Şimdi Ara

Zyxel WSM20 (Multy M1) - OpenWrt (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Michael Scofield Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
244
Cevap
18
Favori
6.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kullanıcı adı ve şifreyi biliyor musnuz peki

• Apexmaster kullanıcısına yanıt

192.168.1.5 arayüzünden

Zyxel WSM20 (Multy M1) - OpenWrt
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt

2.5ghz ile 5ghz ayni ssid ye mi sahip acaba

şimdi farkettim ayrı ssid kullanıyorsunuz aynı conf a sahibiz niye bu kararsızlık yapıyor bende acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 28 Nisan 2024; 20:54:9 >

Hayır değil ikisinin ismi farklı. band-steering olayı bana uygun bir şey değil. Hangi cihaz hangi yayına bağlanacak benim kontrolümde tamamen.

Evet biliyorum. Daha önce Mercusys mr50g ile kullanıyordum.
  • DasheriM kullanıcısına yanıt

tmm hocam Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! bu başlık içinde nasıl pppoe bağlantı yapılır açıklamış üstatlar burası size faydalı olacaktır.Eğer takıldığınız yer olursa yine bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.Yani bu konuda kullandığınız modemi kenara kaldırma yöntemi bulunmakta :)

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Evet bu konuyu başından beri takip ediyorum, daha önce bir arkadaşa da bu konuda belirtmiştim OpenWrt de dediğiniz gibi ya sorunsuz yada çok küçük sorunlar olabiliyor. Fakat benim OpenWrt bilgim yok o yüzden o şekilde kullanmam mümkün değil, mecbur orjinal firmware ile kullanacağım. Orjinal firmware de wds, tek ssıd, ayrı ssıd şeklinde tüm yolları deneyeceğim sorun yaşamazsam bu cihazı kullanırım.
    Konudan bağımsız bir durum yaşıyorum, sanırım sizin profildeki animasyondan dolayı uygulamada ciddi takılmalar oluyor, benim gibi bu sorunu yaşayan varmı? Başka yazılarda yada konularda sorun yok sadece sizin yazılara denk gelince takılıyor 😄
  • kasapoglu57 kullanıcısına yanıt

:)

• Cevabınız için teşekkürler bende bunları gördüm fakat bulamamıştım. @Hicks sağolsun söylemiş zaten QoS olmadığını. Şuan sadece QoS için Kablonet modemi + Xiaomi AX1800 + 3 adet Multy M1 ile saçma sapan bir sistem kurdum ama bufferbloat testinde A alabiliyorum, Kablonet kullanmak zorunda olanlar için zor A görmek.

• Arkadaşlar ne kadar önemlidir bilmiyorum o yüzden kullanmadan sormak istedim hb cihazları bu şekilde kendi kolisine tekli koyup göndermiş ürünler açılmamış sıfır görünüyor fakat sonrasında kendi kutusunda olmadığı için garantide sorun yaşar mıyım?

Fiyatı tekrardan 1999 tl olmuş.

• Benim cihazda şimdi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 29 Nisan 2024; 20:7:22 >
  • Bende 2 kutu sipariş ettim ama daha kargolamadı hepsiburada
  • Kurulumu o kadar iğrenç ki 1 saati geçti sanırım hala saçma sapan şeylerle uğraşıyorum. Uygulamadan kurması zaten imkansız gibi birşey, sürekli modeme bağlı değil hatası verdi telefonun wifi üzerinden web arayüzüne bağlanarak kurdum.

Sonra wifi üzerinden web arayüzüne erişip wifi güvenliğini wpa3 yaptım telefonum iphone 15 pro sürekli parola yanlış hatası veriyor bağlanmıyor.

Evde bir tane Samsung A54 ve bir tane Vivo android cihaz var onlarda hiçbir sorun yok otomatik olarak ağ ayarlarında wpa3 olarak bağlanmış görünüyor ama iphone u bağlayamıyorum reset atıp tekrar kurucam sanırım.

Ucuz etin yahnisi dedikleri bu olsa gerek.
    Merhaba sistemi kurup çalıştırabildinizmi?

WPA3 henüz oturmuş bir standart değil, eski cihazların çoğunda sorun yaşarsınız, çoklu mod kullanımı da sonucu değiştirmiyor.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Evet eski laptopum wpa3 desteklemediği için mix modu seçtim ve şuan bağlanıyor sorun yok, ama sıfırdan kurmak zorunda kaldım mecburen. Iphone 15pro dan daha eski wifi5 li cihaz bile sorun çıkarmadan otomatik wpa3 bağlandı ama iphone bağlanmadı sürekli hata verdi garip bir şey doğrusu.

Ek olarak tüm arkadaşlara sormak istediğim diğer bir şey wifi gelişmiş ayarlarda OFDMA ve MU-MIMO için iniş ve çıkış yolu mevcut iniş yolu etkinleştir, çıkış yolu devre dışı bırak konumunda ikisininde etkinleştir olması yarar sağlar mı? Yoksa fabrika ayarlarında mı kulanmalıyım?
  • ozan47 O kullanıcısına yanıt

Ben oturma odasındaki vdsl modemin wifisini kapattım. Eternetle landan M1 in wanına bağladım.Daha sonra wps butonu ile 2.ci cihazı eşleştirdim. 2,4 ve 5 ghz ayrı isimlerde kullanıyorum.Diğer M1 i salona koydum.Şimdilik sorun yok gibi.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Ben ethernet kablosu ile uydulari birbirine baglayarak ethernet backhaul ile kullanmayi planliyorum. Wifi gecislerini test edebildinizmi?
  • ozan47 O kullanıcısına yanıt

Uygulamaya tam hakim değilim.Uygulamadan telefonun wifisi ile modemin ve m1 olduğu oturma odasından şöyle bir test yaptım.Köşe odalarda buna yakın çıktı.50 mbps paketim.

pc den test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 30 Nisan 2024; 0:18:20 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.