Şimdi Ara

ZTE Axon 7 Detaylı İnceleme Yazısı ve Güncellemeler Hakkında Bilgiler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
5
Favori
7.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

tr garntsi var mı

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_axon-7-gri-%C3%A7ift-sim-ak%C4%B1ll%C4%B1-telefon-1166736.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KEQjwuOHHBRDmvsHs8PukyIQBEiQAlEMW0NhA4JLDzSMHm6cY8ppACWH4jyMid_bCTHVHQ3J9_xgaAqa58P8HAQ?rbtc=gel%7ccon%7c63%7c%7c%7c%7c

1900 lira. kouyu açan arakdaş 1990a almış 1 yıl önce.

Var. MM de satılan ZTE Axon 7 lerin hepsi ZTE Türkiye garantili.

• İspanya Nougat B05 hakkında detaylı inceleme.

B03 ve diğer Nougat sürümlerine göre en iyisinin B05 olduğunu düşünüyorum. ZTE yavaş yavaş telefonu toparlamaya başladı diyebilirim. Ama hala eksikler var.

* * * Pil Performansı * * *

Şuana kadar yaptığım testlerde pil için stabil değerler alamadım. Sanırım telefonun yeni sürüme adaptasyonu için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi. Daha önce B03 de de böyle olmuştu ve zamanla pil stabilitesine kavuşmuştu. Pil performansı bakımından şuana kadar ki Nougat sürümleri arasında en iyisi olduğunu düşünüyorum ama 6.0.1 B11 e hala yaklaşamadı. B03 de çok başarılı pil konusunda ama sanki B05 daha iyi gibi ya da çok yakınlar. İlerde pil konusunda yeniden yorum yapmak adına açık uç bırakarak pil performansı konusunu burada sonlandırmak istiyorum.
    Telefon bekleme modunda eskiye nazaran çok daha fazla güç tüketmiyor. B05 de bu konuda ciddi ilerleme yapılmış sanırım.

* * * Isınma Sorunu * * *

B03 de ısınma konusunda ilerleme kaydedilmişti. B05 de aynı B03 deki gibi. Genelde çok yoğun kullansam bile 38-40 bandında oynuyor. Şuana kadar B05 de ciddi bir ısınma sorunu yaşamadım.

* * * Hız * * *

Telefonda her zaman ki gibi Nova Launcher kullanıyorum. Telefon geliştirici seçenklerinden animasyonları 0,5x yaptım. Her zaman bu ayarda kullanıyorum. Telefon yine her zamanki gibi hız konusunda 10 numara 5 yıldız. Fakat ilave yapmam gereken bir durum söz konusu. Flashlight + Clock firmasının Dosya Yöneticisini kullanıyorum. Fotoğrafları her zaman bu uygulama ile hafıza kartına taşıyorum. Program herhangi bir şekilde sürüm güncellemesi yapmadı. Yani B05 öncesinde kullandığım sürümle aynı sürümde şuan. Fotoğrafları hafıza kartına aktarırken (hafıza kartımda aynı kart onda da bir değişiklik yok) aktarım hızında ciddi bir azalma söz konusu. Önceki sürümlerde aynı mb boyutundaki fotoğrafları dahili hafızadan hafıza kartına aktarırken taşınıyor kısmı jet hızıyla geçerken B05 de o kadar yavaş ki yavaşladığını açıkça hissedebiliyorum. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurdum ama durum değişmedi. B05 sürümünde hafıza kartına fotoğraf transfer hızında galiba yazma hızı oluyordu ciddi hissedilir azalma var. Şuana kadar B05 de diğer sürümlere göre karşılaştığım olumsuz durum bu. Sürekli bu uygulama ile fotoğraf taşıdığım için yavaşlamayı ilk seferde anladım diyebilirim.

