Şimdi Ara

Zombide hilesiz tek kişi 35- 36 derken 42 geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: atilgan34

Sp bölümlerini bitirirseniz tek kişilik açılıyor

sp derken cod4 ün normal sp simi yoksa zombie nin kendi sp simi var
  • cod 5 in single player bölümlerini bitirince açılıyor.
  • yaw ben cod4 sandım onunda zombi serverı vardı
  • quote:

Orjinalden alıntı: drejtc

yaw ben cod4 sandım onunda zombi serverı vardı

Adam cod 5 demiş zaten.
  • Eveet, fırsatını budum ve ben kendi oyun taktiğimi veriyorum. Oyundaki en önemli hedefimiz raygun ve mg42 ikilisine sahip olabilmek. Mg42 yerine başka
    silahta olur ama benim tercihim ondan yana. O yüzden ilk roundlarda amacımız puana kastırmak. Zaten ilk 10 rounda kadar raygunı alamazsak 10 unun üzerine çıkmak bile mucize.

ilk roundda sadece 4 zombi geliyor. Her zombi gövde altı 6 tabanca kurşununa dayanabiliyor. O yüzden baş kısmına yakın olmayan yerlere tabanca ile 6 el sıkıcaz. Hatta mermi tasarrufu yapmak istiyorsanız elemanları arka arkaya dizilmesini sağlayın öyle sıkın. Çok hantal olduklar için sıkıntı olmayacaktır. 00 puan geçer geçmez m1a1 alın ve ilk rounddaki zombileri kafalarına sıkarak öldürün. Kafa patlatmazsanız az puan verir. Bu arada temel prensib en azından raygun alıncaya kadar, zombileri içerde öldürmek. Böylece bonus verirlerse kaçırmamış oluruz.

İkinci roundda değişen birşey yok zombiler bu sefer 8 tabanca atışına dayanabiliyorlar, sıkmaya devam. Yine içeride öldürmeye ve son atışı kafaya yapmayı unutmayın. Genelde round2 de mermi ya da x2 veriyor. Bunlar bizim için önemli malum puana kastırıyoruz. Özellikle tabanca mermisi fullenirse süper olur. Her vuruş 10 puan. Hele x2 ve mermi bonusu beraber gelirse en güzeli. İlk roundlarda bomba bonusunu almayın sakın, puan israfından başka birşey değil.

Üçüncü roundada kasmaya devam. Tabanca merminiz varsa onunla yoksa tüfekle önce yaralayıp sonra kafaya sıkmaya devam. Pencere önünde yarala içerde öldür. Üçten itibaren bir değişikliğe gidiyoruz mutlaka bir kaç tane zombinin ortasına bomba atarak sakat bırakıyoruz. Böylece biz bariyerleri tamir ederken onlarda ağır aksak peşimizden geliyorlar. Ve artık 3. round sonunda help kapısını açıyoruz. İsteyen direkt burada random sandığından silah deneyebilir ya da benim yaptığım gibi ilk seferde tabanca yerine duvardan thompson alıp sonra deneme yapmaya başlarsınız.

Bu arada amacımız raygun almak olduğu için bize puan kaybettirecek şeylerden uzak durmaya çalışıyoruz. Mümkün olduğu kadar tek atışda öldüren silah almıyoruz. x2 bonuslarını kaçırmamaya çalışıyoruz. Makinalı tüfeklerle önce vücuda sonra kafaya sıkıyoruz. Ama raygun çıkarsa sandıktan nasıl isterseniz öyle yapın. Ben genelde raygunı alsam bile 9 - 10. rounda kadar klasik silahları kullanıyorum. Ben genelde 6. 7. roundlarda raygunı tutturuyorum. Ama hiç vermediğide oluyor. Zaten raygun vermezse 10. 12. roundlar arası ölüyorum. Her bölüm sonuna birkaç sakat zombi bırakın böylece rahat rahat bariyerleri tamir edersiniz. Bu size hem puan hem de zombilerin canına okumak için zaman kazandırır.

