Şimdi Ara

zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
7.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cestvrai

Güzel kart hayırlı olsun.. gtx470 oc sli 5870oc cfden %10 daha hızlı diye bir söylenti var ama
    tabi güç tüketimi ciddi fazlaymış.

Bu arada gtx470'i ne kadara aldın dostum?

güç tüketimi fazla deniyor surekli

fakat adam 600 watt psu ile kullaniyor su anda hemde oc li
  • @demircibu

8800gts 512ler elimden çok geçti 50civarı sanırım o konuda tecrübelerimi aktarayım
    8800gts ler genelde gpu 630mhz msi o.c modeli700mhzdir ramler 1950mhzdir genelde
    o kartları rivatuner programı ile gpuyu çok rahat 700seviyesine ramleri ise 2200mhz çekebilirsin volt vs yapmaya gerek yok gpuya yaptığın o.cden dolayı shaderlarında otomatik artar g92 8800gtslerde 128adet shader vardır

eyvallah sağolasın kardeşim deneyeceğim birazdan bakalım neler olacak , en azından yeni siteme kadar idare etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Güzel kart hayırlı olsun.. gtx470 oc sli 5870oc cfden %10 daha hızlı diye bir söylenti var ama
    tabi güç tüketimi ciddi fazlaymış.

Bu arada gtx470'i ne kadara aldın dostum?

güç tüketimi fazla deniyor surekli

fakat adam 600 watt psu ile kullaniyor su anda hemde oc li

powerıma laf atma lütfen tagan 600watt modüler güzel powerdir ne kartları taşıdı bu gtx 260lar gtx 285ler gtx 295ler heyt

eski bir resim
     zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi...

Ana Sayfa :: Güç Kaynağı - PSU :: TAGAN 600W BZ SERİSİ TAK-ÇIKAR KABLO PSU
    Ürün 46/78
    Geri Ürün listesine geri dön İleri
    TAGAN 600W BZ SERİSİ TAK-ÇIKAR KABLO PSU
    TAGAN 600W BZ SERİSİ TAK-ÇIKAR KABLO PSU $185.00 + KDV
    Ödeme Seçenekleri için tıklayınız
    Model: TG600-BZ

Marka: TAGAN
    Stokta YOK

Tagan BZ Series 600 watt Power Supply

Tagan'dan yüksek performans düşkünlerine BZ Serisi güç kaynakları.

Özellikleri:

100 V – 240 V (±10% tolerance) Arası otomatik regüle
    80+ verimlilik sertifikasına sahip
    Nvidia SLI ve Ati Crossfire uyumlu
    4 adet 12V Rail Çıkışı
    Rail başına 20A
    Boru tipi aydınlatmalı (piperock) tak çıkar kablolama sistemi (modüler)
    135mm mavi LED'li fan
    Renkli connector kabloları
    Turbo Modu +12v (Bu mod sayesinde 4 rail'den alınan çıkış tek rail'e aktarılarak yüksek güç elde edilir. Tek rail'de 48A güç çıkışı sağlanır.)
    Tagan Silence Control Technology sayesinde sessizlik için otomatik devir ayarlı fan
    Altın kaplama anti-statik toprak kablosu

1 adet 20+4pin connector (500mm)
    1 adet 12v 4+4pin connector(500mm)
    1 adet VGA 6pin connector(500mm)
    1 adet VGA 6+2pin connector(500mm)
    6 adet Molex 4pin connector(450mm+150mm)
    6 adet SATA connector(450mm+150mm)
    1 adet Toprak kablosu(500mm)
    1 adet Power kablosu

• rail başına 20 ampermi hey maşallah

bendeki psu direk duman atmalı bunu görünce, ben de psu muymuşum diyerek
  • yalnız bende yan kapağı açınca sıcaklıklar artıyor, özellikle anakart ve ekran kartı sıcaklığı öyle açık açık tozlanmıyor mu sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megailker

yalnız bende yan kapağı açınca sıcaklıklar artıyor, özellikle anakart ve ekran kartı sıcaklığı öyle açık açık tozlanmıyor mu sistem

bende surekli acik cunki essek kadar su sogutma sistemi var mecburum
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