* * * Hoparlör Ses Yüksekliği * * *

Hoparlör ses yüksekliği bu telefonu satın alma sebeplerimin en başında yer alıyor diyebilirim. Çağrı geldiğinde mp3 sesini duyamamak o kısık sesli hoparlörlere sahip telefonlar özellikle samsung her zaman beni kendinden soğutmuştur. 6.0.1 ile yükseklik Dolby kapalı iken beni tatmin etsede Dolby açıkken telefondan soğumaya başlamıştım. Nougat ile her şey değişti. Ses çok yükseldi. Fakat kalite anlamında kötü diyebilirim fakat en azından hoparlör sesi yüksek. Telefon bangır bangır bağırıyor. Tam istediğim gibi. B03 e göre hafif iyileştirilme yapılmış. Ses biraz daha yüksek ve tizlikten tokluğa adım atmış. Her zaman kullandığım mp3 sesi B05 de bana daha hoş geldi.

* * * Kulaklık Ses Yüksekliği * * *

Kulaklık konusunda sadece kendi kulaklığı ile ilgili yorum yapabilirim. Kulaklıklar profesyonelleştikte müzik kulağı olanlar diğer insanlara göre çok daha farklı yorumlarlar. Yani burada zevkler renkler tartışılmaz kısmı devreye girer. Bu yüzden sadece kendi kulaklığı hakkında yorum yapacağım. Kendi kulaklıklarında bas artışı fark ettim. Yükseklik son seste kulak tırmalayan gereksiz yükseklikten bir tık düşüş yapmış fakat yinede çok yüksek. Son seste dinlemek ilerleyen zamanlarda duyma sorunlarına yol açacak kadar fazla hala. Şahsen kendi kulaklığında yeteri kadar haz alıyor insan profesyonel kulaklıklar ile işin rengi mutlaka değişecektir. B03 e göre basta artış yükseklikte hafif düşüş var. Bence ayarını yavaş yavaş oturtacaklar gibi geliyor.

* * * Ayarlar Menüsü ve Yenilikler * * *

Ayarlardaki o meşhur yabancı dil senfonisi sona ermiş. Artık Türkçe tadında ayarlar ile karşılaşıyoruz. Yenilik olarak sadece gece ışığı özelliği getirilmiş. Benim şahsen çok hoşuma gitti. Gece ışığını hep açık kullanıyorum. Şuana kadar hep evde kullandığım için gece ışığı açık olduğunda güneş altında görme sorunu yaşatır mı bilmiyorum ama evde hiçbir sıkıntı yok. Ekran efektini de Doğal - Soğuk yapınca gece ışığının aşırı kırmızımsı tonu hafif kaybolarak beyaza daha yakın tona dönüşüyor ve bence çok iyi. Gözüm kaç gündür cırtlak beyaz renklerden kurtuldu ve dinlendi diyebilirim. Unutmadan ekran görüntüsü aldığınızda gece ışığında gördüğünüz gibi değil orijinal halindeki gibi ss almış oluyorsunuz. Yani gece ışığı kırmızımsı rengiyle ss almıyorsunuz. Bu çok güzel olmuş. Yalnız bir uygulama ile ekran görüntüsünü videoya almak isterseniz o zaman bu işlemi yapmadan önce gece ışığını kapatmanızda fayda var. Gece ışığını herkesin seveceğini de pek zanttemiyorum ama ben beğendim ve hep gece ışığı açıkta kullanıyorum artık.
    Ekran kapasitif tuşlarına B03 de 1 kez dokunduğumuzda 2 kez dokunmuşuz gibi ses çıkartıyordu. B05 de buna son verip tek dokunuşa tek ses yapmışlar. Bence daha güzel olmuş.

