Şimdi Ara

✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda konusu olmayınca açmak nasip oldu. Öncelikle cihazımızın özelliklerine bakalım

Pro ve Plus arasında fark sadece ram ve hafıza geri kalanlar tamamen aynıdır .3 renk(aslında iki renk) çeşidimiz var linkte fırtına siyahı olarak geçen, düz siyah ve en dolu modeli olan transparan beyazı efsanedir ama 7-8 bin daha pahalıdır. Yani iki siyah arasından tercihinizi yapın ben düz siyahı tercih ettim .Cihazların tasarımı çok şık. Malzeme kalitesi çok iyi.Çerçeve metal ,nasıl bir malzeme kullandılar bilmiyorum ama boştayken cihazın yanları buz gibi oluyor, eski kaliteli laptop soğutucuları gibi.Bilenler bilir dizinizin üstüne koyduğunuz vakit diziniz üşümeye başlardı benzer malzemeler

Bu arkadaşımız güzelce incelemiş ,kutu içeriğine bakabilirsiniz

✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦Osman Furkan Şahinyoutube
    Red Magic, oyuncuların en gözde akıllı telefon serilerinden biri. ZTE'nin bir alt markası olan bu oyuncu markası her sene hız testlerinin tepesinde yer alan, fanlı aktif soğutmasıyla üstün performanslı cihazlarla karşımıza gelmeyi başarıyor. Daha önce farklı modellerini kullanma imkanı bulduğum Red Magic serisinin en yeni modelini bu videoda kutusundan çıkarıyorum. Bu cihaz hakkındaki ilk Türkçe içeriği sizlerle buluşturmak keyif verici. Ayrıca yeniliklerle gelen Red Magic 9 Pro'yu, Red Magic 8s Pro ile de kıyasladım. Bu tarz özel içeriklerin devamı için destekleriniz çok önemli. Videoyu beğenmeyi, yorumlar kısmında fikrininiz belirtmeyi ve kanalıma abone olmayı untumayın! İyi seyiler! Teknomehmet'e ulaşmak ve telefonu satın almak için: https://bit.ly/teknomehmetnet 👉 Ülkemizde satılan en güçlü oyuncu telefonunu satın almak için işbirlikli link:: https://bit.ly/4bGbcLo Yorum kısmında fikirlerinizi belirtmeyi ve videoyu beğenmeyi unutmayın! Kanalıma abone olmak için: https://bit.ly/abonelikburadan Beni sosyal medyada takip edin: Instagram: https://bit.ly/ofsinstagram Tiktok: https://bit.ly/ofstiktok Twitter: https://bit.ly/ofstwitter Patreon üzerinden bana destek olabilirsiniz: https://bit.ly/ofspatreon Twitch üzerinden canlı yayınlarımı takip edebilirsiniz: https://bit.ly/ofstwitch 0:00 Giriş 0:14 Destekleriniz benim için önemli 0:27 Telefonu satın almak için 0:57 Videoda önceki modeli ile kıyaslayacağım 1:18 Kutu detayları & Kutu açılımı 2:01 Kutu içerisindeki ilginç detay 2:35 Kutu içeriği 3:45 İlk izlenimler 4:47 Tasarım & Malzeme kalitesi 6:19 Tetik tuşları 7:01 Yeni güç tuşu & Tuş dizilimi 7:25 Bağlantı noktaları 7:46 Arka kameralar ve Fan 8:03 Avrupa sürümü & Google uygulamaları 8:26 Fanın RGB özelliği 8:48 Tasarım detayları 9:14 Batarya 9:39 Oyun alanı 10:05 Ekran 11:26 Multimedya deneyimi 11:46 USB 3 Gen 3.2 12:00 Fanlı soğutma sistemi 12:39 Donanım & Yazılım 14:07 Kamera & Kamera örnekleri 15:58 Son Karar & Kapanış #redmagic #redmagic9pro #gamingphone
    https://www.youtube.com/watch?v=g8X_IF4R8Io&t=1s

Videoda bahsedilen en güçlü telefonlardan birine birde burdan bakalım

✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦teknoloji haberleri - shiftdelete.net
    Red Magic 9 Pro'dan yeni rekor! Tahtın sahibi geri geldi
    https://shiftdelete.net/red-magic-9-pro-antutu-puani-rekoru

Şunuda atalım

✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦Pro Tech Cityyoutube
    Redmagic 9 Pro plus PUBG Test with fps meter?
    https://www.youtube.com/watch?v=_LjTcitr_YY

Kaputun altında yatan Snap gen 3 'ü zaten anlatmaya gerek yok kısacası performans olayımız bu arkadaşlar.

