sadece film isteyen alabilir. Pay TV'ye devam anlaşılan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    Sezonu yarım bırakmaktan öte netflix 2 sezon şeklinde yaptı. Yani netflixteki 13 bölüm normalde 9 bölüme denk geliyor. Normalde dizi 80 dakikayken netflix 1 saatlik bölümlere ayırdı. Netflixten hariç 6 bölüm daha var yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Netflix'in daha kırk fırın ekmek yemesi lazım 40 lira istiyorsun doğru düzgün içerik yok. Mentalist, Homeland, The Walking Dead yok. Yerli dizilerde Ay Yapım olarak sadece Ezel var sanırım! Ay yapım neyse Avşar Film de Yer Gök Aşk var Lale Devri yok. Kanal D'nin hiçbir dizisi yok. Belgesel 3 - 4 tane BBC'nin temel serileri var diğerleri işe yaramaz. zaten bu haliyle hiç işe yaramaz ne yazık ki sadece film isteyen alabilir. Pay TV'ye devam anlaşılan..

Hocam zaten netflix' i alan Ay Yapım' ın ya da Kanal D' nin dizilerinin tekrarını izlemek için almıyor. Yüzlerce netflix orjinal yapımı mevcut. İzlemeye kalksanız tüm vaktinizi ayırsanız yine bitiremezsiniz. Walkind Dead gibi benzer dizilerin telif hakları başka kanallarda olduğu için yayınlanmıyor Türkiyede. Belgsel konusunda da haksızlık ediyorsunuz bence. BBC dahil olmak üzere baya kaliteli ve çok belgesel mevcut. Bunları geçtim pay tv dediğiniz digiturk ile kıyaslarsanız kalite açısından dağlar kadar fark var. Görüntü ve ses kalitesi rahat bi 5-10 kat daha kalitelidir netflix de.Ayrıca sansürsüz izlersiniz içerikleri. Digitürk bende de var ama netflix tercih ederim. Ama içeriği daha da artırması gerekiyor bu konuda katılıyorum. Bu arada son zamanlarda güzel filmler eklendi..

• quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

The Matrix serisini göremiyorum. Daha önce vardı. Sanırım lisans süresi bitti, yenilemediler.

O da mı gitmiş. Vay arkadaş netflix bi yandan eklerden diğer yandan azaltıyor içerikleri. Bütün eski sağlam seriler yavaş yavaş elden gidiyor. Görevimiz Tehlike serisi de gitmiş. Ocean serisi vardı ondan tek film kalmış. Çaktırmadan eksiltiyorlar eski sağlam serileri. Bu serilerin çoğu da amazon da.

Edit: Under Siege serisi de gitmiş.:) Bu da amazon da. Amazon ile anlaştı bunlar herhalde.

Netflix te bir filmi gördünmü izleyeceksin yoksa ne zaman silineceği belli olmuyor. Bu lisans konusunda Türkiye kadar problemli bir başka ülke daha yoktur aynısını müzikte de yaptılar.

• quote:

Netflix'in daha kırk fırın ekmek yemesi lazım 40 lira istiyorsun doğru düzgün içerik yok. Mentalist, Homeland, The Walking Dead yok. Yerli dizilerde Ay Yapım olarak sadece Ezel var sanırım! Ay yapım neyse Avşar Film de Yer Gök Aşk var Lale Devri yok. Kanal D'nin hiçbir dizisi yok. Belgesel 3 - 4 tane BBC'nin temel serileri var diğerleri işe yaramaz. zaten bu haliyle hiç işe yaramaz ne yazık ki sadece film isteyen alabilir. Pay TV'ye devam anlaşılan..

İlk zamanlar bende senin gibi düşünüyordum ama işin aslı öyle değil. Öncelikle 40₺ değilde 10₺ diyelim ona. İçerik konusunda ise ben aboneliğin ikinci ayındayım bir çok dizi bitirdim ama izleme listemde bir sürü dizi film var ben o içerikleri bitirene kadar yenileri çıkıyor. Kısaca netflix diyor ki sen önce mevcut içeriği izle olmayanı da gelir. Yani bir nevi televizyon gibi ne varsa onu izliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

quote:

İlk zamanlar bende senin gibi düşünüyordum ama işin aslı öyle değil. Öncelikle 40₺ değilde 10₺ diyelim ona. İçerik konusunda ise ben aboneliğin ikinci ayındayım bir çok dizi bitirdim ama izleme listemde bir sürü dizi film var ben o içerikleri bitirene kadar yenileri çıkıyor. Kısaca netflix diyor ki sen önce mevcut içeriği izle olmayanı da gelir. Yani bir nevi televizyon gibi ne varsa onu izliyorsun.

Temel 16, standart 28.. HD için en az standart olmalı..10 lira derken? DigiTürk dizi paketi 10 lira. 2 kişi ortak alıp aynı anda HD izleyebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi Tikli Hoca -- 13 Şubat 2018; 23:17:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker2389

quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

quote:

Temel 16, standart 28.. HD için en az standart olmalı..10 lira derken? DigiTürk dizi paketi 10 lira. 2 kişi ortak alıp aynı anda HD izleyebiliyor mu?

