Şimdi Ara

Vücut Geliştirmede 5 Yıl Boyuncaki Gelişimim ( SS li) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
7
Favori
8.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeterli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Form güzel. Daha iyi duruma gelebilrsin. Çok düşük kalori alıyorsun.250 300 karb çok az bu spor için diyette alıyoruz o kadar karbı. Karb yazarken umarım pirincin makarnanın gramını yazmamışındır çünkü ben içindeki karb oranını 250 300 hesaplayarak düşük dedim. Karbı 500 600lere çekip antrenman volumunu biraz artırırsan 3 ay sonra bana dua etmeye başlarsın yinede form güzel ama daha iyisi neden olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0the1emre

5-6 aydır maalesef fiyatlardan dolayı pek kullanamıyorum. Öncesinde kullandım

İlk yıllarımda zayıf olduğum için gainera yönelmiştim.

Daha sonra whey proteine geçtim.

Creatine & bcaa & glutamin filan da kullandım.

Tabi bunların hepsini aynı anda kullanmadım. En fazla whey protein & creatine kullandım. İkili olarak

Tavsiye edebileceğim dillerden düşmeyen supplement creatine olur daha sonra da antrenman sonrası hemen protein ihtiyacını karşılamak için whey protein olur.

Bu 2 si dışındaki şeylere para vermeye çokta gerek yok. Parayı sorun etmiyosan yukarıdaki saydıklarımı da alabilirsin. Supplement kullanırken su tüketimini 1-2 kademe arttır.

Son olarak supplementler mucizevi şeyler değildir. Bunlara bel bağlama.

@Police Man

Alıntıları Göster

5 yılda cidden bu kadar mı oluyor ya, ben de giriş seviyesindeyim 8 ay bulk 2-3 ay definasyon ile bu kadar kas kazanabileceğimi planlıyordum. sen 5 sene aktif sürekli yaptın ancak bu kadar mı oldu ? yoksa arada ssaldın rölantiye aldın veya hatalar mı yaptın ?

5 sene de olacaksa bu iş baştan bırakalım 5 sene uğraşamam

• Göbekten nasıl kurtulunur söyle hadi ? Bakalım 5 yılda neler öğrenmişsin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0the1emre

Sıkıntılı bir arkadaş mı :D

Alıntıları Göster

erkeklere başka bir açıdan bakıyor diyelim  

• meme uçların mı küçülmüş hocam bana mı öyle geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: N1_1CE

tebrikler çok güzel bir vücüt yapmışsınız keşke bende sizin gibi yapabilsem ama kilo alamıyorum boy 180 kilo 66 :(

Ben de ilk başta 55 kg idim. Sonradan yemek yemediğimi farkettim. Basit bir hesapla kalori hesabı yapıp yemeye başlarsanız kilo almanız çok kolaylaşır. Önemli olan kalori hesabı yapmak ve gününüzü planlamak.

• bazıları kiskanmis helal olsun gayet estetik ve lean olmuşsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Bench press, squat, deadlift, overhead press pr'larını yazar mısın merak ettim.

Pr denemeleri hiç yapmadım 5 yıl boyunca. Antrenmanımdan örnek vermek gerekirse :

Squat 80 kg 4x10 5x10 yapabiliyorum

Dumbell presste 40 kg 4x8 yapabiliyorum.

Deadlifti uzun bir süredir yapmıyorum. Belimde bir ağrı oluşmuştu hala da ufakta olsa devam ediyor.

Omuzda da ağır kilo yapmayı pek sevmiyorum genelde 4x12 22.5 kg dumbell kullanıyorum shoulder presste.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borderliné

5 yılda daha iyisi yapılır evet. Ama insanın her sene ki tecrübesi farklı oluyor. Hele yola yalnız çıktıysa.

Zaten ilk 2 sene hiç birşey bilmeden, bildiğni sanarak geçiyor.

Sonra vücudunu tanıdıkça daha iyi makrolar düzenliyorsun, antrenman sistemini geliştiriyorsun.

Bence arkadaş gayet güzel bir gelişim göstermiş.

Bir de üstüne tren prop masteron kürüne girip patlatırsa, aman aman :))

Aynen dediğiniz gibi oluyor. İlk 2 sene yanlışlarınız çok oluyor. Tecrübe ettikçe gelişiyorsunuz. Yanlışlarınız farkına varıyorsunuz öyle öyle gelişiyorsunuz. Etrafımda da yardımcı olacak kimse olmadığın için ordan burdan bir şeyler öğrenerek yapıyosun :) Ayrıca teşekkür ederim :)

• çok kaslı adamlardan daha fazla karı götürür bu vücut. karılar fazla kaslı adam sevmiyor. balık etli misâli.

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

Form güzel. Daha iyi duruma gelebilrsin. Çok düşük kalori alıyorsun.250 300 karb çok az bu spor için diyette alıyoruz o kadar karbı. Karb yazarken umarım pirincin makarnanın gramını yazmamışındır çünkü ben içindeki karb oranını 250 300 hesaplayarak düşük dedim. Karbı 500 600lere çekip antrenman volumunu biraz artırırsan 3 ay sonra bana dua etmeye başlarsın yinede form güzel ama daha iyisi neden olmasın.

Evet karb arttırsam çok çok iyi olacağımı biliyorum fakat kolay değil o kadar yemek ya. Güne erken başlaman gerekiyor ki o kadar miktar yiyebilesin.

Ayrıca yazdığım miktarlar karb miktarları değil :D:D Pişmemiş pirinç miktarı o 250-300 gr :D yani karb miktarı 220 gr filandır :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

5 yılda cidden bu kadar mı oluyor ya, ben de giriş seviyesindeyim 8 ay bulk 2-3 ay definasyon ile bu kadar kas kazanabileceğimi planlıyordum. sen 5 sene aktif sürekli yaptın ancak bu kadar mı oldu ? yoksa arada ssaldın rölantiye aldın veya hatalar mı yaptın ?

5 sene de olacaksa bu iş baştan bırakalım 5 sene uğraşamam

Alıntıları Göster

Yani ben 5 senede bunu yaptım :) Rölantide gittiğim, geri gittiğim dönemlerde oldu. İnişli çıkışlı bir süreç. Elim 2 ay alçıda kaldı. Hiç antrenman yapamadım bir dönem 2-3 ay. Bu spor böyle işte inişler çıkışlar olur. Belki siz 3 sene de yaparsınız kim bilebilir :) Fakat 1 senenin sonunda kolay bir iş olmadığını anlayacaksınız :D

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalimanı seks ofisi

meme uçların mı küçülmüş hocam bana mı öyle geliyor

Yoo hayır :D herhangi bir küçülme filan olmadı. Fotoğraf açısıyla, ışıkla filan alakalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thrashard

bazıları kiskanmis helal olsun gayet estetik ve lean olmuşsunuz

Teşekkürler :>

• Sadece şınav mekik squat plank gibi hareketlerle ne kadar gelişilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Punisher9

Sadece şınav mekik squat plank gibi hareketlerle ne kadar gelişilebilir

Gelişim kesin olur fakat ne kadar oluru siz belirleyeceksiniz. Tabii ki spor salonundaki kadar bir değişim olmaz ama başlangıç olarak yapıyorsanız mutlaka gelişirsiniz.

• 0the1emre kullanıcısına yanıt
    Başlangıç olarak yapıyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.