Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu km2 nin plus olmayan modeli var, çocukların TV de takılı. Lokal medya oynatımında HD sesleri ve dd+ Atmos hariç yeni nesil sesleri veremiyor. Bunun da vereceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 5 Ocak 2023; 9:0:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Atmosu Km2 plus destekkiyor ama dts true yok tabiki. Dolby true hd yi veren cihazkar neler peki?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • zidoo nvidia shield eğer atmos desteklemiyorsa avr 1ncie nesil 4k apple da alabilirsiniz true hd ve dts hdyi multi pcm olarak gönderir apple avrye

sorun androidde olduğundan Çin malı boxların hiçbirisi veremez

• opensubtitles hacklenmiş altyazı indirilmiyor

edit:Düzeldi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 6 Ocak 2023; 0:28:50 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Zidoo da çinmalı hocam🤔 Nvidia bütçem yermez ki

• Gokhanersoylu kullanıcısına yanıt
    Üstad'ın demek istediği şu : Zidoo'da Çin'de üretilen bir ürün ama diğer Çin malları gibi basit bir Android ürün değil.

Zidoo ; piyasanın en iyi görüntü veren Chipset'ine, VS10 Engine teknolojisine sahip ve tüm ses formatlarını destekleyen bir marka.Yine aynı şekilde Nvidia Shield TV'de, Dune'da kaliteli markalar sınıfında.

Bütçe açısından siz haklısınız tabii ki.Ama bir medya oynatıcıda iyi görüntü ve ses almak isterseniz bu işler tamamiyle bütçe ile alakalı bu sektörde ve Zidoo, Dune yada Nvidia Shield TV haricinde fazla alternatifiniz de maalesef yok...

• Android tv boxları kastettim zidoo realtek altyapısını kullandığı için her ses ve videoya destek verir sadece stream servisleri çinli diye yüz vermiyor

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    https://www.mobilsaray.com/homatics-box-r-4k-plus-lisansli-android-tv-box-4gb-ram-32gb-depolama Homatics nasıl arkadaşlar. İkinci sorum du optik ses kablosu olarak ne kullanıyorsunuz

• Gokhanersoylu kullanıcısına yanıt
    Bu tarz soruları, Android Box konu başlığında sorarsanız daha sağlıklı ve çabuk cevap alırsınız.En azından belki kullananlar denk gelir ve cevap yazar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Ocak 2023; 20:13:15 >
  • X9s cihaz malesef Mert Tezer tarafından da kurtarılamadı, hiç bi sebep yokken bu cihaza lanet ediyorum. Çok üzgün ve sinirliyim zidoo ve tüm lisanssızlara. Muhtemelen Mecool kö2 plus allıcam. Ama ondan da emin değilim. Bu tür çin işi cihazları satanlar 3 sene sonra sırra kadem basıyor. Bu satırları okuyan arkadaşlar da ona göre düşünsün. İyi geceler herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhanersoylu

X9s cihaz malesef Mert Tezer tarafından da kurtarılamadı, hiç bi sebep yokken bu cihaza lanet ediyorum. Çok üzgün ve sinirliyim zidoo ve tüm lisanssızlara. Muhtemelen Mecool kö2 plus allıcam. Ama ondan da emin değilim. Bu tür çin işi cihazları satanlar 3 sene sonra sırra kadem basıyor. Bu satırları okuyan arkadaşlar da ona göre düşünsün. İyi geceler herkese
    Hocam bende x9s cihazı çöpe attım zidoo coll durduruldu hatasi ,ortada fol yok yumurta yok bir kişi daha burda yaşadı aynı sorunu hatta 2 kişi yurt dışı zidoo forumunda aynı şekilde. ben cihazı açıp kapadım (sadece) durduk yere hatayı verdi,sadays abi dedi bana gönder yolladım oda çöpe attı cihazı, cihaza bakıyorum kasa malzeme görünüş preminyum ama gel gör bu hata nasil olur ve nasıl kurtarılamaz akıl alır gibi değil ,hatta cihaz öyle yeni cihazdiki taze koku vardı üzerinde ..

2014 yılında b 25 TL ye aldığım fosil cin malı TV box bile halen taş ,üstü kirik dokuk olmasına rağmen banamisin demiyor 😑

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Maalesef bu tarz şeyler başımıza gelebiliyor.

Mesela benim yıllar önce kullandığım M-195 marka medya oynatıcısı , kendi hatam yüzünden çökmüştü.Çin'de satın aldığım siteye mail yazdım ve " Siz ürünü bize kargo ile gönderin , üretici firmaya biz gönderelim " dediler.Paketledim ve kargo ile gönderdim.

Yaklaşık 56 gün sonra , problemi giderilmiş bir şekilde elime geçti cihaz.Yani gidip gelmesi nerden baksanız 2 ay sürdü diyelim.Ama en azından tamir edilmişti ve kullanıma hazırdı.Bu açından bozulan ürününüzü sizde Zidoo'ya gönderebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.Ama Çin'e kargo gönderi maliyeti ne kadar tutar günümüzde , onu bilemem tabii ki.

