Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektronik şans işi ve bu tür tatsız sürprizler çok düşük bir ihtimalle de olsa maalesef çıkabiliyor.Burada önemli olan Zidoo'nun bu konudaki duyarlılığı ama siz şu aşamada zaten Aliexpress ile muhatap oluyorsunuz.

Siz ürünü genel anlamda beğenmediyseniz ona diyecek lafımız yok ama şunu bilin ki hem donanım hemde yazılım anlamında bu piyasanın en iyilerinden birisidir Zidoo.

Yine de hayırlısı olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

aac seslerde sorun var diyen seko92.

HDMI çıkışını Auto yapınca aac seslerde sorun yokmuş zaten. Optik kablo ile bağlantıda vermiyormuş aac sesleri.

Bu konuda şöyle yazmıştı seko92 :

" HMDI için seste ; raw, lpcm ve auto var.Optik için de Auto olması lazım.

Yani HDMI için aac'ye ne yapıyorsa aynısını optik için de yapmalı cihaz. HDMI bağlantıda aac çözüyor , TV'den ses geliyor çünkü "

Optik çıkış için "Auto" seçeneği var mı ki ? Ben yok diye hatırlıyorum çünkü "raw" olarak ayarlamıştım. Varsa zaten çözer. HDMI için ise sorun yoktu zaten. AAC sesli mp4'lerde optikten ses alamazken, TV'den alabiliyordum.

• Bu mesajı bana böyle yazan sensin zaten...:)

" Optik içinde Auto olması lazım" derken böyle olması istediğini ifade etme anlamında yazmıştın bana, hatırlamadın mı?

Ama hâlâ böyle bir seçenek yok menüde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Ekim 2016; 13:50:58 >
  • engart E kullanıcısına yanıt
    ptt'de iyice eşeğin kulağına suyu kaçırdı,74.-TL nedir yaaa,özel kargo firmaları o paraya gönderiyor,yazık günah bu milletin eziyeti elimizi neye atsak ateş pahası,çay kaşığı ile verip kepçeyle götürüyorlar,konu ile alakası yok ama rezil bir memlekette yaşıyoruz,ama koyunuz nerde desen yaşarız...
  • Hakikaten 74 TL yüksek bir rakam.Ben olsaydım biraz daha uygun fiyata cihazı satar ve en azından PTT masrafından kurtulurdum.

Yada kutusuz olarak direk Zidoo'ya gönderip onlara yaptırırdım.En azından tamir ettiklerinde ( ve büyük bir ihtimalle) UPS yada DHL gibi bir firma ile gönderirler ve 3-4 günde elinize geçerdi.

Çünkü zamanında Geekbuying'ten aldığım M-195'i kutusuz olarak sanırım 30-35 TL'ye yine Geekbuying'e göndermiştim. Ama onların üreticiye gönderip, tamir edilmiş haliyle gelmesi tamı tamına 155 gün sürmüştü.

Bu yüzden bir daha ürünü satan firmaya onarıma asla cihaz göndermem ve direk üretici ile muhatap olurum.Ama iade edilecekse tabiki aldığınız yere göndereceksiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Ekim 2016; 17:43:26 >
  • Zidoo nun bu modelini alıp m195 gibi film in üstüne bas izle şeklinde kullanacak sanız alın görüntü kalitesi bir çok cihazdan iyi ama bu isi yapmak içinde bu para çok mu çok

Media player arıyorsanız 3d İSO ihtiyacınız yoksa hız kalite ben tüm işlemeler de muazzam cihaz Nvidia alın kullanın

Ben bunları astım bana son nokta Lazim derseniz htpc kurun bu oyuncak larla vakit kaybettiğini ze üzülecek siniz

• Arkadaşlar jailbreakli apple tvye de kodi yüklenebiliyormuş. Mediaplayer olarak mantıklı bir çözüm müdür? Zidoo'ya güvenmiyorum, çünkü yetkili satıcısı mobase'den almıştım. Güvenilir bir satıcı imajı var ama durum ortada. Usb 3.0a hdd takıp klavyenin sapıtması da yazılımla halledilecek gibi görünmüyor bence. Profesyonel bir cihaz sorunsuz olmalı. Ufak sorunlar güncelleme ile hallolur ama kullanıcıların cihazı adam etmesi bana profesyonelce gelmiyor.

