Şimdi Ara

Zor durumda olan Crytek, 500 milyon dolar yatırım yaparak Türkiye'ye taşınacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enesusta48

quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

Zor durumda olam şirket nasıl 500milyon dolarlık yatırım yapacak aklınız alıyor mu? Bu adamlar en iyu döneminde bile 500m dolar görmüş mü?

Ve işte crytekin kurucusu

Ya sen nerden biliyon adamların kaç para kazandığını adamların stüdyosuna bile gitmemissindir

Bak surda iyi bir haber var onu da saçma sapan tamamen teoriye dayalı kafatasçı zihniyetinle bozma!

post kasma velet.

• Benim anladığım şu çok bilgim yok bu konu da ama parçaları birleştirmeye kalkınca şunlar çıkıyor ortaya..

Yıllar önce AKP 'nin yaptığı yollardan önce diyeyim özellikle dikkatimi çekerdi, Tekirdağ 'dan İstanbul 'a yola çıktığımızda Silivri 'ye kadar berbat bir yol vardı tek gidiş geliş vardı ve 2 3 yolculukta bir illa ileride kaza olmuş diye otobüste konuşurdu insanlar sonra Silivri 'de otobana bir çıkardık o biçim yol D100 mü internetten araştırmadım adını bilmiyorum işte bu yol süper olurdu hep o yüzden derdim niye bütün yollarımız böyle bu şekilde olmaz diye sorardım o zamanlar tabi ufaktık internette bugünkü gibi değil araştırma yok niye devlet yapamıyor diye kafa da yormazdım sonra birkaç sene önce öğrendim Avrupa ya da gelişmiş olan ülkeler gelişmekte veya gelişmemiş ülkelere para gönderirlermiş niye destek oluyorlar Türkiye 'ye demiştim o zamanlar çok mu paraları var bu adamların diye sormuştum kendime sonra baktım bir lojistik ağ kurmak onlarında işine geliyormuş çünkü avrupa da ya da batı da yapılan bir teknoloji araç ya da her ne ise Türkiye üzerinden Mısır, Suriye, Ürdün gibi doğu 'ya ihracatını gerçekleştirebilmek için yani 100 milyon dolar euro kazanmak için 10 milyon dolar heba ediyormuş bu yüzden bize ya da başka ülkelere niye yatırım yaptıklarını görmüş oldum ha bugün hibe ettiği şunlarda var mesela çocuk sahibi olan annelere 300 euro gibi ödenek ve bunun gibi destekler daha da var..

Ve gelirsek geçenler Uluslararası Teknoloji Bankası Türkiye 'de kurulması için batı yine onay verdi yani imzaladı Teknoloji üssü için Türkiye 'yi seçtiler herhalde batı kesimi ve imzalar atıldı binasının inşaasına başlanacak ve ülkemiz Bilişim Vadisi 'nin bitimine yaklaştı üstüne Teknoloji Bankası 'nın haberinden bir kaç gün sonra bu haberler çıktı hepsi bir şekilde planlanmış gibi o yüzden parçalar birleşince böyle bir şey çıkıyor ortaya Türkiye 'ye bu yatırımı yapmalarının önceliği ucuz istihdam ucuz fabrika kurulumu artı vergi teşvikleri de yapacaktır Türkiye o yüzden batı buraya kaydırıyor yatırımı diye düşünüyorum.. Dediğim gibi çok bilgi sahibi değilim ama arka arkaya haberlerin gelmesi umarım ülkemiz için de hayırlısı olur inşallah..

• Artık CryEngine ile yapılan Ulubatlı hasanlı hikayeler Osmanlı savaşlı oyunlar görürüz
  • Crytek in türk firması olduğunu bilmiyordum Cevat yerli beyi duymuştum ancak sadece temsilci gibi bir pozisyonda olduğunu düşünüyordum demek 3 kardeş ve sahibiymişler.

Kendilerinden crysis i korsan dan oynadığım için özür dilemek istiyorum bir daha asla.

Zaten oyun oynayacak yeterlilikte sistemim yok bundan sonra da olmaz zati. Anca youtube dan oynanış videolarını seyretmeye devam oynatamıyoruz bari onunla yetinelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yadigarocak42

Şimdi 17 yıl önce Almanyada kurulmuşsun. Türkiyede stüdyo bile açmamışsın. 3 senedir krizdesin. Türkiyeye geliyorsun. Avrupaya gidip parasız kalınca ülkesine dönen gurbetçi değil mi bu? Demezler mi 17 yıldır neredeydin diye? Kim bilir avrupada alamadığı ne kredileri ne teşvikleri alacak ülkemizde. 2-3 bine mühendisde çalıştırdı mı tadından yenmez.

