Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Filmin ortasında film takılıp kalıyor, eskiden de olurdu, birkaç saniye sonra kendi kendine reset atardı cihaz ve tekrar açılırdı. Fotoğrafta göründüğü gibi, takılan filmden çıkmak isterken böyle donup kaldı ekran. Umarım kendilerine iletebilirsiniz, bir kez olmadı çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 16 Temmuz 2019; 11:22:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Üstad ikisinin arasında gözle görülür fark yok büyük ekran tv ve projeksiyon da hissedilir mi onu bilmem benim kullandığım TV de çık büyük fark hissetmedim..

Alıntıları Göster
    Bence sıralaman yanlış

kesinlikle x9s z9sten daha iyi değil

Apple tvyi görmedim hadi dediğiniz gibi olsun onun görüntüsü daha iyi olsun sıralama şu sekilde olmalı

1- Apple tv
    2- Zidoo z9s veya z10 veya x20 veya x20pro
    3- Zidoo x9s
    4- Nvidia Shield

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Temmuz 2019; 12:27:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Nvidia Shield gibi güçlü, pahalı bir cihaz nereden kaybediyor?
    Media player olmayıp cihaza özel bir player uygulaması olmadığı için mi? Kodi , archos , mxplayer gibi olanların da yeteri kadar iyi olmadıkları için mi acaba
    Yada chip vs mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 16 Temmuz 2019; 12:43:38 >
  • Yine server gidik o kadar yazdım silindi

kısaca nvidia satılıp apple tv ya da zidoo alınmaz belki ilk kez alacaklara fikir verir bu sıralama

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Bence sıralaman yanlış

kesinlikle x9s z9sten daha iyi değil

Apple tvyi görmedim hadi dediğiniz gibi olsun onun görüntüsü daha iyi olsun sıralama şu sekilde olmalı

1- Apple tv
    2- Zidoo z9s veya z10 veya x20 veya x20pro
    3- Zidoo x9s
    4- Nvidia Shield

Alıntıları Göster
    Görüntü kalitesi kişiden kişiye değişir üstadım bu kullandığımız ekipman ile alakalı olabilir kullandığımız TV den bile fark edebilir ben x9s görüntü kalitesini daha çok beğeniyorum ama sizin görüşünüzede saygı duyarım her kez elindeki cihaz ile mutlu olsun

• Aynı tvde aynı kablo ve aynı görüntülerle aynı anda izlediniz de mi bu kanaate vardınız

• Arkadaşlar tv ile bu cihazlar arasındaki görüntü farkını pek anlayamazsınız.
    Ben 65 inç 4k hdr tv ile
    1- appple tv 4k
    2- zidoo x9s
    3- zidoo z9s
    4- i5 7600k ve gtx 1080 ile mpc-madvr-lav ile htpc

kullandım. açıkcası pek fark göremedim. Sanki htpc bir adım daha öndeydi özellikle ses konusunda.

Görüntü farkıkı farkedebilmek için kesinlikle perde lazım.
    4k projeksiyon fiyatları da uçmuş durumda.
  • Ben de filimleri USB'ye atip o sekilde izliyorum. Cogu zaman gorunutu donup bir sure bekledikten sonra, harici bellek cikarildi gibi bir hata veriyor.

Son yazilim da dahil (v2.2.82 ) olmak uzere kullandigim 2-3surumde de ayni sorunu yasadim.
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Birebir olmasa da bende de benzer bir durum var. Yukarıda yazdım. Fotoğraf da var.

• Kullandığınız usb belleğin hızı yetersiz geliyor olabilir

Ben hiç karşılaşmadım bu dediğiniz olayla sadece hddi tanımıyor açılışta söküp tekrar takınca görüyor

Bir de şunu tavsiye ederim y kablo kullanın disk 2.5" ise bir de öyle deneyin diski besleyemiyor olabilir usb giriş

• OpenWRT Samba ayarları ile ilgili aşağıdaki kılavuz videoyu buldum. Videoda gösterilenleri aynen uyguladım, işe yarıyor. Bilgisayardan Zidoo'ya dosya aktarmak için kullanabilirsiniz. Böylece sadece mkv filmleri değil, apk dosyaları gibi farklı dosyaları da cihaza kolayca gönderebilirsiniz.

