Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • complete kardeş sen miydin aac seslerde sorun var diye yazan dün akşam hdmi ses çıkışını auto yapınca aac sesli mp4lerde ses almaya başladım haberin olsun ama youtube'da filan da gezindim biraz ama tam anlayamadım hangi klipler aac sesli
  • aac seslerde sorun var diyen seko92.

HDMI çıkışını Auto yapınca aac seslerde sorun yokmuş zaten. Optik kablo ile bağlantıda vermiyormuş aac sesleri.

Bu konuda şöyle yazmıştı seko92 :

" HMDI için seste ; raw, lpcm ve auto var.Optik için de Auto olması lazım.

Yani HDMI için aac'ye ne yapıyorsa aynısını optik için de yapmalı cihaz. HDMI bağlantıda aac çözüyor , TV'den ses geliyor çünkü "
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam AAC seslerde sıkıntı yok bende...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma kendi forum sayfasından , " Zidoo X9S için v1.2.6 yazılımı çok yakında " diye bir duyuruyu paylaşmış.

Ve bu duyuruda yazılımın detaylarını da vermiş.

Hatta duyurunun sonunda da " Will add Aria2 and webui-aria2 in version v1.2.7 " diye bir ifade kullanmış ve bahsedilen özelliklerin , v1.2.7 yazılımında geleceğini yazmış.

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-firmware-v1-2-6-for-zidoo-x9s-coming-soon.3144/

Dolayısıyla kısa bir süre içerisinde yeni bir yazılım geliyor ve akabinde de cihazımız güncellenmeye devam edecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 27 Ekim 2016; 9:00:52 >

• Selamlar,

Aletin kumandası nasıl? Nvidia yı geçen hafta sattım, bu aleti de bir denemek istiyorum. X8 fiyat olarak oldukça cazip. Kırpılmış özellikleri zaten ihtiyacım olmayan özellikler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_koyun

Selamlar,

Aletin kumandası nasıl? Nvidia yı geçen hafta sattım, bu aleti de bir denemek istiyorum. X8 fiyat olarak oldukça cazip. Kırpılmış özellikleri zaten ihtiyacım olmayan özellikler.

Kalp krizi geçirir sin su haliyle Kuman'da menü falan nvidia ya benzemez

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Selamlar,

O zaman express i bekleyeyim. Bakalım o nasıl çıkacak. Himedia Q10 la idare edeceğiz şimdilik ama Nvidia dan sonra o da kabus :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Selamlar,

O zaman express i bekleyeyim. Bakalım o nasıl çıkacak. Himedia Q10 la idare edeceğiz şimdilik ama Nvidia dan sonra o da kabus :(

Siz ve benim gibi adamlara o arayüzden başkası yalan

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    O arayüze ben bile hastayım ama Xtreamer firmasına mesafeliyim.Yazılım desteği anlamında iyi düşünmek lazım...
  • jubahakan kullanıcısına yanıt
    Optik çıkış ne işinize yarıyor arkadaşlar,optik çıkıştan stereo dan başka ses alınmıyor bildiğim kadarı ile.
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Eğer kullanılan AVR eski ise ve HDMI çıkışları yoksa ; mecburen optikten bağlar , böylelikle Dolby ve DTS sesleri ( yalın haliyle ) alabilirsiniz.
  • Hocam daha önce bende optikten denemek için bağlamıştım,ama stereo dan başka ses alamamıştım diye hatırlıyorum,belkide ben beceremedim o zaman,denemek için yaptığımdan çokta uğraşmamıştım.
    Mesajdan sonra şu aklıma geldi,benim avr 1080p görüntü geçirebiliyor,tv 4k
    Şimdi bu cihazı alsam direkt tv ye bağlasam sesi ,tv den hdmi arc dedikleri şey ile dönüş alsam avr ye versem olurmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frontoza -- 27 Ekim 2016; 17:11:8 >
  • Arkadaşlar güzel bir android uygulama var. Bu uygulama ile seste çok güzel surround efektler kullanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla bir ses işlemcisi görevini üstleniyor. Denemenizi öneririm... Ben televizyonda etkilerini hissettim hoşuma gitti. Profesyonel sistemlerde etkisi daha da farklı ve güzel olabilir.

