Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
26
Favori
212.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler
  • grupima kullanıcısına yanıt

Elinize sağlık hocam teşekkürler.

Bugün internet aboneliği başlattım.Modem istemedim.Elimde de bu modem mevcuttu. 4-5 yıl önce almıştım. İnternette araştırırken çok şikayet okudum. Ben kurmaya çalıştığımda ne gibi problemler karşılacağım ttnet firmware günceller mi direkt işlevsiz hale gelir mi diye endişe içindeydim.Şimdi elle tutulur işe yarar bir yöntemim mevcut.

Arayüz ve kurulum için irtibata geçebilir miyim sizinle mesaj üzerinden?

• quote:

Orijinalden alıntı: momenty

Hayatımda gördüğüm en dandik modem sanırım. 2.el bedava parasına aldım ama dns problemi yaşamaktan ciğerm soldu. Konudaki çözüm işe yaramıyor birkaç günde bir ya kablosuz ya da kablolu bağlantıdan biri gidiyor. Garip olan kablosuz çalışırken kablolu çalışmaması

Birebir aynı problem bende de var aynı modem iss: turknet. Ne yapabiliriz bu konu ile ilgili var mı çözüme kavuşturan? Telefondan girebiliyorum bilgisayar girmiyor. Bilgisayardan giriyorum telefonun neti gitmiş wifi yok bağlanmıyor resetlemeden modemi gelmiyor. Çok sinir bozucu ve sürekli tekrarlanan bir durum.

• Merhaba herkese.

Bende bu modem ile restart sorunu yaşıyorum. Her sayfayı takip etmeye çalıştım, her denileni denedim ama sorun çözülmedi. Bu restart sorununu kesin çözebilen yok mu?

Modem normal çalışırken ne oluyor, neden oluyor anlayamadım kendi kendisini kapatıp açıyor. Power ışığı dahil tüm ışıklar kapanıp tekrar açılıyor.

• gkhnts G kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende de vardı, modemin adaptörünü değiştirdim düzeldi.

• Bu modemi GibirNet hattı ile kullanıyorum saatte bir wi-fi bağlantısında 5 10 sn'lik kopma yaşıyorum çözümü nedir.?

• quote:

Orijinalden alıntı: By.Tuu

Bu modemi GibirNet hattı ile kullanıyorum saatte bir wi-fi bağlantısında 5 10 sn'lik kopma yaşıyorum çözümü nedir.?

Saatte bir wifi kopma için modem ayarlarında DHCP kira süresini bir hafta yani 7 gün gibi yüksek bir değere ayarlayıp bir durumu gözlemleyin derim...

• Arkadaşlar bu modemi o kadar kötülemeyin. Bu modem türkiye altyapısı şartlarında bir servis sağlayıcının verebileceği en iyi modemdir bence. Bu modemi ben sanırım 5-6 yıldır kullanıyorum. Öyleki tam olarak ne zaman kullandığımı hatırlamayacak kadar. Ve bu süre dahilinde bu modem tık demeden ve Wireless hızı ve kapsaması olarak da mükemmele yakın derecede hizmet verdi. Taki son bir aya kadar. Önceden telefonlardan Wireless yağ gibi akarken, birden telefonun wifi sinde donmalar veri akışında problemler internet gerektiren telefon uygulamalarında donmalar yaşamaya başladım. En sonunda canıma tak etti ve bir şu modeme bakayım ve nette araştırayım dedim. Ve farkettim ki modemin firmware i uzaktan güncellenmiş ve pek çok özelliği kapatılmış. Tabii bu süreçte ülkemizde aşırı internet aboneliği ve aktif kullanımın artması, internette lag, yavaşlama ping süresi uzaması, DNS problemleri vs. gibi pek çok olumsuzluklar aldı başını gitti.

Benim de son 1 aydır modem Wireless'ında yaşadığım bu sorunlar tamamen bu firmware kaynaklı mı yoksa internet altyapısının darboğaz yaşamasından mı bilmiyorum. Suçu tamamen TürkTelekomun firmware güncellemesine bağlamak için henüz erken. Ben nette araştırma yapıp 100AAPP2D0 nolu firmware le modemi bu sayfalarda var oaln bir youtube videosunda anlatıldığı şekilde en eski süreme downgrade yaptım. Yine nette olan tr-069 protokolünü kapatma yöntemiyle kapattım (ama disable edip uygula dedikten sonra modem bunu kalıcı yapıyor mu bir sonraki restart oluşunda kendi kafasına göre mi takılıyor bilmiyorum. Ne de olsa bu firmware tamamen ISP ye göre özelleştirilmiş olduğu için her restartta bazı default ayarları otomatik alıyor olabilir.)