Not: Videoda 2:20'den sonra FTP ayarları da anlatılıyor, ama o bölüme pek bakmadım. Samba işimi zaten görüyor. FTP de farklı bir dosya transfer protokolü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 16 Temmuz 2019; 15:40:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Kullandığınız usb belleğin hızı yetersiz geliyor olabilir

Ben hiç karşılaşmadım bu dediğiniz olayla sadece hddi tanımıyor açılışta söküp tekrar takınca görüyor

Bir de şunu tavsiye ederim y kablo kullanın disk 2.5" ise bir de öyle deneyin diski besleyemiyor olabilir usb giriş
    3.5" USB 3.0 adaptörü Seagate HDD kullanıyorum, hız konusunda sorun olacak bir durumum yok benim. Yaklaşık 1.5 saat içinde cihaz 3 kez kitlendi. Farklı HDD'ler ile hemde. Hepsi de 3.0.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Film dondu kaldı, kumandadan power tuşuna bastım, TV'de siyah ekran oldu, makine ise bye yazısında takıldı.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )
    İki update önce de donup kalma sorunu vardı, bu kadar sık olmasa da 3 filmde bir oluyordu, geliştirici seçeneklerine girip USB Yapılandırmasını "Şarj Oluyor"dan "Medya Aktarım Protokolü"ne getirerek sorunu çözmüştüm, fakat şu an bu da bir işe yaramamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 16 Temmuz 2019; 16:6:22 >

• Ben onu diğer arkadaş icin yazmıştım senin sorunun bence hddi besleyememesi 40-50 tl bir şey usb 3.0 y kablo diye arat her yerde bulunur bir dene olmazsa cihazın adaptörünü değiştireceksin

Diğer HDD'nin adaptörü farklı ama onda da aynı şey oluyor maalesef.

https://m.n11.com/logilink-cu0074-usb-30-y-disk-kablosu-am-micro-bm-siyah-3m-P21017972?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIjMW_lsa54wIVhqwYCh050QL8EAQYAiABEgKGN_D_BwE

Y kablo bu sanırım. Bunu nasıl kullanacağım? Bir ucu HDD'ye o iki çıkışı birden Zidoo'nun 2 portuna birden aynı anda bağlayarak mı?

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ayarları yaptıktan sonra apple tv ile infuse üzerinden zidoo da ki disklere de erişebilirsiniz.
    kullandigim marka model bu "SanDisk Ultra Flair USB 3.0", aksam tekrar bir bakacagim
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Diğer HDD'nin adaptörü farklı ama onda da aynı şey oluyor maalesef.

https://m.n11.com/logilink-cu0074-usb-30-y-disk-kablosu-am-micro-bm-siyah-3m-P21017972?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIjMW_lsa54wIVhqwYCh050QL8EAQYAiABEgKGN_D_BwE

Y kablo bu sanırım. Bunu nasıl kullanacağım? Bir ucu HDD'ye o iki çıkışı birden Zidoo'nun 2 portuna birden aynı anda bağlayarak mı?
    Dışarıdan adaptörlüde de yapıyorsa o zaman iş değişir sorun y kablo ile çözülmez cihazın adaptörünü 5 amper filan bir şeyle değiştirip denemek lazım o zaman da yaparsa benim ilmim bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

kullandigim marka model bu "SanDisk Ultra Flair USB 3.0", aksam tekrar bir bakacagim
    saniyede 150mb diyor hızdan yapmaz size de aynısını önermek durumundayım cihazın adaptorünu değiştirin

• Bir de oynattığınız içeriğe de bağlı eğer standart dışı ise o zaman zaten bir pc ve madvr daha mantıklı olacaktır

Bu aletler pc gibi değil her formatı oynatamaz bunu eski sayfalarda tartıştık standart dışı her encode edilen filmde sorun yaşanabilir bilinen rip gruplarından şaşmayın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Temmuz 2019; 17:1:40 >
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.