Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ok.Teşekkür ederim.
  • altundas A kullanıcısına yanıt

Merhaba

@altundas

geçen gün Z9s i kurcalarken açılamaz hale getirdim.

Cihaz ekranında "HELLO" yazıyor, TV ekranında Zidoo yazıyor devam etmiyordu.

Nette araştırırken basit bir çözüm önerisi buldum. Denedim ve çalıştı.

Boot aşamasında kalan cihazda işe yaramayabilir ama denemekten zarar gelmez.

Flash dosyasını ilgili linkten indiriyoruz

Flash img dosyasını 7zip gibi bir zip programıyla açıp, içinden şu 4 dosyayı çıkarıyoruz.

• bluecore.audio
    • emmc.uImage
    • rescue.emmc.dtb
    • rescue.root.emmc.cpio.gz_pad.img

bunları Fat32 usb belleğe atıyoruz. Yanlarına flash img dosyasını (1Gb civarı olan) da atıyoruz.

cihaz kapalı iken usb yi cihaza (mavi 3.0 portuna) takıyor ve cihazı düğmesinden normal bir şekilde açıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyaha -- 12 Ekim 2021; 11:11:42 >

• arkadaşlar bende zido 9S var dosya transferi için pc ye hangi programla bağlanıyorsunuz.

hangi apk file server ile bağlanıyorsunuz

• o.yalbuz kullanıcısına yanıt

Yanlış anlamadıysam birşeye gerek yok; direkt "dosya gezgini" ile görüsürsünüz.

Ama transfer sıkıntılı, zip-rar-txt'ye çabuk indirebilirsiniz ama film vs saatlerce sürebilir.

• merhaba özelden yazan bir arkadaş sanırım kullanıcı adı sadays özel mesajlara gidemiyorum telefonum onaylanmadı bana bu numaradan ulaşa bilirsin 532 692 52 60

• İlgilenen arkadaşlara, z9s imi satmaya karar verdim

PC den network de gördüğü cihazların arasından OPENWRT yi tıklayarak zidoo ya bağlı olan disk(ler) in içine ulaşabilir, silebilir veya PC den dosya gönderebilirsiniz.

• OPENWRT acıklarmısın zidoo 9s cihazdamı pc yemi yuklenecek

Zaman zaman bnd sorun yasiyorum pc - zidoo ag baslantisinda.ara ara sorun oluyor galiba bazi kisilerde de bununla ilgili bilgili bir arkadas ayrimtili yonlendirme paylasimi yaparsa ogremis oluruz.

Bilgisayar > Ağ sürücüsüne bağlan > Sürücü Z/Y/V vs boştaki hangisini istersen.. > Klasör > Gözat.. > işlem tamamdır...

• Ben yeni firmware yüklediğimde bazen zorlanıyorum PC den zidoo ya bağlanırken.

Ağ da openwrt çıksa bile ordan bağlanamıyorum.

Windows gezgini- Bu Bilgisayar - Ağ Sürücüsü ekle - dedikten sonra çıkan kutuya

\\192.168.1.21\Disk_sda1 yazarak bağlanıyorum.

Yukardaki ip nosunu zidoo ana menüdeki info dan bulun. ( Zidoonun modemden aldığı ip )

Sondaki sda1 sizde farklı olabilir.

Hangi usb porttaki harddiske bağlanmak istediğinize göre değişir.

sağdaki 3.0 portları a1 , a2 , b1 , b2 diye deneyin. soldaki 2.0 portlar c ve d olması lazım.

Web browser a zidoo ip sini girerseniz OpenWrt açılır.

(şifre isterse önce zidoo nun menülerinden open wrt ayarlarına gidip bir şifre belirleyin, boş bıraksanız da olur.)

System - Mount Points te hard disklerinizin

hangi portlara bağlı olduğunu görebilirsiniz.

Open Wrt yi 19.07 ye yükseltince (kullanımı daha pratik) hiç bağlanamıyorum.

upgrade yöntemi:

HaoSsyoutube
    x8/x9s/x10 openwrt settings for samba and ftp
    https://www.youtube.com/watch?v=HVhrO7-QEmc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyaha -- 10 Aralık 2021; 20:1:38 >

• HaoSsyoutube
    x8/x9s/x10 openwrt settings for samba and ftp
    https://www.youtube.com/watch?v=HVhrO7-QEmc
  • @papirus transmission icin swap alani acmaya gerek var mi?

Ayrica openwrt 15.05 versiyonundayim, transmission arayuzunu update etsem, stabilite sorunu yasar miyim?

Cevabiniz icin simdiden tesekkürler.

• Yıllar önce Torrent linklerini indirme amacıyla Zidoo'yu kullanıyordum ama çok uzun bir süredir Transmission ve OpenWRT kullanmayı bıraktım Zidoo'da.Çünkü bu işi artık NAS üzerinden yapıyorum ve sorduklarınız için herhangi bir fikrim yok.Üstelik Z9S modelinden Z9X'e geçtim artık.

Ama muhakkak kullanıpta bu konularda fikri olan arkadaşlar vardır ve görüşlerini yazarlar herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 29 Aralık 2021; 22:8:36 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Z9s ile z9x arasında görüntü farkı var mı, test etme olanağı buldun mu
  • İki cihaz arasında tabii ki fark var ama bu ne seyredeceğiniz ile alakalı.4K ağırlıklı videolar seyretmeyecekseniz geçmeyebilirsiniz.

Ama Z9X daha yeni bir chipsete sahip , Dolby Vision anlamında VS10 Engine teknolojisini kullanıyor ve daha iyi görüntü veren bir clhaz.

Fakat bu benim kişisel görüşüm sonuçta ve genele kulak vermek lazım.Dolayısıyla bunu Zidoo Z9X konu başlığında sorup farklı kullanıcı görüşlerini okumanız daha mantıklı...

• Zidoo z9s satiyorum. Cok az kullanildi. Kutusu aksesuarlari vs tam. Ilgilenenursa ozel mesaj atabilir
  • saheemr kullanıcısına yanıt

Merhaba,az önce hızlı ayarlar bölümünden 8 bit ayarı 10 bit yaptım ekran karardı ve bir daha gelmedi, oysa bu ayarı hatta 12 bit ayarını bile denemiştim daha önce.

Kürdan yöntemi ile açılış yapıyorum ama ekranda zidoo yazısı takılı kalıyor ve ilerlemiyor, yardımcı eder misiniz arkadaşlar.

• Arkadaşlar tertemiz durumda zidoo z9s satiyorum . Kutusu ve kutu içeriği eksiksiz durumda ilgilenenler pm atabilir.
  • Ben de aynı şekilde bütün kutu içerikleri tam olarak, hiç bir sorunu olmayan Zidoo z9s'imi satıyorum. Bu forum aracılığı ile almak isteyenlere çok uygun fiyat verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 20 Mart 2022; 16:17:40 >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.