• engart E kullanıcısına yanıt
    Apple TV ile ilgili konu başlığında sorarsan daha sağlıklı yanıtlar alırsın.En azından bahsettiğin cihazı kullananlar yanıtlar sorularını.

Ama Zidoo Medya Oynatıcı için bence çok karamsar düşünüyorsun : o kadar karamsar olma bu cihazlar hakkında.

Çünkü bundan bir önceki Zidoo X9S yazılımında ( sanırım v.1.0.24'te ) Logitech klavye oldukça sağlıklı çalışıyordu ama nedense son iki yazılımda , o yazılımdaki performansı göremedim.Dolayısıyla senin olmaz dediğin yazılımla oluyor aslında ama bir taraftan birşeyler düzeltilirken diğer taraftan birşeyler etkileniyor herhalde.Keşke olmasa ama oluyor işte.

Bir de şunu tekrar belirtmekte fayda var : " Evet, profesyonel bir cihaz sorunsuz olmalı" ama biz Zidoo X9S için hiçbir zaman profesyonel bir cihaz demedik ki.Tam tersi en başından beri karşılaştığımız sorunları dile getiriyoruz burada. Ve sizin sitem ettiğiniz herşeyi firmaya da söylüyoruz zaten.Fakat tüm bunlara rağmen Zidoo'yu yine de alıyoruz. Çünkü diğerlerine nazaran daha iyi özelliklere sahip.

Kısacası ; Zidoo'yu verdiği görüntü kalitesi açısından beğenen , yazılım desteği en iyi firmalardan biri olması sebebiyle tercih eden kişileriz bizler.

Dolayısıyla eğer ki bu tarz incik boncuklarla başım ağrımasın diyorsanız ; Nividia Shield alıp daha rahat kullanabilirsiniz...

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 31 Ekim 2016; 12:04:39 >

• Yeni yazılımda "Picture Parameter" kısmına "sharpen" seçeneği de ekleseler güzel olur.
  • Arkadaşlar
    Zidoo X9S kullancısıyım.
    Bana yardımcı olun.
    Digiturk Playde film izliyemiyorum. sorun nedir acaba? Root lu olması diyorlar doğru mu? Bu sorunu nasıl çözerim?
  • hasaslan H kullanıcısına yanıt
    Bu tarz bir soruyu ancak Digiturk Play kullanan varsa o cevaplayabilir.Ben kullanmadığım için bir fikrim yok.

Fakat " Rootlu cihazlarda Dİgiturk Play ve Tivibu gibi uygulamalar çalışmıyor " diye yazanlar var genelde.Ya bu konuda cevap veren birisini bekleyeceksiniz yada şifrenizi göndereceksiniz , evdeki Zidoo X9S'te sizin için deneyeceğim.

Zaten forumdan bir arkadaşın ricası ile evdeki Zidoo X6Pro'da denemiştim bir ara , isterseniz Zidoo X9S içinde deneyebilirim.Karar sizin.

Ama uygulama yüklenmiyorsa yada açılmıyorsa zaten bende de sağlıklı çalışmaz diye düşünüyorum.

Bu arada şu ana dek rootla işim olmadığı için Zidoo X9S'in rootlu olup olmadığına bile dikkat etmedim açıkçası , orası da ayrı mesele...

• Yeni v1.2.6 yazılımını yükleyenler görüşlerini paylaşabilir mi ? Nedir durum arkadaşlar ? İşlerim çok yoğun olduğu için pek ilgilenemiyorum cihazla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 2 Kasım 2016; 9:27:46 >
  • Lan sen kurcalayamadım diyorsun ben daha kurmadım bile
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Olumlu şeyler var tabii ki.

Mesela Miracast çalışıyor bu versiyonda, öncekinde bağlanmıyordu bir türlü.

Ama ben bu tarz detaylara çok takılmıyorum. Benim için şu aşamada önemli olan, kumandayı seri kullanımlarda donmaların ortadan kalkması.

