Şimdi Ara

Zigbog®«««««« lcd panel »»»»»Ayrıntılı Anlatım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
4
Favori
40.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim buralarda pek elektronikçi yok ki
  • bilecik o kadar boş bi şehir mi yahu?
    bence netten satan bi yer anca yurt dışından bulursun..
    onun yerine büyük şehirlerde oturan bi tanıdığınla kargo anlaşması falan yap..
  • gittigidiyorda 2x16 lık lardan var ama ben 2x20 lik olsun diyorum sizce iyi olurmu yoksa 2x16 lık mı alyım
  • 2x20 tabiiki daha iyi 8 karakter yazı daha sığar
    fiat farkı da çok yoktur aralarında..
    ben bugün aldım
    2x16 8,5ytl
    2x20 12,5ytl di
    mavi ekran aradım tüm karaköyde ama bi yerde vardı o da toptan satıyoruz dedi satmadı..
  • kasa ... ısısı hdd kullanımıkaç saat açık olduğunu fan hızını veren lcd everest kasam var ama ısıyı algılayan aparat bozuldu everest belki bilirsiniz modelini bende bilmiorum ısıyı algılayan bir kablosu var o onu işlemci ile blok arasına koydum bozuldu galiba tamiri fln olurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

zigbog arkadaşım bu ilk sayfadaki bazı resimler çürümeye başlamış yeilesek fena olmas bence..

kardeşim yeni foto çekemiyorum bu arlar çok yoğunum ama çekince koyucam
  • yok bi ara resimlerin bazıları görünmüyordu yerlerinde çarpı işareti çıkıyordu onun için dediydim..
    soradan düzeldi ama yine de yeni resimler de fena olmas..
  • arkadaşlar lcd panelin çalışıp çalışmadığını öğrenmek için çok basit bir program buldum
    fakat daha lcd ekranımı yapmadığım için deneme fırsatım olmadı
    isteyen msn adresimi eklesin oradan atarım
    black_hunter_18@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

quote:

Orjinalden alıntı: gt40_ditroit

bende karar vermiştim lcd panel yapımına dün tesadüffen elektronikçiler çarşısına gittim seninkinin aynısı bir lcd aldım printer kablosunu unutmuşum o kablo dışında sisteme bağladım anladığım kadarıyla lcd 32 karakterli ama alttaki resimde olduğu gibi 16 karakter gösteriyor acaba ağrızalımı normal bir durummu ve hangi proğramlarla neler yapabiliyor bu alet

Zigbog®«««««« lcd panel »»»»»Ayrıntılı Anlatım

Zigbog®«««««« lcd panel »»»»»Ayrıntılı Anlatım

bu lcd çalışıyor bi sorunu yok eğer ısınmıyorsa
    sadece programı çalıştıramamış arkadaş
    hangi programı seçtiyse bildirsin ona göre yardımcı olayım

arkadaşlar bu topice uzun zamandır bakmıyordum 1 baktım zigbog ve necoinside arkadaşlarımız cevap yazmışlar devreyi tamamen tamamladım çalışıyordu biaralar ama o aralar bilgisayarımda çalışıyordu yemek yemeye gittim tabi bilgisayar açık odaya tekrar geri geldiyimde allah oda ne zemin dumanla kaplı lcd kimin umrunda zaten gebermiş floppy olaydan şehit ayrıldı hdd sorun çıkartıyor gücü onlara baglı kablolardan alıyodu lcdye giden güç kabloları ısınmış okadar ısınmışki kablolar sorulup temas edip kısa devre yapmışlar bilgisayarda kapanmış zavallı açılmaya çalışıyodu acayip bi şok oldum o anda allah one genemi havyeyi halının üstünde açık unuttum diyerek bende panik başladı önce sonra dumanın kasadan geldiyini görünce panik siddeti dogal olarak artıyo tabi neyse şu kasa modumun ilk aşamasını tamamlayım yeni bir floppy ve hdd aldıktan sonra tekrar bir lcd yaparı bu sefer avg yapmayı düşünüyorum

• avg grafik lcd mi oluyor acaba??
  • avg renkli reimli oluyor ve 20 pinli oluyor grafik ise 16 pinli
  • çok teşekkür ederim aydınlattığın için..
  • Güzel bi konu bence bende yapmak isterim ama o kadar kabiliyetim yoq
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExcPower

Güzel bi konu bence bende yapmak isterim ama o kadar kabiliyetim yoq

msn ni ekle, yardımcı olurum onur_zigbog@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigbog -- 14 Mart 2007; 15:28:13 >
  • yha şu lcd smartie de ekstradan karakter eklemek istiyorum kendim çizip..
    bi eklenti uldum ama topu topu 8 taneye izin veriyor bi ekranda..
    conig ayarlarında falan değiştirme imkânımız var mı kullanılmayan karakterleri falan??
    yada yenisi eklemek için?
    Türkçe karakter ler de ekleyebiliriz hem..
  • bende devreyi yaptım ama sadece ışığı yanıyormu diye 15 ve 16 cı bacaklarına 5 volt yerine 12 volt vermişim turuncu bir ışık çıktı sanırım lcd yandı şu an ışığına 5 volt verdim normal bir şekilde yanıyor ama bir türlü çalıştıramadım yanmış olduğu kesin sanırım
  • http://web444.we.funpic.de/PHP/fusion/downloads.php?cat_id=1&download_id=5
    lcd smartie için analog saat eklentisi..
    dll uzantılıyı lcd smartie/ plug in içine atın kodları da readme yazı dosyası içinde for example yazısı altında..
  • insan isteyince herşeyi yapıyor..bu arada çalışmalarınız çok güzel tebrikler..
  • tebrik ederim arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.