Şimdi tek tek inceleyelim

✧EKRAN✧

Oyuncu telefonlarından beklenen muazzam ekran kalitesidir, Red Magic serileri zaten rüştünü bu konuda ıspatlamıştır. 400PPI yoğunluk, 120 hz amoled ile görsel bir şölen sunuyor desek yanlış olmaz. 1116x2480  çözünürlük var 6.8 inch. Biraz standart dışı çözünürlük . Malum sitelerden video/film izlerken chrome kenarda boşluk bırakıyor , youtube'da sorun yok ,küçük bir el hareketiyle tamamen ekrana yayılıyor, Malumunuz ip tv lerde sorun yok, "ekrana yay" diyorsun dolduruyor , film indirip cihaza attığınızda ise deneyim mükemmel. İki ekran görüntüsü atalım

Üstteki telefona attığım video'dan bir kare ,altındaki ise youtube'dan bir kare. Ekrana yaymasında sorun yok ama sündürünce kaliteye göre bozulma olabiliyor.Kaliteli videolarda keyif daha da artar

Ekran parlıklığı 1600 nit. Öğlen gün ışığında test ettim,fazlasıyla yeterli. Parlaklığı %80'e aldığımda dahi ekranı canlı ve net şekilde görebildim.Ekran kesinlikle muazzam.

✧Kasa Ve Malzeme✧

Biraz değinmiştim ama en beğendiğim noktası bu.Muazzam arkadaşlar. Hani gerçekten şu malzeme olmasaydı diyemiyorum ,cam karışımı arka taraf ,birinci sınıf soğuk tutacak şekilde dizayn edilmiş alimunyumdan(yada başka malzeme bilemedim) ince tıraşlanmış çerçeve ve neredeyse sıfır olan siyah kenar boşlukları. Hani bilmiyorum daha ne kadar kaliteli malzeme vardır ama son dönemde kullandığım en iyi malzemeli telefon diyebilirim. Tek eleştireceğim nokta koruması gorilla glass 5 ,keşke victus olsaydı ama aralarında çok fark yok .Bu telefona 10/10 veceğim yer varsa bu malzemesidir.

✧İşlemci & Soğutma✧

Kaputun altına biraz girelim. Snap gen 3 zaten zirvedeki işlemci 4nm , geçmişte de olduğu ve diğer telefon başlıklarında da belirttiğim gibi 4nm döküm işlemcilerin tamamında yük altında belli ısınma var bundan kaçış yok .Kullandığım dimensty 1200'de böyleydi, Snap 7+ gen2'de de , snap gen 1'de de. Markadan bağımsız söylüyorum zira son 1 yılda 4 nm işlemcili farklı markalardan üç telefon elime geçti hepside aynıydı. Firmalar bu olayı bildiklerinden buhar yoğunlaşması adını verdikleri soğutma teknolojisi kullanıyor.

-Peki Bu cihaz niye özel?

Öncelikle şu buhar soğutma olayı tıraş, müşteri çekme adına sürekli güncelliyorlar ama yük altında hepsi de 50 dereceleri görüyor ne anladık :)

Piyasada oyuncu telefonu üreten 3 marka vardı Lenovo-ZTE-Asus.

Bunlardan Lenovo mobil sektörden çekildi ama üçünün de ortak noktası oyun için ürettikleri telefonlarında fan tercih etmeleriydi.Sadece buna bakarak buhar teknolojisinin ne derece işe yaradığını anlayabilirsiniz. Şuan için en etkili sistem dahli fandır.Size tavsiyem oyuncu telefonu arıyorsanız dahili fanlı modellere yönelin. Yetmediği yerde sonradan takılan klipsli fanlardan alırsınız buz eder cihazı. Nitekim bunda da harici eklenti fanla 27 derecelerde pubg oynuyorlardı.Harici soğutucu opsiyon,kutuya dahil değil en azından benim aldığım versiyonunda

-Peki dahili fan ne işe yarıyor? Ne kadar etkili?

