Şimdi Ara

Xbox Series S fiyatı resmiyet kazandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu cihazla 1080 p 60 FPS alan öpüp başına koysun. Oyun önceki nesil oyunların one x (4k) versiyonlarını değil Xbox one versiyonlarını çalıştırabileceği yazıyor linkte.

https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-s-likely-wont-be-able-to-run-xbox-one-x-content-its-claimed/amp/?__twitter_impression=true

Daha önce de donanımın çok düşük olduğunu yazmıştım bu yazı da beni destekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Series S yerine One X alırım diyenler teraflops sizi aldatmasın, cihaz çıksın tesleri görün bariz güç farkı olacak series s'in.. eğer büyük 4k tv'niz yoksa s alın.

27'' - 32'' monitör + Series S ikilisine yatırım yapmak 5 yıl sizi rahat ettirir... 1 -2 yıl sonra gamepad'i yenilersiniz o kadar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

teraflops ,one x

pardon ps4 pro ile karıştırdım. evet xb1x 6 tfp.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Series X ve S için çıkan oyunlar "Optimized for Series X" olacak ve One X ve one S gibi konsollarda yeni nesil ile kullanılacak olan özellikler eski nesilde olmayacaktır.

Basitçe örneklemek gerekirse;

XBOX one çıktığı zaman PES 2014 çıkmıştı. Aynı oyun Xbox 360 için de çıktı ancak oyun motoru farklıydı, oyuncuların reaksiyonları farklıydı. 2 platformda da oyunu oynayınca aradaki farkı net anlayabiliyordunuz. Aynı oyun hem eski hem de yeni nesile çıkıyor ama aradaki fark yalnızca grafik kalitesi olmuyor.

Kağıt üzerinde One X Series S'ten daha güçlü olabilir ancak cihazın kabiliyetleri ve ve gelecek yılları düşününce yeni nesile geçmek daha mantıklı.

Yalnız şöyle de bir durum var, "Optimized for Series X" ibaresi yalnızca Series X için geçerli olup Series S dahil edilmez ise o zaman bu yazdıklarım boşa çıkar ve sözde yeni nesil olan Series S'in One X'den farkı kalmaz.

Alıntıları Göster

series s bence halihazırda konsol almamış ama sıfır konsol almak isteyenler için çıkaracaklar gibi. yani xbox one x sahibi kimse yeni optimizasyon olacak diye one x satıp series s almaz. bunu microfost biliyordur. series x en üstte takılmak isteyenler içindir. seris v ise adamın xbox one x var, series s almasınında bir anlamı yok ama series x e de para vermek istemiyor, ha bu tipler için series v çıkarabilir. one x ten güçlü, ama series x ten ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Series S yerine One X alırım diyenler teraflops sizi aldatmasın, cihaz çıksın tesleri görün bariz güç farkı olacak series s'in.. eğer büyük 4k tv'niz yoksa s alın.

27'' - 32'' monitör + Series S ikilisine yatırım yapmak 5 yıl sizi rahat ettirir... 1 -2 yıl sonra gamepad'i yenilersiniz o kadar :)

testler için reklam parasını basacak microsoft, tüm youtuberlar internet editörleri salya sümük series s, one x ten daha iyi diye bağıracaklar.

1 yıl sonra aynı kişiler bu seferde series s in eksik yönlerini sayacaklar. her zaman böyle oluyor. algı yapıyorlar. dürüst değilmiş gibi görünmemek içinde, en başta içlerinde tutup zamanında söylemedikleri eksik yönleri yıllar sonra söylüyorlar. güya hem iyi hem kötü yönlerini söylemiş oluyorlar. ama iyi birşey oldumu bağıra bağıra şovlar fuarlar tanıtım günlerinde hemen, kötü oldumu sessiz sedasız yıllar sonra.

bak gör series x s çıksın tüm internet editörleri kötüleyecek aleti ki yeni çıkanı alasın diye.

