Şimdi Ara

Zotac 8800GT VMOD YAPILACAK (resimler eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Zotac 8800GT VMOD YAPILACAK (resimler eklendi)

ARKADAŞLAR BU BENİM KARTIM BEN BU KARTA VMOD YAPMAK İSTİYORUM BİRAZ ARAŞTIRDIM BULDUĞUM FOTOLARI SİZLE PAYLAŞAYIM

BU RESİMDE HEM GPU HEMDE RAMLERE VMOD YAPILMIŞ

BUNDA SADECE GPU YA

BU ALDIĞI DEĞER

BUNKLARDA SICAKLIK DEĞERLERİ BU SICAKLIK DEĞERLERİ İÇİN ZALMAN VF100 KULLANIMIŞ
    YANLIZ BNEDE OLMAYAN PASİF SOĞTUCULAR TAKMIŞLAR BUNLAR BENDE TAKMALIMIYIM

ŞİMDİ SORULARIM
    1-)GPU VE RAM VMOD YAPMAK NE GİBİ YARALARI VAR NE GİBİ ZARARLIRI VAR.
    2-)BURDA KULLNAICAK 1K-Ohm'luk ayarlı direnç VE 50KOhm'luk ayarlı direnç KULLANMIŞLAR BUNLAR YETERLİNMİDİR SORUN ÇIKARABİLİRLERMİ
    3-)İLK FOTO HARİÇ DİĞERLERİ AYNI KART RESİMLERİ VE OO KARTIN TESTİ BENİM GÖRDÜĞÜMKDAR 2 RESİMDE E BELİRTİM REMLERE VMOD YAPMAMIŞ AMA ALDIĞI DEĞERLERDE REM 1000 GÖZKÜYOR BUNU NASIL YAPMIŞ OLABİLİR.
    4-)YARDIM EDECEK ARKDAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djhayalet -- 18 Şubat 2008; 12:17:45 >

• 1-) Yararı voltajı arttırarak normalde çıkamayacağı saat hızlarına çıkabilmesini sağlamak. Zararı malum zorlanan bişeyin ömrü kısa olur. Sıcaklık artacaktır ve buna bağlı olarak pcb nin sararmasına neden olacaktır. Buda bu işten anlayan kişilere 2.ci el olarak satarken karta oc olarak abanıldığını gösterecektir. (satmayı düşünürsen daha sorun olacaktır) Ekran kartının çekeceği güç artacak, elektrik faturana yansıyacak. Belki bu yüzden güç kaynağın iflas edecek yada onunda sınırda çalışıp ömrünü kısaltacak. Tabi hepsi ihtimal dahilinde
    2-) Belli bir direnç limitin vardır aşarsan ciddi zararlar verebilirsin karta, tabi kullanılan direnç parçası ne kadar küçük aralıkta gidip geliyosa o kadar ince ayar çekebilirsin. Hangisi daha kullanışlı olur bilemiyorum.
    3-) Tam anlamadım ama, normalde vmod yapmadan ram clock u 1000 i göremiyo mu? Her kartın standart bir sınırı oluyor ama karttan karta deişiyor bu sınırlar çok değişmese de 1000 i görmesi lazım diye düşünüyorum. GDDR3 ün belli bir sınırı da vardı bilen arkadaşlar detaylı açıklayabilir diye düşünüyorum. Tahminimce 1000 i görebilir GDDR3 bellekler.
    4-) Bişey değil

• şunu söylemeye çalıştım yukarıda verdiğim resimlerde 1ci resim hariç diğerleri aynı karta sahip resimleri olan karta ramlare vmod yapılmamış ama standart olarak 900 de çalışması lazım ama onu 1000 ne çekmiş bunu nasıl yapmış olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: djhayalet

şunu söylemeye çalıştım yukarıda verdiğim resimlerde 1ci resim hariç diğerleri aynı karta sahip resimleri olan karta ramlare vmod yapılmamış ama standart olarak 900 de çalışması lazım ama onu 1000 ne çekmiş bunu nasıl yapmış olabilir.

RivaTuner, AtiTool vb.. programlarla yapılabiliyor. gpu ve ram hızlarıyla oynayabiliyorsun.
  • oo programalrı biliyorum bende ama bu adam başka şekilde yapmış ibi geliyor bana onu anlayam varmı diye soruyorum

birde vmod ile kimse ilgilenmiyor galiba sitede
  • Zotac 8800 GTS ye @hey rumuzlu elektronik mühendisi arkadaş volt mod yapmıştı. Anasayfada videosu vardı bir zamanlar.

Bence maddi yönden sıkıntıda değilsen dene, ama şahsen hiç önermiyorum.
  • @hey arkadaşımızı nasıl bulabilriz yardım edebilrimisniz onun bilgilerini almak gerekiçek ben bu işi kafam koydum her ne olursa olsun yapıcam
  • Vmod olayı bana kalırsa gereksiz bir olay çünkü ekstradan soğutmaya para vermek zaman harcamak aldığın performans yanında pek bir anlam ifade etmiyorsan eğer diyorsan vmod yapıcam 3Dmark kasıcam o zaman işine yarıyabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.