Siz bu netflixe çok yabancısınız anlaşılan. Bizim kullandığımız paket 40₺, 4k ve 4 tane cihazdan aynı anda 4k film izleme imkanı var. 4 ortak danaya girer gibi giriyoruz . Ayrıntılı bilgi için netflix kardeşliği konusuna bakın.

• GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    ekleme yapayım enparayla 15 lira da iade alabiliyorsunuz. 4 kişi 25 lira yani kişi başı 6.25 liraya geliyor
  • enpara kampanyası muhteşem oldu ya , bende ayda 15 tl ödüyorum .Keşke hep devam etse
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

quote:

Hocam zaten netflix' i alan Ay Yapım' ın ya da Kanal D' nin dizilerinin tekrarını izlemek için almıyor. Yüzlerce netflix orjinal yapımı mevcut. İzlemeye kalksanız tüm vaktinizi ayırsanız yine bitiremezsiniz. Walkind Dead gibi benzer dizilerin telif hakları başka kanallarda olduğu için yayınlanmıyor Türkiyede. Belgsel konusunda da haksızlık ediyorsunuz bence. BBC dahil olmak üzere baya kaliteli ve çok belgesel mevcut. Bunları geçtim pay tv dediğiniz digiturk ile kıyaslarsanız kalite açısından dağlar kadar fark var. Görüntü ve ses kalitesi rahat bi 5-10 kat daha kalitelidir netflix de.Ayrıca sansürsüz izlersiniz içerikleri. Digitürk bende de var ama netflix tercih ederim. Ama içeriği daha da artırması gerekiyor bu konuda katılıyorum. Bu arada son zamanlarda güzel filmler eklendi..

hocam sadece orjinal yapımlarla olacak bir iş değil bu. kaldı ki hepsi de kaliteli ve izlenebilecek diziler değil netflix'in yapımları. yani 40 lira isteyince insanın beklentisi de büyük oluyor. ha aile üyeliğiyle falan vs. iyi bir ücrete alınabiliyor ama yinede içerik kötü ve dengesiz.

• Hepimize şimdiden geçmiş olsun.Netflix’e sansür kesin gibi bu aşağada ki konuşmalardan bu çıkıyor.

http://www.diken.com.tr/meclisteki-netflix-tartismasinda-akpli-baskan-netflix-hollanda-rtukune-tabi/

• Sportsx90 kullanıcısına yanıt
    Maalesef bende bu konuşmalardan bunu anladım. Sansür yolda. Netflix aboneliklerimiz sonlanacak demek ki...

Torrente dönüş...
  • Sansürle ilgili hemen umudunuzu yitirmeyin. Belli olmaz.

Ayrıca yeni içerikler eklenmeye devam ediyor. Pixar animasyonları her hafta artıyor. Monsters Inc. eklenmiş. Amir Khan filmleri de eklenmeye başlamış. Hint filmlerinde tek bu adamın filmlerini izliyorum. 4 adet filmi eklenmiş. Marvel filmleri de inşallah eklenmeye devam eder. Güzel gidiyor bence. Tüm filmler diziler olacak diye birşey yok. Son güncel filmler zaten çoğu platformda olmuyor. Olsa da kiralama usülü oluyor. iTunes falan kiralamak gerekiyor.
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    iyi hoş da torrent ile uğraşmak da zor değil mi? filmi bul indir, alt yazıyı indir bir sürü angarya.. yine iyi kötü netflix in kullanım kolaylığı var.. sansür gelse de yine büyük ihtimal ben devam ederim gibi aboneliğime
  • Şöyle biraz daha kurcaladım da eski arşivlik efsane filmlerin çoğunu çıkartmışlar. Tom Cruise filmleri gitmiş. Leonardo Di Caprio filmlerinin bir kısmı gitmiş. Tom Hanks filmleri gitmiş. Cast Away, Saving Private Ryan, Forrest Gump en göze çarpanlar gitmiş. Dükkanı baya boşaltmışlar. Valla farkında değilim sinirlendim şimdi. Tamam oturup izlemeyeceğim hemen ama orda durunca insan bazen açıp izliyordu eski filmleri. Defalarca izledik ama platformdan çıkarmaları hoş olmadı. Bu filmlerin hemen hemen çoğu amazon da. Netflix en kısa zamanda bunları tekrar ekler umarım.

Edit: Amazon da 14 adet Tom Cruise filmi var şu anda. Bunların hepsi netflix de vardı şimdi yok. Tom Hanks' in de 7 tane filmi şu an amazon da, netflix den gidenler. İndiana Jones, Geleceğe Dönüş, Matrix, Oceans ve Baba serisi gibi gib üçlemeler de gitmişti zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 15 Şubat 2018; 16:57:25 >
  • Sansür korsana teşviktir. Eğer ki Netflix'e de sansür gelirse devlet müşterileri kendi eliyle korsana teşvik etmektedir demektir.
  • Niye çıkartıyorlar ki ? Tamam anlaşma bitiyor falan ama uzatsınlar ? Yer mi sorun acaba nedir yani ? Biraz daha para verelim hiç silmesinler
  • La casa de papel harika bir dizi olmuş.Dizi tavsiyesi olan var mı arkadaşlar ?

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.