• One x ve Series s çok farklı ürünler bence elmayla armut gibi hatta kıyaslanması çok saçma değil mi? bu iki cihaz sadece bu yıl çıkan oyunları birlikte çalıştıracaklar 2021 den sonra One X başka bir dünya series s bambaşka bir dünya olacak. Hatta geçenlerde tanıtılan bazı oyunların bile xbox one için çıkmayacağını gördük.

Fifa 2022 bile oynayamayacağım bir konsolu neden elde tutayım ki?... Ben sırf güncel kalmak için bile one x'imi elden çıkarıp series s almaya bakarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Series S yerine One X alırım diyenler teraflops sizi aldatmasın, cihaz çıksın tesleri görün bariz güç farkı olacak series s'in.. eğer büyük 4k tv'niz yoksa s alın.

işte bunu anlamıyo millet TFLOP cihazın kalbi evet ama öncelik mimari 10 sene önce çıkmış 3.42 ghz işlemciyi şimdiki 2.00 ghz ile karşılaştıramazsın arada üite farkı var mimari fark var,yeni nesil unreal 5 motoru rdna2 ile işlenicek, one x eski mimariye kalıyor o yüzden serıes one x'ten güçlü

• Çok acayip bir kafa karışıklığı var Series S konusunda. Bir kaç şey yazalım.

-Hangisi daha güçlü?

Öncelikle bu alet One X'den güçlü. İşlemcisi 4 kat, depolaması neredeyse 80 kat daha hızlı. GPU'su hemen hemen eş değer, sadece rami daha az çünkü 4K hedeflemiyor. Bu yüzden One X gibi 4K çözünürlük vermese de daha düşük çözünürlüklerde One X'i tokatlıyor. Gears 5'de 120 fps'lere ulaşıyor. Üstelik Series S Resident Evil Village, Suicide Squad, Medium gibi One X'de hiç çalışmayacak yeni nesil oyunları çalıştırabiliyor. One X doğrudan 4K'yı hedefleyen, bunun için işlenmiş bir mühendislik harikasıydı ama işlemci ve hdd yüzünden zamanı doldu.

-Madem öyle neden eski oyunları Xbox One gibi çalıştırıyor? Niye 1440p çalıştırmıyor?

Aslında Series S RDR2, Witcher 3 gibi One S oyunlarını 1440p'de yüksek fps ile çok çok rahat çalıştırır, sonuçta One S'den üç-dört kat güçlü bir gpusu ve işlemcisi var. Ama o oyunların 1440p versiyonu yok. Microsoft kendi oyunları için güncelleme yayınlayacaktır ama üçüncü parti yapımcıların kendi bileceği iş. Bazıları One X güncellemesi bile yayınlamadı, 900p Batman oynadık One X'de.

-Yani şimdi Series S'de AC: Odyssey 900p, AC: Valhalla 1440p çalışacak, bu saçmalık değil mi?

Değil. Çünkü geri uyumluluk yoluyla çalışan oyunlar için durum hep böyleydi. One S RDR2'yi 900p, RDR1'i 720p'de çalıştırıyor.

• yeni nesil RDNA2'ye geçiyor one x çok iyi konsol tabi ama serıes s çıkan ilerdeki oyunlar düşük kalıcak one x'de

• Ülkemizde şuanki kuru göz önünde bulundurursak ne kadara satılır ilk aşamada? Ayrıca 299 dolar yazıyor ama Amazon.com(usa) Black Friday indirimlerinde bu ve diğer yeni çıkacak konsollar için indirim yapar mı?

• okanikus kullanıcısına yanıt

Donanım çok düşük değil. Jaguar mimarisinin üzerine 2 mimari daha geldi. Her mimaride performans ortalama %50şer arttı. İşlemcisi zaten çok güçlü ve SSD ile desteklenmiş bir konsoldan bahsediyoruz. 1080p 60 fps çok rahat bir şekilde verebilir. 1440p 60'ı da aynı şekilde. 1440p 120 ise sadece Forza gibi oyunlarla sınırlı kalabilir.

