Şimdi Ara

Türk Telekom’daki krize devlet müdahalesi gelebilir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kadar kötü hizmeti bu kadar kazık fiyatlara ver. Sonra gel bir de bat iyimi

• boyzof B kullanıcısına yanıt
    Arap telekom batarsa, altyapısı çökmek zorunda , öyle mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

quote:

Orijinalden alıntı: dogukans3131

ne olursa olsun
    türk telekom da bir gün batacak
    aslında istesek batırırız
    herkesin tt den başka alternatifi olsaydı bu iş kolaydı ama işte
    ama hep dediğim gibi
    you'll f*cking pay türktelekom you'll f*cking pay

Mesajımın biraz önce yazdığım ikinci kısmı özellikle sizin gibi mantıksız, düşüncesiz ve cahilce yorumlar yazanları ilgilendiriyor.

Sen açıkça desene ben işsiz kalırım diye. Peki bu forumdakilerin umurunda mı?

• Bu lüblanlılar beş kuruş yatırım yapmadan kaymağı yedir hisseleri satar milyar dolarları cebine koyar ya devlet satın alır yada holdinglerden biri kebab iş

• Tez zamanda yok olursunuz inşallah lanet firma 3 kuruşluk hizmet verip 30 kuruşluk ücret isteyen edepsizler

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogukans3131

ne olursa olsun
    türk telekom da bir gün batacak
    aslında istesek batırırız
    herkesin tt den başka alternatifi olsaydı bu iş kolaydı ama işte
    ama hep dediğim gibi
    you'll f*cking pay türktelekom you'll f*cking pay

Mesajımın biraz önce yazdığım ikinci kısmı özellikle sizin gibi mantıksız, düşüncesiz ve cahilce yorumlar yazanları ilgilendiriyor.

Sen açıkça desene ben işsiz kalırım diye. Peki bu forumdakilerin umurunda mı?

Türk Telekom'da calismiyorum hatta hiçbir yerde calismiyorum bunu da nerden çıkardınız? Sana diyorum ki sen sadece kendini dusun ama onu bile yapmiyosun görünen o ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Arap telekom batarsa, altyapısı çökmek zorunda , öyle mi ?

Batan şirket noolur? Kapanır. İşçi çıkarır. Borclarina karşılık tum varlıklarını satmak zorunda kalir. Herhangi bi faaliyet yürütemez. Türk telekomunsa buyuk sayılarda işçi çıkarması, mal varlığını satmasi, kapanmasi vs. mümkün değil çünkü çok kritik işlemler yürütülüyor bu altyapı sayesinde ve tam da bu yuzden de Türk Telekom batmaz en fazla hisseleri el degistirir. Batmasından sizin kastiniz nedir? Zarar etmesi mi ? Zarar etmek ayrı bir durum. Ayrıca haberde batan Türk Telekom değil, haberin onla alakası yok, Türk telekomunda hisse sahibi bir kurumun borçlarını ödeyememesi ve bununla ilgili bazı ayrintilar haberin konusu. Arap Telekom lafina da ayrı bir parantez acardim da şimdilik kalsın konu sapmasin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 1 Kasım 2016; 21:13:27 >

• quote:

Yorumlar buram buram bilgisizlik, okuduğunu anlamama ve okuduğunu yanlış anlama akıyor. Beyler Türk Telekom batmıyor, durumun Türk Telekom'la da alakası yok, Türk Telekom'da hisse sahibi olan Oger Telekom'un borçlarını ödeyememesi söz konusu. Bu da DOĞRUDAN Türk Telekom'u ALAKADAR ETMEZ, ha velev ki etti, yine de bir şey olmayacak demiş cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve basbakan, devletin hissesi olduğu için, bu hisselerin değeri düşmemesi için Türk Telekom'a HİÇBİR ŞEY olmaz. Boşuna heveslenmeyin yani, BATMAZ. Köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı diye bir atasözü var teşbihte hata olmasın sizinki de o hesap. Umarım bu mesaji da anlamayan çıkmaz haberi anlamadıkları gibi. Bu arada haberin başlığında içeriği yansıtmayan ve yanlış anlamalara yol açan bir cümle kullanılmış, kasıtlı mi tercih ediliyor bilmiyorum ama Türk Telekom'da herhangi bir kriz gözükmüyor. Başlığı görüp balıklama atlanmamasi gerekiyor.

İlk etapta bunları yazdktan sonra gelelim ikinci kısıma yani şu batması meselesi, bazılarının çok istediği batma gibi bir durum gerçekleşirse olacak olanları bir düşünelim isterseniz:

1)Türk Teleko'un 38000 çalışanı var, bu 38 000 kişi işssiz kalır. Bunları aileleriyle birlikte düşünürsek en az 150 bin kişi doğrudan ve çok ciddi bir zarara uğrar. Türk Telekomun iş verdiği, hizmet satın aldığı diğer firmaları veya işletmeleri de düşünürsek bu sayının ne kadar artacağını takdir edersiniz.

