Şimdi Ara

Intel'in 6 çekirdekli Core i9 işlemcisi göründü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
22.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar şunları anlıyamıyorsunuz heralde core i7 ler geldi fiyat yüzünden yüksek seviye sistem toplayanlar bile p2 aldı. neden?? 180$ a bulunca şükretmeniz gereken fiyatta x58 anakartlar en ucuzu 302$ olan i7 işlemci 2gb sinin bile en ucuzu 55 tl olan ddr3 ram ler.. sonuç + ek bir sürü masraf. amd de 6 çekirdek çıkarcak belki yeni am gelcek ama me olacak 6 çekirdeğin am i daha fazla çekirdekli işlemciyi de kaldıracak. belki am3 e 6 çekirdek gelecek amd her zmn f/p olarak birinci

• peki bu 6 çekirdekten tam performans alabilecek işletim sistemi var mı.. W7 yi kurduktan sonra farkettim xp nin E6420 işlemcisini kullanamadığını... aynı sistemler xp 4 tane açabildiği bi programı w7 de 10 tane açabiliyorum... kaldıki bence donanımdan anlayan biri özel sebepleri yoksa intel e para vermez bence..hem aynı özellikteki amd lerden daha pahalı hemde kahrolsun israil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carloska -- 1 Ağustos 2009; 14:26:03 >
  • Bu ne ya arkadaş, 4 çekirdekli topluyoruz 6 çıkıyor! 6 yi toplamaya başlarız 10 -12 14 çıkartırlara yaaa! bi dursunlar ya bi kullanalım şu 4 leri iyice yayılsın şirketlere felan yaaa! ula var ya şirketler hala Core 2 Duo ya geçmediler p4 3,2 ghz leri kullanıyorlar yaaa....

Adamlar havada uçuyorlar resmen! YUH
  • E6850 kullanıcısıyım uzun vadede işlemcimi değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünki performansı beni gayet tatmin ediyor tabi arıza yapmadıkça ama olaki sistem değiştirmeyi düşünürsem AMD alıcam bunuda kafaya koydum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEMESIS.sys

Bu ne ya arkadaş, 4 çekirdekli topluyoruz 6 çıkıyor! 6 yi toplamaya başlarız 10 -12 14 çıkartırlara yaaa! bi dursunlar ya bi kullanalım şu 4 leri iyice yayılsın şirketlere felan yaaa! ula var ya şirketler hala Core 2 Duo ya geçmediler p4 3,2 ghz leri kullanıyorlar yaaa....

tam tersi

surekli cikacakki onceki ucuzlasin bizde alalim

herkes ihtiyaclarina gore secmeli islemcisini
  • tek cekirtegi parcalayip parcalayip bizlere iteliyorlar 2 cekirdegide gördük 4 du bos ve fos cikti

bizde kendimizi avutuyoruz yok oyunlar destelemiyor henuz programlar desteklemiyor henuz diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEMESIS.sys

Bu ne ya arkadaş, 4 çekirdekli topluyoruz 6 çıkıyor! 6 yi toplamaya başlarız 10 -12 14 çıkartırlara yaaa! bi dursunlar ya bi kullanalım şu 4 leri iyice yayılsın şirketlere felan yaaa! ula var ya şirketler hala Core 2 Duo ya geçmediler p4 3,2 ghz leri kullanıyorlar yaaa....

Saçma yorum senin yaptğın bence. Teknoloji gelişti, gelişiyor, gelişecek...
  • ileri, daima ileri. intel bunu yapıyor. umarım 6 lardan sonra 8 ler 16 lar 32 ler 64 ler 128 ler ve niceleri. herşey hız için.
  • 2-3 yıl geriden gelmekte fayda var. donanım-yazılım anca 2-3 yılda böyle radikal değişiklikler karşısında birbirine uygun hale getirilebiliyor.
  • AMD de çok önceden zaten 6 çekirdek ve 12 çekirdek işlemci çıkarıcağını duyurmuştu. Opteronlar cayır cayır. Unutulmamalı ki 10 dolar maliyeti olan şeyi abartı fiyatlara satan intel ne yaparsa amd de yapar ama zamanı gelince yapar. 12 çekirdek işlemci alsam neyime yarar uzaya giden araçlar bu kadar işlemci kullanmıyor :)
  • teknoloji kopmus biz cok eskide kaldik
  • AMD bu işlemciyi zor yakalar diyenlere sözüm. Okadar parayı AMD'de söğüşlese müşterilerinden o daha kralını yapar emin olun. Unutmayınki 64Bit teknolojisini INTEL AMD'den satın alarak entegre etti işlemcilerine. Çift çekirdek mevzuğuna hiç girmiyorum zaten. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dstk

AMD bu işlemciyi zor yakalar diyenlere sözüm. Okadar parayı AMD'de söğüşlese müşterilerinden o daha kralını yapar emin olun. Unutmayınki 64Bit teknolojisini INTEL AMD'den satın alarak entegre etti işlemcilerine. Çift çekirdek mevzuğuna hiç girmiyorum zaten. :)

baban amd de çalışıyor sanırımbirader amd eline fırsat geçse sanki söğüşlemeyecekticarette ilk sırada olan her zaman yüksek fiyatlardan satar,bu işin kuralı budur...o böyle yapmıyor,bu şöyle yapıyor gibi söylemler çok ama çok saçma lütfen bu tip cümleler sarfetmekten kaçının

• wormhole,dstk doğru söylüyor.64 bit teknolojisini İntel,Amd'den sömürmüştür.6 çekirdekli de çıksın fiyatlar düşsün.Teknolojide dur durak! yok!
  • quote:

Orijinalden alıntı: musandia

Daha nice çekirdeklere

• wormhole babam amd de çalışmıyor
    ama seninki intelde çalışıyor gibi. :)
    yoksa bukadar tepki göstermezdin.
    orada gerçekler yazıyor.
    sen çok meraklıysan tonla para vermeye al kullan sana alma diyen yok. ben bana ucuza iyi teknolojiyi kim satarsa ona iş yaptırırım. VIA yapsın VIA alırım mesela...
  • intel 35 cekirdek cıkarsada forever AMD arkadaslar...amd'nin yeri ayrıdır her zaman...kullananlar bilir =))
  • Ucuk fiyat, yuksek performans, gereksiz upgrade maliyeti. Kisacasi Intel :D
  • ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca gerçi yiğidi öldür hakkını ver neyse ha amd ha intel kim ucuz ve hızlı ise ee tabiki o teknonoji 3 ay sonra durmayacak bi amd bir intel gecicek bir bişi yapacak öbürü başka bişi bizde zaman içinde yaşlanıp gidecegiz
  • cpuz de i7 yazıyor hala ??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.