Şimdi Ara

ZTE H298A Access Point olarak kullanılamıyor. Yazılım güncellemesi de yapılamıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
4.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk telekomun verdiği bu cihazı 2.modem yani access point olarak kullanmak için çok uğraştım. Fakat dhcp kapatmak istediğim zaman kendisi otomatik dhcp relay seçiyor. Bu yüzden kullanamıyorum. Dhcp kapatmadan köprü moduna almak istediğim zaman ise cihaza internet geliyor kablo ile bağlanınca kullanabiliyorum ama wifi üzerinden bağlanamıyorum. Youtube da bir çok kişi de aynı sorunu yaşamış. Ben daha önce TD-W9970V3 cihazı access point olarak kullanmıştım. ip sını 192.168.1.2 yapıyordum dhcp kapatıp sorunsuz şekilde kullanıyordum. Bu cihazın yazılımı dediğim gibi farklı. dhcp kapalı yaptığım zaman dhcp relay seçiyor ve relay via , server ip adress şeklinde 2 kutu çıkıyor. Buralara ne yazmam gerekiyor bilmiyorum.

ZTE H298A Access Point olarak kullanılamıyor. Yazılım güncellemesi de yapılamıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Hatta araştırmalarıma göre bu cihazı Rostelecom, digimobil, hyperoptic, ais gibi firmalar da müşterilerine veriyor. Ama onların yazılımı farklı ve bütün ayarlar açık. Bakın bu ais firmasının arayüzü. Repeater özelliği bile aktif. Kablosuz alıp kablosuz dağıtabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=919r9UNKD-g

Technopat' ın videosunu izleyerek bu cihaza root bile attım. Bir tane rus forumundan 5 tane yazılım sürümü indirdim. Cihazın yazılımını değiştirmek istedim fakat dosya bütünlük kontrolü başarısız hatası veriyor. Yazılımı kabul etmiyor.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=893490

Bu cihazı access point olarak kullanabilen ya da yazılımını güncellemeyi bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

ÇÖZÜM:

Bu cihazı access point olarak kullanmak istiyorsanız Config.xml dosyasını düzenlemeniz gerekiyor başka yolu yok. Ben aylardır sorunsuz şekilde wifi + kabloda kullanıyorum. Technopatın videoda yaptığı gibi config.xml açacaksınız sonra yazdığım yerleri düzenleyip tekrar videoda anlatıldığı gibi dosyayı config.bin e çevirip modem arayüzünden yüklemeniz lazım. aslında 5 dk sürmüyor. Aşağıda düzenlemeniz gereken yerleri yazıyorum. 3 yer var;

1 - "DHCP4sServer" bu kelimeyi aratın.

"Enable" val="0 olarak düzenleyin

2 - "DHCP4sPool" aratın.

DM name="Enable" val="0"

DM name="Status" val="0"

Bu ikisi sizde 1 olarak çıkacak 0 yapın.

3 - "LanGroup1" bunuda aratın.

DM name="IPAddress" val="192.168.1.2"

DM name="DNSServer1" val="192.168.1.2"

Bu ikisi sizde 192.168.1.1 olarak çıkacak. Ama ana modemle çakışma olmaması için değiştirmeniz gerekiyor. ben sonunu 2 yaptım.

ZTE ROOT VİDEOSU
    https://www.youtube.com/watch?v=G1BrJW67SMQ&feature=youtu.be

Bu videodaki adımları dikkatlice yapın. config.xml üzerinde dediğim yerleri düzeltip kaydedip config.bin e çevirin. İsterseniz root da açın videodaki gibi. size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multipowerr -- 27 Ocak 2024; 17:43:19 >

• Bunların hiçbirini yapmadım ama hallettim farklı yoldan çok basit

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • grese kullanıcısına yanıt

merhaba nasıl yaptınız bilgi verebilirmisiniz ?

• Modemi resetledikden sonra dhcp relay satırlarına dns sayıları girdim çalıştı dhcp modunu kapattıktan sonra

• denedim bir türlü beceremedim ayarları zahmet olmazsa foto olarak atabilirmisiniz ?