Şu buhar zamazingosundan çok daha iyi olduğunu birkez daha belirteyim ama vantilatörden de klima etkisi beklemeyin. Size mucize işler çıkarmaz ama cihazı diğerlerine göre serin tuttuğu aşikar. Ben kış aylarında olduğumuzdan ve yapılan thermal testlerin doğru sonuç vermeyeceğine kanaat getirdiğimden sıcaklık testi yapmıyorum(Ne kadar Adana'da yaşasamda :D) Er meydanı Adana'nın Temmuz&Agustos'udur , o zaman gelsin yaparız kapsamlı termal testleri.

Dahili fanın dezavantajı iki tarafta hava kanalları olduğundan IP sertikası yok .Lakin bu demek değildir ki suya dayanıklı değil. Araştırmalarımda havuza düşüren bir elemanın 15 dakika sonra farkedip telefonu aldığında su geçirmediğini görmüş. Fan taraftı modüler bir yapı üzerinde , laptoplardakine benziyor ama laptop gibi boydan boya açık değil kapalı haznede.Yani cihazın tozla falan dolmaz,açıklık yok ,6 ayda bir en fazla yumuşak diş fırçasıyla hava kanallarını temizlersiniz, Bir önceki modellerde elemanlar söküp plakadaki termal macunun yenilemesi yapıyordu ✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦ ,onlarda bile toz yoktu.Bunda hiç olmaz

✧KAMERA & Video✧

Şimdi arkadaşlar oyuncu telefonlarda kamera olayı aşina olunduğu üzere zayıftır. Açıkçası bunda da öyle, ama benim tercih sebeplerimden biriside bu kamera olayı, zira ön kamerası ekranın altında✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦ .Delik yok, çentik yok miss gibi.20 yıldır ön kameralı telefon kullandım abartmıyorum 10 tane selfie çekmemişimdir. .Kamera için tercih ederim diyorsanız bu cihaz size göre değildir. Ön kamera ekranın altında olması çok güzel birşeymiş. Açtım malum tv uygulamasını maç özetlerini izledim.Dümdüz oled tv hissiyatı veriyor.

Video kısmı güzel, hatta bir oyuncu telefonuna göre de oldukça başarılı buldum 4k 60/ 8k 30 fps video kayıt ve OIS var

Sizin için koşarak video çektim ✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦ 

✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦Watch VID_20240222_103420 | Streamablestreamable
    Watch VID_20240222_103420 | Streamable
    https://streamable.com/a3wl0s

Birkaç fotoğraf ekleyelim

Makro

Ön kamera(cam altında olduğu belli oluyor)

Kamera yazılımı güzel ben merak duymadığımdan pek anlamam ama mesela bir nesneye yaklaşınca makro moduna geçeyim mi diye soruyor, Xiaomi'de gibi tamamen yapay zekaya bırakabiliyorsunuz, manuel ayarda yapabiliyorsunuz size kalmış.Ben "çeksin yeter " kafasında olduğuman pek kurcalamadım ama baya özellikler var, bazılarında hdr açtım falan anladığım bu :)

✧YAZILIM✧

Cİhaz android 14 ile geliyor , Redmagic yazılımsal olarak daha önce sınıfta kalmış firmadır. Geçmişte çok tepki görmüştü ZTE.Son iki modelleriyle biraz değişti durum. Android 15 güncellemesi kesinlikle gelecek .Şuana kadar iki sistem güncellemesi geldi .İkisini de yaptım performans ve kalite güncellemesi diyor ama cihaz zaten kanatlanıp uçuyor. Cihazın yazılımını çok beğendim. Hem kararınca kişiselleştirme olanağı kurmuşlar hemde sade tutmuşlar, tam karışılığı AOSP piksel exprence romu vardı o diyebilirim. Google uygulamaları hariç yüklü neredeyse uygulama yok ,olanları da kaldırabiliyorsunuz .Hiçbir yerinde reklam yok. Müzik çalar bile marketten indirdim o derece sadece. Küçük eklentilerle iyi düşünülmüş dokunuşlar yapmışlar. Hız ve sadelik birleşmiş. AOSP arama derdim olmamasına sevindim

✧Diğer özellikler✧

-Tetik tuşları. Güzel çalışıyor dokunsal hassasiyeti fazla, tetik tuşlarında ve arka tarafta "60" yazan ışık var bildirim olarak atayabiliyorsunuz, ve kişiselleştirebiliyorsunuz bu zamanda bildiirm led koyan pek firma kalmadı.