Çünkü eskisine nazaran daha az olsada, kumandayı seri kullandığımda hâlâ donmalar yaşıyorum cihazda.

Yaşananları bildirmeye ve beklemeye devam şimdilik ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 2 Kasım 2016; 17:39:39 >
  • Son fw de sabit ip verdiğim wifi bağlantısı sık sık kopmaya ve zor bağlanmaya başladı hatta bazen bağlanmıyor. İp kısmını değiştirdiğimde yada otomatik hale getirdiğimde düzeliyor, bir süre sonra tekrar bağlantıda kopmalar oluyor. Bu sorunu yaşayanlar var mı?
  • Ben kablolu kullanıyorum sürekli ama zaman zamanda Wi-Fi'yi açtığım oluyor.

Wi-Fi ile kullanımda bir sıkıntı görmedim ben ama sabit IP'li kullanımı bilemem.
  • Arkadaşlar ,

Önceki hafta v1.2.4 yazılımı ile ilgili olarak gönderdiğim sıkıntıların bir listesi aşağıda.Ben son yayınlanan v1.2.6 yazılımında düzeltilmiş olarak kabul ettiğim tespitleri OK olarak yazdım , DEVAM diye yazdığım sıkıntıların ise hâlâ devam ettiğini gözlemledim.Sizlerin bildirdiği ve benim test edemediğim hataları ise ( BİLEMİYORUM ) şeklinde not aldım.

Bir inceleyin lütfen ve ardından dönüş yapın ki " Şu şu sıkıntılar hâlâ devam ediyor cihazda " diye bildirelim firmaya.

İşte bir önceki v1.2.4 yazılımı ile ilgili firmaya mailden gönderdiğim sıkıntılar :

1-) Avi formatlı bazı filmlerin hiç açılmaması. ( DEVAM )

2-) DVD-ISO menüsü çalışmıyor ve videolar oynamıyor. ( DEVAM )

3-) wmv formatlı videolar oynamıyor. ( BİLEMİYORUM )

4-) Kumanda seri kullanımlarda donmalara sebep veriyor ve cihaz kilitleniyor. ( DEVAM , İYİLEŞME VAR AMA YETERLİ DEĞİL )

5- Bir dizi bölümünün altyazısını menüdeki Rename ( Yeniden adlandır ) seçeneği ile değiştirmek isteyip harf değişikliğini yaparak OK dediğimde bana “ aynı isimde bir dosya var “ diye uyarı veriyor ve değiştirmiyor. ( OK )

6- Kumanda tepkisizliği sonrası açılan videolarda bazen ses alınamıyor. ( OK )

7- Facebook bağlantısında gezinirken yeşil ekran çıkıyor.Ve cihaz kapatıp açılmak zorunda kalınıyor. ( BİLEMİYORUM )

8- Logitech K410 Klavye kullanımı önceki yazılımda daha iyiydi ama bu yazılımda iyi değil. ( DEVAM , İYİLEŞME VAR AMA YETERLİ DEĞİL )

9- Cihaza yüklediğim RC Box uygulaması , dahili medya oynatıcısı üzerinden hâlâ ekran görüntüsü alamıyor ve aldığı görüntüler simsiyah çıkıyor. ( DEVAM )

10- Cihaz USB bellekte bulunan altyazıları hâlâ görmüyor.Ve bellekteki bir diziyi oynat dediğimde mevcut altyazıyı görmeden oynatıyor.Oysa USB HDD'lerde bir sıkıntı yok. USB bellekler altyazı açısından sorunlu. ( OK )

11- Cihazdaki Müzik Oynatıcısında bir tutarsızlık var.Bir parçayı bazen çalıyor , bazen çalmıyor. ( OK )

12- Ekranda iki satırlık bir altyazı çıktığında satırlar arası açık kalıyor biraz.Bu iki satır arasındaki alt-üst mesafenin azaltılması lazım.Bu konuda şikayetler var. ( DEVAM )

13- Yeni yazılımda Miracast bağlanmıyor. ( OK )