Yani anlayacağınız Türkiye Crytek için kurtuluş reçetesidir. Benim anladığım bu.

Nerde olursa olsun birileri birşeyler yapar birileride karalamak için elinden geleni yapar 17 sene önce almanyadan tüm dünyayı oyun piyasasında fethetmişler helal olsun demiyorda bunu bile kötülüyorlar yahudiler dünyanın neresinde olursa olsun güç elde etmek için elleirnden geleni yapıyorlar bizimkilerde yaptıkları için horlanıyorlar yok böle birsey arkadaş ...

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Anlıyorum tahammülsüz akgezen sakin ol biraz

Karanlık aydın olmaktansa,
    Akgezen olmak iyidir!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enesusta48

quote:

Zor durumda olam şirket nasıl 500milyon dolarlık yatırım yapacak aklınız alıyor mu? Bu adamlar en iyu döneminde bile 500m dolar görmüş mü?

Ve işte crytekin kurucusu

Ya sen nerden biliyon adamların kaç para kazandığını adamların stüdyosuna bile gitmemissindir

Bak surda iyi bir haber var onu da saçma sapan tamamen teoriye dayalı kafatasçı zihniyetinle bozma!

post kasma velet.

Tanımadığın insanlar hakkında yorum yapma birseyden haberin yok !

Saçma sapan yorumlar yapmayın ama doğru işinize gelmiyor....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tek para verip aldıgım oyun türk yapımı oyunlar. crysis in bütün serisi. crytek yapımı olan bütün oyunları para vererek aldım.tabi belirtmem gerek crysis in ilk oyununu korsan oynadım.lakin türk yapımı oldugunu ögrenin ce orjinalini aldım.
    oyun sektöründe elektronik sektöründe gelişmeli bu ülke.ve bizlerde destek olmalıyız.

• Ben şahsen bu atılımın Crytek'in sonunu hızlandıracağını düşünüyorum. Eğer bütün yazılım ekibini Türkiye'ye taşıma gibi bir hataya düşerlerse bir çok deneyimli yazılımcı kaos içerisindeki ülkemiz yerine evlerine yakın yerlerde kalmaya karar verecekler. Eğer başka türlü olabilseydi, belki de burada pek çok deneyimli eleman yetişebilecekti. Ben de bir yazılımcı adayı olarak gelişmeleri takip ediyor olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ironxman

quote:

Orijinalden alıntı: yadigarocak42

Şimdi 17 yıl önce Almanyada kurulmuşsun. Türkiyede stüdyo bile açmamışsın. 3 senedir krizdesin. Türkiyeye geliyorsun. Avrupaya gidip parasız kalınca ülkesine dönen gurbetçi değil mi bu? Demezler mi 17 yıldır neredeydin diye? Kim bilir avrupada alamadığı ne kredileri ne teşvikleri alacak ülkemizde. 2-3 bine mühendisde çalıştırdı mı tadından yenmez.

Yani anlayacağınız Türkiye Crytek için kurtuluş reçetesidir. Benim anladığım bu.

Nerde olursa olsun birileri birşeyler yapar birileride karalamak için elinden geleni yapar 17 sene önce almanyadan tüm dünyayı oyun piyasasında fethetmişler helal olsun demiyorda bunu bile kötülüyorlar yahudiler dünyanın neresinde olursa olsun güç elde etmek için elleirnden geleni yapıyorlar bizimkilerde yaptıkları için horlanıyorlar yok böle birsey arkadaş ...

doğruya doğru yanlışa yanlış demek gerekir. Helal olsun çok büyük işler yapmışlar. Yine yapsınlar isterim. Ama yukarıda yazdığım mevzu es geçilmesin lütfen. Madem bu arkadaşlar Türk neden Türkiyeye yatırım yapmak yeni gelmiş akıllarına ben onu sorguluyorum. Biriside çıksın desin ki kardeşim şu sebeplerden bugüne kadar Türkiyede yatırım yapmadı. Bizde bilelim doğruları yanlışları.

