Şimdi Ara

* CoolerMaster Aquagate -Zalman ZM-WB3 GOLD - Zalman MFC2 - TT Armor [ İnceleme ] [Video] *

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
21.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • =====================================================
    ... CoolerMaster AquaGate Sıvı Soğutma Sistemi -
    ZM-WB3 GOLD - Zalman MFC2 - Thermaltake Armor [ İnceleme ]

CoolerMaster CPU blogu çatladıgı için Zalman - CPU Su Bloğu - ZM-WB3 GOLD KULLANIYORUM.
    ZALMAN bloktan sonra boşta 3-5 derece yükte ise 12-15 derece fark oldu. (macunda artic silver 5 oldu )...
    Sıvı Soğutma Sistemi Modifiyelidir !

Sistem Konfigurasyonu :

Intel Core Quad Q6600 CPU B3 Rv. *G0 İle Değiştirildi*
    Asus Blitz Extreme
    Kingston HyperX 1375 Mhz DDR3 1*2Gb Dual
    Leadtek Winfast 8800 Gtx TDH 768 Mb 384 Bit
    Hitachi 320Gb*2 Sata II Raid 0
    Samsung 500 Sata II
    LG DVD-RW RAM
    PHILIPS DVD-ROM
    ThermalTake ArMoR Rv.2 VA8003BWS
    TherMaltake ToughPower W0116 750 Watt
    Samsung 226BW 22" Wide Screen LCD
    Logitech MX 3000
    Logitech X530 5.1

AverMedia Tv BoX 9
    GoldMaster Digital Reciver

Zalman Multi Fan Control
    Zalman Multi Fan Control MFC 2
    CollerMaster CoolDrive 4
    CollerMaster Aquagate Rv 2 ( LGA 775 Revision )

Tunçmatik NewTech Online 3KVA UPS
    Fotolar Canon EOS 400D İle Çekilmiştir.

* CoolerMaster Aquagate -Zalman ZM-WB3 GOLD - Zalman MFC2 - TT Armor [ İnceleme ] [Video] *

Sistemi kurduktan sonra forma aktarmak aklıma geldiginden Kutu içerigi başka siteden alınmıştır.

CPU ÇARPANI 9 FSB 1333 = @ 3 GHZ HYPERX DDR3 RAMLER 1333 MHZ.

COOLERMASTER HYPER 6+ FAN İLE ALINAN DEGERLERİM SIVI SOĞUTMADAN ÖNCE !!!

COOLERMASTER AQUAGATE SIVI SOĞUTMADAN SONRA ...

TESTTEN ÖNCE ALINAN BAZI SUPERPI DEĞERLERİ..

SİSTEM YÜK ALTINDAYKEN AQUAGATENİN MAXIMUM ULAŞTIGI SICAKLIK DEGERLERİ

SİSTEM BOŞTA 1,5 SAAT ÇALIŞTIRILDIKTAN SONRA AQUAGATE (Internet sörf - Winamp - MSN )

Aquagatenin Radyatör Fan Hızı 1. Hız da oldukca Sessiz ve Ev Kullanımı için İdeal.
    Fakat 2. ve de özellikle 3. Hızlarda Evde Kullanmak ( Sıvı Sogutmanın Amaclarından Birisi De Sessizlikse )
    pekde mümkün olmaya bilir.
    Zaten yapmış oldugum incelemelerde 1. ve 3. Fan hızlarında Sadece 1-2 derece Fark Etti.

Sisten Sabah Saat 09:00 dan itibaren çalıştırılmaya başlanmıştır ve testler saat 13:00 dan itibaren başlamıştır
    yani işlemci yaklaşık 4 saat boyunca NFS Carbon ile ÇAlıştırıldı.

İlk olarak Tek SuperPI ile cpu ısıtılmaya calışıldı. dada sonra 4 Adet SuperPI ile Cpu ya Tam yük Verildi.