Raygunı tutturduğunuz rounddan sonra genelde 6 - 8 arası ana odanın içinden üst katı açın, eğer help odasından açarsanız çok zorlanırsınız. Üst katı açtıktan sonra help odası artık bizim kalemiz oluyor. En son kaçacağımız yer burası. 20. rounda kadar zombileri ana oda da, sonra hep help odasında karşılıyorum. Herşey yolunda gittiyse ve 10. rounda kadar raygun ve mg42 yi aldıysanız, üst katı açtıysanız herşey yolunda demektir.

Bundan sonra olabilecek en büyük sıkıntı cephanedir. Raygun ve mg42 cephanesini sadece zombilerden çıkan mermi bonusuyla sağlayabiliyoruz. Bu yüzde mümkün olduğunca zombileri içeride öldürmeye çalışın. İlk 15 roundda raygunın yardımıyla bu mümkünken, sonrasında kimi nerede görürseniz vurun. Özellikle instakill bonusu çıkarsa alıp hemen mg42 ye geçin. Raygunın mermisinin mümkün olduğunca korumaya çalışın. Bu arada 13 - 14 roundan sonra zombiler bombalardan pek etkilenmiyor. Sakat bırakmak için raygunla bacaklarına doğru sıkın. Bu arada sakat zombiler sonsuza kadar yaşamıyor. Belli bir süre sonucunda siz birşey yapmasanız bile kendiliğinden ölüyorlar. O yüzden oyalanmadan bariyerleri tamir etmekte fayda var.Özellikle 20. rounddan sonra bomba atmanın hiç bir esprisi kalmıyor. Bomba atmaya çalışarak zaman kaybetmeyin.

Bariyerleri eksiksiz tamir edebildiyseniz önceki rounddan, mutlaka round başlarında pençere önlerini gezin. Pencere önüne gelen zombileri duruma göre ya öldürün ya da yaralayın. Ama 20. rounddan sonra help odasından çıkmanızı pek tavsiye etmem. Zombiler çok seri olduğu için siz daha ne olduğunuzu anlamadan yanınıza geliyorlar.

Help odasını çok iyi koruyun, burası bizim kalemiz. Mümkün olduğunca help kapısının önünde karşılayın zombileri. Pencere önlerinde çok oyalanmayın. Gelen sürüyü raygunızla kapının önüne yığın. Tabi şarjör sınırsız değil. 20 atış sonunda bitiyor ve siz dolduruncaya kadar baya yaklaşıyorlar. Hemen duvar dibine doğru yürürken şarjörünüzü değiştirin. Eğer şarjörünüz duvar dibinde bittiyse sakın olduğunuz yerde beklemeyin. Önce biraz koşun zombileri arkanıza aldığınızda şarjörü değiştirin. Ben bunu 30. roundda bile yaptığımda bana yetişemediklerini gördüm. Ama sadece sürüden 3 - 5 zombiyi vurduktan sonra bunu yapmaya kalkarsanız muhtemelen ortaya alıp öldürürler. Olabildiğinde çok zombiyi devirinki siz kaçarkan önünüze fazla zombi gelmesin.

Bu raygun iyi hoş silahta yakından kullandığınızda malesef sizide öldürüyor. Bir zombi eğer çok yanınıza gelirse raygunla ateş etmek yerine koşarak arayı açıp öyle ateş etmeyi deneyin. Bu dediklerim bana kolay geliyor ama soğuk kanlı olmazsanız ilk levelde bile hemen zombileri 1 - 2 atışta öldürmeye çalışacaksınızdır. Panik yok, paniği 20 den 30 dan sonraya saklayın.

Özetlersek raygun ve mg42 alıncaya kadar puan için, sonrası kendi rekorumuz için savaşıyoruz. Sakin olun puan almak için önce vücuda sonra kafaya ateş edin. Bu arada bazı zombiler kafaları dağılsa bile yürümeye devam ediyor. Bırakın yürüsünler attıkları her adım puan alıyoruz.

Artık eski tadını vermediği için fazla oynamıyorum, 36 ya kadar geldim, daha ötesine kasmaya düşünmüyorum. Umarım çok karışık anlatmamışımdır. Herkese iyi oyunlar....