• cryte sahibide nemalanacak... siz yatırım yapacak sanın adamın serveti bir kaç yılda katlanacak... izleyinde görün...
  • Geçenlerde Tesla'nın piyasa değerinin 4 milyar dolar oluğunu
    öğrendim. Avrasya Tüneli'nin açılış reklamlarında 4 milyar dolarlık proje olduğunu söylüyordu. Düşündüm de, acaba ülke olarak Tesla şirketinin %40 ortağı olabilir miydik acaba? Tamam, Avrasya Tüneli gerekli, ama parayı ülke dışına çıkaran bir yatırım. Bunun aksine geleceğin parlayan yıldızı Tesla ülkemize çok şey kazandırabilirdi. Bugünün 4 milyar dolarlık Tesla'sı birkaç yıl sonra bu değerini katlayacak.

Bu haber de iyi haber. Yazılım sektöründen pay almak büyük önem taşıyor. Ama burada da kafama takılan şey Crysis'le fırtınalar koparırken bu hale gelen Crytek Türkiye'de ne yapacak da kar getirecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Geçenlerde Tesla'nın piyasa değerinin 4 milyar dolar oluğunu
    öğrendim. Avrasya Tüneli'nin açılış reklamlarında 4 milyar dolarlık proje olduğunu söylüyordu. Düşündüm de, acaba ülke olarak Tesla şirketinin %40 ortağı olabilir miydik acaba? Tamam, Avrasya Tüneli gerekli, ama parayı ülke dışına çıkaran bir yatırım. Bunun aksine geleceğin parlayan yıldızı Tesla ülkemize çok şey kazandırabilirdi. Bugünün 4 milyar dolarlık Tesla'sı birkaç yıl sonra bu değerini katlayacak.

Bu haber de iyi haber. Yazılım sektöründen pay almak büyük önem taşıyor. Ama burada da kafama takılan şey Crysis'le fırtınalar koparırken bu hale gelen Crytek Türkiye'de ne yapacak da kar getirecek?

Hocam bizim ülke insanı yolu, binayı inşaatı falan çok sever. Nerede bir şantiye görsek toplanıp izleriz hep beraber biliyorsunuz. Geçen gün aile ortamında Amerikadaki Space X şirketinden uzaydaki madencilik faaliyetlerinden, amerikada uzay faliyetleri için yasalar çıkarıldığından falan bahsettim. Babam dediki saçma işler bunlar. Sonra sustum tabi. İstisnalar hariç olmakla birlikte mantalitemiz bu şu an ne yazık ki. Bu yollara binalara verilen milyar dolarların üretim olmadığını ülkeye iyi bir şey yapmadığımızı inşallah anlarız biran önce.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu mesele ülkeye gelmesi değil ülkeye gelince ne yapacağı...

Kimse buna değinmemiş.

Geliyor tamam ama gelince ne yapacak? Ülkede hepi topu kaç tane iyi üniversite var.

Hadi diyelim bir üniversite ile anlaştın, işe koyuldun, ürettiğin ürünü kime satacaksın?

Kimisi yerli GTA gibi bir oyundan bahsetmiş, oyunu yaparsın da satacak pazarın buna talebi ne bu önemli.
  • OYUN SEKTÖRÜ DEYİP GEÇEMEZSİNİZ MİLYAR DOLARLAR DÖNÜYOR BU SEKTÖR DE ÇOK BÜYÜK KAZANÇLAR VE KARLAR MEVCUT. TÜRKLER ADINA YILLAR ÖNCE ADIM ATMIŞ 3 ABİMİZ'İ DESTEKLEMEYİP NE PAHASINA OLURSA OLSUN O OYUNA ALMAYANLAR UTANSIN. BEN KENDİ ADIMA TÜRKÇE DESTEKLİ OLMAYAN OYUNLARI ÇOK FAZLA TERCİH ETMİYORUM. MUKAO DİYE İL DESTEKLEYEN AMA TÜRKÇE DESTEKLEMEYEN OYUNLAR VAR MUKAO NEDİR ARKADAŞ HANGİ ÜLKENİN DİLİ BU KAÇ PC VAR BU ÜLKEDE SAÇMALAMAYIN.

• Keşke zamanında ezan okuyan seccade yerine böyle şeyleri destekleselerdi. Anladılar artık tabi 1 liralık köprüyü yandaşa 2 liraya yaptırmanın karın doyurmadığını.

• Videoda 08:13 te söylüyor paragrafını.

• Haber iyi hoş da 500 milyon dolar olayını biri anlatsın bana abi nasıl oluyor bu para?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Keşke zamanında ezan okuyan seccade yerine böyle şeyleri destekleselerdi. Anladılar artık tabi 1 liralık köprüyü yandaşa 2 liraya yaptırmanın karın doyurmadığını.

illa içindeki pisliği dökeceksin demi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.