* * * Uygulama Kararlılığı * * *

B05 in B03 den çok daha iyi olduğunu uygulama kararlılığı açıkça ortaya koyuyor. 31 Mayıs 2017 tarihinde güncelleme alan BTK Hız Testi uygulaması B03 de hiçbir şekilde açılmıyorken aynı uygulama (sürümler aynı) B05 de sorunsuz açılıyor. Uygulamaların çökmesine sebep olan hatalar B05 ile giderilmiş durumda.
    Quicpic galeri uygulaması da tüm Nougat sürümlerinde çöküyordu. B05 de çöküyor mu deneyemedim. Çünkü B05 e geçmeden önce uygulama güncelleme aldı. B03 de bile bu güncelleme ile uygulama çökme sorunu ortadan kalkmıştı ki B05 de de çökme sorunu yok.

* * * Farkettiğim Hatalar * * *

B03 ile yaşamaya başladığım ve B05 de de devam eden bir hatadan bahsetmek istiyorum.

Ekran ışığı aydınlatmasını evde bulunduğum zamanlarda otomatik moddan çıkartıyorum. Otomatik mod biraz daha fazla aydınlatıyor istediğimden fazla yani.

Ekran aydınlatma ışığını otomatikten manuele aldığım zaman bazen ekran ışığında çok net belli olan titremeler yani hafif yanıp sönmeler meydana geliyor. Bu B03 de de vardı. B05 de daha sık yaşamaya başladım. Bu titremeyi yaşadığımda ekran ışığını otomatik moda alıp ardından tekrar manuel moda aldığım zaman titreme gidiyor ekran ışığı normal haline dönüyor. Sanki manuel modda ekran sensörünü devre dışı bırakıyorum ya sensör tam olarak devre dışı kalmayıp ekran ışığına müdahale etmek ve ayarlamak istiyor ama bunu yapamadığı için iki arada bir derede kalmış gibi ekran ışığını titretiyor gibi.

Sensör devrede olduğu zamanlarda ekran ışığında herhangi bir titreme olmuyor. Evde sensörle telefonu kullanmak hoşuma gitmiyor bana lazım olandan daha fazla aydınlatıyor çünkü. ZTE bu sorunu çözse çok iyi olacak.

* * * Son Söz * * *

Bana göre B05 şuana kadarki sürümler arasında en iyisi olmaya aday. Sadece hafıza kartına foto taşımada ciddi hız düşüşü canımı sıktı. Yüksek mb lı dosyalarda eskiye göre çok daha fazla bekletiyor. Zamanla ZTE bu telefonu 6.0.1 den çok daha iyi hale getirecek gibi.

* * * Güncelleme Linki ve Uyarıları * * *

İspanya B05 sürümü resmi ZTE sitesi indirme adresi:
    http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Eğer hala sürüm olarak 6.0.1 B11 sürümünün daha altında bir sürümde iseniz yukarıda verdiğim resmi sitede bulunan B11 i indirip telefonunuza kurmanız gerekmektedir. B05 in altında bir Nougat sürümünde iseniz B05 i indirip B05 e doğrudan geçebilirsiniz.

DİKKAT!

Aşağıda verdiğim ZTE Türkiye adresi dışındaki bir adresten telefona yapacağınız herhangi bir güncellemede bir sorun yaşarsanız ZTE nin telefonu garanti dışı bıraktığı uyarısını bilmenizde fayda var. Tüm riskler size aittir.

Türkiye B03 sürümü resmi ZTE sitesi indirme adresi: (YENİ: B03 e artık ulaşamazsınız yeni sürüm olan B06 yayımlanmıştır)
    http://www.ztedevice.com/support/detail?id=3D7A4AAE019F4543879D0D2002223C38

B o S c H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 3 Eylül 2017; 12:17:43 >

• merhabalar konu icin tesekkurler.
    bugun urunu avusturya saturn de gordum.
    fiyati 419 euro.

g5 plus (279 euro) veya huawei p10 lite (269 euro) almayi dusunuyordum ancak telefon aklimi karistirdi :D

yaklasik olarak 1 saattir telefonu arastiriyorum.yarin bu uc telefondan birini satin alacagim.