Mimari farkını göz önüne almadan Jaguar'ın 4 teraflopuna bakıp aa bu da 4 teraflop çok kötü demek çok yanlış bir bakış açısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 13 Eylül 2020; 20:2:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbatine

Ülkemizde şuanki kuru göz önünde bulundurursak ne kadara satılır ilk aşamada? Ayrıca 299 dolar yazıyor ama Amazon.com(usa) Black Friday indirimlerinde bu ve diğer yeni çıkacak konsollar için indirim yapar mı?

300 dolar direkt olarak kur ile (7.5) 2250 yapıyor. Tüm vergiler %80 etse 4050 lira yapar. %100 olsa zaten 4500 yapar. Ben 4'ün altında geleceğini düşünmüyorum. 4-5 arası bir şey gelecek. Tabii bunlar tahminim.

• Arkadaşlar mimari işlemci donanım konularında yeterli bilgim var. Yeni nesil konsollarda zen3 mimarisine sahip ve bu mimari bilinmeyen uçuk kaçık bir teknoloji değil. Fiyatına göre çok uygun zaten bu sebeple konsollarda AMD tercih ediliyor.Benim bilgisayarımda zen mimarili işlemci mevcut ve yanında PS4 ilk versiyona sahibim. Benim düşüncem series s yanına da ps5 alsam bu nesli götürür diye düşünürken one x den bile güçsüz bir cihaz beni baştan kaybetti. Bu cihazın casual kitle için olduğu besbelli.
    Tabi ki 4 tflops herşey demek değildir ama çok şey demektir. Mesela Series S in gücünün 2k 60 FPS vermesi imkansız yeni nesilde. Bunu buraya yazayım da SS alayım dursun. Tahminlerime göre Nvidia tarafında performansı 1660 Super hadi sizin gül hatrınız için rtx 2060 olsun. Bu kartlar geçtiğimiz neslin baba oyunlarını bile 2k 60 FPS oynatamıyor ki gelecek nesili oynatsın. Yani yeni mimari var 4 tflops olsa da uçacak derseniz yanılırsınız. Tüm bu yeni mimariye rağmen 4tflops demek daha mantıklı. 500 GB kapasite zaten fecaat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanikus -- 14 Eylül 2020; 16:37:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okanikus

Arkadaşlar mimari işlemci donanım konularında yeterli bilgim var. Yeni nesil konsollarda zen3 mimarisine sahip ve bu mimari bilinmeyen uçuk kaçık bir teknoloji değil. Fiyatına göre çok uygun zaten bu sebeple konsollarda AMD tercih ediliyor.Benim bilgisayarımda zen mimarili işlemci mevcut ve yanında PS4 ilk versiyona sahibim. Benim düşüncem series s yanına da ps5 alsam bu nesli götürür diye düşünürken one x den bile güçsüz bir cihaz beni baştan kaybetti. Bu cihazın casual kitle için olduğu besbelli.
    Tabi ki 4 tflops herşey demek değildir ama çok şey demektir. Mesela Series S in gücünün 2k 60 FPS vermesi imkansız yeni nesilde. Bunu buraya yazayım da SS alayım dursun. Tahminlerime göre Nvidia tarafında performansı 1660 Super hadi sizin gül hatrınız için rtx 2060 olsun. Bu kartlar geçtiğimiz neslin baba oyunlarını bile 2k 60 FPS oynatamıyor ki gelecek nesili oynatsın. Yani yeni mimari var 4 tflops olsa da uçacak derseniz yanılırsınız. Tüm bu yeni mimariye rağmen 4tflops demek daha mantıklı. 500 GB kapasite zaten fecaat.

dostum pc ekran gpu'su ile konsol gpu'su çok ayrı seen 2013 yılı ekran kartıyla RDR2 oynıyabilirmisin videosunu izliyemessin,hem one x rdna2 mimari değil,diğer dedıklerine katılıyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.