Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Merhabalar,

Zidoo Z9S cihazım var ve yeni güncel bir model almak istiyorum fakat gördüğüm kadarıyla zidoo bir süredir yeni model çıkarmamış.. Yakın zamanda yeni model çıkma durumu var mı, bilgisi olan?

• z9x en güncel modeli eksiği yok ki yeni model çıkarsın hdr10 var hdr10+ var dolby vision var 4k 60hz zaten yeterli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Tv değişikliği, (Vestel 55UA9600), sistem değişikliği (home cinema), x9s'ten Z9S'e geçme, ev taşıma derken cihazlarım çok uzun süre (1 sene kadar) boşta kaldılar. Nihayet eve taşınıp herşeyi kurunca keyfime geri döndüm.

Fakat bir türlü sistemden gerekli performansı alamıyordum. Defalarca hoparlör ayarlarını yaptım, setup üzerinden hoparlör güçlerini manuel olarak değiştirdim. Kendi setup sistemiyle hoparlör mesafe ayarlarını yaptım, fayda etmedi. Center hoparlör'de ses düşüklüğü, subwoofer'da defalarca farklı mhz ayarları denememe rağmen çok fazla boost vermesi, surround hoparlörlerden gerekli keyfi alamıyor olmak vs derken burada da sorduğum gibi teknik eleman arayışına girdim.

Meğer bu lanet cec sistemi herşeyin içine ediyormuş. (Tarifimi mazur görün) Film izleme deneyimim eski seviyesine geri döndü. Benim gibi uzun yıllardır teknoloji takibini bırakmış son kullanıcılar için faydalı olacaktır diye düşünerek buraya yazmış olayım.

Avr ile kullanımlarda cec sistemi mutlaka kapatılmalı. En azından vestel tv'de deneyimim bu yönde oldu.

• spinmaster kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Çözmüşsünüz gerçi ama cec nereden kapattınız. Bilgi verme şansınız var mıdır?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tylan kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, Tv'nin menüsünde vardı. Biraz kurcalayınca ayarlar kısmında buldum ve kapattım. Vestel tv'den bahsediyorum tabii...

• spinmaster kullanıcısına yanıt
    Bende de var LG benim tv simplink cec diye geçiyor bende kapatarak deniyeyim bakalım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zidoo Z9S cihazım satılıktır sıfır ayarında makul fiyata vereceğim

• o.yalbuz kullanıcısına yanıt

fiyatı nedir

• 2200 TL

ciddi alıcı isen görüşelim

• Herkese selam Zidoo Z9S kullanıyorum 2.5 senedir gayet memnunum performansından.Yanlız torrent programlarında sorun yaşıyorum programı açmama veya donma vs gibi siz hangi programları kullanıyorsunuz torrent için ?

• Merhaba,

Daha önce Zidoo konularında tavsiye edildiği üzere aldığım ve sorunsuz kullandığım HDMI Audio Extractor'umu sistem değişikliği sebebiyle elden çıkartıyorum.

Cihazın Marka ve Modeli ViewHD VHD-UHAE2

Cihazı Amazon Amerika'dan almıştım.

Audio Extractor'un basitçi işlevi ;HDMI kablosundan sesi ve görüntüyü ayırıp , eski nesil HDR,HDMI2.0 destekli olmayan AVR'lere sadece sesi gönderip(DOLBY TRUE HD, DTS-MASTERAUDIO olarak), TV'ye de HDR/HDR10+/DOLBY VISION içerikli video bilgisini göndermek .

Ürünün linkini aşağıda bulabilirsiniz :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 18 Şubat 2023; 20:1:36 >

• eakarvardar E kullanıcısına yanıt

Yıllardır torrent için DUNE HD TV 3D kullanıyordum, torent indirmiyor, çözemedim, şimdi mejburen zidoo kullanıyorum. Memnunum.

Belki reset olmazsa yeni güncelleme yapmanız gerekebilir..

• Z9S cihazımı satıyorum.İlgilenen Pm atabilir.

• Merhabalar,

Cihazını avr ile kullanan arkadaşlar, cihazlarında görüntü ve ses ayarları olarak hangi ayarları kullanıyorlar? Bu konuda bilgi verirlerse çok memnun olurum.

• avr marka ve modele göre değişir

• sadays S kullanıcısına yanıt
  • şahane avr

hdmi ses çıkışı raw

görüntü çıkışı auto

auto framrate ve auto resuliton on yaptın mı yağ gibi akar ama denona görüntüye dokunma passtrough yap demen lazım

tv de gelişmiş ise amfi gibi z9x'e geçme zamanın gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 9 Mart 2023; 14:36:55 >
  • https://thedigitaltheater.com/john-wick-chapter-4-2023/

Sitesindeki hevc 420 444 dosyalarını x9s oynatamıyor, model falan mı yüklemek lazım yolsa başka bir cihaz mı almak gerekiyor

• 420 olanı oynatması lazım

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.