14- Sadece mp4 formatlı filmlerde ; AAC sesleri RAW seçili iken Optik bağlantıda aktarmıyor cihaz.HDMI aktarımında sorun yok ama Optik üzerinden mp4 filmlerdeki AAC ses aktarımı sıkıntılı. ( BİLEMİYORUM )

15- Tarayıcıda bir siteden dizi videosu izlerken durdur-başlat dediğimizde kesilmeler yaşıyoruz.Cihazda tampon bellekle ilgili bir sorun olabilir.Özellikle tam ekran görüntülerde sanki daha sık donuyor cihaz. ( BİLEMİYORUM )

16- Altyazısı filmin içine gömülü olan mkv formatlı filmleri , altyazı ayarı Auto seçilirse sorun yok ama ayar Türkçe seçilirse gömülü altyazılarda karakter sıkıntısı var. Ayarlardan Türkçe seçildiğinde ; normal filmlerde olduğu gibi altyazısı gömülü filmlerde de karakter sıkıntısı olmamalı. ( BİLEMİYORUM )

17- ZDMC menüsündeki Video-Playback bölümünden “ Play video with external player " ı seçip işaretlediğimde oynatmalarda sürekli dahili medya oynatıcı devreye giriyor ama her seferinde ; ( Click " OK" when playback has ended_OK ) diye çıkan uyarı can sıkıcı.Ayrıca bu ayar sadece mkv ve mp4’lerde devreye giriyor , avi dosyalarında ise , bu ayar işe yaramıyor. ( DEVAM )

18- NAS bağlantısında sorun var ve cihaza bağlanmıyor.Özellikle de medya klasörüne erişilemiyor. ( BİLEMİYORUM )

19- Cihaz ev ağına bağlandığında hantallaşıyor ve zaman zaman kilitleniyor. ( BİLEMİYORUM )

20- Fabrika ayarlarına döndükten sonra Google Play'den uygulama yüklenemiyor. ( OK )

21- Video oynatma zamanı ekrandaki göstergede 12:00 gibi garip bir zamandan başlıyor. ( OK )

Bunlar benim gözlemlerim. Sizlerden gelen yorumlara göre netleştirip göndereceğim firmaya.Sizlerde , özellikle benim göremediğim sıkıntılara odaklanır ve bir an önce cevap verirseniz geç kalmadan paslamış oluruz firmaya.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 3 Kasım 2016; 14:24:19 >

• Arkadaşlar ,

Akşam deneme amacıyla Digiturk Play ve D-Smart GO uygulamasını Zidoo X9S'e kurdum.

Her iki uygulamada yüklendi cihaza ama uygulamaların çalışıp çalışmadığını teyid etmeye zamanım olmadı.

Kısmetse bu akşam D-Smart GO'yu aboneliğimi deneyeceğim cihazda ama Digiturk Play aboneliğim olmadığı için deneme şansım yok.

Bilginize...
  • Bu zidoo 9s de bir problem yaşıyorum çözemedim gitti problemi yazayım belki bilen bir arkadaş çıkar ben bu cihazı hdmi in girişini uydu alıcısına bağladım sevdim hd kanallardaki bazı programları kayıt yapmak için yapılan kayıtta hiçbir sıkıntı yok cam gibi ama hdmi out çikısından aldım görüntü hd tv de özellikle hd lanallarda görüntü net değil pütürlenmeler var kaydı kisirsuz ama kayıt esnasında çıkıştan aldım görüntü tv de net değil kayıt yapmadım zamanlardada hd kanallar net göstermjyor cihazmı arızalı bir ayarımı bozuk yoksa hepsimi böyle bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirse duacısı olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İşte bir önceki v1.2.4 yazılımı ile ilgili firmaya mailden gönderdiğim sıkıntılar :

1-) Avi formatlı bazı filmlerin hiç açılmaması. ( DEVAM )

2-) DVD-ISO menüsü çalışmıyor ve videolar oynamıyor. ( DEVAM )

3-) wmv formatlı videolar oynamıyor. ( BİLEMİYORUM )

4-) Kumanda seri kullanımlarda donmalara sebep veriyor ve cihaz kilitleniyor. ( DEVAM , İYİLEŞME VAR AMA YETERLİ DEĞİL )

