Şimdi Ara

Xbox Series S fiyatı resmiyet kazandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_dedektif

yeni çıkan oyunları oynamak için almak mecburiyeindeyiz :(...

bu sene başında çok araştırdıktan sonra xbox one s alabildim.

sonrasında virüs çıktı.oyun konsollarınıda kapsayan bazı şeylerin vergileri arttı.fiyatları uçtu gitti.

hangi oyunları oynayamayacağız.bu oyun konsollarının modası hemen geçip gidiyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak2658 -- 8 Eylül 2020; 15:33:35 >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt

Dogru problemlerim var,senin gibi kafa yapisina sahip adamlara ayar oluyorum :) yazdiklarin yeterli zaten hakkinda bir fikir sahibi olmak icin.neyse basligi kirletmeyelim daha fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia66

Dogru problemlerim var,senin gibi kafa yapisina sahip adamlara ayar oluyorum :) yazdiklarin yeterli zaten hakkinda bir fikir sahibi olmak icin.neyse basligi kirletmeyelim daha fazla

Hayallerinle yaşa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek her sene ben farklı Almanya'ya gidiyorum 1 ay kalıyorum.. demek beni Almanya diye banker bilo hesabı uganda ya bırakıyorlar...

Arkadaşlar arkadaşın dediği doğru Almanya'da insanlar açlıkdan kırılıyor yoksulluk diz boyu .. herkes at arabasıyla geziyor..

Şimdi bu işleri geçersek ne diyorduk Almanya'da beyaz yakalı aylık 5-7 bin euro arası alır mavi yakalı ortalama işine göre değşir 3 bin euro arası alır..

Asgari ücret 1600 dür fakat bunu alan aşırı az insandır genelde vasıfsız yeni oturma izni almış göçmenler falan oluyor..

Onun dışında asgari ücret alan birinin genelde hanımı da çalışır kısaca o evede yardımlar la 4-5 girer..

10 sene önce bir kız arkadaşımızın eşi boşadı Almanya'da bunu iki çocuğu vardı atladık yanına gittik adam işdende çıkarttırdı kadını kadın iki çocukla kala kaldı ortada evde adamındı çık dedi buna..

Gittik gerekli başvuruları yapdık kadına hem işsizlik maaşı hemde her çocuğu için ayrı ayrı ödenek üstüne devlet ev bulana kadar lojman gibi ev tahsis etti.. evde eski Doğu bloku Rus binalarından..
    Kadının o halde bile o zamanlar altında Opel corsası vardı..

Hesaplama işine gelinlerse tabiki hesap birim üstünden yapılır..

• Arkadaş güzel bir konu açmış. Bunu tartışmak yerine yok birim yok elin oğlu şuna alıyor. Yok buna bunu alıyor. Sen 3 gün çalış o yarım gün çalışıyor. Tartışmalara bak. Sizler yüzünden konu okuyamaz hale geldik. Forumdan uzaklaştırıyor sunuz insanları. Sanki millet farkında değil bunların. Bunu diyen gider 2 el de bu sefer 2080ti alınacak diye konu açar birde.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Demek her sene ben farklı Almanya'ya gidiyorum 1 ay kalıyorum.. demek beni Almanya diye banker bilo hesabı uganda ya bırakıyorlar...

Arkadaşlar arkadaşın dediği doğru Almanya'da insanlar açlıkdan kırılıyor yoksulluk diz boyu .. herkes at arabasıyla geziyor..

Şimdi bu işleri geçersek ne diyorduk Almanya'da beyaz yakalı aylık 5-7 bin euro arası alır mavi yakalı ortalama işine göre değşir 3 bin euro arası alır..

Asgari ücret 1600 dür fakat bunu alan aşırı az insandır genelde vasıfsız yeni oturma izni almış göçmenler falan oluyor..

Onun dışında asgari ücret alan birinin genelde hanımı da çalışır kısaca o evede yardımlar la 4-5 girer..

10 sene önce bir kız arkadaşımızın eşi boşadı Almanya'da bunu iki çocuğu vardı atladık yanına gittik adam işdende çıkarttırdı kadını kadın iki çocukla kala kaldı ortada evde adamındı çık dedi buna..