okudugum kadariyla calar saat kuruldugunda bir gun sonraya erteliyormus.bu gibi herhangibir sorunla karsilastinizmi.birde batarya sureleri kisaliyormus sanirim.

tavsiye edermisiniz telefonu?fazladan para verip bunumu almaliyim yoksa diger 2 telefon daha stabil sanirim

guncelleme iside biraz garip dogrusu.telefonu alirsam guncelleme yapmassak olurmu acaba.sanirim android 6 ile kutudan cikiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnbzanl

merhabalar konu icin tesekkurler.
    bugun urunu avusturya saturn de gordum.
    fiyati 419 euro.

g5 plus (279 euro) veya huawei p10 lite (269 euro) almayi dusunuyordum ancak telefon aklimi karistirdi :D

yaklasik olarak 1 saattir telefonu arastiriyorum.yarin bu uc telefondan birini satin alacagim.

okudugum kadariyla calar saat kuruldugunda bir gun sonraya erteliyormus.bu gibi herhangibir sorunla karsilastinizmi.birde batarya sureleri kisaliyormus sanirim.

tavsiye edermisiniz telefonu?fazladan para verip bunumu almaliyim yoksa diger 2 telefon daha stabil sanirim

guncelleme iside biraz garip dogrusu.telefonu alirsam guncelleme yapmassak olurmu acaba.sanirim android 6 ile kutudan cikiyor.

Telefonda bahsettiğin sorunları yaşamadım. Kronik bir sorunu yok. Çok hızlı bir cihaz.

Uzun ömürlü olsun hız konusunda beni yarı yolda bırakmasın diyorsan Axon 7 tavsiyem.

Ayrıca batarya konusunda seni üzmeyecek bir cihaz. 1 gün üzerinde beklemeye 3 saat ekran alırken şarj %50 de. Gerisini sen düşün.

Karar senin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye Nougat B06 hakkında detaylı inceleme.

TR B03, İspanya B05, TR B06 ve diğer Nougat sürümlerine göre en iyisinin B06 olduğunu maalesef söyleyemiyorum. İspanya B05 e göre bariz hatalar var fakat iyileştirmeler de var ama B05 de olmayan hataların B06 da olması B05 i daha güvenilir kılıyor maalesef. (Aşağıda zaman içinde fark ettiğim ve can sıkıcı TR B06 hatalarını belirttim. Tavsiyem İspanya B05 veya TR B03 de iseniz TR B06 ya geçmemeniz yönünde olacaktır)

* * * Pil Performansı * * *

İspanya B05 e göre artış gözlemleyemedim. İki sürüm arasında ciddi fark yok.

* * * Isınma Sorunu * * *

B03 de ısınma konusunda ilerleme kaydedilmişti. B05 de aynı B03 deki gibi. Genelde çok yoğun kullansam bile 38-40 bandında oynuyor. Şuana kadar B05 de ciddi bir ısınma sorunu yaşamadım. TR B06 içinde aynı durum söz konusu. Telefon kolay kolay ısınmıyor. Isınma konusunda TR B06 ile İspanya B05 arasında fark yok.

* * * Hız * * *

TR B03 den İspanya B05 e geçince yaptığım yorum şu şekilde idi:

