Şimdi Ara

Zippo çakmak benzin nasıl doldurulur?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
9.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba beyler. Doğum günümde hediye olarak Zippo Sapphire Blue çakmak aldım (orjinal kontrol ettim). Çakmak daha hiç kullanılmadığı için benzini yok haliyle de yanmıyor. Sizce Zippo benzini alıp kendim mi doldurmalıyım yoksa Tobacco shop'larda falan mı doldurtmalıyım?

Çakmak bu bu arada:

Bu da çakmağın altı, yani doldurulma haznesi. Altındaki şeyi mi çıkartmalıyım doldurmak için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwanthidan -- 18 Haziran 2015; 17:40:12 >

• Kendin doldurursan daha ucuza gelir diye düşünüyorum tabi fiyatları bilmiyorum araştırman lazım.How to konuları için youtube'u kullanmak daha mantıklı,

https://www.youtube.com/watch?v=p-EsmtpXmg8
  • quote:

Orijinalden alıntı: fungsclup

Kendin doldurursan daha ucuza gelir diye düşünüyorum tabi fiyatları bilmiyorum araştırman lazım.How to konuları için youtube'u kullanmak daha mantıklı,

Beyler çakmağın alt kısmının fotoğrafını atıyorum. Eski model zippolarda gibi pamuk bir haznenin içinde değil yani ince bir şey ile kaldırmak gerekmiyor bir tane delik var sadece sanırım benzini oradan damlatıyoruz. Lift to fill yazıyor fakat nasıl kaldırıcaz acaba o kısmı direk çekip alsam olur mu acaba?

• quote:

Kendin doldurursan daha ucuza gelir diye düşünüyorum tabi fiyatları bilmiyorum araştırman lazım.How to konuları için youtube'u kullanmak daha mantıklı,

Anladım hocam saatçi tornavidası ile o deliği tutup kaldırınca pamuğa ulaşıyoruz videodan gördüğüm kadarıyla. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwanthidan

quote:

Anladım hocam saatçi tornavidası ile o deliği tutup kaldırınca pamuğa ulaşıyoruz videodan gördüğüm kadarıyla. Yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Beyler çakmağın dış yüzeyi parmak izi ve siyah leke oluyor bazen. Nasıl temizlemeliyim ıslak mendille denedim güzel olmadı.
  • Aldigin benzinin ucu veya kulaklik kalem biseyle o delikten pamugu kaldirtip benzini dokuyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anrui

Aldigin benzinin ucu veya kulaklik kalem biseyle o delikten pamugu kaldirtip benzini dokuyosun
    sokaklarda çakmakçılar var onlardan bile doldurtabilirsin. ankaradaysan kuğulu parkın orada bi adam var mesela git doldursun 2 lira mı ne
  • her hafta doldurman lazım.icindeki ucucu kullanisli deildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

her hafta doldurman lazım.icindeki ucucu kullanisli deildir
    Zippo Premium benzin aldım beyler kendim dolduracağım dışarıya pek güvenmiyorum kendim doldurursam daha iyi olur.
  • quote:

Zippo Premium benzin aldım beyler kendim dolduracağım dışarıya pek güvenmiyorum kendim doldurursam daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    Kendin doldur daha hesaplıya gelir.
  • Benim 4 yillik zippomdan almissin hayirli olsun kaca aldin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

Benim 4 yillik zippomdan almissin hayirli olsun kaca aldin ?

Doğum günü hediyesi dayım aldı hocam 90 liraya almış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

Benim 4 yillik zippomdan almissin hayirli olsun kaca aldin ?

Doğum günü hediyesi dayım aldı hocam 90 liraya almış

4 yil once kazik yemistim ben 120ye almistim hayirli olsun tekrardan herkesin begendigi guzel bi zippo
  • Bende de constantin modeli var. Limited edition :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Bende de constantin modeli var. Limited edition :(

Orjinal mi hocam dünyada sadece 300 tane varmış araştırdığım kadarıyla. Orjinalse çok şanslısınız fakat replika olma ihtimali de yüksek
  • En yakın benzin istasyonu
  • quote:

quote:

Orjinal mi hocam dünyada sadece 300 tane varmış araştırdığım kadarıyla. Orjinalse çok şanslısınız fakat replika olma ihtimali de yüksek

Yok be hocam ne constantini zippom bile yok daha. Ama alicam kararliyim :D
  • quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olsun hocam şimdiden umarım beğendiğinizi bulursunuz :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olsun hocam şimdiden umarım beğendiğinizi bulursunuz :)

Alıntıları Göster
    Beyler Zippo'mun kapağı hızlı kapanmıyor. Numaralar yapıyorlar ya Zippo'yla o numaraların bazılarını yapamıyorum sizce neden böyle tek elle kapanmıyor diğerleri gibi kapak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwanthidan -- 20 Haziran 2015; 16:42:42 >
  • Direk o küçük delikten doldurabilirsin.Dışını lcd ekran temizleme sıvısı ve mikrofiber bezle sil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.