Gittik gerekli başvuruları yapdık kadına hem işsizlik maaşı hemde her çocuğu için ayrı ayrı ödenek üstüne devlet ev bulana kadar lojman gibi ev tahsis etti.. evde eski Doğu bloku Rus binalarından..
    Kadının o halde bile o zamanlar altında Opel corsası vardı..

Hesaplama işine gelinlerse tabiki hesap birim üstünden yapılır..
    "Almanya'da beyaz yakalı aylık 5-7 bin euro arası alır mavi yakalı ortalama işine göre değşir 3 bin euro arası alır.."

Tabi tabi

Hesap birim üzerinden yapılır sözüne kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Tutup da onlarda 500 birim demek doğru değil, maaşa oranla hesaplanır bu, onlardaki 500 euro bizdeki 500 TL değil, onlar bizle aynı birim sayıda maaş almıyorlar. Oranla konuşan arkadaşlara %100 katılıyorum, fakat biz 500 birimle şunu alıyoruz, onlar 500 birimle bunu alıyor demek cehalet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 8 Eylül 2020; 15:24:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Valla kardeşim sıkıntı yok..

Zira bende senin yazılımcı olduğu na dünyayı gezdiğine yada çok ülke gördüğüne yada işte üst seviye artık o neyse kolej midir yurtdışı mıdır eğitim aldığına inanmıyorum..

Ben sanayide parçaçıyım işim gereği çok Almanya ya gidiyorum parça alıyorum çıkmacıları kovalıyorum orda doğma büyüme oralı akrabalarım var onlarda orda araba galeri leri var.. eşimiz dostumuz çok var..

Vel hasıl benim burda da üst kesimden müşterilerim var banka genel müdürleri şirket sahipleri holding patronlarının çocukları v.b kısaca hepside kolejlerde yurtdışında eğitim almış kaliteli insanlar..

Ben hiç birinde forumlara çıkıp da ben eğitimliyim ben şöyleyim çok ülkeleri gezdim sizin çoğunuz gezmemişdir ben böyleyim ben yazılımcıyım ben şuyum ben buyum demiyor.. kendini bir ispat olgusu içinde değil...

Adamlar ağır mütevazi kendi halinde güzel insanlar... O yüzden inanmıyorum..

• Microsofttan akıl almaz mantık dışı bir cihaz. Xbox one x 6 teraflops güce sahipken, fiyatı daha uygunken ve yeni nesil oyunların da bu platforma çıkacağı açıklanmışken kim neden fiyatı daha pahalı bu çirkin cihazı alsın ? Millet 2500 tl ye amazondan xbox one x aldı. Tek fark ssd oda 512 gb. Şaka gibi bir cihaz olmuş. Bu çıkınca one x ler iyice düşer bize faydası o olur.

• okanikus kullanıcısına yanıt

One X yeni Resident Evil'i, Suicide Squad'ı ve diğerlerini çalıştırmayınca görürsün faydasını zararını.

• gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    Microsoft un açıklamasına göre yeni nesil oyunları çalıştıracak one x. Üstelik one x, series s den daha güçlü ve daha ucuz onu anlatmaya çalıştım. Gayet de açıktı aslında;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Birim ile hesap yapılmaz, Türkiye de aynı seviyede mühendis 5000 TL alıyorsa, euro dolar kazanan yerlerde aynı kıdemdeki biri 5000 birim almaz, 2000-3000 alır. Macar forinti ve Çin yuanını araştırmanızı öneririm, birimle hesap yapılmaz

Alıntıları Göster

Cahillikte master yapmışsın bu skandal mesajın ile tebrikler kardeş.

One x' te çalışmayıpta series s' nin çalıştıracağı bir oyun olmaz gibi. microsoftun özel bir açıklaması var mı bilmiyorum.

• okanikus kullanıcısına yanıt

Hangi açıklama o? Resident Evil Village, Suicide Squad, Medium gibi oyunların One X'de çalışmayacağı duyuruldu bile. Yeni nesil oyunları oynarım diye One X almayın sakın, 2013'ten kalma CPU'su ve HDD'si ile yeni nesil oyunları oynatmaz.