@hserdark ben zotac gtx 470le daha iyi sonuçlara ulaşdım resimdende gördüğünüz üzere

gpu 800mhz shaderler 1600mhz ramler 3620mhz yani bendeki başarım oranı yaklaşık yüzde %33
    fan ise yüzde61de sabit alındı ses seviyesi normal yüzde%100 fanda daha iyi değerler alınır ama ramler fazla gitmez çünkü program ile sadece gpuya voltaj veriyorsunuz...

quote:

GTX470'i 1.087v ile:
    Core Clock: 600 => 774MHz
    Shader Clock: 1200 => 1548MHz
    Memory Clock: 3348 => 3400MHz
    değerlerine getirmişler ve %15 gibi bir başarım artışı elde etmişler.

Hikaye anlatma başarım % 33 mış müş...

Sen GPU-Z açıkken orda GPU temparature kısmından (max) seçip bi 5 dakka çalıştır Furmark koy ki bizde anlayalım kart 800 mhz core ile stabilmi osman

Fan hızı %60 da iken 800mhz yi furmarkta Gpu kaldırırmı yoksa yırtılmalarmı olur merak ettim.

800mhz core saat hızında Furmarkta 5 dakka dayanamaz ise ( fan hızı ne olur bilmem ama) oyunlarda 1-2 saat aralıksız oynadığında o değerde oynayamazsın demektir kısa ve öz şekli ile

tam 4dakikalık furmak testi başka soru varmı

@XIII sendedemi ati 5850var buda tesadüf olamaz. bak yukarda furmak testi taze ne diceksin yada diyebilceksin

laf atıp sataşan 3kişi var 3ündede ati5850

bende 2400 pro war ve kartımın ne önemi war ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XIII -- 20 Nisan 2010; 15:51:25 >

• @demircibu videoyu izle demiştinya izledim..Al sende bak belki kaçırdığın noktalar olabilir.Ayrıca herkes "oyun testi daha çok gösterir farkı,unigine ve vantage bakmayınız" diyodu.Alın size tüm testler..Ayrıca 5870 ile 470 arasındaki farklar için yorum yapmadım çünki 1-2 test dışında şamarı yemiş 470

İlk resim..470,5850 den %1.01 önde Aman Allahım nolamazz..

zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi...

2.Resim...Fark yok..

3.Resim.3 fps fark var yani % 15..

4.Resim..Allah Allah fark yine yok..

5.Resim.Fark 2 fps yani % 2,5

6.Resim..Fark 7 fps yani %5..

7.Resim..Fark 5 fps şu meşhur folloş unigine testinde yani %15.Sabah akşam oynarsınız artık..

8.Resim..fark 11 fps yani %22, 5850 önde..

9.Resim..Vantage Extreme..Fark %1,4..Kusucam

• gtx 470 bant genişliği olarak sıkıntılı gibi duruyor, ramlere biraz daha yüklenmeye çalış demircibu..
  • Buyrun bu da fiyat farkı..En ucuz fiyatlar seçilmiştir..

5850 : 530,65 TL

gtx470 : 815,14 TL

Yani aralarında yüzde 10 dahi performans farkı olmayan kartların fiyatları.Yüzde olarak gtx470 %54 daha pahalı.Geçenlerde konu açılmıştı ATI kartlar çok pahalı diye zırvalayanlar vardı.Evet harbiden çok pahalı...

http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=2685
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6065

• @666
    Bu testlere göre o ati f/p olarak işi götürüyor.Ama batman da no physx olması farkediyor mu hem görsel olarak hemde fps olarak?
  •  zotac gtx 470(fermi) incelemem ve testlerim ve kartın o.c potansiyeli 2konu birleşdi...