2)İnterneti kullanan Türkiyedeki bütün devlet kurumları, borsa, gümrük kapıları, havaalanları, bankalar, ATM'Ler, bütün fabrikalar, otobüs firmaları, sunucusu ülke içinde olan internet siteleri, interneti kullanan bütün ticari işletmeler ve onların pos cihazları, 3G ve 4G internet hizmetleri, mobil ve sabit hat telefon görüşmeleri, IP TV ve kablo tv hizmetleri, adsl ve fiber internet hizmetleri Türk Telekom'un altyapısını kullandıkları için DURUR ve İŞLEMEZ HALE GELİR. 80 milyon insan geri dönüşü olmayan zararlara uğrar. Ülke karanlığa gömülür, hayat felç olur, kendi içimizde ve dünyayla olan bağlantımız kopar. Marketten tabiri caizse ekmek bile alamazsın çünkü yazarkasa çalışmaz.

3)Türkiyedeki bu durumun uluslararası yansımaları olur, ülkemizin dahil olduğu uluslararası ticaret büyük zarar görür ve türk telekom international şirketinden yurtdışında hizmet alanlar zarar görür. Türk Telekom türkiyenin en değerli telekominikasyon markası olduğu için batmasının oluşturacağı kötü imaj da ülkenin hanesine eksi olarak yazılır.

Maddeler daha da detaylandırılabilir ama şu sonuçları okuduktan sonra biraz düşünüp yazın şu yazdıklarınızı. Türk Telekom bu ülkenin en önemli ve en değerli kurumlarından biri. Bunu akıldan çıkarmamak gerek.

batınca yok olup gitmeyeceğini herkes biliyor.
    çalışanlar vs etkilenmez.hiç kimse etkilenmez(internet kullanıcıları) el değiştirirse.

olayı çok yanlış anlamışsın.kafanda neler kurmuşsun.

tt hizmet veremeyecek duruma gelmeden el koyulur ogerin hisselerine.hisseleri tmsf ye geçer vs..

biz sadece oger den kurtulmak istiyoruz.
    keşke %51 i devletin %49u halkın olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 1 Kasım 2016; 21:51:22 >

• Arap hissedarlar,yıllarca yatırım yapmadan,devletin altyapısı kullanıp kazanılan karı hortumlayıp gidiyor görünen bu.

Arap telekom gibi bir kurumun zarar etmesi veya batmasi gibi bir durumda hisselerinin el değiştireceğini biliyorsunuz madem, ilk alintiladigim mesajınızın ne kadar mantıklı olduğunu kendiniz değerlendirin

Arap telekom lafina parantez acmaniza gerek yok.

Aynı şekilde haberin ana konusunu anlatmaya çalışmanıza da gerek yok.

Aynı şekilde insanların kapasitesine dil uzatmaniza da gerek yok.

Aynı şekilde "Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı." gibi kustahca laflar etmenize de gerek yok.

Çünkü Arap telekom lafi benim bu kuruma karşı verdiğim tepkiyi gösteriyor ve sizi hiç ilgilendirmiyor.

Çünkü haberin ana konusuyla ilgili yorum yapmak zorunda değil kimse.

Çünkü insanların kapasitesine dil uzatmak haddinize değil.

Çünkü o insanlar canlarını yakan bir kurum hakkında goruslerini dile getirdi diye onlara "teşbih yapıyorum ben ya " bahanesi altında kustahca hakaret edemezsiniz.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    O dediğinize batmak denmez, Türk Telekom batarsa değil Oger batarsa o hisselere el konulabilir. Ayrica şahsi gorusum tamamen devlete geçmesi daha da kotulestirir bu kurumu, memur mantığıyla bu şirket yonetilemez bu devirde. Devlete geçmesinin hiçbir şeyi degistirmeyecegine eminim çünkü ogerin hisseleri olsa da büyük oranda bu şirketin yönetiminde devlet soz sahibi geçmişte de böyleydi hala böyle. Bu şirketi devlet yönetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 1 Kasım 2016; 22:15:36 >
  • quote:

Arap telekom gibi bir kurumun zarar etmesi veya batmasi gibi bir durumda hisselerinin el değiştireceğini biliyorsunuz madem, ilk alintiladigim mesajınızın ne kadar mantıklı olduğunu kendiniz değerlendirin

Arap telekom lafina parantez acmaniza gerek yok.

Aynı şekilde haberin ana konusunu anlatmaya çalışmanıza da gerek yok.

Aynı şekilde insanların kapasitesine dil uzatmaniza da gerek yok.

Aynı şekilde "Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı." gibi kustahca laflar etmenize de gerek yok.

Çünkü Arap telekom lafi benim bu kuruma karşı verdiğim tepkiyi gösteriyor ve sizi hiç ilgilendirmiyor.

Çünkü haberin ana konusuyla ilgili yorum yapmak zorunda değil kimse.

Çünkü insanların kapasitesine dil uzatmak haddinize değil.

Çünkü o insanlar canlarını yakan bir kurum hakkında goruslerini dile getirdi diye onlara "teşbih yapıyorum ben ya " bahanesi altında kustahca hakaret edemezsiniz.