@grese adlı kullanıcının, yanıtlanan mesajı:

Alıntı

metni:
    Modemi resetledikden sonra dhcp relay satırlarına dns sayıları girdim çalıştı dhcp modunu kapattıktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamaika -- 28 Şubat 2022; 17:45:40 >
  • Arkadaşlar Allah aşkına buraya ne yazılacak bir fikri olan yazsın.Bu cihaz access point olarak kullanılamıyor mu yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    konuyla alakali iki sorum olacak,cevaplarsaniz çok memnun olurum(uzun zamandir bu is icin kafa yoruyorum)
    1.girdiginiz dns,ana modemin aldigi dns rakamlarimidir.
    2. ana modem ve diger modemde ip dagitma araliginin konuyla alakasi kalmiyor mu (bridge modemde dhcp kapatinca) yoksa yine de degismek gerekirmi ?

• Arkadaşlar akşam evde bir bakayım ona göre foto atarım

• Arkadaşlar oluyor ama WiFi de net yok sadece kabloda veriyor

bende de aynisi oluyor. kablo ile baglanti aliyorum ama kablosuz ip adresi alamiyor maalesef

• Zte de acces point yaparak WiFi aldım nete bağladı

• Bu cihazı access point olarak kullanmak istiyorsanız Config.xml dosyasını düzenlemeniz gerekiyor başka yolu yok. Ben aylardır sorunsuz şekilde wifi + kabloda kullanıyorum. Technopatın videoda yaptığı gibi config.xml açacaksınız sonra yazdığım yerleri düzenleyip tekrar videoda anlatıldığı gibi dosyayı config.bin e çevirip modem arayüzünden yüklemeniz lazım. aslında 5 dk sürmüyor. Aşağıda düzenlemeniz gereken yerleri yazıyorum. 3 yer var;

1 - "DHCP4sServer" bu kelimeyi aratın.

"Enable" val="0 olarak düzenleyin

2 - "DHCP4sPool" aratın.

DM name="Enable" val="0"

DM name="Status" val="0"

Bu ikisi sizde 1 olarak çıkacak 0 yapın.

3 - "LanGroup1" bunuda aratın.

DM name="IPAddress" val="192.168.1.2"

DM name="DNSServer1" val="192.168.1.2"

Bu ikisi sizde 192.168.1.1 olarak çıkacak. Ama ana modemle çakışma olmaması için değiştirmeniz gerekiyor. ben sonunu 2 yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multipowerr -- 23 Eylül 2022; 16:56:50 >
  • Özel mesaj atan arkadaşlar anlattığım şekilde yapabilirsiniz. Technopatın zte modem root videosunu izleyin. zte config utility master klasörü üzerinden config.bin dosyasını açıyorsunuz. not defteri ile yazdığım yerleri düzenleyin kaydedin. sonra videodaki adımları yaparak config.bin haline getirin. Modemin arayüzünden dosyayı yükleyin. sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. wifi + kabloda

• multipowerr M kullanıcısına yanıt

dediklerinizi harfiyen uyguladım, sonunda wifi’da çalıştı. Çok teşekkür ederim.

Hocam merhaba,

Dediğiniz ayarları yaptım ama modem ip adresi yine 1.1 olarak kalıyor ip çakışması oluyor bir türlü düzeltemedim başka bir yol biliyor musunuz?

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    hocam sizinle telegramdan konuştuk sanırım başka yöntem bilmiyorum. ip adresi configten bu şekilde değişiyor. arayüzü zaten sıkıntılı. yazılım güncellemesi de yapamıyoruz. ben başka yazılıma geçmeyi çok denedim. Rus forumlarında yazılımlar mevcut ama kabul etmiyor. türk telekom da yazılım yayınlamıyor. bu access pointe çevirme olayını da kendim zar zor buldum.

Doğrudur hocam. Ana modemin ip adresini. 1.2 yaptım şu anlık böyle kullanıyorum inşallah bir sorun olmaz. Bu arada Tt ölür zaten yazılımını kısıtlamasa.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.