Şimdi Ara

Türk Telekom’daki krize devlet müdahalesi gelebilir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
3.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Muhtemel senaryolar

- Devlet yani halk desteğiyle zarar karşılanacaktır.

- Devlet araya girip borçların yapılandırılması sağlanacaktır.

Not:

İşin sonunda halk her türlü zarara uğrayacak, benden söylemesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

Turksat yatırım yapmıyor yahu altyapisi çok nadir yerlerde var. Türk Telekom un sabit internet tarafı pahalı olabilir ama mobil tarafta en uygun fiyatlar onda. Bu lafım size değil ama ezbere konuşan bazılarının aksine en fazla yatırımı da Türk Telekom yapıyor telekominikasyon şirketleri arasında, acı ama gercek. Ancak daha iyi, cok daha iyi olabilir ve olmalı ve umarım olacak yalnız bunun yolu "batması" değil.

turksatın bildiğim kadarıyla baya abonesi var. 700bin civarı.azımsanacak bir değer değil.
    mobilde tt çok uygun aynen
    turk telekomun şehirlerde yaptığı altyapı çalışmalarının neredeyse tamamı kapasitenin yetersiz olduğu yerlere.boş port olmayan bölgelere.

şuan turk telekom karı en yüksek şirketler arasında. batması imkansız gibi birşey.
    oger telekom borcunu ödeyemediği için turk telekom hisseleri satılabilir.
    turk telekom etkilenmez kesinlikle bundan.

digiturk te aynı şekil olmuştu sanırım . tmsf ye geçmişti yönetimi. bein media satın aldı.sorun yaşanmadı

• Bizden aldığı vergiler ile turk telekomun borcunu öderse haram zıkkım olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dogukans3131

adamda zeka olmayınca işte böylesi yorumlar çıkıyor
    diyorum ki ENİNDE SONUNDA BATACAK
    götünü ne kadar yırtarsa yırtsın ancak kıyamete kadar dayanabilir
    ayrıca 2.maddedeki sebebler bizim değil tt nin o çocuğu olmasını gerektiriyor
    türkcell de mi 3g 4g alt yapısını tt den almış
    yaw he he
    o yüzden türkcell en kral frekansları aldı
    o yüzden türkcell internet hızında diğerlerini solladı (aslında banlanmayacağımı bilsem küfürün dibine basardım ama)
    pos sistemleri 3g kullanıyor (yada 4g) doğrumu doğru
    alternatif türkcell
    tt sadece lanet adsl de tekel
    yoksa diğerleri için alternatif bol
    ki kimse adsl nin yüzüne bile bakmıyor
    ayriyetten türk telekom eğer birgün batarsa onu başkası alır (ki inşallah rakip operatör veya iss lerden olur)
    altyapıyı ele alır
    ve sen sonra o şirket için kıçını yırtarsın TT FANBOYU!!

Turkcell butun baz istasyonlarinda kendi alt yapisinimi sunmus.
    Y.disi cikislar Trkcell uzerindenmi oluyor. ?
    Turkcell dedigin ayni seyin laciverti.
    Burada turkceli ovmeyelim
    En zuper frekanslari aldida ne oldu 1 gb lik paketleri 30-35 liradan satmaya devam ediyor.

500 dk 5000 sms 4gb paketi 25 liraya veriyormu .?

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

yaw he he
    o yüzden türkcell internet hızında diğerlerini solladı (aslında banlanmayacağımı bilsem küfürün dibine basardım ama)
    alternatif türkcell
    ayriyetten türk telekom eğer birgün batarsa onu başkası alır (ki inşallah rakip operatör veya iss lerden olur)
    altyapıyı ele alır

Turkcell butun baz istasyonlarinda kendi alt yapisinimi sunmus.
    Y.disi cikislar Trkcell uzerindenmi oluyor. ?
    Turkcell dedigin ayni seyin laciverti.
    Burada turkceli ovmeyelim
    En zuper frekanslari aldida ne oldu 1 gb lik paketleri 30-35 liradan satmaya devam ediyor.

500 dk 5000 sms 4gb paketi 25 liraya veriyormu .?

Ben 29 tl ye 750 dk, her yöne 1000, turkcellilere 1000 sms, 4 gb internet ( 2 gb gece ) ayrıca bip için 5 gb veriyor ki çok işime yarıyor benim görüntülü görüşmeler için, ayrıca dergilik içinde 5 gb veriyor. Ayrıca hediyelerle beraber internet paketim 5 6 gb ı da buluyor.

• kamu her alanda kar edecek diye bir kaide yok, kamunun vazifesidir zaten milletin temel ihtiyaçlarını karşılamak, buna haberleşme ihtiyacıda dahildir, işin içinde yine bir bit yeniği var ama hadi hayırlısı ...

evet batsalarda si*tirolup gitseler, gerçi birşey farketmez yine başka bir özel firma alır, ama zorlu gibi, kibar holding vs. gibi gibi daha milli firmalar alsalar dönen paralar yurtiçinde kalır.

