Şimdi Ara

İddia: Türk Telekom, VDSL ve Fiber abonelerin upload hızlarını artırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
4
Favori
14.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türk Telekom tarafından resmî bir açıklama henüz gelmedi ancak sosyal medyada VDSL ve Fiber aboneleri upload (yükleme) hızlarının önemli ölçüde arttığına ilişkin ekran görüntüleri paylaşmaya başladı.

En düşük upload hızı 15 Mbps

Upload hızı artışı, internet hizmetini doğrudan Türk Telekom’dan alan ve Türk Telekom altyapısını kullanan servis sağlayıcılardan hizmet alan kullanıcıları etkiliyor gibi görünüyor.

Sosyal medyada bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsüne göre, RIPVAET uyum çalışmaları kapsamında 26 Ekim’i 27 Ekim’e bağlayan gece upload hızları güncellendi. Paylaşılan tabloda upload hızlarının en düşük 15 Mbps’e güncellendiği görülüyor.

Kurumdan resmî açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Bu arada, https://hiztesti.donanimhaber.com/ adresinden internet hız testi yaparak upload hızınızın artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz.

• İddaa mi

Edit
    Vodafone fiberden var mi bi haber 200/20 kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreylcn06 -- 31 Ekim 2023; 6:3:1 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 15 mbps upload verilmesinin haber değeri taşıyor olması tam anlamıyla utanç kaynağı bir durum

• Yok öyle birşey.

• Yanlışlıkla olmuştur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Upload hızım 42 mbite güncellenmiş. 100 mbit fiber kullanıyorum.

• joven kullanıcısına yanıt

Artışlar bölge bölge. Sizinkilerde artacak merak etmeyin.

Geçen gün 75 lik tarifelerde 15 güncellemesi yapıldı.

24-35 tarifelerde 12 ye çıkacak.

• hicbir zaman upload'i artmayacaklar icin iciyorum. 🍻 İddia: Türk Telekom, VDSL ve Fiber abonelerin upload hızlarını artırdı

• emrekaradag kullanıcısına yanıt
    Eskisi gibi 2 mbitlerle sürünmekmi daha iyi yoksa 15mbit olmasımı? Tabiki haber değeri taşıyacak burası Türkiye.

• trolldetector kullanıcısına yanıt
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    yok dogrudur, artıyordur ona bir sey demiyorum.

benim atanabilir hizim zaten 8.9 mbps 🥲 ben maks 8 upload alabilirim hattımdan oturu.

• Benim tarifem 100 mbit.

• Fiber altyapılar için bence artık simetrik hizmet sunma zorunluluğu gelmesi ve en düşük hızın 100 Mbps olması gerekiyor. AKK durumunda olduğu gibi burada da kamuoyu oluşursa olabileceğini düşünüyorum.

• Turk.net (TTNET altyapılı) sonuç:

• trolldetector kullanıcısına yanıt

senin hattından bize ne kardeşim, genel olarak tr'de yaşanan upload arttırımlarından bahsediliyor burda. senin hattın desteklemiyor diye konu açılmasın o mantıkla.

• Bu gece güncellendi. TT altyapı TurkNet sağlayıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 28 Ekim 2023; 13:54:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gel yaa Starlink, gel kurtar

• Şu vdsl den kurtulmayı nasip eyle Allah'ım . Amin.

• ne bu vdsl mi? upload nasıl o kadar artıyor ki. hattın kaldırabileceğinin maximumunu mu veriyorlar?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.