• beyler şu oyunda 10 u hilesiz geçene helal olsun.... hadi bir şekilde 20 yaptım diyelim (onada inanmam ama) 30 dan sonra resmen ordu geliyor.. Hilesiz 34 yapmak imkansız sadece silah şifresi yaz yine yapamazsın god mode açmadan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: V2

beyler şu oyunda 10 u hilesiz geçene helal olsun.... hadi bir şekilde 20 yaptım diyelim (onada inanmam ama) 30 dan sonra resmen ordu geliyor.. Hilesiz 34 yapmak imkansız sadece silah şifresi yaz yine yapamazsın god mode açmadan..

Arkadaşım bu oyunu oynanabilir yapan tek silah raygun. Raygunı tutturamazsan 10 unun üzerine çıkman çok zor. Yukarıda neler yapmak veya nelere dikkat etmek gerektiğini yazdım. Gerisi sizin becerinize kalmış. İsteyen hile yapar 99 round ilerler, kendini kandırır. Ben artık oyundan zevk almıyorum daha fazla rekorumu geliştirebileceğimide sanmıyorum. Ben oyunu 1-10 kolay, 11-20 zor, 21-30 kolay, 31 sonrası dehşet olarak sıralıyorum. Diyeceksinizki 21-30 arası niye kolay, çünkü hem çok yoğun geliyorlar ama toplu geliyorlar, yoğun ama sıra sıra değil. Bir arada gelen zombilerin ortasına raygunla sıkarsanız daha çoğunu götürürsünüz, Ama tek sıra halinde geldiklerinde sırayla tek tek vurmak sorunda kalıyorsunuz. Sonuçta herkes aynı yetenekte değil, o yüzden siz inanmasanızda ben 36 ya herhangi bir hile yapmadan geldim. Herkese hayırlı günler......

• quote:

Orjinalden alıntı: white_predator

quote:

Orjinalden alıntı: V2

beyler şu oyunda 10 u hilesiz geçene helal olsun.... hadi bir şekilde 20 yaptım diyelim (onada inanmam ama) 30 dan sonra resmen ordu geliyor.. Hilesiz 34 yapmak imkansız sadece silah şifresi yaz yine yapamazsın god mode açmadan..

Arkadaşım bu oyunu oynanabilir yapan tek silah raygun. Raygunı tutturamazsan 10 unun üzerine çıkman çok zor. Yukarıda neler yapmak veya nelere dikkat etmek gerektiğini yazdım. Gerisi sizin becerinize kalmış. İsteyen hile yapar 99 round ilerler, kendini kandırır. Ben artık oyundan zevk almıyorum daha fazla rekorumu geliştirebileceğimide sanmıyorum. Ben oyunu 1-10 kolay, 11-20 zor, 21-30 kolay, 31 sonrası dehşet olarak sıralıyorum. Diyeceksinizki 21-30 arası niye kolay, çünkü hem çok yoğun geliyorlar ama toplu geliyorlar, yoğun ama sıra sıra değil. Bir arada gelen zombilerin ortasına raygunla sıkarsanız daha çoğunu götürürsünüz, Ama tek sıra halinde geldiklerinde sırayla tek tek vurmak sorunda kalıyorsunuz. Sonuçta herkes aynı yetenekte değil, o yüzden siz inanmasanızda ben 36 ya herhangi bir hile yapmadan geldim. Herkese hayırlı günler......

10 yıldır fsp tarzı oyun oynuyorum. CS HL tarzı oyunlarda yani yetenek isteyen oyunlarda çok iyiyim ( Half Life da şuna kadar yaptığım maçlarda 1 kez dahi yenilmedim Türkiye de seni yenerim dieyn varsa gelsin oynayalım) uzun lafın kısası yetenek var . Oyunu silah hilesi açarak oynadım raygun dediğin silahla yinede fazla ilerleyemedim. Demekki yeteneğinde yeteneği var sende...

