Şimdi Ara

Ziraat Bankasından Kredi Kartı Borçlularına Kredi İmkanı - Son Dakika (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.343
Cevap
32
Favori
147.633
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nasıl istediğim oran çıkmadı açıklarmısın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmm26

benim taksitli nakit para çekimim vardı güncel borç 8800 görünüyordu ancak banka 12700 olarak başvuruda bulundu.

Kmh lar şimdilik dahil değil her an bir güncelleme geliyor dediler. Kefil filan istemediler.

Daha kimseye onay yazısı gelmedi dedi, gelince bizi arayacaklarmış.
    31 aralıkdan önceki borçlar nasıl ayırt ediliyor

Ben aralık ayı ekstremi ödedim

Sonra yine alışveriş yaptım

Aralık ayı ekstere götürsem ne oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xmuratbeyx X kullanıcısına yanıt
    öncelikle geç cevap için kusura bakmayın
    banka personelinden aldım bilgiyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba. bugün bankadaydım başvurumu yaptım ayrıntılı bilgileri aktarayım.

banka sistemden kredi kartlarımızı ve 31 aralık gününe bakarak o günkü kullanabilir kart limitlerimizi görüyor ve ona göre bize kredi limiti çıkartıyor.

benim ziraat bankkart dahil 16550tl borç çıktı 31 aralık günü itibari ile 3 karttan.

16550l için kredi başvurusu yaptık

24 ay 1.10 oran aylık 809tl toplamda 19410tl geri ödeme rakamı çıktı.

masraf ta iki bankaya eft ücreti: 100tl
    hayat sigortası birkereye mahsus tahmini 180tl

280tl masrafı var. başka bir masraf ücret yok.

60 ay 1.20 oran için aylık 435tl 26100tl geri ödeme rakamı

masraf ikisinde de bir sefer ve aynı 280tl

belge olarak maaş bordrosu ve son gelen bu ayki ekstreler yeterli oluyor başvuru için...

sizce hangi ödeme planını seçmek mantıklı. 60 aya böldürmek daha mantıklı gibi geldi bana. paramızda kalsın faizde değerlendiririz.siz ne dersiniz.

• sonerakgun kullanıcısına yanıt
    bende aslında 24 ay da öderim ancak 60 ay yapmak daha mantıklı geliyor şu ortamda. Zaten enflasyon almış başını gidiyor, paranın değeri gün geçtikçe azalıyor.
  • freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Bunu ben de anlamadım. Ben ayın 1 inden sonra para yatırıp ordan harcadım ancak toplam miktar göründü bilgisayarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Enpara kredi kartını kapattırabilen var mı mevcutta fiziki bir şubesi yok. Finansbank ilgileniyor mu ?
  • Baybars Sultan kullanıcısına yanıt
    ben oyle bır agız yoklamak ıcın konustum. kayıt oluşturdular. kapatabılecegını soyledıler. talep etmem dogrultusunda.

benım anladıgım ve garantı bankasında calısan arkadasımın dedıgı. tum bankalara yazı gonderıldıgı ve her musterının ısteginin karşılanması olduğu.

bankalar uyarılmış bu konuda yani. s.eve s...ve verecekler yani hocam enpara dır bılmem nedır problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Ceza -- 15 Ocak 2019; 16:32:39 >
  • Benim 9.200 TL limitli kredi kartım var. Kart tamamen dolu. 31.12.2018 tarihi itibariyle yapmış olduğum herhangi bir harcama yok. Ocak ayı ekstresinde hesap özeti borcu 5.440 TL olarak görünüyor.

Sıkıntı şurada başlıyor. Banka bana 5440 TL'lik kredi verir ise kalan 3760 TL'lik kısmı ben mi karşılayacağım? Yoksa banka tüm borcu kapatmam için faiz vs düştükten sonra kalan kısmı mı kredi olarak kullandıracak?

Var mıdır bilen?
  • Baybars Sultan kullanıcısına yanıt
    Enpara neden kapatmıyor..? . Normalde 7 Gün sonunda kapanıyor.. En son Akbank kartı kapatırdım. Hatta aramadım bile.. Canlı destekten yazdım..

Aynı şartlar Enpara içinde geçerlidir.. Hemen arayıp Kapatma başvurusunda bulunun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lusage kullanıcısına yanıt
    hocam yukarıda ayrıntılı yazdım bakarsanız olayı anlarsınız.

1 ocak itibari ile bugüne kadarki harcamalarınızı sadece siz nakit ödüyorsunuz 31 aralık dahil kredi kartı limitlerine göre kredi çıkıyor ziraat bankası sisteminden görüyor adınıza kayıtlı tüm kartları ve bu rakamları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerakgun

Arkadaşlar merhaba. bugün bankadaydım başvurumu yaptım ayrıntılı bilgileri aktarayım.

banka sistemden kredi kartlarımızı ve 31 aralık gününe bakarak o günkü kullanabilir kart limitlerimizi görüyor ve ona göre bize kredi limiti çıkartıyor.

benim ziraat bankkart dahil 16550tl borç çıktı 31 aralık günü itibari ile 3 karttan.

