Şimdi Ara

Intel'in 6 çekirdekli Core i9 işlemcisi göründü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
22.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: g.adr

quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

i7 yalansa gerçek nerede? neredeyse quadlar i7lerden iyi diyecekler.

tmm getir istedigin core 7i kapistiralim

ne kadar performans farki icin

ne kadar para odeyeceksin

sonucta core 7i anakarti + ram de alacaksin

hodri meydan diyorum

benim q6600 3.6 GHZ de , asus p5q anakart ve , 8 gb ddr2 800 ram var

ee ne var Q6600 3.6 ghz olunca ne oluyor ?core i7 920 stok hizinda masaustu uygulamalarda Q6600 3.6ghz den daha iyi bilior musun hatta 7ghz olsun yine daha iyi olacagindan eminim oyunlarda da hic bi eksigini gormedim ayrica kafa da utulemeden uygun hizlara cekilebiliyor ki gerek bile yok cekmeye. Q6600'u 3.4 kullanayim dedim de beynim patladi big typh'in gurultusunden. Kulaklik takanlar anca kullanir o hizlarda o islemcileri. 4 cekirdege gerek yok ona bakarsan.. E8400-8500-8600 ya da X3 720 alip rahat etmek varken.. Hatta X3 720 hepsinden iyi fiyat olarak hem de 3 cekirdek.. Illa OC yapacaksan al ona bas oc yi kalan parayi da ekran kartina bas. GTX 295 bile alirsin i7 sistem yapacagina. masaustunde muazzam fark istiyorsan i7 920 gercekten kayda deger is cikariyor her konuda. baya enteresan bi olayi var fakat cok isiniyor bilhassa havalar sicak iken eriyor resmen.

hatta 7ghz olsun yine daha iyi olacagindan eminim

bu mesajını yeni gördüm sadece hahaha diyorum

bu arada hala ucuz 6 cekirdek haberi gelmedi aylardır bekliyorum

• yanlıslıkla gonderıldı slınebılır . flood olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byturkuaz -- 1 Temmuz 2010; 12:12:13 >
  • Fiyatı 1500 dolardan aşağı çıkmaz sanırım. Bu işlemciye şu an acep kaç kişinin ihtiyacı varki?
  • hocam benım pskolojikmen ihtycm var :D ama kullanım dersen core 2 duo 1.8 bıle yeter (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

ne render alınır bununla oy oy oy

Aynen katılıyorum,extremely
  • aman aman amd alan çok rezil oluyor sanki sizin intel intel diye öldüğünüz işlemci yıllardır soket ve anakart değiştire değiştire iyice sömürdü sizi ve hala intelden bahsediyorsunuz amd 938 sokete devam ettikçe en az 10 yıl boyunca amd kullanılacak intelse dün 1366 soket çıkardı yakında başka bişey çıkaracak yeni işlemci yeni anakart masrafı, intel alıp kaz gibi yolunmaktan zevk alanlara duyrulur forever amd
  • abooooo ne yapmış intel amd den ses yok. yakında sadece ekran kartı üretecek :P
  • Bu ne hız ya biz daha iki çekirdekde sürünüyoruz.AMD anca nal toplar artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zortul -- 2 Temmuz 2010; 19:21:29 >
  • Fusion görmeden paçaları sıvamayalım
  • ya ben amdyi çok seviyim ama anakartlarında sli desteği olmamasını heç sevmiyim
  • Teknoloji artık çok hızlı gelişiyor. 6 çekirdek i9. Bravo
  • amd coktan 6 cekırdeklı işlemcını cıkardı hemde 12 mb onbellek hıızı hemde istanbul kod adıyla cıkardı ınanmayanlar varsa arastıra bılırler
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

bu hyper thereading ne işe yarıyoki ben bi faydasını göremiyom :D

server suınucularında farkını görebilirsin. i9 işlemciler sandy bridge gibi bence de büyük atılım.
  • bu ne ya :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

amd coktan 6 cekırdeklı işlemcını cıkardı hemde 12 mb onbellek hıızı hemde istanbul kod adıyla cıkardı ınanmayanlar varsa arastıra bılırler

AMD'nin işlemcilerinde sadece 6 adet fiziksel çekirdek bulunuyor. Intel'in bu işlemcisinde ise 6 adet fiziksel çekirdek var fakat Hyper Threading teknolojisi ile çekirdek sayısı 12 oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.