Şimdi Ara

Zıpkınla Balık Avlama *ANA KONU* PALET - ZIPKIN - GÖZLÜK - ELBİSE - BIÇAK - FENER.# İLANLAR BURAYA # (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
15
Favori
35.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semamca_07

Kıyıdan avlanırken ,dalmadan yüzeyden avlanırken kullanacağım başlangıç seviyesi bir zıpkın önerisi yapar mısınız.suyun içinde kurabilmeliyim.makaralı filan olanları varmış sanırım hangisi marka ve model uygun olur? Boyum 1.70

Bütçe ne kadar ?

Pathos pro , Omer Hf , Cressi Elite ömürlük olarak iyidir.

Daha uygunları yakasub, freesub zipkinlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Babam gitmiş almış dandik bir tane 175 lira vermiş. aslında 75 liraya almış bir tane kullandım bir gün hoşuma gitmedi değiştirttim ama bunun da bir farkı olduğunu düşünmüyorum.http://www.avmarin.net/as-sniper-anamas-zipkin-60-cm-kanalli-pmu16602 Bu sene sezon bitti zaten seneye iyi birşey almayı düşünüyorum.şimdiden bir marka model önerirseniz sevinirim.bütçe konusunda bir fikrim yok iyi bir zıpkın ne kadar onu da biliyorum zaten, bir heves aldı işte birkaç kere daldım hoşuma gitti.kıyıda daldığımda kullanabileceğim atış yaptığımda attığım yere giden birşey olsun :) kurması da kolay olsun birde bu lastikli göğsüme ve göbeğime dayayıp kuruyorum göğsüm sızlıyor hala. 500 600 700 olur bu fiyatlara iyi birşey varsa alabilirim.daha yukarıda çıkabilirim ama bir kere alıp uzun süre kullanacaksam :)

• semamca_07 S kullanıcısına yanıt
    Kurması kolay istiyorsanız çift lastikli bi kombinasyon yapacaksınız.tahminimce kıyıda avlanıyorsunuz. Örneğin çift 14 mm lastik, 6.5 mm şiş gibi.

• cbascan kullanıcısına yanıt
    http://www.avmarin.net/as-sniper-anamas-zipkin-60-cm-kanalli-pmu16602 Şu alete çift lastik takılabilir mi peki? Olursa güzel olur ilk seviyeye bile zor çekiyorum lastiği ikinci seviyeye çekebilmek için hulk filan olmak lazım.lastik çok sert belki zamanla gevşer bilmiyorum ama suyun içinde uğraşması zor oluyor.

Olmaz hocam buna. Uğraşmaya değmez zaten. Rijit gövdeli ve sağlam mekanizmalı bi tüfeğe ihtiyacınız var.

Benim pathos pro 82 yi 2009 yazında almıştım, sadece her sezon yeni lastik boğarım çoğu avda kullanırım.

Bunun haricinde cressi de Omer HF de kalamar karbon da ahşap da havalı zıpkın da elimde var.

Sonuçta 1 tane alüminyum zıpkın alın o da iyi olsun çünkü ileride o zıpkına eliniz alışmış olacak.

Cressi elite, Omer HF veya pathos pro alın. 400-600 tl arası bunlar.

Lastik kurma ise yavaş yavaş olur tek 19_20 mm lastik boğuyorum bunlar da 2 şer cm kısa oluyor, alışınca kuruyorum rahat rahat.

Elbise ve göğüs pedi de önemli, çift lastik başlangıç için uğraştırır olmadı sarı lastik alın o daha kolay.

Ege akdeniz için en az 90 lık bir de çevirme lastik açık kafa olsun. Cressi de 6.25 şiş 18 mm lastik geliyor, kurması daha kolay.

Pathos saragos da böyle yalnız pathoslar kalamar gövde olmadığından daha batar durumda.

Cressi ve Omer HF daha iyi teknolojileri gövde bakımından yalnız ikisinin de şişi sorunlu pathos da sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Benim pathos pro 82 yi 2009 yazında almıştım, sadece her sezon yeni lastik boğarım çoğu avda kullanırım.

Bunun haricinde cressi de Omer HF de kalamar karbon da ahşap da havalı zıpkın da elimde var.

Sonuçta 1 tane alüminyum zıpkın alın o da iyi olsun çünkü ileride o zıpkına eliniz alışmış olacak.

