Şimdi Ara

Vücut Geliştirmede 5 Yıl Boyuncaki Gelişimim ( SS li) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
7
Favori
8.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Machoo_

Bu mesaj silindi.

:D Çıkmıyolar zaten pek

• quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

yaş kaç?

Kalktimi dogruyu soyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Protein tozu ile mi kas yapmak daha doğru yoksa doğal beslenerek mi? Birde hangisi daha ekonomik oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Paarthurnaax

Protein tozu ile mi kas yapmak daha doğru yoksa doğal beslenerek mi? Birde hangisi daha ekonomik oluyor?

Bu sorunun cevabını sen de biliyorsun aslında... Protein tozu niye bu kadar abartılıyor anlamıyorum. Ben 5-6 aydır kullanmıyorum ve hala vücudumu geliştirebiliyorum. Bu kadar gözünüzde büyütmeyin protein tozlarını. O tozu içince kaslanmıyosun ya da içmezsen kas yapamıyosun diye bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: harlemm35

Bu mesaj silindi.

Teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0the1emre

5-6 aydır maalesef fiyatlardan dolayı pek kullanamıyorum. Öncesinde kullandım

İlk yıllarımda zayıf olduğum için gainera yönelmiştim.

Daha sonra whey proteine geçtim.

Creatine & bcaa & glutamin filan da kullandım.

Tabi bunların hepsini aynı anda kullanmadım. En fazla whey protein & creatine kullandım. İkili olarak

Tavsiye edebileceğim dillerden düşmeyen supplement creatine olur daha sonra da antrenman sonrası hemen protein ihtiyacını karşılamak için whey protein olur.

Bu 2 si dışındaki şeylere para vermeye çokta gerek yok. Parayı sorun etmiyosan yukarıdaki saydıklarımı da alabilirsin. Supplement kullanırken su tüketimini 1-2 kademe arttır.

Son olarak supplementler mucizevi şeyler değildir. Bunlara bel bağlama.

@Police Man

Alıntıları Göster

whey protein gaz sorununa yol açıyor mu hocam? Protein tozu öyle bir sorun yapıyor diye okumuştum biyerde, bende zaten ibs var o yüzden çekiniyorum kullanmaya

• 0the1emre kullanıcısına yanıt
    Hayır ondan bahsetmedim. Hangisi daha doğrudur dedim. İkiside farketmez dedin sanırım anladım.

Birde 2. soruya hala cevap vermedin. Hangisi yolla beslenirsek daha ucuza gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 13 Ağustos 2020; 17:42:12 >
  • Kilon , kol ve omuz ölçülerini öğrenebilir myim hocam?

Bi de spora nasıl zaman ayırdın bu kadar , ne okuyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

whey protein gaz sorununa yol açıyor mu hocam? Protein tozu öyle bir sorun yapıyor diye okumuştum biyerde, bende zaten ibs var o yüzden çekiniyorum kullanmaya

Alıntıları Göster

Evet yapabilir. Şahsen bende de yapıyor idi ama bu hep geçerli olan bir şey değil. Belki senin bünyende yapmayabilir. Belki wheyi sütle karıştırıp içiyosundur süt gaz yapıyodur.

Size tavsiyem tek kullanımlık whey paketleri oluyo onlardan bir kaç tane alıp denemeniz ve wheyi suyla karıştırıp için. Bi bakın gaz yapıyo mu sizde.

• quote:

Evet yapabilir. Şahsen bende de yapıyor idi ama bu hep geçerli olan bir şey değil. Belki senin bünyende yapmayabilir. Belki wheyi sütle karıştırıp içiyosundur süt gaz yapıyodur.

Size tavsiyem tek kullanımlık whey paketleri oluyo onlardan bir kaç tane alıp denemeniz ve wheyi suyla karıştırıp için. Bi bakın gaz yapıyo mu sizde.

Alıntıları Göster

teşekkürler bilgiler için :)

• arapaşığı A kullanıcısına yanıt

damardan mı alıyosun yoksa sürmeli mi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Paarthurnaax

Hayır ondan bahsetmedim. Hangisi daha doğrudur dedim. İkiside farketmez dedin sanırım anladım.