Burda diğer firmaların altyapılarının yetersizliği sebeb oluyor bütün bunlara, gerçi yakın zamanda kendi aralarında bir anlaşma yapmışlardı fakat yansımalarını 2/3 seneden evvel görmeye başlayamayız, inş.biran önce bu TT tekeli bertaraf edilirde kibrit kutusu kadar aletten 500 Mbps up/down görebiliriz ölmeden ...
  • 200-300 Mbit internet diye reklam yapıp 3-4 GB'lık paketler satıyorlar, o da bir dünya paraya. Cumhurbaşkanı olsam hepsinin başındakini çağırır ağızlarına kürekle vururdum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom'a devlet el koymalı ve fiber alt yapı için 20 milyar dolar ayırmalı. Zaten HES Kabloya'da el koymuşlar, üretip üretip döşesinler. Her şeye para bulan, sırf Suriyelilere 25 milyar dolar harcadık diye utanmadan hava atanların bizi böyle kıvrandırmaya hakları yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yaw he he
    alternatif türkcell
    altyapıyı ele alır

Terbiyeni takın sen fanboy olabilirsin ben kimsenin fanboyu degilim. Hala saçma sapan onyargilarla ve temennilerle yorum yapıyorsun. Hiçbir bilgin doğru değil. Şimdi sana acı gerçeklerden bahsedeceğim:
    1) Turkcell en kral frekansları almadı bu yanlış. Abone başına düşen frekans oranında Türk Telekom birinci, 1800 MHz de en çok frekans Türk Telekom da, 800 MHz de eşitler, 900 de vf ve tcell biraz fazla ama onlar oradan 2g veriyorlarken tt 3g veriyor. 2)kimseyi solladigi yok aksine 4g de hız sınırı koyuyor 100 mbite kadar diye 3g de yine var bu hız sınırı, demek ki altyapısına guvenmiyor, Türk telekomun paketlerinde böyle bir sınır yok.3) pos sistemleri 2g veya 3g kullanır ayriyeten sabit internete de bağlıdır dükkan içinde.4) rakip bi operatorun tt yi alması onun tam anlamıyla tekel haline gelmesine sebep olur bu yüzden izin de verilmez çapları da yetmez. 5) kimsenin adsl in yüzüne bakmadığı dayanaksız bir iddia çünkü hala adsl aboneleri fiber abonelerinden fazla ve turk Telekom un fiber hız kullanan abone sayısı yine Superonline dan ve diğerlerinden fazla.
    6) son olarak eninde sonunda batacak nedir, ne gibi dayanaklariniz var bu konuda? Söyleyin de biz de bilelim, kuru bir temenni işte seninkisi ve atasözü de çok uyuyor bu lafa ne yazık ki. Tük Telekom ancak turkiyenin battığı gün batar. Başka da bir durum bekliyorsan da bekleme yoksa sinirlerine ve ruh haline yazik olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

Turksat yatırım yapmıyor yahu altyapisi çok nadir yerlerde var. Türk Telekom un sabit internet tarafı pahalı olabilir ama mobil tarafta en uygun fiyatlar onda. Bu lafım size değil ama ezbere konuşan bazılarının aksine en fazla yatırımı da Türk Telekom yapıyor telekominikasyon şirketleri arasında, acı ama gercek. Ancak daha iyi, cok daha iyi olabilir ve olmalı ve umarım olacak yalnız bunun yolu "batması" değil.

turksatın bildiğim kadarıyla baya abonesi var. 700bin civarı.azımsanacak bir değer değil.
    mobilde tt çok uygun aynen
    turk telekomun şehirlerde yaptığı altyapı çalışmalarının neredeyse tamamı kapasitenin yetersiz olduğu yerlere.boş port olmayan bölgelere.

şuan turk telekom karı en yüksek şirketler arasında. batması imkansız gibi birşey.
    oger telekom borcunu ödeyemediği için turk telekom hisseleri satılabilir.
    turk telekom etkilenmez kesinlikle bundan.

digiturk te aynı şekil olmuştu sanırım . tmsf ye geçmişti yönetimi. bein media satın aldı.sorun yaşanmadı

Ben de bundan bahsediyordum zaten. Bir çeyrekte 4 milyar dolar gelir elde eden bir kurum batmaz, karlılığı düşüp artabilir o ayrı konu. Turksatin abone sayısı az değil ama neden yayilmiyorlar anlamış değilim, çok daha yaygın olmalıydı.

• Batmasına duacıyız.