Cressi elite, Omer HF veya pathos pro alın. 400-600 tl arası bunlar.

Lastik kurma ise yavaş yavaş olur tek 19_20 mm lastik boğuyorum bunlar da 2 şer cm kısa oluyor, alışınca kuruyorum rahat rahat.

Elbise ve göğüs pedi de önemli, çift lastik başlangıç için uğraştırır olmadı sarı lastik alın o daha kolay.

Ege akdeniz için en az 90 lık bir de çevirme lastik açık kafa olsun. Cressi de 6.25 şiş 18 mm lastik geliyor, kurması daha kolay.

Pathos saragos da böyle yalnız pathoslar kalamar gövde olmadığından daha batar durumda.

Cressi ve Omer HF daha iyi teknolojileri gövde bakımından yalnız ikisinin de şişi sorunlu pathos da sorunsuz.

Değerli bilgiler için teşekkürler.

Şimdilik idare edeyim bununla o zaman teşekkürler yardımın için.

Ne demek her zaman zevkle yardımcı olurum

Peki birşey daha sorayım ya aklımda ne zamandır.olta malzemeleri alabileceğim internet sitesi var mı güvenilir ve uygun fiyatlı satan? Olta, makine, diğer malzemeler vs

• merhaba üstadlar iyi forumlar,iyi günler size bir kaç bir şey danışmak isyorum. 1500tl (+/-100tl) bütçe ile bu işe başlamak istiyorum ama ekipman işi çok kafamı karıştırıyor. Sizce hangi ürünleri almalıyım. Çanakkel civarında dalış yapacağım boy 188 cm kilo 90. Şimdiden teşekkürler. şu zıpkın çok hoşuma gitti ama biraz tuzlu bkz.Cressi cherokee.
  • choi17 C kullanıcısına yanıt
    onun yerine ikinci el cressi geronimo elit al , lastiksiz şişsiz almaya bak cressi şiş varsa üstünde alma muhtemelen yamultmuştur gözlük denemen lazım yüzüne hangisi olursa , palet kompozitle yada termo plastikle başla delikli kompozit alma kırılır termoplastikler uzun ömürlü sonra kendini geliştirirsen karbona geçersin bıçak kesin al kıyafette üzerine olan ama en az 5 mm al çanakkale serin olur sonrasında kışında dalacaksan 7 mm bakarsın . cherokee çift lastik kaldırmıyor o yüzden alma satamazsında ;)
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki şu ürünler nasıldır sizce bir değerlendirme yaparmısınız.https://i.hizliresim.com/Ln9G90.png
    pathos zıpkınlardan benim badi anlar oda birazdan yazar konuya :) pathos saragos modelini beğenmeyip satmıştım cressi geronimo elit daha hafif ve manevralı geldi , ayrıca açık kafa kapalı kafa ona iyi karar ver sonrasında birine alışırsan vazgeçmesi zor olur hatta iyi bir zıpkına alışmak bu işte daha mantıklı , zıpkın değişince hedeflemede sorun yaşana biliyor kıyafet güzel 5 mm geniş zaman aralığına hitap ediyor patik eldivenin kalınlıkları ideal çok kalın olursa tetik hassasiyeti düşüyor kışa doğru 5 mm daha iyi ama 3 mm geniş zaman aralığı için iyi kemeri lastik alman iyi , maskeyi deneyip al derim yüzüne olmayan maske büyük sıkıntı, arkadaşlarında varsa önce onları dene palet pala değişiyorsa iyi ama termoplastik modelde mares razor daha iyi bir model palası değişiyor mu bilemiyorum bir problemin daha var daldığın yerde su görüşü yüksek ise 90 ve üzeri zıpkınlara bak temiz suda balık avcıya uzak kalır .

• değerli bilgileriniz için teşekkür ederim :) elbise,eldiven,patik,kemer,ağırlık cepte. maske olarak beuchat maxlux s düşünüyorum,zıpkın olarak ise omer cayman hf camu 3d alacağım sanırım siz ne dersiniz? 700 tl gibi bir fiyatı var. palet hakkında bir fikrim yok çok uzun olmasını istemiyorum çok yormasın.
    O işten pek anlamam işte. Caglarav ı bi inceleyin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: choi17

merhaba üstadlar iyi forumlar,iyi günler size bir kaç bir şey danışmak isyorum. 1500tl (+/-100tl) bütçe ile bu işe başlamak istiyorum ama ekipman işi çok kafamı karıştırıyor. Sizce hangi ürünleri almalıyım. Çanakkel civarında dalış yapacağım boy 188 cm kilo 90. Şimdiden teşekkürler. şu zıpkın çok hoşuma gitti ama biraz tuzlu bkz.Cressi cherokee.

