Şimdi Ara

zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
7.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Orijinalden alıntı: cihangoren

Arkadaşlar şu 2 resimdeki farkın sadece işlemciden kaynaklandığını mı söyleyeceksiniz bana?

zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi...

zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi...

Görüntü öyle gösteriyor fakat başka etkilerde olabilir.

+görüntü ayarları nasıldı oda var...+core7 cpu ile q6600mukayasa edilemez bile bendeki ramler 2x2adata vitesta 800mhzdeler sizde

İşlemci : i7 920 D0 3.80 Mhz

Anakart : Gigabyte X58 UD3R

Ram : Kingston 4GB 2000Mhz CL9

cidii farktır...

• @demircibu Hocam 4 sektörlü olan bench'i alabilirmisin rica etsem..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cg-TR83 -- 20 Nisan 2010; 17:03:35 >

• AA ayarları peki ?

C16xQ, c16x, c8xq, 8x ?? ati de bir kaç değişik AA çıkıyordur sanırım.. 8xAA yapıp kapıştırın izleyelim bizde
  • arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamdım valla.bu kart fiyatını haketmeyen bi karttır bu kadar basit.kart trde 600-650 lira olmadıktan sonra alınmamalıdır.alan bile bile lades demiştir.kartta ısı sorunu olduğu da belli zaten.5850 şuan için daha alınabilir bir karttır.
  • quote:

@demircibu Hocam 4 sektörlü olan bench'i alabilirmisin rica etsem..?

benim yaptığım ayarlar daha yüksekti... C16xQ

edit gece gelirim anca 8xaa moduna getirirp birdaha yaparım testleri sizler için

şimdi bana müsade:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 20 Nisan 2010; 17:14:46 >

• Üstteki mesajımda sorduğum soruya cevap bekliyorum hala.Umarım veren çıkar..
  • C16xQ seçilmiyor bende
  • yine kavga kokuyor buralar arkdaşlar gerek yok bu kadar incelemeye
  • Ya benım kavga vs vs hiç işim olmaz herkez kendinden menkul..Benim merakım 2 gün sonra bir arkadaşım Hong Kong a gidecek 470 veya 480 alıp almamalımıyım muhasebesındeyım kendımce..Testleride gorunce ince bir kıyasa sokuyor ınsan kendini...Bu arada demircibu hocam kartın hayırlı uğurlu olsun beni yanlış anlamamışınızdır umarım amacım belli anlattığım gibi kimse kırmasın birbirini ya
  • Area3 ve 4 üde tamamlasaydın daha net bilgi sahibi olurduk..
  • emre testleri tamamlayıp koyarsan daha iyi olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Area3 ve 4 üde tamamlasaydın daha net bilgi sahibi olurduk..

İmzasında nv logosu olan birinin açtığı inceleme başılığı altında????

oğlum işiniz gücünüz mü yok adama saldırıyosunuz iki dakikada bir? bi durun durduğunuz yerde, birilerine veya Nvidia'ya saldırmadan durun bi iki post bari ya. Size baktıkça ben sıkılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 20 Nisan 2010; 18:28:55 >

• Yazmayın arkadaş begenmedigin yerse adam fanboysa cevap yazmazsın olur biter.

Bakın yukarıda arkadaş patlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 20 Nisan 2010; 18:51:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Yazmayın arkadaş begenmedigin yerse adam fanboysa cevap yazmazsın olur biter.

Bakın yukarıda arkadaş patlamış

Haksız da değil..
  • quote:

Area3 ve 4 üde tamamlasaydın daha net bilgi sahibi olurduk..