16550l için kredi başvurusu yaptık

24 ay 1.10 oran aylık 809tl toplamda 19410tl geri ödeme rakamı çıktı.

masraf ta iki bankaya eft ücreti: 100tl
    hayat sigortası birkereye mahsus tahmini 180tl

280tl masrafı var. başka bir masraf ücret yok.

60 ay 1.20 oran için aylık 435tl 26100tl geri ödeme rakamı

masraf ikisinde de bir sefer ve aynı 280tl

belge olarak maaş bordrosu ve son gelen bu ayki ekstreler yeterli oluyor başvuru için...

sizce hangi ödeme planını seçmek mantıklı. 60 aya böldürmek daha mantıklı gibi geldi bana. paramızda kalsın faizde değerlendiririz.siz ne dersiniz.
    1.Diğer bankalardan yazı alma olayı iptal edildi sanırım
    2.Kartların kapatılması ,limitlerin kapatılması konusu da mı iptal ? ( hala gecerli ise önce borçlu banka dan limiti düşürüp başvuruyu ondan sonra yapmak gerekir)
    3.Kredi 2 yıllık oldugundan , ziraat 2. yıl içindeayrı ayrı sigorta keser,teyit edilmeli (60 ay vade içinde öenmli bir madde )
    4.Aylık ödeme ,Maaşın/gelirin %25 ini geçemez gibi bir konu vardı,hala gecerlimi acaba ?
    5.Başvuru anında sonuçlanmıyor mu ? ne kadar bekleniyormuş?

• benim kredi kartım limitim 14.000
    aralık ayı ekstrem 8.000
    31 aralık tarihli muhtemel borcum 13.000

31 aralık tarihli toplam borca göre mi kredi çıkartıyorlar. Çünkü 6.000 lira taksitli alışveriş ve taksitli avanslarım var.
  • faithgebze F kullanıcısına yanıt
    mrb hocam tabii hemen cevaplayayım yazdığınız maddeleri.

1. diğer bankalardan yazı alma olayı iptal. bu kesin olarak istenmiyor.

2. kartlar kapatıldığında limit arttırımı iptal değil. bu limitleri ziraatbank taki kredi kartına taşıyabiliyorsun. bizzat sordum taşırız bizdeki kart limitiniz o kadar artar dediler.

3.kredi ister 2 yıllık kullanın ister 6 yıllık kullanın masraf tek sefer hayat sigorta artı eft masrafı. bu da tahmini 250tl civarı. bana 280 çıktı. yıllık yenileme yok bunu da sordum kesin bilgi.

4.aylık ödeme maaşın yüzde 75 ine kadarı kefilsiz (memurlarda) bunun üzerinde duruma göre kefil isteniyor. benden kredim olduğu halde aynı bankadan bunun için 2nci kredi olduğu halde istemediler.

5. başvuru yapıldıktan sonra 1 yada 2 gün içinde cevap geliyormuş bizi bizzat telefonla arayacaklar kartlarınızı kapattırıp gelin kullanın diye.

kartları şimdiden de kapatabiliriz işlem hızlı olması açısından.

tekrar belirteyim 31 aralık gecesi 23.59 ne harcama yaptı iseniz geçerli kredi belirlemede. sistemden görüyor ziraat bankası hepsini diğer bankaları da. taksitli de olsa farketmez hepsini kapsıyor kalan limite göre çıkıyor bu tarihteki.

siz sadece kart kapanınca 1 ocaktan bu tarihe kadar harcadığınız neyse onu yatırıyorsunuz kartlara nakit başka yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerakgun

mrb hocam tabii hemen cevaplayayım yazdığınız maddeleri.

1. diğer bankalardan yazı alma olayı iptal. bu kesin olarak istenmiyor.

2. kartlar kapatıldığında limit arttırımı iptal değil. bu limitleri ziraatbank taki kredi kartına taşıyabiliyorsun. bizzat sordum taşırız bizdeki kart limitiniz o kadar artar dediler.

3.kredi ister 2 yıllık kullanın ister 6 yıllık kullanın masraf tek sefer hayat sigorta artı eft masrafı. bu da tahmini 250tl civarı. bana 280 çıktı. yıllık yenileme yok bunu da sordum kesin bilgi.

4.aylık ödeme maaşın yüzde 75 ine kadarı kefilsiz (memurlarda) bunun üzerinde duruma göre kefil isteniyor. benden kredim olduğu halde aynı bankadan bunun için 2nci kredi olduğu halde istemediler.