Elbise önemli, mevsime uygun kalınlıkta orta kalite bi elbise. Palete çok para vermeyin, 150-250 aralığında termoplastik bi palet, yüzünüze uyacak bir maske(siyah slikonlu) ve yumuşak siyah bir şnorkel. Ağırlık ayarı önemli, avlanacağınız derinliğe göre olsun. Sırt ağırlığı da eklersiniz yeni başlayacağınız için karakıyı yapacaksınız. Ama ne olursa olsun yarım metrede levrek kovalamıyorsanız, yüzeyde rahatlıkla nefeslenecek bir ağırlık ayarı yapın. Eriştelere, taşlara tutunarak dipte kalacak, bıraktığınız anda yüzeye çıkacak şekilde ağırlık ayarı yapın. En iyi dalgıç en az ağırlıkla dalandır bunu aklınızdan çıkarmayın. Onun harici çanakkale suyu soğuk olduğundan çorap önemli. Eldiven her türlü şart zaten. 200-300 liralık bi 90-100 cm tüfek işinizi görür. En önemlisi ise bıçak!!!! Bıçak en önemli ekipmanınız olacak. iki elinizle de ulaşabileceğiniz şekilde kemere takmaya alışın. 1500 cıvarına böyle bi takım yaparsınız ama tercihen bazı malzemeleri 2. El kovalayabilirsiniz. Cressi cherokeeye filan da gerek yok erken daha. Ben ilk başladığımda 2 sene boyunca 90lık yılmaz kullandım. Ondan sonra 7-8 defa tüfek değiştirdim zaten. Bugün kullandığım tüfek 3 binin üzerinde. İşi öğrendikçe keyif artıyor ve bişeyler denemeye başlıyorsunuz. Harika nir hobiye adım atacaksınız. Ama önce suya adapte olmaya bakın. Hakkını vermeye başladıkça ekipmanlarınız zamanla gelişecek. Elbisede çok ucuza kaçmayın yeter.

• Bu arada forum donanımhaberde zıpkıncıların paylaşımlar yapması, bu sayfanın canlanması çok hoşuma gitti :)

• çok teşekkür ederim elinize sağlık. zıpkını alırken mantığım bir kere alayım elim ona alışsın uzun zaman kullanayım olduğu için o segmentte modellere bakıyorum zıpkın için max sınırım 700-800 tl civarı. Belki yanlış düşünüyorumdur bilmiyorum,dediğiniz gibi adım adım gitmek daha faydalı olabilir aslında. malzemelere çok hakim olmadığım için 2.ele güvenemiyorum açıkçası. Bu arada 25 yaşında 188 cm boyunda 90 kilo bir herifim :) az çok başkasının ekipmanı ile dalıp çıkmışlığım 2-3 metrede levrek vurmuşluğum vardır ^^ :D jak boeno 5mm uygunmudur sizce?
    İyidir iyidir. Jak boeno, apnea gibi markalar iş görür. Zıpkında öyle bi mantık yok hocam. Eğer bu hobiyi sadece yazları haftada 1-2 gün yapacaksanız dediğiniz mantıklı ama başka türlü başladığınız tüfekle devam edemezsiniz. Derinlikler arttıkça hedef balıklar büyüdükçe güçlü kombinasyonlar isteyecek. Karbona, ahşapa yöneleceksiniz. Bu kombinasyonları şu an istediğiniz tüfekler kaldırmayacak belki. Bisürü etken var zamanla göreceksiniz. Ama bütçe yetiyorsa güzel tabii ki bir pathosla,omer ile yola başlamak. 5 mm elbise boğaz ve sarosta ekim sonu-kasım a kadar, güney çanakkalede aralık a kadar 2,3 saatlik dalışa izin verir. Tabi bu bünyeye göre ve neopren kalitesine göre değişir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.