Benim için mi söylediniz?
  • falkenbach,Arkadaşım baştan sona iyice okudun mu da gelmiş böyle yazıyosun? Bi bak bakalım adam ne istemiş bende niye o testleri koymuşum? Ben arada fark yok o kadar paraya değmez diyorum bişiy savunduğum yok.Sen kalkmış alakasız şeyler yazıyosun? Adam bana o videoyu iyi izle dedi bende izledim ve ona ss koydum o videodan ama cevap gelmedi.ÜStelik adamlar alay ediyor resmen.ati babamın oğlu mu ki onu savunayım?Ben kart kötü hiçbir zaman demedim sadece bu fiyata bu performansla alınmaz dedim. Bilmediğin tanımadğın insanlar hakkında yorum yaparken daha dikkatli ol.Senin gibi adamlar (!) yüzünden forum bu halde...
  • Arkadaşlar bir kere şu laftan bir vazgeçin, "yurtdışında kart bilmem kaç dolar, öyle bakınca iyi kart", tamam da kardeşim biz Türkiyede yaşıyoruz ve haliyle kartı alırken buradaki fiyatından alacağız, bu sebepten dolayıdır ki, kart iyi mi kötü mü karar verirken TR fiyatına göre karar verilir, sonuçta ortalama tüketici için bir malın başarısı fiyat/performanstır. Parayı sorun etmeyen tüketicinin bakış açısı farklıdır zaten.
  • quote:

falkenbach,Arkadaşım baştan sona iyice okudun mu da gelmiş böyle yazıyosun? Bi bak bakalım adam ne istemiş bende niye o testleri koymuşum? Ben arada fark yok o kadar paraya değmez diyorum bişiy savunduğum yok.Sen kalkmış alakasız şeyler yazıyosun? Adam bana o videoyu iyi izle dedi bende izledim ve ona ss koydum o videodan ama cevap gelmedi.ÜStelik adamlar alay ediyor resmen.ati babamın oğlu mu ki onu savunayım?Ben kart kötü hiçbir zaman demedim sadece bu fiyata bu performansla alınmaz dedim. Bilmediğin tanımadğın insanlar hakkında yorum yaparken daha dikkatli ol.Senin gibi adamlar (!) yüzünden forum bu halde...

Sonuçlar bu kartın gerçekten de fiyasko olduğunu anlatıyor.3dmark çok düşük,normal tesselation testi düşük,resident evilda 70 fps yi 4890 da veriyor zaten..Ne anladım ben bu kadar pahalı karttan?

Fermi havagazı çıktı..

Suyun kaynama derecesinden bile fazla.Evet kart bu sıcaklıklarda çalışmak için yapılmış tamam karta bişiy olmaz ama ya kasanın içerisi? Sağlam soğutması olmayan adam napar çok merak ediyorum..

İlk post cevap almamış bidaha yazmışsın.Kavga çıkmamış birdaha yazmışın.Kavga çıkmamış 3.postu yazmışın.Kavga çıkarmak için herşeyi yapmışsın

O zaman CeFurkan sana da şöyle söyleyim.Ben 5850 ile oc yapınca 5870 i bile geçiyorum yani gtx470 in GEÇEMEDİĞİ kartı geçiyorum.Umarım şimdi biraz taşlar yerine oturmuştur

Ondan sonra biraz ego tatmini.Ayrıca bildiğim kadarıyla GTX470 HD5870'i o.c ile geride bırakıyor.Yada yanlış biliyorum.HD5850'yi hertürlü parçalar

Fermi,tesselation açılınca yüzde 40,ATI ise yüzde 55 performans kaybına uğruyor.Abovvvv ne kadar çok fark varmışşşşş...

Ne kadar taraftar olduğun belli.Bak işine ! Kimsenin alay ettiği yok ilk alay eden sensin.HD5850 geçilince istediğin gibi olmayınca saldırı pozisyonuna geçmişsin.Herkes kendini biliyor sende biliyorsun.Fakat sen bile anlam veremiyorsun neden böyle savunma pozisyonuna geçtiğine.Ehuaheuh Senin HD5850'in eşit durumlarda hiçbir zaman GTX470'i geçemiyecek.Auhduahhsu kendini tatmin etmek için HD5870 alabilirsin.Çünkü sen egolarını tatmin ediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 20 Nisan 2010; 19:30:07 >

• 666'nın bi konuda bence fermi'ler baya iyi diyip bi diğerinde fermi havagazı çıktı demesi müthiş
  • quote:

Buyrun bu da fiyat farkı..En ucuz fiyatlar seçilmiştir..

5850 : 530,65 TL

gtx470 : 815,14 TL

Yani aralarında yüzde 10 dahi performans farkı olmayan kartların fiyatları.Yüzde olarak gtx470 %54 daha pahalı.Geçenlerde konu açılmıştı ATI kartlar çok pahalı diye zırvalayanlar vardı.Evet harbiden çok pahalı...

http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=2685
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6065
    katılmamak elde değil

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.