Yani uzun lafın kısası modem en eski firmware ile ve tr-069 kapalı olarak çalışıyor şu an. Ayrıca Wireless'a ince ayar yapmanız lazım. WPS ler kapalı olacak - WDS sekmesine KöprüSınırlama Devre Dışı olacak. Wireless 20mhz ve kanal 9 10 gibi yada otomatik kanala alıp test edin. Ayrıca DHCP kira süresini en az birkaç güne çıkarın.

Tüm bu ayarlardan sonra ben şu an modemi test ediyorum. Bakalım bu Wireless donmaları ve data akışındaki kesilmeler son bulacak mı? Size de tavsiyem bu modem hakkında şikayet etmeden önce tüm bu önerileri bir deneyin ve sonuçlarını buradan paylaşın ki benzer durum yaşayanlar faydalansın.

Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G_u_R_u -- 7 Aralık 2020; 13:28:0 >

• Bu modem kronik sorunlu sanırım. 75 mb paketteyim gibirnette. Ethernet ile 73.77 mb hiz aliyorum wifiden yakin mesafede 16mb hiz aliyorum :( ikinci el 100 tlye aldım modemi kablosuz performansi cok kötü. En eski sürümünü yükledim mhz ler kanallar ne denediysem olmadi. Wifi sorunu devam ediyor. Lanet gelsin

• Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

arkadaslar herkese merhaba paylaştığım ekran görüntüsündeki "yeni bir wan arayüzü ekle" seçeneği bende görünmüyor. firmware sürümü: 1.00(AAPP.7). bu ayarı açmanın bi yolu var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xerxer

TTnetin verdiği resetlenince içindeki kullanıcı adı ve şifreye geri dönen zyxel-vmg3312-b10b var.

Ancak Türknete geçtim. Bağlantımı vdsl porta aktaracaklar.
    Yalnız modem arayüzüne bazı bilgiler gömülü olarak geliyor
    Aşağıdaki resimden göreceğiniz üzere 2-3-4 nolu bilgileri silip 1 nolu olanda da bağlantı tipimi vdsl olarak yapmak istiyorum ama bağlantı tipi kısmındaki tik kilitli.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

1. Eski versiyonlara dönsem bu kısmı düzeltebilir miyim? Hat modunu VDSL2 moduna alabilir miyim?
    2. Yeni firmware TR-069 protokolünü nasıl iptal edebilirim.

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

benim sorunumda aynısı çözebildiniz mi?

• arkadaşlar eski modemimde modemin uygulaması üzerinden şehir dışında bile olsam modemi yeniden başlatabiliyordum. telekomun verdiği bu modemde böyle bir imkan varmı?

• G_u_R_u G kullanıcısına yanıt

TR-069'u kapatırken en üstteki "Bilgi: devre dışı" seçip uygula demek yetmiyormuş malesef.

Altta any_WAN yerine multi_WAN seçince kutular açılıyor, oradan kullanmadığınız bir bağlantı seçin (3G yazan mesela)

Hatta ben garanti olsun tekrar uğraşmayayım diye yine onun da altında "Bağlantı isteği doğrulama" check koyup, hemen altındaki admin şifresini de rastgele karakterlerle değiştirdim.

Yazılım güncellerken internet (telefon) kablosunu söküp, yazılımı düşürüp, tr069'u kapatıp ondan sonra internete girilmeli.

Zaten fazla bir ayar gerekmiyor, yalnız kullanıcı adı ve şifrenizi biliyor olmanız gerekli.

Bunları Genişbant/wan ayarlarından ilgili yere yazıyorsunuz bitiyor.

Kullanıcı adınızı çektiyse zaten tr069'u kapatamamışsınız demektir, orada kullanıcı adınızın yazmıyor olması gerekli.

6 nolu yazılımı kullanıyorum çünkü bunu uzun süre sorunsuz kullandığımı hatırlıyorum.

Sık sık wifi kopması, bu ağa bağlanılamıyor hatası, yavaş arayüz gibi sorunlarım çözülmüş gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voenetto -- 10 Aralık 2020; 16:13:6 >

• Arkadaşlar dün 24 mbps'den 50mbps pakete çıkardım. Türk Telekom kullanıyorum.

Aldığım hız modemin yanında 39, diğer odada 20 veya 2mbps.

39'dan yukarısını göremedim. 45 falan bekliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h1k1n

benim sorunumda aynısı çözebildiniz mi?