• Arkadaşım bende bu tarz oyunlarda iyiyimdir. Ama asla şunu demek istemiyorum; "her oynadığımda 35 - 36 dan aşağı gitmiyorum alayını dağıtıyorum". Bazen öyle salak hatalar yapıyorumki puan yapıcam diye bir grup ortasında kalıp 4. roundu görmeden kaybediyorum. Ama özellikle raygunı alıp puan kaygısından kurtulunca eğer cephane sıkıntısı yaşamazsam 25 ve üstünü yapmak işten bile olmuyor. Hatta dikkat ettim 26 - 27. roundlarda özellikle bir cephane sıkıntısı oluyor. Olmadı msn kameradan bir oyunumu canlı izleticem bu gidişle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: white_predator

Arkadaşım bende bu tarz oyunlarda iyiyimdir. Ama asla şunu demek istemiyorum; "her oynadığımda 35 - 36 dan aşağı gitmiyorum alayını dağıtıyorum". Bazen öyle salak hatalar yapıyorumki puan yapıcam diye bir grup ortasında kalıp 4. roundu görmeden kaybediyorum. Ama özellikle raygunı alıp puan kaygısından kurtulunca eğer cephane sıkıntısı yaşamazsam 25 ve üstünü yapmak işten bile olmuyor. Hatta dikkat ettim 26 - 27. roundlarda özellikle bir cephane sıkıntısı oluyor. Olmadı msn kameradan bir oyunumu canlı izleticem bu gidişle.

tmm belki ben işin taktiğini çözemedim düz mantık oynuyorum çünkü. Helal olsun ne diyelim

• help odası neresi yaw
  • Kapısında help (aslında bence hell yazıyor cehennem yani) yazan yer.
  • hocam kutluyorum. anlattıkların çok inandırıcı geldi bana. eline sağlık. biz de bu taktikleri arıyorduk. 3-4 arkadaş oynuyoruz oynuyoruz 13-14te kalıyoruz. demek ki raygun'ı bulmaya çalışmak lazımmış her seferinde.

peki oyunda bir kaçış yok mu acaba? hileli oynayanlara soruyorum özellikle.
  • Arkadaşlar yeni birşey farkettim. Özellikle ilk iki roundda daha fazla puan almak için zombileri önce yaralayın. Sonra bıçakla (değiştirmediyseniz v tuşuna basarak) öldürün. Fazladan 30 puan daha veriyor. Hatta cam önlerinde de bu işe yarıyor, ama önce yaralamak şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 26 Aralık 2008; 19:10:19 >
  •  Zombide hilesiz tek kişi 35- 36 derken 42 geldi

hile hurda ile bende oynarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: meydey45

Zombide hilesiz tek kişi 35- 36 derken 42 geldi

hile hurda ile bende oynarım

kardeş o klavyenin hali ne öyle evi yakıcan yaw
  • bir yerden buldum sizle paylaşim dedim
  • Beyler birisini tanımadan suçlamayın.. Benim bi tane arkadaşımda tek başına 46 yaptı..Üstelik adam hilenin H'sini bilmez.. Burdaki arkadaşında yapabileceğine inanıyorum.. Hileci artist birisi olsaydı SS filanda koyardı üstelik, hiç sanmıyorum hile yaptığını.. Arkadaşın taktiğini söylim belki kullanırsınız.. Adam o klasik bölümümüzde bodrumda duruyo sürekli ve level 25lerden sonra MG filan kullanmıyo direkt lazer ve thompson.. Zaten zombileri ii döndürüp dolaştıran bi arkadaştır kendisi Thompsonlada biriken zombilere sıkınca çoğunlukla kafadan gidiyolar zaten.. Arada da sona 1 tane zombi bırakıp, kutu deneyip lazerini kutudakiyle değiştiriyo(mermisi azsa) sonra tekrar lazer kasıyo.. Yapılamicak bişe değil.. Yapılıyo..

• beyler sakin olun :)
  • saçma bir bölüm bence,gereksiz yapmışlar,onu yapana kadar oyunu daha güzel hale getirebilirlerdi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.