Buyrun linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noozxoidelabs.eizo.rewirepro

• Terms kullanıcısına yanıt
    Bende darkmania ve dune var bu ikisinden de NAS DLNA üzerinden film oynatmıyorum,çünkü DLNA da altyazı dosyası olmuyor,o yüzden player arayüzünde IP tabanlı bir kısayol oluşturan yer mutlaka vardır,ordan klasöre ulaşırsanız,sıkıntı ortadan kalkar diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Bende darkmania ve dune var bu ikisinden de NAS DLNA üzerinden film oynatmıyorum,çünkü DLNA da altyazı dosyası olmuyor,o yüzden player arayüzünde IP tabanlı bir kısayol oluşturan yer mutlaka vardır,ordan klasöre ulaşırsanız,sıkıntı ortadan kalkar diye düşünüyorum

Yardımınız için teşekkürederim...

Yalnız ben bildiğimi sanıyorum.

M.Ö sevgili Sadaysın önerisi ile ICYBOX diye bir ürün kullandım hanım çöpe atana kadar
    sonra popcornhour C200, sonsa A400 ve şuan Dune HD Base 3D kullanıyorum hepsinden de tıkır tıkır nastan izliyorum.

Tabiki nasın oynatıcısı ile deil hep player dan oynattım.
    Bilmem anlatabildimmi?

x9s in daha çok yolu var bu işler için bence!

• Frontoza F kullanıcısına yanıt
    AVR nizin HDMI Out portu ARC destekliyse olması gerekir.
  • Sabahtan haberini verdiğim yazılımı akşam üstü yayınladı firma.

Bu güncellemede ; özellikle renk ayarları ile ilgili kısım ve ekran çözünürlüğünde menüye dahil edilen seçenekler dikkat çekiyor.Ayrıca HDMI CEC ve altyazı menüsünde değişiklikler olduğu anlaşılıyor resimlerden.

Yükleyip kullandıkça neyin ne olduğunu hep birlikte göreceğiz.Ama benim gönderdiğim detaylı mail sanırım bu güncellemeye yetişmedi ki yazdığım bazı sıkıntılarının aynen devam farkettim.Yine de biraz kullanalım ve yazılımın getirdiklerini hep birlikte görelim bakalım.

Zidoo X9S için yayınlanmış güncel yazılım versiyonu : v1.2.6'yı indirmek için

Full OTA Package:

Mediafire mirror :http://www.mediafire.com/download_repair.php?flag=3&dkey=xhocfpwxhxc&qkey=b3v0l8sdnzce57y&ip=46.45.154.116&ref=3

Amazon mirror :http://ota-cloudfront.zidoo.tv/X9S/OTA/ZIDOO_X9S_OTA_v1.2.6.zip

MD5 : f897c98d38d7b7bea5ff2b31873d09fc

Yayınlanma Tarihi : 27.10.2016

İşte bu yazılıma ait detaylar...

Model : Zidoo X9S
    Version : v1.2.6

Changelog :

Issues Fixed :

1 - The playback of video get stuck after aging test of audio playback, which is in the situation that the box connected to receiver meanwhile the HDMI out set to RAW.

2 - Solved some VP9 4K@30p files has minor judder.

3 - Video<Crouching Tiger Hidden Dragon> shows green screen when playback.

4 - Repeatedly playback through the tag of Html5, may lead to system crash and green screen.

5 - Some Apks use for root were prohibited to install.

6 - Failed to set FIX IP and PPPOE.

7 - Unexpected restart happens when close the CEC.

8 - Some 3D MVC MKV's stutters on playback.

9 - Sometime unexpected power on in spite of the CEC was off. (Now turn off the CEC POWER ON FROM TV will be OK.)

10 - PPPOE failed to log in.

Enhancements :

1 - A Picture parameter adjustment function added to Setting of system and Native player.

2 - A option that close the subtitle added to the native player.If you selected this option,the default subtitle setting will be "off" anyhow

3 - A icon added in PiP window to mute audio.

4 - The MP4 format added to record function in HDMI IN.

5 - The arrangement of apps in the Apps list enriched,there are 3 ways which are alphabetical,installation time and usage frequency to reorder apps.

6 - 2160p 50Hz mode added.

7 - Frame rate auto switch 2160p 50Hz added

8 - Auto-switching to 3D mode for HALF 3D files,If the filename contains "3D" and "HSBS" or "HOU" or "HTAB" or "H.SBS" or "H.OU" or "H.TAB" or "H&U"

About Proper playing MVC MKV's to framepacking,In completely rewriting about this, it takes some time.