Alıntıları Göster

Bir önceki sorununuz ve burda paylaştığınız sorunu 1.00(AAPP.2) versiyonuna dönerek aşabilirsiniz. Bu firmware diğer bir forumda paylaşım linki olarak mevcut. Google da ratın bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: voenetto

TR-069'u kapatırken en üstteki "Bilgi: devre dışı" seçip uygula demek yetmiyormuş malesef.

Altta any_WAN yerine multi_WAN seçince kutular açılıyor, oradan kullanmadığınız bir bağlantı seçin (3G yazan mesela)

Hatta ben garanti olsun tekrar uğraşmayayım diye yine onun da altında "Bağlantı isteği doğrulama" check koyup, hemen altındaki admin şifresini de rastgele karakterlerle değiştirdim.

Yazılım güncellerken internet (telefon) kablosunu söküp, yazılımı düşürüp, tr069'u kapatıp ondan sonra internete girilmeli.

Zaten fazla bir ayar gerekmiyor, yalnız kullanıcı adı ve şifrenizi biliyor olmanız gerekli.

Bunları Genişbant/wan ayarlarından ilgili yere yazıyorsunuz bitiyor.

Kullanıcı adınızı çektiyse zaten tr069'u kapatamamışsınız demektir, orada kullanıcı adınızın yazmıyor olması gerekli.

6 nolu yazılımı kullanıyorum çünkü bunu uzun süre sorunsuz kullandığımı hatırlıyorum.

Sık sık wifi kopması, bu ağa bağlanılamıyor hatası, yavaş arayüz gibi sorunlarım çözülmüş gibi duruyor.

Ben tr-069 da ekrana gelen her iki tane devre dışı seçeneğini işaretleyip kaydet dedim ve o zamandan beri firmware falan otomatik güncellenmedi. Ayrıca ben 1.00(AAPP.2) en eski firmwarei kullanıyorum şu an ve onda MultiWan desemde sadece MyISP diye zaten modem arayüzünde tanımlı 3 hazır Wan profili çıkıyor 3G gibi bir profil yok.

Not: Ben biraz aratınca 6 nolu firmwarei buldum... 100AAPP6D0.bin dosya adını google da aratınca paylaşım sitesinden çıkıyor. Hatta 100AAPP5D1.bin adını aratın bu versiyonu da google da bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G_u_R_u -- 14 Aralık 2020; 22:35:46 >

• Ben de aynısını yaşıyorum. Çözebildiniz mi?
  • Arkadaşlar merhaba deneyimlerimi yazıcam.

Bundan önceki internet sağlayıcım Milenicom'du ve modemi Zyxel vmg1312b10d 'dı. 9 senedir kopma donma sorunları yaşadım Direkten eve gelen kablo oksitlenmiş içi simsiyahtı kime sorduysam kesinlikle kablonun değişmesinden yanaydı 5 ay uğraşmama rağmen değiştirmediler. Allah razı olsun yoldan Camcı arabası geçtide direği kabloyu yıktı mecbur kalıp yeni kablo çektiler. Buna rağmen hala donma kopmalar devam etti. Yılmadım çatıdan evin içine kadar Cat6 kablosu çektim. Kopma Donma sorunum devam etti. Bende canıma tak etti Türk Telekoma geçtim bana TP LİNK TD-W9970 modemini verdiler. 19.12.2020 tarihinde tam olarak Türk telekoma geçtim ve Ben bu zamana kadar internet kullanmıyormuşum.

Kesinlikle İnternet sağlayıcınızı Türk telekom yapın ve modemi değiştirin derim. Bu modemi meğer 9 yıl boşa kullanmışım. Burada yazılan herşeyi uyguladım genede olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: momenty

Hayatımda gördüğüm en dandik modem sanırım. 2.el bedava parasına aldım ama dns problemi yaşamaktan ciğerm soldu. Konudaki çözüm işe yaramıyor birkaç günde bir ya kablosuz ya da kablolu bağlantıdan biri gidiyor. Garip olan kablosuz çalışırken kablolu çalışmaması
    Aynı sorun enteresan biçimde bende de var, çözebilen oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolkanDrkn

Birebir aynı problem bende de var aynı modem iss: turknet. Ne yapabiliriz bu konu ile ilgili var mı çözüme kavuşturan? Telefondan girebiliyorum bilgisayar girmiyor. Bilgisayardan giriyorum telefonun neti gitmiş wifi yok bağlanmıyor resetlemeden modemi gelmiyor. Çok sinir bozucu ve sürekli tekrarlanan bir durum.

Alıntıları Göster
    Hocam siz çözüm bulabildiniz mi acaba? Bire bir aynı sorunu yaşıyorum..
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.