Şimdi Ara

Xbox Series S fiyatı resmiyet kazandı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulaa bi de 250 dolar falan olaydı var ya gelismekte olan ulkelerde ne satardı

Hele bizde

Ama 299da cok büyük başarı umarım slim versiyonu çıkınca bluray de olur benim gibi eski kafalilar için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Benim yaptigim is ve aldigim ucretin Almanya'da karsiligi birim para olarak hemen hemen ayni. Nereden biliyorum dersem calisma arkadasim Allianz'da ise basladi Munich'te.

Bence yine dediginize gelmiyor.

Turkiye birkac yil once gayet Euro karsisinda degeri olan bir ulkeydi. Para birimleri ve alim gucunu karsilastirmiyorsak klasman dustugumuzu kabul etmek gerekir. Ben de diyorum ki ulkemiz klasman atladigini iddia ediyor, Almanya'nin Turkiye'yi kiskandigini iddia ediyor. Butun bunlari birlestirince bir vatandasa karsilastirma yapti diye yuklenmeniz olmaz.

Alıntıları Göster
    Allianz Münih'te fiyat skalasının en üstlerini veren bir firma, ora kadar para veren şirket neredeyse yok, size öyle söyleyebilirim. Ben yazılımcıyım ve hem kendimden hem de Almanya'da çalışan/çalışmış arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla Türkiye'deki birimin yarısı ancak kazanılıyor. Hatta inşaat mühendisi bir akrabam Türkiye'de çalıştığı şirketten Almanya Essen'e transfer oldu, aynı şirket, aynı title, ve Türkiye'de aldığı paranın yarısını dahi almıyor.

• xb one x= 6 tfp ps4pro= 4,2 tfp
    xb series s= 4,0 tfp = 300usd = 2400tl + 3X vergi + 5X distribütör kazığı= 3500tl-4000tl en dip.

2. el xbox one x / ps4 pro almak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 13 Eylül 2020; 14:2:21 >
  • Miex kullanıcısına yanıt

Gamepass bedavaları,indie vs. Oyunlar için ideal o halde. Çözünürlüğün önemli olmadığı 3. Parti oyunlar da buradan oynanır. Kesin kararımı verdim. PC yerine Ps5 ve Series S. Ps5 için de bir hatta belki de iki yıl beklenilebilir. Oyunlar biriksin, gamepass'te oynamadığım onlarca oyun bitene kadar zaten aylar geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MS Türkiye yatış halinde sanırım bir fiyat verseler de ne yapacağımıza karar versek

• quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Haddimizi bilelim derken Türkiye en üst telden Almanya'dan daha iyi olduğunu veya Almanların bizi kıskandığını, ekonominin uçtuğunu falan söylemiyor mu?

Normalde yorum yapmazdım ama Almanya ile Türkiye'yi karşılaştırana yüklenemezsiniz zira Türkiye olarak en üst makamlarımızdan Almanya'dan daha iyi olduğumuzu, Almanya'nın bizi kıskandığını ve ekonomimizin ise her seferinde seviye atladığını ve uçtuğunu ifade ediyoruz.

Başkası görse bu dediğinizi alay eder diyerek kişiye yüklenmişsiniz, ülkemiz en tepeden bunu söylüyor? Arkadaşın karşılaştırması çok mu garip?

Alıntıları Göster

İşte ben de onu diyorum "Almanya bizi kıskanıyor" söyleminin absürtlüğü ortada iken, eleştirdiğimiz şeyin bir benzerini de biz yapıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 9 Eylül 2020; 13:59:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

xb one x= 6 tfp ps4pro= 4,2 tfp
    xb series s= 4,0 tfp = 300usd = 2400tl + 3X vergi + 5X distribütör kazığı= 3500tl-4000tl en dip.

2. el xbox one x / ps4 pro almak daha mantıklı.

Series X ve S için çıkan oyunlar "Optimized for Series X" olacak ve One X ve one S gibi konsollarda yeni nesil ile kullanılacak olan özellikler eski nesilde olmayacaktır.

Basitçe örneklemek gerekirse;

XBOX one çıktığı zaman PES 2014 çıkmıştı. Aynı oyun Xbox 360 için de çıktı ancak oyun motoru farklıydı, oyuncuların reaksiyonları farklıydı. 2 platformda da oyunu oynayınca aradaki farkı net anlayabiliyordunuz. Aynı oyun hem eski hem de yeni nesile çıkıyor ama aradaki fark yalnızca grafik kalitesi olmuyor.