Will add Aria2 and webui-aria2 in version v1.2.7

How to upgrade:http://www.zidoo.tv/Support/guide/guide_target/7kv1voas1D1KKmVViAFMcQ==/guide_faq/CN6lY0XMyIg=/faq_page/9nCdOWqz+dw=.html

Some changes on v1.2.6

2160p 50Hz mode added:

Base picture control in settings :

Sometime unexpected power on in spite of the CEC was off. ( Now turn off the CEC POWER ON FROM TV will be OK.)

Base picture control in Native Player :

A option that close the subtitle added to the native player.If you selected this option,the default subtitle setting will be "off" anyhow :

• Akşam oldukça geç bir saatte yükleyebildim yeni yazılımı ve çok inceleme şansım olmadı.

Sadece beni sinir eden " Her film başlangıcında ; cihazın önünde bulunan VFD Display ekrandaki sürenin 12:00'dan saymaya başlaması " sorununun nihayet giderildiğini gördüm.Çünkü bu konuda ( son mailimde dahil ) oldukça sert eleştirmiştim firmayı.

En sonunda halletmişler , şükürler olsun.Artık her film başlangıcında zaman sayacı " 00:00 " olarak başlıyor...

Bir de yukarıda da yazdığım gibi ; firmanın dün yayınladığı bu yazılım benim gönderdiğim maildeki sıkıntıları kapsamıyor olabilir.Çünkü gönderdiğim mailden kısa bir süre sonra yayınlandığına göre demek ki o esnada yazılım zaten hazırmış.

Ama en azından mailimin ellerine geçtiğini biliyorum.Çünkü benim gönderdiğim son maile geri dönmüş firma yetkilisi ve " Bu cihaz hakkında gönderilen tüm notları toparlamak zor ama ben çok ciddiye alıyorum " demiş.

Göreceğiz bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 28 Ekim 2016; 9:32:27 >

• NAS olayını çözdüm lakin biraz meşakkatli. Şöyle ki;

Önce nastaki filmleri cihazda kodide arşivlemek istedim fakat kodiden de nastaki filmlere erişemiyordum tam ümidimi kesmiştim ki tamamen bununla alakasız bir şekilde download pc olarak kullandığım bilgisayarı can sıkıntısından windows 7 ultimate den Windows 10 Pro ya yükselttim. (Orjinal keyi ile sıfırdan kurulum yaptım) ve paylaşımları açıp ev grubu oluşturdum tabi bu arada zidoo ile ilgili bir beklentim yoktu.

Daha sonra Zidoodaki kodiyle uğraşırken nastaki filmleri (SMB) bağlantısı altında görebildiğimi farkettim fakat hala daha cihazın kendi kütüphanesinden nası görebiliyor fakat erişemiyorum. Bende en kötü kodiden izlerim düşüncesi ile nastaki filmleri kodiden arşivledim ve ayarlardan da bir umut "harici player ile oynatı" seçtim. Her şey tamamdı bu şekilde nastaki filmleri kodide görebiliyor ve cihazın kendi media playerı ile klasördeki altyazılarla birlikte izleyebiliyordum.

Daha sonra cihazın kendi kütüphanesinden denediğimde nasa erişebildiğimi ve filmleri buradan da izleyebildiğimi farkettim. Fakat şöyle bir dengesizlik var. Cihaz kapanıp açıldığında kendi kütüphanesinden filmlerin olduğu klasöre erişip film izleyebilmem için önce kodiden bir filmi açıp biraz oynatmam gerekiyor aksi halde kendi kütüphanesinden klasörü görebiliyor fakat erişim sağlayamıyorum. Mutlaka kodiden nastaki bir filmi biraz oynatmam gerekiyor.

Cihaza bu konuda mutlaka güncelleme gelmesi lazım, çünkü kodiden nasa erişim sağlayabiliyorken kendi kütüphanesinden sağlayamamk oldukça saçma.

Henüz yeni yazılımı denemedim fakat yukarıdaki mesajlara bakarken aklıma geldi, "Picture Parameter" kısmına da hazır presetler konulsa güzel olur.

• Ayıplı ürün Zidoo X9S'imi pttkargoya 73,60 TL ödeyerek satıcıya 17 Ekim'de gönderdim. Aliexpress'ten daha ürün almam. Alacak arkadaşlar iyi düşünsünler. Zidoo resmen hayalkırıklığı bende. İnşallah dispute sonunda ödediğim para iade olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engart -- 29 Ekim 2016; 20:47:41 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.