KABLOLARI EN FAZLA BU KADAR TOPARLAYABİLDİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 30 Ekim 2007; 13:35:16 >

• İmrendim valla ne yalan söyleyeyimHala babadan kalma soğutucular kullanıyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 10 Eylül 2007; 16:13:23 >
  • kardeş kasan çok ama çok karışık emin ol performasnına etkisi çok olacak bence bir toparla içini amerikan kelepçe fln la
  • Evet o resimlerde biraz öyle en son hali daha toplu sprallerle toparladım biraz res atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 6 Ekim 2007; 2:24:30 >
  • Test için speedfan kullanmamanı öneririm. Speed fanda değerler çok düşük çıkıyor. Onun yerine Core Temp ya da TAT kullanmalısın.
  • Anlıyorum. Fakat Ben speedFan ile Asus PC Probe Aynı degerleri gösterdiği için Secmiştim. Birde Core Temp İle Bakeyim
  • Aradaki farkları göstermek için kendi sistemimden bir SS ekliyorum

• bende sıvı soğutma düşünüyorum ama biraz tırsıyorum hortumların veya bloğun ısındıkça sıvı kaçırma gibi bir ihtimal olabilir mi
  • AnacoN Şuan iş yerindeyim ama ben daha önce de core temp ile ölçüm yapmıştım hep eksik gösteriyordu benim asus blitz extreme de. ama akşam gidince bir bakan s.s atarım ki istersen şuan burdaki overclock edilmiş (stok Fan) e6420 den bir s.s yollayayım bundada degerler AYNI.

bu arada TAT bende çalışmıyor vista oldugu içinmi bilmiyorum ona da ugraşan.

http://img442.imageshack.us/img442/8518/ssly7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 11 Eylül 2007; 21:57:24 >
  • core temp ve tat bende kesinlikle çalışmıyor bu arada speedfanın degeriyle biosUN GÖSTERDİGİ SICAKLIK DEGERLERİ AYNI.

ama genede hdd nin birisine xp kurup inceleyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 12 Eylül 2007; 13:04:49 >
  • Bios'un ve speedfan'ın gösterdiği anakartın diot vasıtası ile yanlış olarak ölçtüğü sıcaklık değeridir. TAT ve Core temp ise direk çekirdek sıcaklıklarını CPU'dan alır ve doğru değerleri gösterir.
  • Bu Aquagatenin CPU Blogu 2 defa çatladı.
    KULLANICI HATASI OLMADIĞI HALDE HİÇ ALAKASIZ KISIMLARDAN ÇATLAMIŞTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 20 Ekim 2007; 17:49:20 >
  • EDİTÖRÜNSECİMİ.COM U TEBRİK EDİYORUM ÇARŞAMBA GÜNÜ GECE GEÇTİGİM VE ÖDEMESİNİ YAPTIGIM BİR SİPARİŞİ HALA YOLLAMADI DÜN SEVK EDİLDİ MAİLİ GELDİ !!! BUGUN ARADIM HANGİ ŞUBEDEYSE GİDEYİM ALAYIM DİYE gÖREVLİ HEMEN BUGUN YOLLUYORUZ DEDİ. PESS YANİ TEBRİK EDERİM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 18 Eylül 2007; 10:33:06 >
  • yoksa Zalman - CPU Su Bloğu - ZM-WB3 GOLD siparişini de mi editorunsecimi.coma verdiniz
  • EVET BUGUN ELİME ULAŞTI...
  • hayırlı olsun o zaman güle güle kullanın
  • ZM-WB3 GOLD U Artic silver 5 macun ile kullanacam bakalım ne kadar fark edecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 18 Eylül 2007; 10:34:23 >
  • bende de asus blitz formula var. CoolerMaster Aquagate Sıvı Soğutma sistemini nerden bulabiliriz. sen nerden aldın. bir de bu sistem lga 775 'i desteklemiyor.
  • catlak cpu bloğnun rasimlerini ayrıntılı olarak koyabilirmisiniz. tesekurler
  • arkadaşım çatlattığın coolermaster bloğun çift çıkışlı modelini aylarca kullandım defalarca penseyle sök tak yaptım farklı rekorlar vs...
    beni en çok etkileyen tarafı sağlamlığı olmuştu. sizin elinizdeki blok üretim hatası yada kullanıcı hatası nedeniyle çatlamış olabilir, fakat bu bütün cm blokların dandik olduğu anlamına gelmez.
    kötü bir tecrübeyi bütün bloklara mal etmeyelim, kimseyide yanlış yönlendirmeyelim saygılar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.