Kağıt üzerinde One X Series S'ten daha güçlü olabilir ancak cihazın kabiliyetleri ve ve gelecek yılları düşününce yeni nesile geçmek daha mantıklı.

Yalnız şöyle de bir durum var, "Optimized for Series X" ibaresi yalnızca Series X için geçerli olup Series S dahil edilmez ise o zaman bu yazdıklarım boşa çıkar ve sözde yeni nesil olan Series S'in One X'den farkı kalmaz.

• One x deki gpu mimari olarak ortalama 590 a ya da rx 5500 xt ye eşit. Her şey tflops değil. Kaldı ki 5500 xt rdna 1 series s de 2.0 versiyonu var. Yani series s in gpu su güçsüz değil daha güçlü .

• Guhong01 kullanıcısına yanıt

Anlaman icin soyle yazalimda iyi oku

Tr de 1000 birim kazanan biri almanya da 1000 birim kazanmiyor diyorsun,sen degilmiydin dun almanya da asgari ucret 11000-1200 diye.tr de asgari ucret alan biru almanya 300 euro alamayacagina gore asgariyi kazanmak zorunda degil mi ??? Ne oldu simdi senin hesap,tr de 2500birim kazanan biri ete 80 birim veriyor 1000 birim kazanan alman ete 8-15 birim veriyor.senin hesabina gore 2500 birim alan bir turk 1000 birim alan bir almandan cok daha dusuk alim gucune sahip.senin o uydurrma birim hesabin bile bizi destekliyor dusun yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicomedia66 -- 9 Eylül 2020; 14:49:4 >
  • Cihaz hakkında bilgi alayim bir seyler okuyayim diye konuya girdim. Saçma sapan sayfalarca tartisilmis, yok sen burda okudun ben burda okudum, ayağımı yıka, çay koy nasıl konuşmalar bunlar, gidin başka yerde konu açın tartışın kardeşim bıktırdınız.

• cabriyo kullanıcısına yanıt

teraflops ,one x

• one x alınmaz

Xbox Series S fiyatı resmiyet kazandı

yeni aaa oyunlar cıkmayacak bu konsola. ister güçlü ister eşit ister güçsüz olsun

series s'e ise çıkacak (wikipedia editlenecektir, o sırada series s resmen duyurulmamıştı)

series s aldığında sana bir taahhüt veriliyor. sx ne açıyorsa senin konsolun da neslin sonuna kadar o oyunları açacak.

tablet işlemcili konsola yeni oyunlar yapacaklarını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. one x çok güçsüz bir konsol değil ama yeni oyun mimarilerini kaldırabilecek bir işlemcisi yok. msoftun yaptığı şey one x'e eşdeğer gpusu olan ama güncel işlemci, bellek ve depolama çözümlerini içeren bir konsol yapmaktı, bunu da yaptılar

• Guhong01 kullanıcısına yanıt

Saçmalamışsın ingilterede otobüsçü tanıyorum 1900 alıyordu otobüsçü bak doktorun 2000-3000 alıyor denmesi komik bence. Gayet rahatlar tatil dışında TR gelmiyor ve ingiltere Almanyaya göre falan pahalı bir ülke.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Saçmalamışsın ingilterede otobüsçü tanıyorum 1900 alıyordu otobüsçü bak doktorun 2000-3000 alıyor denmesi komik bence. Gayet rahatlar tatil dışında TR gelmiyor ve ingiltere Almanyaya göre falan pahalı bir ülke.

1) ben İngiltere demedim, Almanya dedim, Çekya'da demedim, Almanya dedim. İngiltere ile Almanya'nın paraları bile aynı değil neyin kafasını yaşadın bunu yazarken? İngiltere'de daha fazla maaş aldıklarını biliyorum, çünkü dediğin gibi İngiltere daha pahalı bir ülke, özellikle Londra
    2) doktor 2000-3000 alıyor demedim, yazılanı dikkatli oku

• 300 dolara 1 nesil boyunca (min 5-6yil) cikacak her oyunu oynayabilecegin tertiz cihaz yapmis adamlar. 2k 60fps bence gayet yeterli olur. Uzerinede gamepass yapistirir arkana bile bakmazsin. Suan icin benim favori cihazim ciksin bakalim bi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.