Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bunu buraya mı yazmalıydım bilmiyorum ama fikrinizi almak istiyorum. Yeni iyi bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçe denklemek için de aletlerimden bazılarını satıyorum. Zidoo Z9S'te bunlardan biri olacak. Filmlerimi artık pcden madvr ile oynatmayı düşünüyorum. Zidoo'ya göre daha iyi görüntü kalitesi alabileceğimi biliyorum ama benim Zidoo'da aşırı beğendiğim afişleme ve oto altyazı bulma olayını nasıl bulabilirim bilmiyorum. Bununla ilgili bir bilginiz ve fikriniz varsa paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Üç gündür "transmission" indirmeyi durdurdu.

(Dune HD 3D kullanıyorum)

Ağ, player vs normal çalışıyor ama indirmiyor.

Zidoo'yu açtım "Web Install"da çalışmıyor.

Ne olabilir?

Teşekkürler.

• Merhabalar arkadaşlar,

Ben de X9S'ten Z9S'e geçerek yeniden zidoo dünyasına girmiş oldum. Cihazı henüz internete bağlamadım, eğer bir güncelleme verirse yapmamı önerir misiniz? X9S'lerde yaşanabilen güncelleme sonrası açılmama gibi sorunlar bu cihazda da oluyor mu? Cihazı sadece film izlemek için kullanıyorum. Home theater uygulaması bile benim için gerekli değil zira nadir filmler hariç arşiv yapan biri de değilim. Bu cihazda en iyi oynatıcı hangisi? Teşekkürler...

• İyi günlerde kullanın.

Bence konu başlığının ilk sayfasında ki yazılımı indirip kullanın.

Film izlemek için ise başka bir uygulama kurmanıza gerek yok.Zidoo'nun en büyük artılarından birisi kendi medya oynatıcısı zaten...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    brick olmuyor en azından kurtarma yazılımi ile tekrar hayata döner en son yazılımı kurun

papirusun dediği gibi ilk mesajda afişleme için filan programlar var onları kurun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Son yazılım kurulduğunda ; Home Theatre afişleme uygulaması 4.1.86 sürümünün zaten otomatik yüklü geliyor olması lazım.Dolayısıyla afiş için ilave bir uygulama kurmaya da gerek yok cihazda.

Özetle siz son yazılımı ilk sayfada anlatıldığı gibi yükleyin, sonrasında afişlemeyi ister kullanın, ister kullanmayın.O tercih size kalmış...

• Z9S cihazımı satıyorum.

• Merhaba arkadaşlar, bilgilileri için teknik bir sorum olacak;

Avr ile cihazımı kullanıyorum. Avr cihazımdan çıkan hdmi out (üzerinde monitor yazıyor) kablosunu tv'ye bağladım. Zidoo'dan çıkan hdmi kablosunu da avr'de bulunan mediaplayer bölümüne taktım.

Burada sorum şu;

Televizyondan ses menüsünde harici hoparlörleri seçmezsem avr devreye girmiyor. Seslerin tv ile ne bağlantısı var? Media player çıkışına bağladım hdmi ile sesleri de aktarması gerekmiyor mu?

Eğer bu durumda ses önce tv'ye gidip oradan avr'ye geliyorsa seste kalite kaybı oluşmaz mı?

• Tvden netflix amazon ya da Disneyin ya da tvnin sesini almak için kullanıyorsanız arc ya da e_arc yazan girişine bağlamışsınızdır o yüzden seçmenizi istiyordur yoksa film izlerken böyle bir şeye gerek olmaması gerekir

Yanıt için teşekkür ederim. Tv'de bulunan diğer hdmi girişlerini de denedim ama sonuç değişmedi. Tv'de bulunan harici ses sistemi seçeneğini aktif etmezsem avr'den ses alamıyorum ve bu hiç mantıklı gelmiyor. Bir yerde bir hata yapıyorum ama uzun yıllardır (son 15 sene en az) sadece son kullanıcı olduğum için bu tarz işlemlere de uzak kaldım.