• quote:

1.terbiyemi takınfığım için bu seviyede konuşuyorum daha fazlasını bekleme Mr.Fanboy
    2.kimse 3g 4g filan falanda tt yi savunmasın ayriyetten tt de sınır yoksa neden bazı yerlerde 3gnin max hızını geçemiyor (43.2 mbit olarak konuşuyorum) türkcell sınırı olmasına rağmen neden 4g de tt yi solluyor 3g turbo paketlerinde sınır yok 3g de sınır olayı TAMAMİYLE türkcelin pezevenkliği normal 3g paketinde 7.2 iken turbo 3g nin kıçını yırtsa ulaşabileceği (3.5 g çift taşıyıcı teknolojisi) 43.2 mbit sınır
    ayriyetten 1 milyardan daha fazla (ihale için konuşuyorum) harcayan türkcell varken 900 milyonda kalan (yanlış hatırlıyor da olabilirim) tt ne oluyor
    3.çapları yetmezse başkası alır ben sadece inşallah dedim
    4.türkiyede kaç kişi adsl olaylarını biliyor dersin bilseydi bu kadar abonesi olmazdı
    5.en geç kıyamet geldiğinde yok olacak ve bunu ALLAH haricinde kimse engelleyemez (sen ve senin gibilerde dahil)
    hayatında türkcell kullanmış olsaydın eğer şu lanet firmayı bana savunmazdın
    hatta vodafone kullansaydın bile

Hepsini kullandım, Turkcell vinn kullandım , Vodafone kontorlü hat kullandım. Turk Telekom faturalı kullandım. Bilmeden, varsayımlarla konuşmaya devam ediyorsunuz. Yukarıda linkini verdiğiniz haberde Turkcell en iyileri aldı mı yazıyor? Yazmiyor ve yazamazda çünkü öyle bir şey olmadı, en iyi frekans diye bir şey de yok zaten. Bu ifadeyi kullanmaniz sektör hakkindaki bilgi seviyenizi gosteriyor tecrübe sahibi ve bilgili insanlara. Ayrica Kıyamette batması nedir yahu, siz ciddi misiniz, ayakta kalan bir şey olmayacak zaten o anda, verdiğiniz ornek cok uçuk ve anlamsiz. Sana uzun uzun neden tcell in 1.63 milyar tt nin 900 milyon verdiğini de, abone sayilarina göre analiz edip anlatırdım ama uzatmaya gerek yok. Bu yüzden bu tartışmayi sonlandiralim. Siz istediğiniz gibi dusunun ben de istediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 2 Kasım 2016; 13:12:49 >

• Satılan her şey IMF'nin Ecevit zamanındaki dayatması sonucu oldu. AKP ise Ecevit zamanında imzalanan sözleşmeleri devam ettirdi, yani yeni bir kattığı yok, IMF borcunu ödedik demekle de olmuyor.

Ayrıca Almanya, Fransa, Avusturya ve benzeri ülkelerde de devlet kurumları IMF'nin etkisi ve katkısı ile satılıyor ve özelleştiriliyor.
  • AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Benim bir tek hosuma giden sey; elektrikler kesilse telefon altyapısı elektrik kesintisinden etkilenmiyor. Evinizde online UPS varsa elektrik kesintisinde bile interneti kullanmaya devam ediyorsunuz.
  • dogukans3131 kullanıcısına yanıt
    Aslında çözüm var;

eğer ekonomik açıdan karşılayabilirsen oturduğun evin çatısına koyacağın uydu anteni üzerinden çift yönlü internet bağlantısı kurabilirsin.

Şu linklere bakar mısın?
    http://go2sat.net/
    http://vsat.com.tr/
  • İnşAllah batar.
  • dogukans3131 kullanıcısına yanıt
    Televizyon için kurduğun çanak anten gibi düşün.. çanak anteni uyduyu görecek bir yere koyuyorsun, çanaktaki LNB'den modeme kablo çekiyorsun.. modemde gerekli ayarları yaptın mı uydudan interneti kullanabilirsin.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Yeni saha dolaplarında elektirik sayacı var dediğin eski sitemde doğruydu ama şimdi elektirik gittimi haliyle nette gidiyor.

Bu arada telekoma birşey olursa yine ve yeniden bize kabaran bir durum olacaktır.

İngilterede telekom özelleştirmesi bölge bölge oldu teşke bizdede öyle olsaydı işine gelen alırdı ki elektirik ihalelirini öyle yaptı enerji bakanlığı kayıp kaçak oranının %80 olduğu bölgelerde dahi kaç firma teklif verdi ve sistem işliyor.
  • 2 aydır altyapı bağlayacaklar diye bekliyoruz. Geçen seneki evde 1 sene boyunca bağlamadılar. Yapacakları işin..
  • beter olsunlar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.