5- Bir dizi bölümünün altyazısını menüdeki Rename ( Yeniden adlandır ) seçeneği ile değiştirmek isteyip harf değişikliğini yaparak OK dediğimde bana “ aynı isimde bir dosya var “ diye uyarı veriyor ve değiştirmiyor. ( OK )

6- Kumanda tepkisizliği sonrası açılan videolarda bazen ses alınamıyor. ( OK )

7- Facebook bağlantısında gezinirken yeşil ekran çıkıyor.Ve cihaz kapatıp açılmak zorunda kalınıyor. ( BİLEMİYORUM )

8- Logitech K410 Klavye kullanımı önceki yazılımda daha iyiydi ama bu yazılımda iyi değil. ( DEVAM , İYİLEŞME VAR AMA YETERLİ DEĞİL )

9- Cihaza yüklediğim RC Box uygulaması , dahili medya oynatıcısı üzerinden hâlâ ekran görüntüsü alamıyor ve aldığı görüntüler simsiyah çıkıyor. ( DEVAM )

10- Cihaz USB bellekte bulunan altyazıları hâlâ görmüyor.Ve bellekteki bir diziyi oynat dediğimde mevcut altyazıyı görmeden oynatıyor.Oysa USB HDD'lerde bir sıkıntı yok. USB bellekler altyazı açısından sorunlu. ( OK )

11- Cihazdaki Müzik Oynatıcısında bir tutarsızlık var.Bir parçayı bazen çalıyor , bazen çalmıyor. ( OK )

12- Ekranda iki satırlık bir altyazı çıktığında satırlar arası açık kalıyor biraz.Bu iki satır arasındaki alt-üst mesafenin azaltılması lazım.Bu konuda şikayetler var. ( DEVAM )

13- Yeni yazılımda Miracast bağlanmıyor. ( OK )

14- Sadece mp4 formatlı filmlerde ; AAC sesleri RAW seçili iken Optik bağlantıda aktarmıyor cihaz.HDMI aktarımında sorun yok ama Optik üzerinden mp4 filmlerdeki AAC ses aktarımı sıkıntılı. ( BİLEMİYORUM )

15- Tarayıcıda bir siteden dizi videosu izlerken durdur-başlat dediğimizde kesilmeler yaşıyoruz.Cihazda tampon bellekle ilgili bir sorun olabilir.Özellikle tam ekran görüntülerde sanki daha sık donuyor cihaz. ( BİLEMİYORUM )

16- Altyazısı filmin içine gömülü olan mkv formatlı filmleri , altyazı ayarı Auto seçilirse sorun yok ama ayar Türkçe seçilirse gömülü altyazılarda karakter sıkıntısı var. Ayarlardan Türkçe seçildiğinde ; normal filmlerde olduğu gibi altyazısı gömülü filmlerde de karakter sıkıntısı olmamalı. ( BİLEMİYORUM )

17- ZDMC menüsündeki Video-Playback bölümünden “ Play video with external player " ı seçip işaretlediğimde oynatmalarda sürekli dahili medya oynatıcı devreye giriyor ama her seferinde ; ( Click " OK" when playback has ended_OK ) diye çıkan uyarı can sıkıcı.Ayrıca bu ayar sadece mkv ve mp4’lerde devreye giriyor , avi dosyalarında ise , bu ayar işe yaramıyor. ( DEVAM (Bende böyle bir sorun yok. Cihazın media playerini devreye alıyor. )

18- NAS bağlantısında sorun var ve cihaza bağlanmıyor.Özellikle de medya klasörüne erişilemiyor. ( BİLEMİYORUM / Ben bunu yukarıda anlattığım şekilde çözdüm lakin doğrudan erişim yok halâ )

19- Cihaz ev ağına bağlandığında hantallaşıyor ve zaman zaman kilitleniyor. ( BİLEMİYORUM )

20- Fabrika ayarlarına döndükten sonra Google Play'den uygulama yüklenemiyor. ( OK )

21- Video oynatma zamanı ekrandaki göstergede 12:00 gibi garip bir zamandan başlıyor. ( OK )

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.