Birde 2. soruya hala cevap vermedin. Hangisi yolla beslenirsek daha ucuza gelir?

Yani tabii ki doğal besinlerden protein, karbonhidrat, yağ ihtiyacını karşılamak her zaman daha iyidir. Ondan sonra bütçeniz varsa supplementlere yönelebilirsiniz.

Mesela antrenman sonrası hızlı protein emilimi için whey protein tabii ki güzel iş görür.

Ekonomik olarakta doğal beslenmek daha ucuza gelir tabii ki. 2.5 kg wheyler olmuştur 300 TL bandında. Dediğim gibi supplementler çok çok önemli şeyler değiller. Seni bir adım öteye taşır mı ? Evet. Ama hiç supplement kullanmadan da gayet mükemmel bir şekilde gelişebilirsiniz ki dediğim gibi ben 5-6 aydır hiçbir şey kullanmıyorum ve hala kendimi geliştirebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Kilon , kol ve omuz ölçülerini öğrenebilir myim hocam?

Bi de spora nasıl zaman ayırdın bu kadar , ne okuyorsun?

Kilo : 77-79 arası gidip geliyor. Çok tartılan biri değilim.

Kol : 41

Sadece kol ölçüm var :D Diğer bölgelerimi hiç ölçmedim. Pek ölçülere takılmam. Onun yerine fotoğraf çekerim karşılaştırma yaparken daha iyi oluyor bence.

Bilg müh okuyordum bitti bu yaz. Öğrenci olduğum için pek sıkıntı olmuyordu ayırabiliyodum zamanımı, pek gezen tozan biri değilim. İşe başlarsak nasıl olur bilmiyorum da yine devam ederim.

• çalışınca oluyor demek ki. süper olmuş. tebrikler.

• quote:

Kilo : 77-79 arası gidip geliyor. Çok tartılan biri değilim.

Kol : 41

Sadece kol ölçüm var :D Diğer bölgelerimi hiç ölçmedim. Pek ölçülere takılmam. Onun yerine fotoğraf çekerim karşılaştırma yaparken daha iyi oluyor bence.

Bilg müh okuyordum bitti bu yaz. Öğrenci olduğum için pek sıkıntı olmuyordu ayırabiliyodum zamanımı, pek gezen tozan biri değilim. İşe başlarsak nasıl olur bilmiyorum da yine devam ederim.

Alıntıları Göster

İşe başlarsan eskisi gibi çalışamazsın hocam.

Ama haftada 3 kere bile yapsan form korumak için yeter artar. Yani işe girince kas kütlesi eklemen zor olacaktır. Ama vücudu korursun sorun yok

• Beslenme düzenini atar mısın ? Neler yiyiyordun, kaç gr günlük protein alıyordun vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: double or nothing

Beslenme düzenini atar mısın ? Neler yiyiyordun, kaç gr günlük protein alıyordun vs.

5 yumurta tam & 125 gr yulaf ezmesi & 1 muz

Pişmemiş ağırlık olarak 250-300 gr karbonhidrat - Basmati pirinç ya da arada baldo makarna vs

Pişmemiş ağırlık olarak 400-500 gr arası tavuk - hindi - ton balığı - kırmızı et. Hangisini yemek istiyosan. Değiştire değiştire yersin

Bolca yeşillik Roka - maydanoz - dere otu - ıspanak

3-3.5 LT Su

Bu arada bu değerler şu anki beslenme programımın değerleri. Diğer yıllarımda daha azdı bunların miktarları. Kendine ayarlıcaksan ona göre ayarlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0the1emre -- 13 Ağustos 2020; 18:27:19 >
  • 0the1emre kullanıcısına yanıt

Yok gayet iyi hocam. Sadece tarif edemediğim bir orantısızlık var üst vücudunda. Bir tuhaflik var ama neresi olduğunu çözemedim. Belki sen farkındasındır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.