İstediğim yorumu istediğim şekilde yaparım, istediğim gorusu istediğim şekilde dile getiririm, istediğimi elestiririm bunları sen de yapabilirsin bunu sorgulamaksa senin haddine değil. Neyi söyleyip soyleyemeyecegime neyin gerekli olduğuna ben karar veririm.

• nasilyapsam N kullanıcısına yanıt
    köppekler ne yaptı size? TT eleştireceksin diye köpekleri harcamak neyin kafası?
  • Arap Telekom denmesi bazı kişileri neden rahatsız ediyor. Bu şirket yıllarca türk milletini sömürmedi mi ? Arapların karnını daha çok doyurmak için sürekli zam , sürekli ek paketler , ek hizmet bedelleri , açma-kapama bedeli , akk sistemi , az hizmet çok para politikası uygulamadı mı ? Gelirlerinin %90'lık kısmını hissedarlara dağıtmadı mı ? Üstelik devlette buna göz yumdu ve halada yummaya devam ediyor. Fakat devletin tabiki farklı bir nedeni var interneti kısıtlayarak , pahalandırarak cahil bir halk yaratmak...

Umarım oger batar da hisseler gerçekten adam gibi hizmet sevdalısı birinin eline geçer ve hizmet neymiş millet o zaman görür fakat bu seferde devlet bu söylediğim nedenden dolayı kısıtlamaları kaldırmaz

• quote:

O dediğinize batmak denmez, Türk Telekom batarsa değil Oger batarsa o hisselere el konulabilir. Ayrica şahsi gorusum tamamen devlete geçmesi daha da kotulestirir bu kurumu, memur mantığıyla bu şirket yonetilemez bu devirde. Devlete geçmesinin hiçbir şeyi degistirmeyecegine eminim çünkü ogerin hisseleri olsa da büyük oranda bu şirketin yönetiminde devlet soz sahibi geçmişte de böyleydi hala böyle. Bu şirketi devlet yönetiyor.

turksat kablo gayet iyi şuan diğer iss lere göre.
    şuanki halinden daha kötü olamaz.
    her sene zam yapmaktan başka birşey yapmıyor TTnet
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Turksat yatırım yapmıyor yahu altyapisi çok nadir yerlerde var. Türk Telekom un sabit internet tarafı pahalı olabilir ama mobil tarafta en uygun fiyatlar onda. Bu lafım size değil ama ezbere konuşan bazılarının aksine en fazla yatırımı da Türk Telekom yapıyor telekominikasyon şirketleri arasında, acı ama gercek. Ancak daha iyi, cok daha iyi olabilir ve olmalı ve umarım olacak yalnız bunun yolu "batması" değil.

Başkalarını sorgulamak senin haddine ama ben seni bunun için uyarınca benim haddine olmuyor ha ? Bu mesajinda yazdiklarinla muhatap alınmayacak biri olduğunu ispat etmis oldun. İnsanlara hakaret etmeye , yargılamaya vs devam et sen. Nasilsa laf anlamayacaksin

• quote:

Başkalarını sorgulamak senin haddine ama ben seni bunun için uyarınca benim haddine olmuyor ha ? Bu mesajinda yazdiklarinla muhatap alınmayacak biri olduğunu ispat etmis oldun. İnsanlara hakaret etmeye , yargılamaya vs devam et sen. Nasilsa laf anlamayacaksin

Ben kimseyi sorgulamadim, hakaret etmedim, nerede var bu benim mesajlarımda? Atasozundeki ifadeyi kastediyorsan bu tamamen atasozunden kaynaklaniyor kasıtlı olarak kimseye köpek demedim, demem. Ayrıca o atasozu bazı insanların kişiliğine değil eylem veya davranışlarına benzeşim kuruyor."cahilce" vb. kullandigim ifadeler ise yine insanların herhangi bir kişilik özelliklerine değil bilakis yaptiklari davranışa karşı söylenen bir sozdur, kişilikleriyle değil yapılan isle veya durumla ilgili bir degerlendirmedir. Diğer taraftan Senin beni muhatap alıp almaman da zerre umrumda değil, senin lafina da bir şeyler anlatmana da ihtiyacım yok. Senin de bunlara ihtiyacın olmayabilir eğer öyleyse cevap vermene zaten gerek yoktu ilk mesajima. Sunu da belirtiyim Tercihlerini sorgulamak bana düşmez , ben sadece senin bana cevap vermenin gerekli olup olmadığıyla ilgili fikrimi belirttim bir önceki cumlemde. Ek olarak Yazdıklarım sadece beni bağlar ve şahsi fikrimi içerir. Kimseye bir şey anlatma, kanıtlama amacı gütmeden goruslerimi ifade ederim, tabi bu arada bir şeyler anlatmış ve kanıtlamış da olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 1 Kasım 2016; 23:23:58 >

• Hala akn li upload hizi 2 yi gecemeyen internete servet oduyoruz.. ne olur batsalarda kurtulsak baska adam akilli bir firma devralsa...
  • Böyle tekel bir firmayı savunanlar var. Pes.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.