One x 2017 de çıktı sanırım Xbox one ile karıştırdınız. One x gönül rahatlığıyla alınabilir çünkü çok uygun fiyatlara düşebiliyor. Yeni nesil oyunlarını eski konsollara getirmeyeceğini açıklayan Sony. Gerçi yazdığınız oyunlar 3. Parti. Neyse konsolların çıkması yakın çıkınca karşılaştırma videoları düşer. O zaman bir daha bakarız. Mesela medium gamepass ile tüm Microsoft platformlarına gelecek. Resident evil eski nesile gelmeyeceğini açıklamış. Ama mesele şu xbox series s, one x den daha zayıf ve daha pahalı olacak. Oyunların çoğu da one x e gelecek. Series s almak mantıksız. Series x alacak güç varsa o alınmalı series s nereden baksan gereksiz.

• bende one x var. ama series s one x'i bitirir. yeni oyunların kralını bile çalıştırsa online oyunlarda devri bitti malesef. sadece fifa, pes, nba ve cod gibi oyunları oynayan büyük bir kesim var. ne olursa olsun arada nesil farkı var. ben bugünden sonra artık series s alırım. çünkü sadece fifa ve pes oynuyorum. sonuçta ne sony ne ms babamızın oğlu. tr şartlarında sadece fifa ve pes oynayanlar için çok ideal konsol çıkarttılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 8 Eylül 2020; 18:10:0 >
    Brüt maaş bile olsa bizde de aynı şey geçerli üstelik biz aldığımız her şeye vergi ödüyoruz veriler ve hesaplamalar tamamen doğrudur

Optimize edince switchde bile çalışıyorda bakalım top oyun firmalarında

Hesap yapmıyorum bunlar almanya tarafından yayınlanmiş veriler sonucu ortaya konmuş şeyler türkiyede 5000 binde almanyada 2200 diye bir şey yok burada senin yaptığın belirlediğin bir oradan fiyat düşürmek oluyor ben hesap yapmadım. almanya tarafından yayınlanmış veriler doğrultusunda minimum bir mühendisin üniversitenin ilgili bölümünden mezun olması durumunda işe girerken alacağı maaş 3500 euro olarak belirtilmiştir. trde bu 3500 olarak belirtilmiş yani trye göre almanyada şu kadar diye hesap yapmıyorum almanyada mezunun aldığı ücret bu.

ek olarak bir ülkede alınan para ile başka bir ülkeyi kıyaslarsan hatalar çıkabilir ama o ülkenin içindeki alım gücüne göre hesap yapmak için birim hesabı yaparsın buda o ülkedeki gelire göre alım gücünü açığa çıkarır hesap yapmışsamda bu konuda hiç bir hata yok 1100 euro askeri ile yarısına bir xbox alıyorsan askeri ücrete 2 xbox demek bu trde askeri ücret ile xbox un sadece 4 te birini alıyorsan bu o ülkenin alım gücünü ve parasının değerini gösterir.

bu nasıl bir saçma kafa yapısı adamların para birimi euro 500 euro 500 eurodur yani 500 birim para bizde 500tl 500tl dir yani 500 birim para onlardaki 500 euro bizdeki 500 tl değil ne demek adamın parası euro yani 500 birim 500 birimdir. ülke içi kıyaslama yapıyorsun para birimi kıyaslaması yapmıyorsun ülke içinde 500 euro ile alabildiklerin ile ülke dışında 500 eruo ile alabildiklerin farklılık gösterebilir. ama o ülke içinde 500 euro 500 euro dur türkiyedede 500tl 500tl dir. asıl senin yaptığın cehalet. 1 euro 1tl olduğunu varsay adamların 500 birim ile aldığı bizim 500 birim ile aldığımıza eşit olacak mı hayır tabiki olmayacak 5000 euro bir araç diyelim bizde gene 20bin birim para olacak devletin vergileri ile burada birim hesabının yapılmasının sebebi ülkenin ekonomik açıdan içler acısı olduğunu ortaya koymaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Cahillikte master yapmışsın bu skandal mesajın ile tebrikler kardeş.

Alıntıları Göster

neyin yanlış olduğunu söyle öğreneyim :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.