Muhatap bulamama olayına gelince : Evet haklısınız , ekonomideki saçma sapan gidişat yüzünden ; gümrük vergileri , vergi oranları , kargo bedelleri v.s gibi aşırı yükselmelerden dolayı kimse ( haklı olarak ) Zidoo Türkiye Distribütörlüğünü almıyor.Hatta daha da net yazayım : Saçma sapan gümrük oranlarından dolayı Zidoo'nun kendisi bile Türkiye'ye ürün göndermiyor son zamanlarda.

Yoksa ekonomideki şartlar iyi olsaydı belki yeni distribütörler olurdu bu sektörde , servis ağları olurdu.

Ama başka bir şehire gönderilen basit bir gönderinin bile 100 TL civarlarında olduğu bir dönemden bahsediyoruz ve hiç kimse bu işe soyunmuyor.

Son olarak ; sorun sadece Zidoo meselesi de değil , diğer markalarda da durum aynı.Dune aldınız yada Nvidia Shield TV aldınız ve bir süre sonra ürün bozuldu diyelim.Muhatap olacağınız kimse yok ve arızalı ürünü mecburen yurtdışına göndermek zorundasınız.

İşte bu kadar aciz bir durumdayız ülke olarak...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Maalesef bu tarz şeyler başımıza gelebiliyor.

Mesela benim yıllar önce kullandığım M-195 marka medya oynatıcısı , kendi hatam yüzünden çökmüştü.Çin'de satın aldığım siteye mail yazdım ve " Siz ürünü bize kargo ile gönderin , üretici firmaya biz gönderelim " dediler.Paketledim ve kargo ile gönderdim.

Yaklaşık 56 gün sonra , problemi giderilmiş bir şekilde elime geçti cihaz.Yani gidip gelmesi nerden baksanız 2 ay sürdü diyelim.Ama en azından tamir edilmişti ve kullanıma hazırdı.Bu açından bozulan ürününüzü sizde Zidoo'ya gönderebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.Ama Çin'e kargo gönderi maliyeti ne kadar tutar günümüzde , onu bilemem tabii ki.

Muhatap bulamama olayına gelince : Evet haklısınız , ekonomideki saçma sapan gidişat yüzünden ; gümrük vergileri , vergi oranları , kargo bedelleri v.s gibi aşırı yükselmelerden dolayı kimse ( haklı olarak ) Zidoo Türkiye Distribütörlüğünü almıyor.Hatta daha da net yazayım : Saçma sapan gümrük oranlarından dolayı Zidoo'nun kendisi bile Türkiye'ye ürün göndermiyor son zamanlarda.

Yoksa ekonomideki şartlar iyi olsaydı belki yeni distribütörler olurdu bu sektörde , servis ağları olurdu.

Ama başka bir şehire gönderilen basit bir gönderinin bile 100 TL civarlarında olduğu bir dönemden bahsediyoruz ve hiç kimse bu işe soyunmuyor.

Son olarak ; sorun sadece Zidoo meselesi de değil , diğer markalarda da durum aynı.Dune aldınız yada Nvidia Shield TV aldınız ve bir süre sonra ürün bozuldu diyelim.Muhatap olacağınız kimse yok ve arızalı ürünü mecburen yurtdışına göndermek zorundasınız.

İşte bu kadar aciz bir durumdayız ülke olarak...

Kesinlikle abi tamamen kapalı kapılar ardındayiz muhattap alacak kimde yok hani çözümde yok..ya laptop alıcaksın şöyle hdmı 2.0 çıkışlı ve 2.1 takican TV ye bakican yoluna

• Tşk heekese Mecool km2 plus aldım .

• quote:

Tşk heekese Mecool km2 plus aldım .
    Hayırlı olsun ilk önceliğin film Media oynatıcısı ise nova video indir mükemmel ötesi Media oynatıcı ve afiş poster altyazı otomatik indirme ses codeklerin çoğunu desteklemesi vs çok çok iyidir

• Arkadaşlar Mecool km2 plus ald için aranızdan ayrılıyorum, cihaz dts yi destekkiyor , passtrough özellliği de var. Bi foto koyayım

• quote:

Arkadaşlar Mecool km2 plus ald için aranızdan ayrılıyorum, cihaz dts yi destekkiyor , passtrough özellliği de var. Bi foto koyayım

Güle güle kullanın evet destekliyor ve nova video oynatıcı kesin indir sonuçları paylaş

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha önce soran oldu mu bilmiyorum ama x9s'e disney plus uygulaması yüklenebiliyor mu? Nasıl?

• maalesef hiçbir zidoo stream medyalar için değil harici apk bile bulsanız en iyi ihtimalle 480p çalışır büyük ihtimalle de yeşil ekran görürsünüz

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.