"Telefonda her zaman ki gibi Nova Launcher kullanıyorum. Telefon geliştirici seçenklerinden animasyonları 0,5x yaptım. Her zaman bu ayarda kullanıyorum. Telefon yine her zamanki gibi hız konusunda 10 numara 5 yıldız. Fakat ilave yapmam gereken bir durum söz konusu. Flashlight + Clock firmasının Dosya Yöneticisini kullanıyorum. Fotoğrafları her zaman bu uygulama ile hafıza kartına taşıyorum. Program herhangi bir şekilde sürüm güncellemesi yapmadı. Yani B05 öncesinde kullandığım sürümle aynı sürümde şuan. Fotoğrafları hafıza kartına aktarırken (hafıza kartımda aynı kart onda da bir değişiklik yok) aktarım hızında ciddi bir azalma söz konusu. Önceki sürümlerde aynı mb boyutundaki fotoğrafları dahili hafızadan hafıza kartına aktarırken taşınıyor kısmı jet hızıyla geçerken B05 de o kadar yavaş ki yavaşladığını açıkça hissedebiliyorum. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurdum ama durum değişmedi. B05 sürümünde hafıza kartına fotoğraf transfer hızında galiba yazma hızı oluyordu ciddi hissedilir azalma var. Şuana kadar B05 de diğer sürümlere göre karşılaştığım olumsuz durum bu. Sürekli bu uygulama ile fotoğraf taşıdığım için yavaşlamayı ilk seferde anladım diyebilirim."

TR B06 da ise hız konusunda azalma yok. Yukarıda yaşadığım taşıma hızı B05 de düşmüşken TR B06 da bu sorun ortadan kalkmış. Yine B03 deki gibi TR B06 da da taşıma çok hızlı. Bu sorunu çözmelerine çok sevindim.

* * * Hoparlör Ses Yüksekliği * * *

Hoparlör ses yüksekliği bu telefonu satın alma sebeplerimin en başında yer alıyor diyebilirim. Çağrı geldiğinde mp3 sesini duyamamak o kısık sesli hoparlörlere sahip telefonlar özellikle samsung her zaman beni kendinden soğutmuştur. 6.0.1 ile yükseklik Dolby kapalı iken beni tatmin etsede Dolby açıkken telefondan soğumaya başlamıştım. Nougat ile her şey değişti. Ses çok yükseldi. Fakat kalite anlamında çok kötü olmasa da zayıf diyebilirim fakat en azından hoparlör sesi yüksek. Telefon bangır bangır bağırıyor. Tam istediğim gibi. İspanya B05 e göre hafif iyileştirilme yapılmış diyemiyorum neredeyse aynı gibi. Ses B03 e göre biraz daha yüksek ve B05 ile hemen hemen aynı yani tizlikten tokluğa adım atma devam ediyor. Her zaman kullandığım mp3 sesi B06 da bana daha hoş geldi.

* * * Kulaklık Ses Yüksekliği * * *

"Kulaklık konusunda sadece kendi kulaklığı ile ilgili yorum yapabilirim. Kulaklıklar profesyonelleştikte müzik kulağı olanlar diğer insanlara göre çok daha farklı yorumlarlar. Yani burada zevkler renkler tartışılmaz kısmı devreye girer. Bu yüzden sadece kendi kulaklığı hakkında yorum yapacağım. Kendi kulaklıklarında bas artışı fark ettim. Yükseklik son seste kulak tırmalayan gereksiz yükseklikten bir tık düşüş yapmış fakat yinede çok yüksek. Son seste dinlemek ilerleyen zamanlarda duyma sorunlarına yol açacak kadar fazla hala. Şahsen kendi kulaklığında yeteri kadar haz alıyor insan profesyonel kulaklıklar ile işin rengi mutlaka değişecektir. B03 e göre basta artış yükseklikte hafif düşüş var. Bence ayarını yavaş yavaş oturtacaklar gibi geliyor."

TR B06 da ise durum aynı. Kulaklık performansında bana göre bir artış ya da azalış gözlemleyemedim tıpkı B05 deki gibi.