Bu arada; bana destek verebilecek, avr bağlama, zidoo ayarları, tv, ses vb. konularda evde de servis hizmeti verebilecek bir tanıdığınız varsa destek almak isterim.

• Yok yahuu kendin daha iyi bağlarsın nerede öyle bilgili servis ya da teknik eleman

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Önce avryi aç sonra tvyi açtığında hdmi'dan bağlı aygıtı tanıtman lazım orada avryi bir kere buldu mu ondan sonra sen her tvyi açtığında avrde otomatik açılır devreye girer

Samsung anynet de açık olmalı ya da hdmi-cec diye bir yer varsa o da açık olmalı

• Z9s ye uygun 12volt 3 amper eski tipten değil de telefon yada z9xdeki gibi adaptör tavsiye edebilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thor26es -- 26 Aralık 2022; 21:34:55 >
  • Arkadaşlar,

Herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor ve öncelikle sağlıklı, huzurlu, mutlu ve daha iyi ekonomik şartlara sahip olduğumuz bir yıl diliyorum...

Avr'yi açsam dahi sonradan tv'yi açtığımda bir şey değişmiyor. Avr'yi tanıtmam gerekmedi. Bu arada ben tv'yi her açtığımda avr devreye girsin istemiyorum. Tv izlerken sistemi kullanmıyorum çünkü.

Samsung (Bu kısmını anlamadım, samsung cihazım yok)

Zidoo ile film izlemek istediğim zaman tv hoparlör menüsünü neden değiştirmem gerekiyor bunu çözemiyorum? Ses doğrudan zidoo üzerinden hdmi kablo ile avr'ye gitmiyor mu? Avr'de bulunan hdmi out (monitör yazıyor üstünde) sadece gelen görüntüyü tv'ye aktarmak için değil mi? Bu kısmı bir türlü çözemiyorum. Tv arkasında bulunan 3 ayrı çıkışı da denedim, sonuç değişmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinmaster -- 6 Ocak 2023; 15:2:3 >
  • Ben tv samsung zannettim

tv ne marka bilmiyorum ama hdmi cec var ise kapatın ki hdmi bağlantılara sinyal göndermesin

bu durumda avr hangi girişte ise önce tvyi açıp o girişi (madem tvden ses almayacaksınız tvnin arc veya e arc olmayan bir girişine bağlayın avryi) seçin sonra avryi açın en son avrnin hangi girişinde bağlı ise örneğin media player avrden o girişi seçin

bu durumda görüntü tvde ses avrde olur tvnin harici hoparlör filan seçtirmemesi gerekir

Tv Vestel 55UA9800 android...

Cihazın kullanım kılavuzunu kurcaladım ve cec bölümünün nereden kapatıldığını öğrenince gerisi kolay oldu. Henüz film izlerken zidoo'da denemedim ama uydu cihazını bağladığımda tv haporlör seçimi yapmamış olmama rağmen avr'yi kullanabildim.

Bir son kullanıcı derdi daha çözüme kavuşmuş oldu. Destek için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinmaster -- 12 Ocak 2023; 13:2:25 >
  • Ne demek iyi günlerde kullan

• merhabalar, zidoo z9s kullanıcısıyım, enteresan bir problem yaşıyorum, cihazı açtığımda ekranda zidoo yazısı geliyor ve cihazda hello yazısı geçtikten sonra ana ekrana geçecekken ekran kararıp kararıp açılıyor, bu esnada cihazın displayinde saat bilgileri görünüyor, yani cihaz boot etmiş, ekran kararıp kararıp açılırken cihaza usb hard disk taktım, ekranın ortasına yeni cihaz bağlandı yazısı geldi, aç dedikten sonra hard disk içeriği göründü ve film oynattım sorunsuz oynattı, sonrasında çıkış yaptığımda yine kararıp açılan siyah ekrana döndü, cihaz bu durumdayken network üzerinden bilgisayarla openwrt de çalışıyor ama ana ekran bir türlü gelmiyor.

• recovery lazım gibi

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.