-Oyun yazılımı. Arayüzü çok güzel, çeşitli mod ayarları ve fan ayarları da var, kendinize göre fan ışıklarını da özelleştirebilirsiniz. Ayrıca fanı sadece oyunlarda değil istediğiniz zaman açabilirsiniz, buradan veya bildirim düğmelerinden açıp kapama imkanı var.Mesela şarj ederken açıp telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Yazın en çok şikayet edilen konu sıcak havalarda yavaş şarj edilen telefonlardı.Bu iyi düşünülmüş

-Parmak izi: İşini yapıyor standart zaten bunlar. Ama ben ekran altı parmak izi olayını sevmiyorum.Yeri belli olmuyor, ekrandaki koruyucu performanlarını düşürüyor vs. Keşke bunda da güç tuşu üstünde olsaydı. Kişisel tercih ama ben ekran altı parmak izi olayını sevmiyorum.

Buda cihazım, şu kırmızı tuşu kaydırınca oyun menüsüne girersiniz, sağda yanan ışıklar tetik tuşlarının.Bildirim gelince bu şekilde yanıp sönüyor

Evet arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalıştım şimdilik bu kadar , tecrube edindikçe eklemeler yapacağım.Daha fazla ayrıntılı resim isteyenler bilhassa yabancı inceleme videolarına bakabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 22 Şubat 2024; 17:8:43 >

• Selam hocam, red magic 9 pro için yazıyorum. İncelemenizi okudum harika açıklamışsınız.

Ben xiaomi poco f4 gt kullanıyorum. Yalnız, bu ürünü görüp çok beğendim.

Yalnız, bu imei vs olayları nasıl oluyor bu üründe?

Diyelim ki telefoncudan aldık bir şekilde yurtdışı ürünü, sonrasında süreç nasıl işliyor?

• Sizce bu cihaz tek elde kullanıma uygun mu ve imei atılabiliyor mu
  • Hocam ben biraz araştırdım, imeai atılamıyor.

Ama henüz atılamıyor, telefoncular bir süre sonra cihaz yaygınlaşınca atılabilir hale gelir muhtemelen diyorlar.

Ama tabii garantisi yok, belki de çözülemeyecek.

Tek el kullanımla ilgili, cihazı fiziksel olarak görmediğimden bir şey diyemem.

Yalnız en büyük android boyutundan (6.67 inch) da daha büyük 6.80 inch olduğu için tek elle kullanmaya çalışmak epey zor olur tahminim.

• IMEI olayı bundan önceki tüm modellere çıktı buna da çıkar. Cihaz 2 aylık ,ortalama 6-8 ayda çıkıyor bunlara

Tek el kullanımı evet zor ,tek el için uygun değil belirteyim.
    Biz bu IMEI olayını redmi k40 gaming 'den tecrübe ettik arkadaşlar. IMEI yok diye 3500 TL satılan k40 gaming,IMEI çıkınca ve kurda artınca 9 bin lira olmuştu.

Açıkça söylüyorum beni bilen bilir. Sırf bir telefon aldım diye cihaz övmem. Ama bu cihazı iyi ki de almışım diyorum.
    Nintendo Wii ,ps2 gibi oyunlarını yüksek FPS 'de ısınmadan tetik tuşları ile oynamak büyük konfor.

Üzerindeki yazılım özellikleri optimize edilmiş rom olduğundan default launcher de tema ekleme özelliği yok. Nova falan kullanıyorlar tema isteyenler . Ama ben sırf şu mora için launcher indirmiyorum

Oyuncu telefonu istiyorsaniz budur arkadaşlar başka birşeye bakmayın

Şuan güneşin altında %80 de rahat rahat yazıyorum,ben gerçekten memnunum.

Ek olarak kardeşimde Samsung s23 var ,biraz inceledi malzeme kalitesi olarak bu telefonu daha iyi buldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 8 Mart 2024; 12:47:22 >

• Şubat ayını da zirvede kapadık
  • Kimse yokmu forumda
  • denizci535 kullanıcısına yanıt

Ben varım✦✧✦ZTE Nubia Red Magic 9 Pro /Pro+ Ana Konu✦✧✦  Cihazımla 2. ayı devirdik memnunum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.