Enteresan bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cg-TR83 -- 20 Nisan 2010; 16:19:24 >
  • 8.Resim..fark 11 fps yani %22, 5850 önde..bad companyda driver problemi var gtx 470de gtx 285 ile aynı sonucu almış gtx 470 mesut çevik bunu söylüyor ama sen söyleme çünkü tek geçtiği yer driver problemi olan oyun sende haklısın

bu 2testide neden atladığını açıklarsan seviniriz

nedir bu çekememezlik parasını ben vermişim kartımdan memnunum kartı deftda kullanmıyorum ciddi bir o.c yaptımki dh incelemesinden daha iyi değerlere ulaşdım, sabahdan akşama kadar konulara gelip 3dmark skorlarını verir sürekli bir karalama var ... diğeri gelir aynı ayarda olmayan test sonucu koyar bir üyeye hakaret eder,

bu kadarmı kızdırdı bu kart sizi aç bir konu ve kartın hakkında testler yayınla inceleme yap ne yaparsan yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: cybersoft

@666
    Bu testlere göre o ati f/p olarak işi götürüyor.Ama batman da no physx olması farkediyor mu hem görsel olarak hemde fps olarak?

malesef sadece tr de işi goturuyor

yurt disinda kart 525 tl
  • Arkadaşlar şu 2 resimdeki farkın sadece işlemciden kaynaklandığını mı söyleyeceksiniz bana?

• quote:

Orijinalden alıntı: cihangoren

Arkadaşlar şu 2 resimdeki farkın sadece işlemciden kaynaklandığını mı söyleyeceksiniz bana?

Görüntü öyle gösteriyor fakat başka etkilerde olabilir.

• testlerden biri tamamlanmamış.. aslında diğer 4 sahneli test yapılsa daha net konuşabiliriz.. işlemci de fark ediyordu bu oyunda.. ati ve nvidia için her şey en yüksek yaptığınızda farklı aa seçenekleri çıkıyor, test ayarları da farklı olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 20 Nisan 2010; 16:39:42 >
  • benim aldığım skor gtx 470ile

diğer bir üyenin benim skordan daha iyi olduğunu idda ettiği ati 5850 skor sol taraftakine bakın ayarlar orda yanı sadece...

@annihilator sen daha iyi bilirsinki min fps farkı burda daha büyük etkendir önemli rol oynar

ben susuyorum artık

• quote:

nedir bu çekememezlik parasını ben vermişim kartımdan memnunum kartı deftda kullanmıyorum ciddi bir o.c yaptımki dh incelemesinden daha iyi değerlere ulaşdım, sabahdan akşama kadar konulara gelip 3dmark skorlarını verir sürekli bir karalama var ... diğeri gelir aynı ayarda olmayan test sonucu koyar bir üyeye hakaret eder,

bu kadarmı kızdırdı bu kart sizi aç bir konu ve kartın hakkında testler yayınla inceleme yap ne yaparsan yap.

@demircibu videoyu iyi izle dedin izledim ve sonuçlarını buraya koydum,yanlışı nerde yaptım acaba söyler misin? fizik destekli testleri bilerek koymadım çünki bu sonuçları zaten hepimiz biliyoruz.BF2 de driver sorunu var diyorsun hatta M.Çevik'inde böyle söylediğini söylüyorsun o zaman sorarım Mesut üstada,driver sorunu olan bir oyunun testlerini niye videoya eklediniz diye?? Ben senin kartını niye çekemeyeyim? Ben bilimsel olarak yapılmış test sonuçlarını koydum buraya niye bu kadar alındın ki? Ben 9 resim koydum sen 2 resim koymuşsun biri de fizik destekli..Yani şimdi sen bunları koyunca 470,5850 yi 2 ye mi katlamış oldu? Benim koyduğum resimlerde,yüzdelik oranlarda ve fiyatların neresinde bir yanlışlık var bana gösterir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: cihangoren

Arkadaşlar şu 2 resimdeki farkın sadece işlemciden kaynaklandığını mı söyleyeceksiniz bana?

Peki bu testlerdeki grafik ayarları nasıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nurullah_198 -- 20 Nisan 2010; 16:56:18 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.