Şimdi Ara

Intel'in 6 çekirdekli Core i9 işlemcisi göründü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
22.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ne kardeşim ya.. intel celeron D 2.4 ghz kullanıyorum adamlar uçmuş, ozon tabakasını delmiş dahada ilerliyor.. Şimdi 6 çekirdek çıktıysa, ben bi 100 yıl sonraki teknolojiyi düşünemiyorum.. Giderek uzay çağına yaklaşıyoruz, bakın görün bilgisayarın içinden atlayıp istediğimiz yere geleceğiz. Bu yorum burda dursun, o olay şuan imkansız geliyor, nasıl binlerce yıl önce bu teknolojilerin rüya gibi gözüktüğü eski çağdaki insanlar gibi bizde ona inanmıyoruz ama bunlar olacak ve bu yazımı okursunuz o zaman umarım, bende ölmezsem. Özellikle 2012 den sonra belli olacak bu, bilgisayar devri falanda biter artık. Ya daha düşüşe geçeceğiz, yada bin kat bi ilerlemeye geçeceğiz 2012 de. Saçmalıyormuyum şuan, evet sanırım saçmalıyorum ama bukadarda hızlı ilerlemez be kardeşim teknoloji. Artık tüm çekirdekleri birleştirip bi çekirdek tarlası yaparlar otomatik programla suladıkça çekirdek çoğalır. Herneyse sinirlendim gene.

• quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Q6600'den geçilebilecek işlemci yok hala piyasada Ben de bekliyorum valla. Bu arada niye hortladı ki bu konu?

bendede q6600 var

ancak 6 cekirdek e gecerim baska gecmem
  • Yok ben 10 çekirdeğe geçerim artık 4ten sonra. ON'u bekliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msw -- 6 Şubat 2010; 4:20:55 >
  • Güzel olcak güzel..
  • 2 Çekirdek şimdilik yetiyo
  • YOK ARTIK 50 ÇEKİRDEĞE ÇIKAR 2050DE
  • İNTEL CORE İ50 HAHAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

i7 yalansa gerçek nerede? neredeyse quadlar i7lerden iyi diyecekler.

i7 şu açıdan yalan. benim işlemcim Q6600. şuan pek çok i7'ye taş çıkartabilecek durumda ama i7 fiyatiyla arasında dağlar hatta dünyalar var.

yalan olan i7'lerin fiyati
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazrails

cpuz de i7 yazıyor hala ??

cpu-z sürücüsü daha i9 u tanımıyordur ondan olabilir.ama her zaman haberleri okuyunca ooo çıkmış dememek lazım.yalan haber çok çünkü.gözle görmeden inanmayacaksınız
  • Şahsen bundan sonra core2 den i9 a geçerim direk aradaki işlemcilerle ugraşmam anca o zaman aradaki fark tatmin eder beni.
  • x files'ın dediklerinetümüyle katılıyorum; ama şunu da eklemeliyim: kim bilgisayarının power tuşuna bastığı anda aynı televizyon gibi 1-2 saniye içinde herşeyiyle önüne gelmesini istemez ki. buna çaycı da dahildir inan ki...

o yüzden teknolojinin gerisinde kalmayıp daha ilerisine gitmek lazım. hak veriyorum ülkemizde teknolojiyi takip etmek oldukça pahalı. bilgi edinmek ise ondan daha zor.

gerçi bugün en iyisini alsam bir yıl sonra kimse yüzüne bakmaz. aldığımda en pahalı işlemci core2 duo t7200 idi. ama buna rağmen hala bir petium 200mhz mmx'in bir win98'i açtığı hızda windows vistayı açmakta.aslında bizi buna zorlayan şey artan ihtiyaçlarımız. işletim sisteminden hep daha fazlasını bekliyoruz. bu yüzden yeni nesil işletim sistemlerini karşılayabilecek daha güçlü donanımlara ihtiyacımız var elbet (buna çaycı dahil olmayabilir belki). günün birinde öyle bir işletim sistemi olacak ki benim sesimle komutları sesimle vereceğim.belki sesimle yazı yazacağım. belki oyunların içinde savaşacağım kimbilir daha neler. tabi bunları karşılayacak bir işlemci gerekecek. bu belki 1024 çekirdekli olacak. belki işlemcide kullanılan materyal silisyum yerine galyumarsenür olacak ve böylece 10000ghz lik bir işlemci gelecek.

hepsi artan ihtiyaçtan kaynaklanıyor. yoksa ateşi bulup tekerleği icat edip bununla da yetinebilirdik(ki hala yetinenler yaşamakta:pigmeler gibi)

• İ9 hemen satışa sunulmuyorki. Daha piyasaya oturmasına çok var. Fakat o zamana kadar teknoloji ilerleyeceği ve daha zorlu uygulama ve oyunların olacağı düşünülürse hiç de gereksiz bi işlemci diyemeyiz. İ9 a gereksiz diyen arkadaşların şuan i7 serisi içinde gereksiz diyorlardır
  • Önümüzdeki aylarda i7 980XE modeli 6 çekirdekli olarak gelecek,i9 olarak görünmese de 6 çekirdekli işlemci geliyor yani öyle çok uzak değil.
    @
    aulkem
    Anlamadım hangi konuda taş çıkaracak konumda,oyun diyorsan evet oyunda acayip fark etmez.Render vb uygulamalarda zaten i7 önde,bunun için yarışmaya gerek yok
  • ne kadar ekmek o kadar köfte
  • Şu Intel işi çekirdeğe vurdu.. yorumlarını yapanlarada bitiyorum.
  • Video encode olayları çok uzun süren uygulamalar ,muhtemelen core i7 920 dahi benim işlemcinin encode ettiği sürenin 1/ 5 i sürede yapıyordur ,ki 6 çekirdekli i9 serisinde bu bir çıta daha ileriye gidecek yani sözüm şuki tabi herkes alamaz ama bu tip işlerle uğraşanlar ve parası yetenler için bir çare gibi
  • Çekirdekler alsın başını gitsin Tadım la ortak olması lazım artık intel in
  • Her ne kadar çekirdek sayısı artsada cpu hızının önemi halen düşük değil,yani artan çekirdek sayısı elbette birçok getiriye sahip;fakat hızlarda önemli.
  • Şu an için gereksiz gibi bu işlemci,fiyattan haber versinler.
  • bence bazı arkadaşlar işi farklı değerlendiriyor
    bence ihtiyacına göre yorum yapılmalı mesela ben kendim
    bundan 1haftaya önceye kadar oyunlar için core2 duo işlemcim bana yetiyordu ama şimdi 1 hafta önce skystar tv kartı aldım ve avrupa patentli server üzerinde bütün şifreli kanallarıın şifreleni falan kırmaya çalışıyorum ve o kırdığım şifreli kanalların bazılaarı HD KANALLAR VE bu kanalları hem izlerken hemde kayıt ettiğim videoları encode ederken asla CORE2 DUO İŞLEMCİM BANA YETMİYOR.......Umarım anlatabilmişimdir...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.