5. başvuru yapıldıktan sonra 1 yada 2 gün içinde cevap geliyormuş bizi bizzat telefonla arayacaklar kartlarınızı kapattırıp gelin kullanın diye.

kartları şimdiden de kapatabiliriz işlem hızlı olması açısından.

tekrar belirteyim 31 aralık gecesi 23.59 ne harcama yaptı iseniz geçerli kredi belirlemede. sistemden görüyor ziraat bankası hepsini diğer bankaları da. taksitli de olsa farketmez hepsini kapsıyor kalan limite göre çıkıyor bu tarihteki.

siz sadece kart kapanınca 1 ocaktan bu tarihe kadar harcadığınız neyse onu yatırıyorsunuz kartlara nakit başka yok.
    2.KART KAPATMA İŞLEMİ TAMAMEN MÜŞTERİNİN KONTROLÜNE BIRAKILIYOR BU DURUMDA ( KARTTAKİ PUANLARIDA HARCAMAK AKTARMAK GEREKIR)
    KAPAMAYI HIZLANDIRMAK İSTEYENLER KARTLARINI KAYBEDEBİLİRLER ,YENİSİNİN BASILMASINI İSTEMEYEBİLİRLER ;) ,ZİRAATTEN KREDİNİN ÇIKTIGI GÜN KARTI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ;)

2.LİMİTLE İLGİLİ OLARAK,AYNI BANKADAN TEKRAR KART BAŞVURUSU YAPILABİLİYORMU ACABA ?? ( KAPAMADAN ÖNCE LİMİTLERİ AZALTMANIN FAYDASI OALBİLİR ,BELKİ DAHA SONRA TEKRAR KART BAŞVURUSUNDA)

2.YKB DE ORTAK LIMITLI 3 KART VAR,BORÇ BİRİNDE, BORÇLU KART KAPANDIGINDA DİĞER KARTLAR LİMİTİYLE BİRLİKTE DEVAM EDİYORSA YUKARIDAKİLERİN HİÇBİRİNE GEREK YOK ???

3.SORDUYSANIZ BİŞEY DİYEMEM AMA KREDİ/SİGORTA MANTIGINA TERS,NORMALDE ZİRAAT EMEKLİ KREDİLERİNE BİLE 2.YIL KESİYOR.DEVAM EDEN İŞLEMLERDE SİGORTADA OTOMATİK DEVAM ETTİRİYOR BANKALAR

yorumlarım sadece bilgi alma amaçlı

• Kmh için soran oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

nasıl istediğim oran çıkmadı açıklarmısın?
    Siİn kredi kartı borcunuz 10 lira olsun. Medyada oluşturulan algı sizin adınıza 10 lira kredi aktarılacağı. Ama ziraat şubesinde sizin gelir durumunuz kredi notunuz varsa mevcut kredileriniz dikkate alınarak en fazla 4 lira kredi veririz siz 6 TL yi gidin yatırım kartı iptal edin bizde 4 lirayı eft yapalım diyorlar. Bende ve denk geldiğim bazı insanlarda aynı durum yaşandı.

• Daha yararlanan yok sanırım. Gerek İnternet gerekse çevrem halen somut bir şey yok... Tam rezillik...

Şimdi kalkacaklar meydanlarda, biz şöyle yaptık böyle ettik diyecekler... Ortada bir şey yok.. Hep Sözde kalıyor..

Kefil istemek nedir ya..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Bende dün başvuru yaptım. Ama 2018 aralık dönem borçları için kredi kullanabileceğimi, gelecek dönem taksitlerini kapsamadığını söylediler. Dolayısıyla toplam borcumun ancak yarısı kadar başvuru yapabildim. Bugün formu okuyunca bazı arkadaşlar 2018 de yapılan tüm harcamalar ve 2019'a sarkan taksitler içinde başvuru yaptıklarını yazmışlar. Ortada bir yanlışlık var ya da müşteri temsilcileri farklı uygulamalar yapıyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esirin60

Merhabalar. Bende dün başvuru yaptım. Ama 2018 aralık dönem borçları için kredi kullanabileceğimi, gelecek dönem taksitlerini kapsamadığını söylediler. Dolayısıyla toplam borcumun ancak yarısı kadar başvuru yapabildim. Bugün formu okuyunca bazı arkadaşlar 2018 de yapılan tüm harcamalar ve 2019'a sarkan taksitler içinde başvuru yaptıklarını yazmışlar. Ortada bir yanlışlık var ya da müşteri temsilcileri farklı uygulamalar yapıyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa seviniriz.
    Hangi şehir hangi şube olduğu yazılırsa sanırım daha faydalı olacak

Cumhurbaşkanının söylediği 1 ocak öncesi harcamalar. Tek çekim taksitli ayrımı yapmadı. Ziraat bankası tokat şubesi bu şekilde işlem yapıyor.

Gelecek taksitleri kapsama almıyorum demek bence sadece memurun işgüzarlığı

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.