* * * Ayarlar Menüsü ve Yenilikler * * *

"Ayarlardaki o meşhur yabancı dil senfonisi sona ermiş. Artık Türkçe tadında ayarlar ile karşılaşıyoruz. Yenilik olarak sadece gece ışığı özelliği getirilmiş. Benim şahsen çok hoşuma gitti. Gece ışığını hep açık kullanıyorum. Şuana kadar hep evde kullandığım için gece ışığı açık olduğunda güneş altında görme sorunu yaşatır mı bilmiyorum ama evde hiçbir sıkıntı yok. Ekran efektini de Doğal - Soğuk yapınca gece ışığının aşırı kırmızımsı tonu hafif kaybolarak beyaza daha yakın tona dönüşüyor ve bence çok iyi. Gözüm kaç gündür cırtlak beyaz renklerden kurtuldu ve dinlendi diyebilirim. Unutmadan ekran görüntüsü aldığınızda gece ışığında gördüğünüz gibi değil orijinal halindeki gibi ss almış oluyorsunuz. Yani gece ışığı kırmızımsı rengiyle ss almıyorsunuz. Bu çok güzel olmuş. Yalnız bir uygulama ile ekran görüntüsünü videoya almak isterseniz o zaman bu işlemi yapmadan önce gece ışığını kapatmanızda fayda var. Gece ışığını herkesin seveceğini de pek zanttemiyorum ama ben beğendim ve hep gece ışığı açıkta kullanıyorum artık.
    Ekran kapasitif tuşlarına B03 de 1 kez dokunduğumuzda 2 kez dokunmuşuz gibi ses çıkartıyordu. B05 de buna son verip tek dokunuşa tek ses yapmışlar. Bence daha güzel olmuş."

TR B06 da ise gece ışığını B05 e göre biraz daha kırmızılaştırmışlar. Bu sürümde gece ışığını kullanamıyorum maalesef. B05 deki gibi olsa daha iyi olacaktı.

* * * Uygulama Kararlılığı * * *

TR B06 da kararlılık da ciddi artışlar yok. B05 ile hemen hemen aynı. B05 de sorunsuzdu TR B06 da sorunsuz. En azından benim kullandığım uygulamalarda sorun yaşamadım. Sadece Greenify uygulaması İspanya B05 ve önceki sürümlerde telefonu her başlattığımda izin yetkisi önceden verilmiş olmasına rağmen yetkilendirmeyi tekrar istiyordu. Bu anormalik sorun TR B06 da ortadan kalkmış durumda. Yani artık telefonu yeniden başlatsam bile uygulama sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu sorunun düzelmiş olmasına sevindim.

* * * Farkettiğim Hatalar * * *

TR B06 da maalesef B05 e göre daha fazla hata içeriği görmek mümkün. Bu yüzden TR B06 nın B05 e göre 1 tık aşağıda kaldığını söyleyebilirim. Çünkü B05 de olmayan hataları veriyor. Hataları aşağıda sıralıyorum.

* Dolby Atmosun kendi kendine kapanma sorununu gözlemledim. Fakat bu sorunu Navigasyonu kullandığım zaman yaşıyorum. Navigasyon ile yol tarifi aldığım zaman Dolby Atmos kapanıyor ve manuel olarak açana kadar kapalı kalıyor. Dolby nin kapalı olduğunu ekran tıklama sesinden anlıyorum. Ses çok kalınlaşıyor. Navigasyonu açıp kullanınca Dolby nin kendisini otomatik kapatması kötü oluyor. Bu hata daha önceki sürümlerde var olabilir ama ben B06 da fark ettim yani bu sorunu yaşadım.

* Telefonu yeniden başlattığım zaman sim kart pin ekranında hızlı davranırsam ya da kodu hatalı girersem telefon kilitleniyor. Telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Buna sebep yazılımsal sorun olabilir ya da kullandığım bir uygulama kaynaklı olabilir. Fakat önceki sürümlerde kesinlikle böyle bir sorun yoktu ki telefonda kullandığım uygulamalarda aynı idi. Bu yüzden sorunun sürümdeki bir hatadan kaynaklandığını düşünüyorum.

* * * Son Söz * * *

TR B06 yı çok yönlü düşünürsek diğer sürümlere göre ilerleme yaşanmış gibi gözükse de diğer sürümlerde yaşamadığı hataları yaşamak üzücü maalesef. Sürümdeki hataların giderilmesi ve daha iyi bir sürüme ihtiyaç duyulması kaçınılmaz. Fakat genel olarak performans anlamında durum iyi. Ciddi ve sıkıcı sorun yok denecek kadar az. Tavsiyem ya İspanya B05 de kalın ya da TR B06 ya geçin.

* * * * TR B06'yı Kullandıkça Fark Ettiğim Önemli Sorunlar * * * *

* Batarya %10 un altına düştüğü zaman telefonda ciddi şekilde hissedilir ve insanı rahatsız edici kasılma ve yavaşlamalar oluyor. Genelde %15 e gelmeden şarja taktığım için ilk başlarda bu sorunu fark edemedim. Telefonu şarj etme imkanım olmadığında batarya %10 un altında iken bu kasılma ve yavaşlamayı fark ettim. Telefonu yeniden başlatmama rağmen sorun düzelmedi. Telefonu şarj ettim ve sorun düzeldi. Tekrar denemek için bataryayı yine %10 un altına düşürünce aynı durumla yeniden karşılaştım. Batarya %10 un altına gelince daha önceki sürümlerde karşılaşmadığım bu sorunun olması can sıkıcı.

** Daha önceki sürümlerde gözlemlemediğim Dolby Atmos'un kendi kendine kapanması sorununu TR B06 da yaşadım. Eğer Navigasyonu kullanıp yol tarifi sesli asistanı kullanırsanız belli bir süre sonra Dolby Atmos devre dışı kalıyor. Dolby'nin devre dışı kaldığını ekran tıklama sesinin değişmesinden fark ediyorum. Ne zaman navigasyonun sesli asistanı çalışsa belli bir süre sonra Dolby kapanıyor. Diğer sürümlerde bunu yaşamamıştım.

*** Yine daha önce diğer sürümlerde yaşamadığım otomatik ekran ışığı sensörünün ortamdaki ışığa tepkisinin hızında düşüş yaşanması can sıkıcı. Örneğin aydınlık bir ortamda ekran ışığı %80 olsun. Daha karanlık bir ortama geçtiğimde bazen ışığın kısılması gerekirken kısılma olmuyor. Uzunca bir süre beklediğimde ise bazen sensör ortama göre ayarlama yapmıyor ya da çok geç yapıyor. Sensörü otomatikten çıkartıp tekrar otomatiğe aldığımda hemen gerekli ayarlamayı yapıyor.

Bu tarz kullanımda sorun oluşturacak hatalar yaşanması çok kötü. İspanya B05 den daha kötü bir sürüm olduğunu ilk yazımda da belirtmiştim. Tavsiyem İspanya B05 de kalınması yönünde olacaktır.

Yazılım hakkında detaylı bilgi için imzamdaki linki kullanabilirsiniz.

* * * Güncelleme Linki ve Uyarıları * * *

İspanya B05 sürümü resmi ZTE sitesi indirme adresi:
    http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Eğer hala sürüm olarak 6.0.1 B11 sürümünün daha altında bir sürümde iseniz yukarıda verdiğim resmi sitede bulunan B11 i indirip telefonunuza kurmanız gerekmektedir. B05 in altında bir Nougat sürümünde iseniz B05 i indirip B05 e doğrudan geçebilirsiniz.

DİKKAT!

Aşağıda verdiğim ZTE Türkiye adresi dışındaki bir adresten telefona yapacağınız herhangi bir güncellemede bir sorun yaşarsanız ZTE nin telefonu garanti dışı bıraktığı uyarısını bilmenizde fayda var. Tüm riskler size aittir.

Türkiye B06 sürümü resmi ZTE sitesi indirme adresi:
    http://www.ztedevice.com/support/detail?id=3D7A4AAE019F4543879D0D2002223C38

B o S c H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 10 Ekim 2017; 9:3:25 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.